LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIAUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL VETERINARIJOS REIKALAVIMŲ Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ IMPORTUOJAMIEMS PAUKŠČIAMS, IŠSKYRUS NAMINIUS PAUKŠČIUS, IR JŲ KARANTINAVIMUI PATVIRTINIMO

 

2002 m. balandžio 25 d. Nr. 192

Vilnius

 

Įgyvendindamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. vasario 27 d. nutarimu Nr. 300 „Dėl Lietuvos pasirengimo narystei Europos Sąjungoje programos (Nacionalinė ACQUIS priėmimo programa) teisės derinimo priemonių ir ACQUIS įgyvendinimo priemonių 2002 metų planų patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 25-910) patvirtintą Teisės derinimo priemonių 2002 metų planą (priemonės kodas 3.7.4.1-T23),

1. Tvirtinu Veterinarijos reikalavimus į Lietuvos Respubliką importuojamiems paukščiams, išskyrus naminius paukščius, ir jų karantinavimui.

2. Pavedu įsakymo vykdymo kontrolę Pasienio ir transporto valstybinei veterinarijos tarnybai, apskričių valstybinėms maisto ir veterinarijos tarnyboms.

 

 

DIREKTORIAUS PAVADUOTOJAS

L. E. DIREKTORIAUS PAREIGAS                                                                 DARIUS REMEIKA

______________


PATVIRTINTA

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos

direktoriaus 2002 m. balandžio 25 d.

įsakymu Nr. 192

 

VETERINARIJOS REIKALAVIMAI Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ IMPORTUOJAMIEMS PAUKŠČIAMS, IŠSKYRUS NAMINIUS PAUKŠČIUS, IR JŲ KARANTINAVIMUI

 

Veterinarijos reikalavimai į Lietuvos Respubliką importuojamiems paukščiams, išskyrus naminius paukščius, ir jų karantinavimui (toliau – reikalavimai) paruošti vadovaujantis Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymu (Žin., 1992, Nr. 2-15) ir atitinka Europos Sąjungos Komisijos sprendimą 2000/666/EB.

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Reikalavimų tikslas – nustatyti veterinarijos reikalavimus importuojamiems į Lietuvos Respubliką ir joje karantinuojamiems paukščiams.

2. Vartojamos sąvokos:

Karantino centras – grupė karantino patalpų, kurios yra fiziškai atskirtos ir atskirai eksploatuojamos ir kuriose laikomi tik tos pačios siuntos, tokios pat sveikatos būklės paukščiai, sudarantys vieną epidemiologinį vienetą; į kiekvieną karantino patalpą paukščių siuntą galima įvežti tik po to, kai išvežta prieš tai buvusi paukščių siuntą, o karantino patalpa išvalyta ir išdezinfekuota; karantino centras turi būti pakankamai nutolęs nuo paukštidžių ir kitų paukščių laikymo vietų, kad neišplistų oru plintančios ligos (Niukaslio liga ir paukščių gripas).

Karantino patalpa – patalpa, skirta karantinuoti importuotus į Lietuvos Respubliką paukščius, į kurią paukščių siuntą galima įvežti tik po to, kai išvežta prieš tai buvusi paukščių siuntą, o patalpa išvalyta ir išdezinfekuota. Ši patalpa yra nutolusi nuo paukštidžių ir kitų paukščių laikymo vietų, kad neišplistų oru plintančios ligos (Niukaslio liga ir paukščių gripas).

Kontroliniai viščiukai – viščiukai, kurie neturi antikūnų prieš specifinių ligų sukėlėjus ir kurie naudojami ligų diagnostikos tikslams.

Nacionalinė veterinarijos laboratorija – Lietuvos Respublikos kontrolinė (referentinė) laboratorija.

Paukščiai – paukščiai, skirti zoologijos sodams, cirkams, atrakcionų parkams ir eksperimentinėms laboratorijoms, išskyrus naminius produkcijos paukščius ir naminius paukščius, kurie vyksta kartu su šeimininku.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) – Lietuvos Respublikos kompetentinga institucija.

Valstybinis veterinarijos gydytojas – VMVT paskirtas arba įgaliotas veterinarijos gydytojas.

3. Reikalavimai netaikomi importuojamiems laukiniams paukščiams, kurie naudojami paukščių rūšių išsaugojimo programoms, patvirtintoms kompetentingos institucijos.

