TAUTINIŲ MAŽUMŲ IR IŠEIVIJOS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS GENERALINIS DIREKTORIUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL TAUTINIŲ MAŽUMŲ IR IŠEIVIJOS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS KOLEGIJOS SUDĖTIES IR JOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2003 m. balandžio 2 d. Nr. 23

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. vasario 14 d. nutarimu Nr. 228 patvirtintų Tautinių mažumų ir išeivijos departamento nuostatų (Žin., 2003, Nr. 17-733) 13 p., tvirtinu Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės kolegijos sudėtį ir darbo reglamentą (personalinė kolegijos sudėtis ir kolegijos darbo reglamentas pridedami).

 

 

 

GENERALINIS DIREKTORIUS                                                          ANTANAS PETRAUSKAS


 

PATVIRTINTA

Tautinių mažumų ir išeivijos

departamento prie Lietuvos Respublikos

Vyriausybės generalinio direktoriaus

2003 m. balandžio 2 d. įsakymu Nr. 23

 

TAUTINIŲ MAŽUMŲ IR IŠEIVIJOS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS KOLEGIJOS SUDĖTIS

 

Antanas Petrauskas, Kolegijos pirmininkas, Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius;

Linas Kanapienis, Kolegijos sekretorius, Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Personalo ir teisės tarnybos vyresnysis specialistas;

Nariai:

Petras Anusas, Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktoriaus pavaduotojas;

Ruslan Arutiunian, Tautinių bendrijų tarybos prie Tautinių mažumų ir išeivijos departamento pirmininkas;

Egidijus Aleksandravičius, Lietuvių išeivijos instituto direktorius;

Vida Bagdonavičienė, Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės l. e. p. generalinio direktoriaus pavaduotoja;

Alvida Gedaminskienė, Viešosios įstaigos „Tautinių bendrijų namai“ direktorė;

Danguolė Grigolovičienė, Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Tautinių mažumų skyriaus vedėja;

Mariolė Navsutienė, Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Finansų ir buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja;

Irena Seliukaitė, Kultūros ministerijos Profesionalaus ir mėgėjų meno skyriaus vyriausioji specialistė;

Paulius Skardžius, Vidaus reikalų ministerijos Viešojo administravimo departamento direktorius;

Stanislav Vidtmann, Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus pavaduotojas;

Loreta Žadeikaitė, Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja;

Gabrielius Žemkalnis, Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos atstovas Lietuvoje.

______________

 

 


 

PATVIRTINTA

Tautinių mažumų ir išeivijos

departamento prie Lietuvos Respublikos

Vyriausybės generalinio direktoriaus

2003 m. balandžio 2 d. įsakymu Nr. 23

 

TAUTINIŲ MAŽUMŲ IR IŠEIVIJOS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS KOLEGIJOS DARBO REGLAMENTAS

 

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kolegija yra generalinio direktoriaus patariamoji institucija.

2. Kolegijos pirmininkas yra generalinis direktorius, o jos nariai – generalinio direktoriaus pavaduotojai, departamento skyrių vedėjai, patarėjai. Į kolegijos sudėtį gali būti įtraukti ir kiti departamento tarnautojai, kitų institucijų ir organizacijų atstovai. Kolegijos narių skaičių nustato ir kolegijos personalinę sudėtį tvirtina generalinis direktorius.

3. Į kolegijos sudėtį gali būti kviečiami kitų ministerijų, valstybės ir kitų institucijų bei organizacijų atstovai.

4. Kolegijos posėdį organizuoja ir raštvedybą tvarko generalinio direktoriaus paskirtas kolegijos sekretorius pagal savo pareiginę instrukciją.

5. Kolegijos posėdžiai rengiami generaliniam direktoriui prireikus ir pagal sudaromą svarstomų kolegijoje klausimų planą.

6. Kolegijoje svarstomi svarbiausi departamento veiklos klausimai, nustatomi pagrindiniai ir prioritetiniai uždaviniai įgyvendinant Lietuvos Vyriausybės programą; apsvarstomos perspektyvinės veiklos programos; išklausoma departamento strateginių planų įgyvendinimo eiga; svarstomas departamento ir jo reguliavimo sričiai priskirtų įstaigų biudžeto projektas bei biudžeto išlaidų sąmatos vykdymas; svarbiausių generalinio direktoriaus įsakymų ir kitų teisės aktų projektai, departamento padalinių ir jo reguliavimo sričiai priskirtų įstaigų vadovų ataskaitos, departamento struktūros, reglamento, personalo problemos ir kiti klausimai.

7. Kolegijos veikla grindžiama kolegialiu klausimų svarstymu posėdžiuose.

 

KOLEGIJOS POSĖDŽIŲ RENGIMAS

 

8. Kolegijos posėdžiuose numatomų svarstyti klausimų planas sudaromas pagal generalinio direktoriaus, kolegijos narių, departamento padalinių ir jo reguliavimo sričiai priskirtų įstaigų vadovų pasiūlymus.

