LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL UŽSIENYJE ĮGYTOS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTŲ SU AUKŠTUOJU NEUNIVERSITETINIU IR AUKŠTESNIUOJU MEDICINOS IŠSILAVINIMU (IŠSKYRUS AKUŠERIŲ IR SLAUGYTOJŲ) PROFESINĖS KVALIFIKACIJOS VERTINIMO IR PRIPAŽINIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2002 m. kovo 26 d. Nr. 150

Vilnius

 

 

Siekdamas užtikrinti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas,

1. Tvirtinu Užsienyje įgytos sveikatos priežiūros specialistų su aukštuoju neuniversitetiniu ir aukštesniuoju medicinos išsilavinimu (išskyrus akušerių ir slaugytojų) profesinės kvalifikacijos vertinimo ir pripažinimo nuostatus (pridedama).

2. P avedu:

2.1. Užsienyje įgytos bendrosios praktikos slaugytojų ir akušerių profesinės kvalifikacijos vertinimo komisijai vertinti Sveikatos apsaugos ministerijos reguliavimo sričiai priskirtų reglamentuojamų profesijų specialistų (išskyrus gydytojų, stomatologų ir vaistininkų) užsienyje įgytą profesinę kvalifikaciją;

2.2. įsakymo vykdymą kontroliuoti viceministrui V. Žilinskui.

 

 

 

SVEIKATOS

APSAUGOS MINISTRAS                         KONSTANTINAS ROMUALDAS DOBROVOLSKIS

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos

ministro 2002 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. 150

 

užsienyje įgytos sveikatos priežiūros specialistų su aukštuoju neuniversitetiniu ir aukštesniuoju medicinos išsilavinimu (išskyrus akušerių ir slaugytojų) profesinės kvalifikacijos vertinimo ir pripažinimo nuostatai

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Užsienyje įgytos sveikatos priežiūros specialistų (toliau – specialistų) su aukštuoju neuniversitetiniu ir aukštesniuoju medicinos išsilavinimu (išskyrus akušerių ir slaugytojų) profesinės kvalifikacijos vertinimo ir pripažinimo nuostatai reglamentuoja Sveikatos apsaugos ministerijos reguliavimo sričiai priskirtų reglamentuojamų profesijų specialistų (išskyrus gydytojų, stomatologų ir vaistininkų) užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos vertinimą ir pripažinimą Lietuvos Respublikoje.

2. Šie nuostatai taikomi Lietuvos Respublikos piliečiams, kitiems nuolat Lietuvoje gyvenantiems asmenims bei asmenims, laikinai atvykusiems į Lietuvos Respubliką, užsienyje įgijusiems specialybes ir turintiems diplomus, sertifikatus ir (ar) kitus valstybės pripažintus specialisto profesinę kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus, norintiems Lietuvos Respublikoje mokytis ar verstis atitinkama sveikatos priežiūros praktika (savarankiškai ar pagal darbo sutartį).

3. Užsienyje įgytą specialisto profesinę kvalifikaciją vertina Sveikatos apsaugos ministerija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta Profesinės kvalifikacijos vertinimo ir pripažinimo tvarka ir šiais nuostatais.

4. Lietuvos Respublikoje pripažįstami specialistų diplomai, sertifikatai ir(ar) kiti valstybės pripažinti specialisto profesinę kvalifikaciją patvirtinantys dokumentai, suteikti baigus atitinkamas aukštąsias neuniversitetines ar aukštesniąsias medicinos studijas.

 

II. užsienyje įgytos sveikatos priežiūros specialistų su aukštuoju neuniversitetiniu ir aukštesniuoju medicinos išsilavinimu (išskyrus akušerių ir slaugytojų) profesinės kvalifikacijos VERTINIMAS IR REIKALAVIMAI

 

5. Užsienyje išsimokslinimą ir(ar) profesinę kvalifikaciją įgijęs specialistas turi tokias pačias teises ir įsipareigojimus teikti paslaugas, laikosi specialisto profesiją reglamentuojančių norminių teisės aktų kaip ir Lietuvos Respublikoje išsimokslinimą ir atitinkamą profesinę kvalifikaciją įgijęs specialistas.

6. Specialistas, norintis, kad būtų pripažinta užsienio valstybėje įgyta profesinė kvalifikacija, pateikia sveikatos apsaugos ministrui prašymą. Sveikatos apsaugos ministras per 3 kalendorines dienas nuo prašymo įregistravimo dienos perduoda dokumentus Užsienyje įgytos bendrosios praktikos slaugytojų ir akušerių profesinės kvalifikacijos vertinimo komisijai (toliau – Komisijai). Specialistas, pateikdamas dokumentus, nurodo profesinės veiklos sritį bei trukmę (trumpalaikis paslaugų teikimas ar nuolatinė veikla) ir žemiau nurodytų dokumentų, kurių vertimas į lietuvių kalbą yra patvirtintas notaro, kopijas:

6.1. asmens dokumento (paso ir(ar) leidimo nuolat ar laikinai apsigyventi Lietuvoje);

6.2. pavardės keitimo (jeigu buvo keičiama pavardė) dokumento;

6.3. išsimokslinimo (išsilavinimo) pripažinimo dokumento, išduoto Švietimo ir mokslo ministerijos ar jos įgaliotos institucijos;

6.4. užsienio valstybės pripažinto diplomo, sertifikato ir (ar) kitų išsimokslinimą ir įgytą profesinę kvalifikaciją patvirtinančių dokumentų bei jų priedų su išklausytų disciplinų pavadinimais ir valandų skaičiumi;

