LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL ŪKIO MINISTRO 2001 M. BIRŽELIO 20 D. ĮSAKYMO NR. 201 „DĖL VARTOTOJŲ LĖŠOMIS IKI LIETUVOS RESPUBLIKOS GAMTINIŲ DUJŲ ĮSTATYMO ĮSIGALIOJIMO ĮRENGTŲ BENDROJO NAUDOJIMO SISTEMŲ IR GAMTINIŲ DUJŲ KIEKIO MATAVIMO PRIEMONIŲ IŠPIRKIMO AR PERĖMIMO EKSPLOATUOTI GAMTINIŲ DUJŲ PERDAVIMO IR PASKIRSTYMO ĮMONIŲ ŽINION TVARKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO IR PAPILDYMO

 

2002 m. birželio 3 d. Nr. 194

Vilnius

 

Pakeičiu Vartotojų lėšomis iki Lietuvos Respublikos gamtinių dujų įstatymo įsigaliojimo įrengtų bendrojo naudojimo sistemų ir gamtinių dujų kiekio matavimo priemonių išpirkimo ar perėmimo eksploatuoti gamtinių dujų perdavimo ir paskirstymo įmonių žinion tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2001 m. birželio 20 d. įsakymu Nr. 201 „Dėl vartotojų lėšomis iki Lietuvos Respublikos gamtinių dujų įstatymo įsigaliojimo įrengtų bendrojo naudojimo sistemų ir gamtinių dujų kiekio matavimo priemonių išpirkimo ar perėmimo eksploatuoti gamtinių dujų perdavimo ir paskirstymo įmonių žinion tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 54-1933):

1 Išdėstau 4 punktą taip:

4. Bendrojo naudojimo sistemos išperkamos vartotojo prašymu ar dujų perdavimo ir paskirstymo įmonės pasiūlymu.“

2. Išdėstau 5 punktą taip:

5. Bendrojo naudojimo sistemos savininkas gali nepriimti dujų įmonės pasiūlymo parduoti sistemą, tokiu atveju jis privalo turėti leidimą eksploatuoti bendrojo naudojimo sistemą, paskirstymo licenciją arba sudaryti sutartį su įmone, turinčia tokį leidimą, licenciją. Taip pat bendrojo naudojimo sistemos savininkas turi užtikrinti privalomus saugumo, sistemų suderinamumo reikalavimus ir Gamtinių dujų įstatymu nustatytomis sąlygomis leisti prie jos prijungti kitų vartotojų ar dujų įmonių sistemas.

Jeigu bendrojo naudojimo sistemos savininkas raštu atsisako ją parduoti ir neužtikrina minėtų reikalavimų laikymosi, dujos į tokią sistemą neturi būti tiekiamos.“

3. Išdėstau 7 punktą taip:

„Daugiabučio namo bendrojo naudojimo sistemos neišperkamos. Šiuos bendrojo naudojimo dujotiekius dujų perdavimo ir paskirstymo įmonės privalo eksploatuoti visuomenės poreikiams tenkinti be atskiro sprendimo ar susitarimo. Bendrojo naudojimo patalpų savininkas užtikrina saugų dujotiekio naudojimą.“

4. Išdėstau 22, 23 ir 24 punktus taip:

22. Dujų perdavimo ar paskirstymo įmonė įvertina numatomas išpirkti bendrojo naudojimo sistemas ir suderinusi su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija paskelbia viešai rekomenduojamas bendrojo naudojimo sistemų išpirkimo kainas. Išpirkimo kainos turi būti paskelbtos ne vėliau kaip iki 2002 m. spalio 1 d.

23. Galutinė bendrojo naudojimo sistemos išpirkimo kaina nustatoma sandorio dalyvių tarpusavio susitarimu. Sudarant sutartis, vartotojui negali būti siūloma mažesnė nei paskelbta rekomenduojama išpirkimo kaina.

24. Su išperkamų bendrojo naudojimo sistemų savininkais dujų perdavimo ir paskirstymo įmonės atsiskaito ne vėliau kaip per 2 metus nuo sutarties išpirkti bendrojo naudojimo sistemą sudarymo.“

5. Papildau nurodytąją tvarką šiais 27, 28, 29 ir 30 punktais:

27. Vartotojai, kurie savo lėšomis yra įrengę bendrojo naudojimo sistemas, bet nėra nustatyta tvarka įregistravę nuosavybės, gali kreiptis į dujų įmonę dėl dujų įmonėje esamų dokumentų gavimo. Dujų įmonės turi tokius prašymus tenkinti ir pateikti vartotojams turimus dokumentus, kurie reikalingi nuosavybės teisei įrodyti per 2 mėnesius nuo prašymo gavimo.

28. Bendrojo naudojimo sistemos savininkas, pateikdamas prašymą dėl išpirkimo, gali nepateikti 19.1, 19.2, 19.3 punktuose nurodytų dokumentų, kai parduodamą bendrojo naudojimo sistemą priėmė naudoti ta pati dujų perdavimo ar paskirstymo įmonė, kuriai sistemą siūloma išpirkti.

29. Bendrojo naudojimo sistemų savininkai prašymus dėl išpirkimo ir nuosavybės teisę patvirtinančius dokumentus dujų įmonėms turi pateikti iki 2004 m. sausio 1 d.

30. Išpirkimo sutartis gamtinių dujų įmonės su vartotojais turi sudaryti per 2 mėn. nuo nuosavybės teisę įrodančių dokumentų pateikimo, kai vartotojas sutinka su paskelbtomis rekomenduojamomis kainomis.“

 

 

 

ŪKIO MINISTRAS                                                                                                  PETRAS ČĖSNA