4. VMVT leidžia importuoti į Lietuvos Respubliką paukščius iš Tarptautinio Epizootijų Biuro šalių- narių, jei:

4.1. jie kilę iš laikymo vietų, registruotų šalies eksportuotojos kompetentingos institucijos;

4.2. siuntai išduotas priede nurodytas veterinarijos sertifikatas;

4.3. paukščiai yra vežami sudėti į suženklintus narvelius arba į dėžes; narvelių arba dėžių tapatumo numeris nurodytas veterinarijos sertifikate;

4.4. paukščiai transportuojami tiesiai į patvirtintą karantino patalpą ar karantino centrą ir importuotojas gali pateikti pasienio veterinarijos posto veterinarijos gydytojui raštišką karantino patalpos ar karantino centro patvirtinimą priimti paukščius karantinuoti. Patvirtinančiame rašte turi būti nurodytas patvirtintos karantino patalpos ar karantino centro pavadinimas ir adresas; raštas turi būti pateiktas pasienio veterinarijos postui elektroniniu paštu arba faksu prieš atvykstant siuntai arba importuotojas arba jo agentas turi pateikti šį raštą prieš paukščių siuntai išvykstant iš pasienio veterinarijos posto.

5. VMVT praneša ES valstybėms ir Europos Komisijai Lietuvos Respublikos patvirtintų karantino patalpų ar karantino centrų sąrašus, patvirtinimo numerius ir apskričių valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų adresus bei ANIMO numerius, kaip nurodyta ES Komisijos sprendime 2001/106/EB.

6. Paukščiai iš pasienio veterinarijos posto turi būti vežami tiesiai į patvirtintą karantino patalpą arba karantino centrą sudėti į dėžes arba narvelius, nepažeidžiant gyvūnų gerovės reikalavimų.

7. Atlikus paukščių apžiūrą, narveliai arba dėžės arba transporto priemonės turi būti užplombuojamos pasienio veterinarijos poste, kad vežant į karantino patalpą ar karantino centrą nebūtų galima pakeisti juose esančių paukščių.

8. Paukščiai turi būti karantinuojami patvirtintoje karantino patalpoje ar patvirtintame karantino centre ne trumpiau negu 30 dienų.

9. Karantino patalpa arba karantino centras turi būti patvirtinti VMVT pagal 21–44 punktų reikalavimus.

10. Valstybinis veterinarijos gydytojas turi apžiūrėti kiekvieną karantino patalpą kiekvienos paukščių siuntos karantinavimo pradžioje ir pabaigoje, patikrinti nugaišusių paukščių ir klinikinio paukščių apžiūrėjimo registracijos žurnalus. Nepalankios epizootinės situacijos atveju valstybinis veterinarijos gydytojas patikras turi atlikti dažniau.

11. Iš karantinuojamų paukščių paimami mėginiai ir paukščiai ir/arba kontroliniai viščiukai tiriami pagal reikalavimus, kurie nurodyti 46–48 punktuose.

12. Kontroliniai viščiukai ligų diagnozavimui gali būti naudojami tik vieną kartą; jie turi būti nevakcinuoti ir 14 dienų iki karantinavimo pradžios neturėti antikūnų prieš Niukaslio ligos ir paukščių gripo virusus. Kol dar neatvežti paukščiai, ne jaunesni negu 3 savaičių amžiaus kontroliniai viščiukai suženklinami uždedant ant kojos nenuimamą ženklą arba kitokiu būdu ir patalpinami į karantino patalpą kuo arčiau paukščių, kad viščiukai turėtų tiesioginį sąlytį su karantinuojamų paukščių ekskrementais. Ne mažiau negu 4 kontroliniai viščiukai turi būti karantino patalpoje.

13. Įtarus, kad vienas arba daugiau paukščių yra užsikrėtę paukščių gripu arba Niukaslio liga, iš karantinuojamų paukščių imami mėginiai virusologiniam tyrimui, kaip nurodyta 47 punkte.