6.5. užsienio valstybės, kurioje vertėsi atitinkama sveikatos priežiūros praktika, išduoto dokumento, patvirtinančio specialisto teisę verstis šia praktika toje valstybėje, kuris galioja 12 mėnesių nuo jo išdavimo dienos;

6.6. teismo įstaigų išduoto ar jam prilygstančio dokumento, pasirašyto tos šalies valstybės kompetentingos valdžios institucijos pareigūno dėl specialisto teistumo už profesinius pažeidimus, sveikatos priežiūros praktikos ribojimų;

6.7. užsienio valstybės, kurioje vertėsi atitinkama sveikatos priežiūros praktika, specialybės asociacijos rekomendacijos;

6.8. asmens sveikatos pažymėjimo;

6.9. dokumentai, nurodyti 6.6, 6.7 bei 6.8 punktuose, galioja 6 mėnesius nuo jų išdavimo dienos.

7. Komisija turi teisę pareikalauti ir papildomų dokumentų, susijusių su specialisto profesinės kvalifikacijos pripažinimu.

8. Komisija, gavusi specialisto dokumentus, per 30 kalendorinių dienų nuo visų reikalingų dokumentų gavimo dienos, privalo juos išnagrinėti ir pateikti profesinės kvalifikacijos vertinimo išvadą sveikatos apsaugos ministrui. Per 3 mėnesius nuo prašymo svarstymo dienos specialistas gali pateikti Komisijai papildomus profesinę kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus. Šis laikotarpis gali būti pratęstas, tačiau ne ilgiau kaip 6 mėnesius, jeigu asmuo informuoja Komisiją, kad stokoja reikiamos informacijos apie užsienio valstybės, kurioje įgytas specialisto išsimokslinimas ir profesinė kvalifikacija, švietimo bei studijų sistemą. Apie termino pratęsimą specialistas informuojamas papildomai.

9. Pareiškęs pageidavimą raštu, specialistas gali dalyvauti Komisijos posėdyje. Tokiu atveju prieš 14 kalendorinių dienų komisijos sekretorius raštu informuoja jį apie Komisijos posėdžio datą, laiką ir vietą.

10. Komisija, specialistui prašant, privalo pateikti informaciją apie profesinės kvalifikacijos vertinimą ir pripažinimą reglamentuojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus.

11. Turėdama informacijos apie specialisto, kurio profesinės kvalifikacijos vertinimo klausimas yra svarstomas, profesinius nusižengimus iki atvykimo į Lietuvos Respubliką, Komisija turi teisę prašyti užsienio valstybės pateikti profesinius nusižengimus patvirtinančius ar paneigiančius dokumentus, užtikrinti siunčiamos ir gautos informacijos konfidencialumą.

12. Komisija, išnagrinėjusi specialisto pateiktus dokumentus, gali priimti tokias išvadas:

12.1. užsienyje įgyta profesinė kvalifikacija pakankama;

12.2. užsienyje įgyta profesinė kvalifikacija nepakankama. Tokiu atveju Komisija nurodo studijų trukmės ir turinio neatitikimą reikalavimams bei papildomo pasirengimo galimybes: papildomas studijas, adaptacijos laikotarpį, kvalifikacijos egzaminą, tinkamumo testą ar parengti kursinį darbą, kuriuos numato Lietuvos Respublikos įstatymai ar kiti teisės aktai.

13. Komisija dokumentus su profesinės kvalifikacijos vertinimo išvada per 5 kalendorines dienas nuo įvertinimo pateikia sveikatos apsaugos ministrui.

 

III. užsienyje įgytos sveikatos priežiūros specialistų su aukštuoju

neuniversitetiniu ir aukštesniuoju medicinos išsilavinimu (išskyrus akušerių ir slaugytojų) profesinės kvalifikacijos PRIPAŽINIMAS

 

14. Sveikatos apsaugos ministras, gavęs specialisto dokumentus su Komisijos išvada, per 10 kalendorinių dienų priima vieną iš sprendimų:

14.1. pripažinti užsienyje įgytą specialisto profesinę kvalifikaciją;

14.2. užsienyje įgytos specialisto profesinės kvalifikacijos pripažinimą atidėti, iki bus įvykdytas Komisijos reikalavimas. Specialisto profesinės kvalifikacijos pripažinimo atidėjimas ir adaptacijos laikotarpis negali trukti ilgiau kaip 6 mėnesius nuo sprendimo priėmimo dienos.

Specialistas, baigęs papildomas studijas ar profesinio tobulinimosi kursus bei gavęs atitinkamą įvertinimą (išlaikęs kvalifikacijos egzaminą, tinkamumo testą ar parengęs kursinį darbą), per 10 kalendorinių dienų nuo įvertinimo dokumento gavimo dienos pateikia sveikatos apsaugos ministrui prašymą pakartotinai vertinti jo profesinę kvalifikaciją;

14.3. atsisakyti pripažinti užsienyje įgytą specialisto profesinę kvalifikaciją, nurodant atsisakymo priežastį.

15. Sveikatos apsaugos ministerija apie priimtą sprendimą per 5 kalendorines dienas raštu informuoja specialistą.

 

IV. APSKUNDIMO TVARKA

 

16. Specialistas, nesutinkantis su sveikatos apsaugos ministro sprendimu, turi teisę per 1 mėnesį nuo sprendimo gavimo dienos apskųsti jį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos apeliacinei komisijai.

______________