LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO

IR LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO IR APLINKOS MINISTRO 2005 M. SAUSIO 20 D. ĮSAKYMO Nr. 3D-37/D1-40 „DĖL PAGRINDINĖS ŽEMĖS NAUDOJIMO PASKIRTIES ŽEMĖS NAUDOJIMO BŪDŲ TURINIO, ŽEMĖS SKLYPŲ NAUDOJIMO POBŪDŽIŲ SĄRAŠO IR JŲ TURINIO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2013 m. gruodžio 11 d. Nr. 3D-830/D1-920

Vilnius

 

1. P a k e i č i a m e Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2005 m. sausio 20 d. įsakymą Nr. 3D-37/D1-40 „Dėl Pagrindinės žemės naudojimo paskirties žemės naudojimo būdų turinio, žemės sklypų naudojimo pobūdžių sąrašo ir jų turinio patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 14-450, Nr. 93-3470, Nr. 136-4898; 2009, Nr. 147-6607; 2010, Nr. 34-1632, Nr. 114-5850; 2012, Nr. 84-4416) ir išdėstome jį nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL ŽEMĖS NAUDOJIMO BŪDŲ

TURINIO APRAŠO PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos žemės įstatymo (Žin., 1994, Nr. 34-620; 2004, Nr. 28-868; 2010, Nr. 72-3616; 2013, Nr. 76-3828) 24 straipsniu ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. spalio 13 d. nutarimo Nr. 1278 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. rugsėjo 29 d. nutarimo Nr. 1073 „Dėl pagrindinės žemės naudojimo paskirties nustatymo ir prašymų leisti pakeisti pagrindinę tikslinę žemės naudojimo paskirtį padavimo, nagrinėjimo ir sprendimų priėmimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2004, Nr. 152-5545) 2 punktu:

t v i r t i n a m e Žemės naudojimo būdų turinio aprašą (pridedama).“

2. N u s t a t o m e, kad šis įsakymas įsigalioja 2014 m. sausio 1 d.

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                                     Vigilijus Jukna

 

 

 

Aplinkos ministras                                                        Valentinas Mazuronis


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro

2005 m. sausio 20 d.

įsakymu Nr. 3D-37/D1-40

(Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 

2013 m. gruodžio 11 d.

įsakymo Nr. 3D-830/D1-920 

redakcija)

 

ŽEMĖS NAUDOJIMO BŪdŲ TURINio aprašas

 

Žemės sklypų naudojimo būdas

Žemės sklypų naudojimo būdo turinys

I. Žemės ūkio paskirties žemė

 

Mėgėjų sodo žemės sklypai

Mėgėjų sodo teritorijos žemės sklypai, skirti mėgėjų sodininkystei, vieno buto gyvenamosios paskirties pastatams su pagalbinio ūkio paskirties pastatais, kitos (sodų) paskirties pastatams.

2. Sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės sklypai

Žemės sklypai, skirti sodininkų bendrijoms priklausantiems bendrojo naudojimo statiniams ir įrenginiams statyti bei eksploatuoti, taip pat rekreacijai ir kitoms bendroms reikmėms.

3. Specializuotų sodininkystės, gėlininkystės, šiltnamių, medelynų ir kitų specializuotų ūkių žemės sklypai

Žemės sklypai, skirti specializuotiems ūkiams tam tikros rūšies augalininkystės ar gyvulininkystės produkcijos gamybai, kurių ne mažiau kaip 50 proc. visos gaminamos prekinės produkcijos sudaro specializacijos krypties produkcija, taip pat ūkiams, užsiimantiems žuvų veisimu, auginimu ir žvejyba akvakultūros tvenkiniuose.

4. Rekreacinio naudojimo žemės sklypai

Žemės sklypai, skirti kaimo turizmo paslaugoms teikti.

5. Kiti žemės ūkio paskirties žemės sklypai

Kiti žemės sklypai, nepriskirti 1, 2, 3 ir 4 punktuose nurodytiems žemės naudojimo būdams, kuriuose galima žemės ūkio veikla: žemės ūkio, maisto produktų gamyba ir apdorojimas, ūkyje pagamintų ir apdorotų žemės ūkio produktų perdirbimas ir šių produktų realizavimas, taip pat paslaugų žemės ūkiui teikimas ir geros agrarinės bei aplinkosauginės žemės būklės išlaikymas. Šiuose sklypuose galimi ūkininkų sodybų ir žemės ūkio veiklai ar alternatyviajai veiklai reikalingi statiniai.