14. Jeigu karantinuojant vienam arba keletui paukščių arba naudojamiems kontroliniams viščiukams nustatomas paukščių gripas arba Niukaslio liga, atliekami šie darbai:

14.1. visi karantino patalpoje laikomi paukščiai nužudomi ir sunaikinami;

14.2. karantino patalpa išvaloma ir išdezinfekuojama;

14.3. karantino centre ne anksčiau kaip po 21 dienos nuo galutinio karantino patalpos išvalymo ir dezinfekcijos iš kitų karantino centre naudojamų kontrolinių viščiukų paimami mėginiai serologiniam tyrimui arba karantino centre, kuriame nenaudojami kontroliniai viščiukai, per 7-15 dienų nuo galutinio karantino patalpos išvalymo ir dezinfekcijos iš kitų karantino centre laikomų paukščių paimami mėginiai virusologiniam tyrimui;

14.4. draudžiama išvežti paukščius iš karantino centro, kol 14.3 punkte nurodyti tyrimų rezultatai yra neigiami;

14.6. draudžiama įvežti paukščius į karantino patalpą, kurioje buvo nustatyta liga, kol nepraėjo 21 diena nuo galutinio valymo ir dezinfekcijos.

15. Nustačius Niukaslio ligą vienam arba keletui karantinuojamų paukščių arba kontroliniams viščiukams, VMVT gali leisti nenaikinti kitų paukščių, jeigu, praėjus ne mažiau negu 30 dienų nuo paskutinio paukščio gaišimo arba pasveikimo, atlikus mėginių tyrimus gauti neigiami rezultatai. Paukščių galima nebekarantinuoti tik praėjus ne mažiau kaip 60 dienų nuo paskutinio klinikinio Niukaslio ligos atvejo. Bet kokios medžiagos ir atliekos, kurios susikaupė per 60 dienų laikotarpį ir kurios galėjo būti užkrėstos, turi būti sunaikintos tokiu būdu, kad būtų sunaikintas Niukaslio ligos virusas. VMVT turi informuoti ES Komisiją apie šios ligos likvidavimo priemones.

16. Jeigu karantinuojant papūginius paukščius įtariama arba patvirtinama, kad jie yra užsikrėtę Chlamydia psittaci, visi siuntos paukščiai turi būti gydomi VMVT patvirtintais būdais, ir karantinavimo laikas turi būti pratęstas ne mažiau negu dviem mėnesiams nuo paskutinio ligos atvejo nustatymo.

17. Karantinuojamų papūginių paukščių tapatumas nustatomas pagal 45 punkto reikalavimus. Tapatumo numeriai turi būti surašyti į registracijos žurnalą, kuris saugomas pagal 44 punkto reikalavimus.

18. Darbas karantino patalpoje arba karantino centre, atliekų sunaikinimas ir registracijos duomenų saugojimas turi būti atliekami pagal 30–44 punktų reikalavimus.

19. Visas paukščių karantinavimo išlaidas turi apmokėti importuotojas.

20. Paukščiai gali būti išvežti iš karantino patalpos ar karantino centro tik gavus valstybinio veterinarijos gydytojo rašytinį leidimą.

 

II. MINIMALŪS KARANTINO PATALPŲ IR KARANTINO CENTRŲ PATVIRTINIMO REIKALAVIMAI

 

21. Karantino patalpa arba karantino centras turi būti įrengtas atskirame pastate, kuris yra pakankamai nutolęs nuo paukštidžių ir kitų paukščių laikymo vietų, kad neišplistų oru plintančios Niukaslio liga ir paukščių gripas. Durys į karantino patalpas ir iš jų turi būti rakinamos, ant jų turi būti užrašas „KARANTINAS – pašaliniams įeiti draudžiama“.

22. Karantino patalpos karantino centre turi būti atskiros.

23. Karantino patalpos arba karantino centro patalpos turi būti sandarios, kad į jas nepatektų paukščiai, musės ir kiti kenkėjai ir jas galima būtų dezinfekuoti.

24. Kiekvienoje karantino patalpoje turi būti rankų plovimo priemonių.

25. Karantino patalpos įėjimo ir išėjimo durys turi būti dvigubos.

26. Dezinfekciniai barjerai turi būti įrengti prie kiekvieno įėjimo į karantino patalpą ir išėjimo iš jos.

27. Visi įrengimai turi būti įrengti taip, kad juos galima būtų valyti ir dezinfekuoti.

28. Lesalų sandėlis turi būti sandarus, kad į jį nepatektų paukščiai, graužikai ir vabzdžiai.

29. Konteineris mėšlui surinkti turi būti sandarus, kad į jį nepatektų paukščiai ir graužikai.

30. Nugaišusiems paukščiams laikyti turi būti šaldytuvas arba šaldiklis.

31. Karantino patalpa ir karantino centras privalo:

31.1. turėti atitinkamą kontrolės sistemą, kad galima būtų atlikti tinkamą paukščių priežiūrą;

31.2. būti kontroliuojami valstybinio veterinarijos gydytojo;

31.3. prieš įvežant karantinuoti naują paukščių siuntą būti valomi ir dezinfekuojami pagal programą, patvirtintą VMVT; naudojami VMVT patvirtinti dezinfekantai.

