LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2000 M. GRUODŽIO 28 D. NUTARIMO NR. 1508 „DĖL VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ, VALSTYBĖS POLITIKŲ, TEISĖJŲ IR VALSTYBĖS PAREIGŪNŲ GAUTO VIDUTINIO DARBO UŽMOKESČIO APSKAIČIAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO
2002 m. sausio 10 d. Nr. 25
Vilnius
Iš dalies pakeisti Valstybės tarnautojų, valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų gauto vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. gruodžio 28 d. nutarimu Nr. 1508 „Dėl Valstybės tarnautojų, valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų gauto vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 2000, Nr. 113-3632):
1. Išdėstyti 2.1 ir 2.2 punktus taip:
„2.1. prieš Valstybės tarnybos įstatymo ar Valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo nustatytos darbo apmokėjimo sistemos įsigaliojimo mėnesį buvusių 3 mėnesių nustatytų tarnybinių atlyginimų (pareiginių algų) sumą padalijus iš 3, sužinomas (-a) vidutinis mėnesinis tarnybinis atlyginimas (pareiginė alga);
2.2. prieš Valstybės tarnybos įstatymo ar Valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo nustatytos darbo apmokėjimo sistemos įsigaliojimo mėnesį buvusių 12 mėnesių nustatytų priedų ir priemokų sumą padalijus iš 12, sužinomas vidutinis mėnesinis priedų ir priemokų dydis. Į skaičiavimą įtraukiami priedai ir priemokos, numatyti įstatymuose, statutuose, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimuose, kituose teisės aktuose, taip pat įstaigų vadovų sprendimuose, jeigu tokią teisę jiems suteikia atitinkami teisės aktai“.
2. Išdėstyti 3, 3.1 ir 3.2 punktus taip:
„3. Jeigu valstybės tarnautojas, valstybės politikas, teisėjas ar valstybės pareigūnas perkeltas į kitas pareigas, neseniai priimtas, paskirtas, išrinktas į pareigas arba moteris, kuri tęsia darbą grįžusi iš nėštumo ir gimdymo atostogų ar vaiko priežiūros (taip pat tėvas arba globėjas) atostogų, dirbo trumpiau negu numatyta šios tvarkos 2.1 ir 2.2 punktuose, gautas vidutinis darbo užmokestis apskaičiuojamas taip:
3.1. prieš Valstybės tarnybos įstatymo ar Valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo nustatytos darbo apmokėjimo sistemos įsigaliojimo mėnesį buvusių pilnų mėnesių nustatytų tarnybinių atlyginimų (pareiginių algų) sumą padalijus iš šių mėnesių skaičiaus, sužinomas(-a) vidutinis mėnesinis tarnybinis atlyginimas (pareiginė alga);
3.2. prieš Valstybės tarnybos įstatymo ar Valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo nustatytos darbo apmokėjimo sistemos įsigaliojimo mėnesį buvusių pilnų mėnesių nustatytų priedų ir priemokų sumą padalijus iš šių mėnesių skaičiaus, sužinomas vidutinis mėnesinis priedų ir priemokų dydis“.
3. Išdėstyti 4 punktą taip:
„4. Jeigu valstybės tarnautojui, valstybės politikui, teisėjui ar valstybės pareigūnui, dirbančiam toje pačioje valstybės, savivaldybės institucijoje ar įstaigoje, pasikeičia pareigybės pavadinimas, gautas vidutinis jo darbo užmokestis apskaičiuojamas pagal šios tvarkos 2 ar 3 punkto nuostatas, pagrindu imant iki Valstybės tarnybos įstatymo arba Valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo nustatytos darbo apmokėjimo sistemos įsigaliojimo dienos buvusį einamųjų pareigų tarnybinį atlyginimą (pareiginę algą) ir priedus bei priemokas“.