II. Miškų ūkio paskirties žemė

 

6. Ekosistemų apsaugos miškų sklypai

Telmologinių, pedologinių, botaninių, zoologinių, botaninių-zoologinių, miško genetinių, kraštovaizdžio draustinių miškai, kitų draustinių dalyse, kuriose saugomos biologinės vertybės, esantys miškai, gamtos paveldo objektų, buveinių ir augalų genetinių išteklių plotų miškai, Baltijos jūros ir Kuršių marių pakrančių miškai ir priešeroziniai miškai.

7. Rekreacinių miškų sklypai

Miško parkai, miesto miškai, valstybinių parkų rekreaciniai miško sklypai ir kiti miškai, naudojami gyventojų poilsiui.

8. Apsauginių miškų sklypai

Geologinių, geomorfologinių, hidrografinių, kultūrinių ir kraštovaizdžio draustinių, kuriuose nėra biologinių vertybių, miškai, valstybinių parkų apsauginių zonų miškai, valstybinių rezervatų ir valstybinių parkų apsaugos zonų miškai, sanitarinių apsaugos zonų miškai, kelių apsauginės ir estetinės reikšmės miškai, laukų apsauginiai miškai, miško sėkliniai medynai ir vandens telkinių apsaugos zonų miškai.

9. Ūkinių miškų sklypai

Kiti miškų ūkio paskirties žemės sklypai, nepriskirti 6, 7 ir 8 punktuose nurodytiems žemės naudojimo būdams.

III. Vandens ūkio paskirties žemė

 

10. Ūkinei veiklai naudojami vandens telkiniai

Vandens telkiniai, skirti laivybai, hidrotechnikos statiniams, verslinei žvejybai (išskyrus priskirtus akvakultūros tvenkiniams), vandeniui išgauti, nuotekoms išleisti ir kita.

11. Rekreaciniai vandens telkiniai

Vandens telkiniai, skirti mėgėjų žūklei, vandens sportui, poilsiui, turizmui.

12. Ekosistemas saugantys vandens telkiniai

Ekosistemas saugantys vandens telkiniai, esantys saugomose teritorijose, kurių funkcijos susijusios su ekosistemų apsauga.

13. Bendrojo naudojimo vandens telkiniai

Kiti vandens ūkio paskirties žemės sklypai, nepriskirti 10, 11 ir 12 punktuose nurodytiems žemės naudojimo būdams.

IV. Konservacinės paskirties žemė

 

14. Gamtinių rezervatų žemės sklypai

Žemės sklypai, skirti valstybiniams rezervatams ir rezervatinėms apyrubėms, valstybinių parkų ar biosferos stebėsenos (monitoringo) teritorijų rezervatams, gamtos paveldo objektams, kuriuose draudžiama ūkinė veikla.

15. Kultūros paveldo objektų žemės sklypai

Saugomiems kultūros paveldo objektams ar vietovėms skirti žemės sklypai, kuriems nustatomos šių sklypų ir kitų nekilnojamųjų daiktų tvarkymo ir naudojimo specialiosios sąlygos.

V. Kitos paskirties žemė

 

16. Vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijos

Žemės sklypai, skirti vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties pastatams su pagalbinio ūkio paskirties pastatais.

17. Daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritorijos

Žemės sklypai, skirti trijų ir daugiau butų (daugiabučiams) gyvenamosios paskirties pastatams ir įvairių socialinių grupių (bendrabučiai, vaikų namai, prieglaudos, globos namai, šeimos namai, vienuolynai) gyvenamiesiems pastatams su pagalbinio ūkio paskirties pastatais.

18. Visuomeninės paskirties teritorijos

Žemės sklypai, skirti valstybės ir savivaldybės institucijų, kitų iš valstybės ar savivaldybių biudžetų išlaikomų įstaigų administraciniams pastatams ir jų funkcijoms vykdyti; religinės paskirties pastatams ir religinių bendruomenių ir bendrijų veiklai; socialinei infrastruktūrai mokslo paskirties pastatams, kultūros paskirties pastatams; gydymo paskirties pastatams; sporto paskirties pastatams ir sporto inžineriniams statiniams; specialiosios paskirties statiniams.

19. Pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijos

Žemės sklypai, skirti gamybos ir pramonės įmonių, sandėlių statiniams, įskaitant branduolinės energetikos objektus ir statinius (atominė elektrinė, branduolinis reaktorius, branduolinių medžiagų ir radioaktyviųjų atliekų saugykla, jų perdirbimo objektas, taip pat radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrenginys – radioaktyviųjų atliekų kapinynas ir kita), atliekų naudojimo, atliekų paruošimo naudoti ar šalinti, atliekų surinkimo ir atliekų laikymo (naudoti skirtų atliekų laikymo ne ilgiau kaip 3 metus, šalinti skirtų atliekų laikymo ne ilgiau kaip 1 metus) statiniams ir (ar) įrenginiams.

20. Komercinės paskirties objektų teritorijos

Žemės sklypai, skirti viešbučių paskirties pastatams; administracinės paskirties (išskyrus valstybės ir savivaldybės institucijų, kitų iš valstybės ar savivaldybių biudžetų išlaikomų įstaigų administraciniams pastatams) pastatams; prekybos paskirties pastatams; paslaugų paskirties pastatams; maitinimo paskirties pastatams ir sporto paskirties pastatams.

21. Susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektų teritorijos

Žemės sklypai, skirti transporto paskirties pastatams ir garažų paskirties pastatams, elektroninių ryšių infrastruktūros (perdavimo bokštams, radijo ryšio statiniams, ryšio retransliatoriams ir kitiems inžineriniams statiniams), inžinerinių tinklų maitinimo šaltinių (įvairių tipų elektrinėms, katilinėms, transformatorių pastotėms, skirstykloms, naftos perdirbimo ir kitiems pastatams, skirtiems energijos ar energijos išteklių gavybai, gamybai, perdirbimui, išskyrus atominę elektrinę ir branduolinį reaktorių) statiniams ir įrenginiams.

22. Susisiekimo ir inžinerinių tinklų koridorių teritorijos

Žemės sklypai, skirti susisiekimo komunikacijoms, inžineriniams tinklams ir vandenvietėms.

23. Rekreacinės teritorijos

Žemės sklypai, skirti ilgalaikiam (stacionariam) poilsiui su poilsio paskirties pastatais, išskyrus kaimo turizmo pastatus, ar trumpalaikiam poilsiui.

24. Bendrojo naudojimo (miestų, miestelių ir kaimų ar savivaldybių bendrojo naudojimo) teritorijos

Žemės sklypai, skirti bendram viešajam naudojimui: botanikos ir zoologijos sodams, kapinėms ir palaikų laikymo statiniams, urbanizuotų teritorijų viešosioms erdvėms.

25. Naudingųjų iškasenų teritorijos

Žemės sklypai, skirti naudingųjų iškasenų gavybai ir kasybai atviruose kasiniuose (karjeruose), požeminiuose kasiniuose (šachtose) ir gręžiniuose, taip pat joms sandėliuoti.

26. Teritorijos krašto apsaugos tikslams

Žemės sklypai, skirti specialiesiems krašto apsaugos tikslams.

27. Atliekų saugojimo, rūšiavimo ir utilizavimo (sąvartynai) teritorijos

Žemės sklypai, skirti atliekų šalinimo veikloms: naudoti skirtoms atliekoms laikyti daugiau nei 3 metus, šalinti skirtoms atliekoms laikyti daugiau nei 1 metus, taip pat atliekų naudojimo veikloms: atliekų paruošimui naudoti ar šalinti, atliekoms surinkti ir laikyti (naudoti skirtoms atliekoms laikyti ne ilgiau kaip 3 metus, šalinti skirtoms atliekoms laikyti ne ilgiau kaip 1 metus).

28. Teritorijos valstybės sienos apsaugos tikslams

Žemės sklypai, skirti valstybės sienos apsaugos specialiesiems tikslams.

29. Atskirųjų želdynų teritorijos

Žemės sklypai, skirti atskiriesiems rekreacinės, mokslinės, kultūrinės ir memorialinės bei apsauginės ir ekologinės paskirties želdynams įrengti.

 

Pastaba. Vienam žemės sklypui gali būti nustatyti du ar daugiau konkrečių žemės naudojimo būdų, jeigu tai numatyta teritorijų planavimo dokumente ar žemės valdos projekte.

 

_________________