32. Į karantino patalpą paukščių siuntą galima įvežti tik po to, kai išvežta prieš tai buvusi paukščių siunta, o patalpa išvalyta ir išdezinfekuota.

33. Turi būti imtasi priemonių, kad įvežamų ir išvežamų paukščių siuntų keliai nesusikirstų.

34. Įeidami į karantino patalpą asmenys privalo dėvėti apsauginius rūbus ir avėti specialią avalynę.

35. Į karantino patalpą draudžiama įeiti pašaliniams asmenims.

36. Draudžiama turėti kontaktų asmenims, aptarnaujantiems skirtingas karantino centro patalpas.

37. Karantino patalpoje turi būti tinkamos valymo ir dezinfekcijos priemonės.

38. Karantino patalpoje arba karantino centre privalo būti atliekamas narvelių ir dėžių, į kuriuos sudėti paukščiai, valymas ir dezinfekcija, jeigu jie nesunaikinami. Daugkartiniam paukščių gabenimui skirti narveliai ir dėžės turi būti gaminami iš medžiagos, kurią galima būtų valyti ir dezinfekuoti. Narveliai ir dėžės turi būti sunaikinti tokiu būdu, kad neišplistų ligų sukėlėjai.

39. Kraikas ir atliekos turi būti surenkami reguliariai, laikomi kraikui skirtame konteineryje ir vėliau apdorojami tokiu būdu, kad neišplistų ligų sukėlėjai.

40. Nugaišusių paukščių lavonai privalo būti ištirti Nacionalinėje veterinarijos laboratorijoje.

41. Reikalingi tyrimai ir gydymas privalo būti atlikti kontroliuojant valstybiniam veterinarijos gydytojui.

42. Privaloma pranešti valstybiniam veterinarijos gydytojui apie karantinuojamų paukščių ir/arba kontrolinių viščiukų susirgimą arba gaišimą.

43. Asmuo, atsakingas už karantino patalpos arba karantino centro priežiūrą, privalo:

43.1. registruoti kiekvienos atvežamos ir išvežamos paukščių siuntos datą, paukščių skaičių ir rūšį;

43.2. pasilikti paukščių siuntų veterinarinio patikrinimo sertifikatų kopijas;

43.3. registruoti papūginių paukščių individualius identifikacijos numerius;

43.4. registruoti kasdien susirgusių ir nugaišusių paukščių skaičių;

43.5. registruoti tyrimų datas ir tyrimų rezultatus, gydymo būdus ir gydymo datas;

43.6. registruoti asmenis, kurie lankėsi karantino patalpoje ar karantino centre.

44. Registracijos duomenys turi būti saugomi ne mažiau kaip vienerius metus.

 

III. PAPŪGINIŲ PAUKŠČIŲ TAPATUMO NUSTATYMAS

 

45. Karantinuojamų papūginių paukščių tapatumas nustatomas pagal ant kojos esantį žiedą arba mikroschemą:

45.1. kojos žiedas turi būti apsaugotas nuo suklastojimo ir jo diametras turi būti parinktas pagal paukščio kojos storį;

45.2. kojos žiede arba mikroschemoje turi būti nurodyta ši informacija:

45.2.1. valstybės, kuri atlieka paukščių tapatumo nustatymą, ISO kodas,

45.2.2. unikalus serijos numeris;

45.3. karantino patalpoje arba karantino centre privalo būti atitinkamas aparatas informacijai nuo mikroschemos nuskaityti;

45.4. mikroschemos ir informacijai nuo jos nuskaityti naudojamo aparato parametrai turi būti registruojami.

 

IV. NIUKASLIO LIGOS IR PAUKŠČIŲ GRIPO TYRIMŲ IR MĖGINIŲ PAĖMIMO TVARKA

 

46. Naudojami kontroliniai viščiukai arba, jeigu jie nenaudojami, importuoti paukščiai privalo būti tiriami šia tvarka:

46.1. naudojant kontrolinius viščiukus:

46.1.1. kraujo mėginiai serologiniam tyrimui privalo būti paimti visiems kontroliniams viščiukams praėjus ne mažiau kaip 21 dienai nuo importuotų paukščių karantinavimo pradžios ir likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki paukščių karantinavimo pabaigos,

46.1.2. jeigu kontrolinių viščiukų tyrimo rezultatai yra teigiami arba abejotini, importuoti paukščiai tiriami virusologiškai; turi būti paimti visų paukščių kloakos mėginiai arba išmatos, jeigu siuntoje yra iki 60 paukščių, arba 60 paukščių, jeigu siunta yra didesnė;

46.2. nenaudojant kontrolinių viščiukų, importuoti paukščiai turi būti tiriami virusologiškai (serologinis tyrimas netinka); turi būti paimti visų paukščių kloakos mėginiai arba išmatos 7–15 karantinavimo dieną, jeigu siuntoje yra mažiau kaip 60 paukščių, arba 60 paukščių, jeigu siunta yra didesnė.

47. Be tyrimų, kurie nurodyti 46 punkte, virusologiniam tyrimui turi būti:

47.1. paimti kliniškai sergančių paukščių arba sergančių kontrolinių viščiukų mėginiai iš kloakos (arba išmatos) ir iš trachėjos (jeigu įmanoma);

47.2. nugaišus paukščiui, kaip galima greičiau paimtas žarnų turinys, galvos smegenys, trachėja, plaučiai, kepenys, blužnis, inkstai ir kiti aiškiai pažeisti organai:

47.2.1. nugaišusių kontrolinių viščiukų ir visų nugaišusių transportavimo metu ir karantinuotų paukščių mėginiai,

47.2.2. didelės siuntos mažų paukščių didelio mirtingumo atveju – 10 % nugaišusių paukščių mėginių.

48. Visi karantinuojamų paukščių virusologiniai ir serologiniai tyrimai privalo būti atlikti Nacionalinėje veterinarijos laboratorijoje VMVT patvirtintomis metodikomis. Virusologiniam tyrimui leidžiama sudaryti bendrą mėginį daugiausia iš penkių individualių paukščių mėginių. Bendras išmatų mėginys turi būti sudarytas atskirai nuo organų ir audinių mėginių.

49. Išskirti virusai privalo būti pristatyti į Nacionalinę veterinarijos laboratoriją.

50. Reikalavimai įsigalioja nuo 2002 m. birželio 1 d.

51. Reikalavimų 5 ir 15 punktai įsigalioja nuo Lietuvos Respublikos įstojimo į Europos Sąjungą dienos.

______________


Veterinarijos reikalavimų į

Lietuvos Respubliką

importuojamiems paukščiams,

išskyrus naminius

paukščius, ir jų karantinavimui

priedas

_____________________________________________

(Šalies eksportuotojos kompetentinga institucija)

 

VETERINARIJOS SERTIFIKATAS Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ IMPORTUOJAMIEMS PAUKŠČIAMS, IŠSKYRUS NAMINIUS PAUKŠČIUS

 

                                          Nr. _______

(Data)

                                              

(Išdavimo vieta)

 

Po patikrinimo pasienyje krovinys turi būti gabenamas tiesiai į patvirtintas karantino patalpas ar karantino centrą.

Šalis eksportuotoja:................................................................................................................................

Kilmės regionas (1):................................................................................................................................

Kompetentinga centrinė tarnyba:...........................................................................................................

Kompetentinga vietinė tarnyba:.............................................................................................................

CITES sertifikato Nr. (jei reikia):...........................................................................................................

 

I. Paukščių kilmė

 

Kilmės ūkio adresas ir registracijos Nr...................................................................................................

Siuntėjo pavadinimas ir adresas:............................................................................................................

Pakrovimo vieta:.....................................................................................................................................

Transporto priemonė (2):........................................................................................................................

 

II. Paukščių paskirtis

 

Paukščių galutinės paskirties vietos pavadinimas ir adresas:..................................................................

Patvirtintų karantino patalpų ar karantino centro paskirties šalyje pavadinimas ir adresas (3):

................................................................................................................................................................

Importuotojo pavadinimas ir adresas:....................................................................................................

Gavėjo pavadinimas ir adresas:..............................................................................................................

 

III.Paukščių tapatumo nustatymas

 

Paukščių skaičius (žodžiais ir skaičiais):.................................................................................................

Dėžių ar narvelių skaičius (žodžiais ir skaičiais):................................................................................... .

 

Dėžių ar narvelių tapatumo Nr.

Sekcijų tapatumo nustatymas

Paukščių skaičius (kiekvienos rūšies)

Mokslinis rūšies pavadinimas

 

 

 

 

 

 

IV.Informacija apie paukščių sveikatą

 

Aš, žemiau pasirašęs valstybinis veterinarijos gydytojas, patvirtinu, kad:

1. 21 dieną prieš importą arba nuo išperinimo paukščiai buvo laikomi šalies eksportuotojos teritorijoje.

2. Paukščiai yra kilę iš ūkio, kuriame nepaskelbti apribojimai dėl 3 punkte nurodytų gyvūnų ligų, kurioms jautrūs paukščiai, pasireiškimo.

3. Privaloma registruoti Niukaslio ligos, paukščių gripo ir Psittaciformes rūšies paukščių
(4) psitakozės pasireiškimą.

4. Paukščių gripas ir Niukaslio liga nebuvo registruota ūkyje ir 10 km aplink jį paskutines 30 dienų.

5. Jei tai Psittaciformes rūšies paukščiai, ūkyje psitakozė nebuvo registruota paskutines 60 dienų (5).

6. Paukščiai atitinka šiuos reikalavimus:

6.1.                buvo ištirti pakrovimo dieną, jiems nenustatyta ligų klinikinių požymių ir juos galima transportuoti;

6.2.                nebuvo vakcinuoti nuo Niukaslio ligos.

 

V. Informacija apie gabenimą

 

1. Sudėti į dėžės ar narvelius gabenami tik paukščiai iš to paties ūkio.

2. Paukščiai yra tos pačios rūšies arba, jei vežami skirtingų rūšių paukščiai, dėžės ar narveliai yra padalyti į sekcijas.

3. Dėžės ar narveliai suženklinti: nurodytas kilmės ūkio pavadinimas, adresas ir registracijos numeris bei dėžės ar narvelio tapatumo numeris.

4. Dėžės ar narveliai įrengti taip, kad:

4.1. gabenimo metu nekristų kraikas ir plunksnos;

4.2. būtų galima apžiūrėti paukščius;

4.3. būtų galima juos valyti ir dezinfekuoti.

5. Dėžės ar narveliai naudojami pirmą kartą arba, kaip ir transporto priemonė, buvo išvalyti ir dezinfekuoti prieš pakrovimą pagal kompetentingos institucijos reikalavimus.

6. Jei gabenama lėktuvu, dėžės ir narveliai atitinka IATA (Tarptautinės oro transporto asociacijos) taisykles dėl gyvūnų gabenimo.

7. Jei tai CITES sąraše esanti rūšis, paukščiai gabenami pagal CITES transportavimo taisykles.

 

_________________________

(Pildžiusio asmens pareigos)

_________________________

(Parašas (5))

_________________________

(Vardas, pavardė)

 

Antspaudas (5)

 

VI. Papildoma informacija apie paukščių sveikatą

 

Jei galutinė transporto priemonė skiriasi nuo aukščiau aprašytosios (pvz., lėktuvas), šią dalį pakrovimo vietoje turi užpildyti valstybinis veterinarijos gydytojas.

Aš, žemiau pasirašęs valstybinis veterinarijos gydytojas, patvirtinu, kad apžiūrėjau paukščius................................. (data).................................................................................... (laikas) ir jiems nenustačiau infekcinių ligų klinikinių požymių, juos galima transportuoti.

Reiso duomenys: kompanija............................................., reiso Nr.......................................................

 

_________________________

(Pildžiusio asmens pareigos)

_________________________

(Parašas (5))

_________________________

(Vardas, pavardė)

 

Antspaudas (5)

 

(1) Užpildyti, jei draudžiama importuoti iš tam tikrų regionų.

(2) Nurodyti transporto priemonę, registracijos numerį arba laivo pavadinimą.

(3) Jeigu žinoma.

(4) Užpildyti, jei tai Psittaciformes rūšies paukščiai.

(5) Išbraukti, jei netinka.

(6) Parašo ir antspaudo spalva turi skirtis nuo teksto spalvos.

Pastabos:

Kiekvienai paukščių siuntai turi būti surašytas atskiras veterinarijos sertifikatas.

Originalus veterinarijos sertifikatas turi lydėti krovinį iki pasienio veterinarijos posto.

______________