9. Kolegijos svarstomų klausimų plano projektą pagal pateiktus pasiūlymus rengia kolegijos sekretorius ir, suderinęs su kolegijos pirmininku, pateikia jį svarstyti kolegijai. Kolegijos svarstomų klausimų plane nurodomi svarstomi klausimai, posėdžio data ir svarstomo klausimo rengėjai bei pranešėjai.

10. Kolegijos svarstomų klausimų plane numatytus svarstyti klausimus posėdžiui rengia departamento padaliniai, konkrečiai paskirti tarnautojai, departamento reguliavimo sričiai priskirtos institucijos.

11. Papildomi klausimai kolegijos posėdžiui gali būti pateikti tik kolegijos pirmininkui sutikus. Jie teikiami ta pačia tvarka, kaip ir svarstomų klausimų plane numatyti klausimai.

12. Kiekvienu kolegijos posėdyje svarstomu klausimu raštu trumpai išdėstoma problemos esmė ir pagrindžiamas būtinumas priimti siūlomą sprendimą, taip pat nurodoma, ar siūlomas problemos sprendimas atitinka Vyriausybės programą bei departamento strateginį veiklos planą. Prireikus, pridedama papildoma medžiaga, išlaidų sąmata ir kt. Kolegijoje svarstomo klausimo rengėjas paprastai taip pat pateikia kolegijos sprendimo (įrašo posėdžio protokole) projektą, kuris, kolegijai priėmus sprendimą ir jį suderinus, įrašomas į posėdžio protokolą. Sprendimo projekte paprastai nurodomi vykdytojai bei vykdymo terminai.

13. Parengtus kolegijai svarstyti dokumentų projektus padalinių ar departamento reguliavimo sričiai priskirtų institucijų vadovai suderina su kitais suinteresuotais struktūriniais padaliniais ar institucijomis.

14. Kolegijos posėdžiams parengtą ir suderintą medžiagą klausimo rengėjas padaugina reikiamu egzempliorių skaičiumi kolegijos nariams ir įteikia kolegijos sekretoriui ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio, taip pat pateikia siūlomų kviesti į kolegijos posėdį asmenų sąrašą.

15. Kolegijos sekretorius pagal kolegijos svarstomų klausimų planą bei papildomai siūlomus svarstyti kolegijos posėdyje klausimus ne vėliau kaip prieš 7 dienas iki posėdžio parengia kolegijos darbotvarkę, kurią suderina su kolegijos pirmininku. Kolegijos darbotvarkę pasirašo kolegijos pirmininkas. Kolegijos posėdžio medžiaga ir kolegijos darbotvarkė įteikiama departamento generaliniam direktoriui ir kolegijos nariams prieš 3 dienas iki posėdžio.

16. Už reikiamų asmenų iškvietimą į kolegijos posėdį, taip pat už kolegijos posėdžiui parengtų dokumentų kokybę bei jų pateikimą nustatytais terminais atsako klausimą posėdžiui rengusių padalinių ar departamento reguliavimo sričiai priskirtų institucijų vadovai.

 

KOLEGIJOS POSĖDŽIAI

 

17. Klausimus svarstyti kolegijai teikia departamento generalinis direktorius.

18. Kolegijos posėdis laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė kolegijos narių.

19. Kolegijos nariai, negalintys dalyvauti posėdyje, iš anksto apie tai informuoja kolegijos sekretorių, nurodydami nedalyvavimo priežastį. Negalintys dalyvauti kolegijos posėdyje nariai paprastai savo nuomonę svarstomais klausimais pateikia raštu kolegijos sekretoriui, kuris perduoda ją kolegijos pirmininkui, arba žodžiu kolegijos pirmininkui. Kolegijos pirmininkas nedalyvaujančio kolegijos nario pareikštą nuomonę paskelbia posėdžio metu.

20. Kolegijos nariai turi teisę:

• siūlyti kolegijoje svarstytinus klausimus bei į posėdį kviestinus asmenis;

• dalyvauti diskusijose svarstomais klausimais, žodžiu ar raštu pateikti pasiūlymų, pastabų;

• reikalauti, kad į kolegijos posėdžio protokolą būtų įrašyta jų atskira nuomonė.

21. Kolegijos posėdyje pranešėjui svarstomu klausimu paprastai skiriama iki 10 min., jį papildantiems – iki 7 min., pasisakantiems – iki 5 min., paaiškinimams – iki 3 min. Prireikus kolegijos pirmininkas gali nustatyti kitokią pasisakymų trukmę. Kolegijos posėdyje svarstomam klausimui paprastai skiriama 1 valanda.

22. Kolegijos narių nuomonė svarstomu klausimu išreiškiama atviru balsavimu. Departamento generalinis direktorius gali nustatyti ir kitokią nuomonės išreiškimo tvarką.

 

KOLEGIJOS SPRENDIMŲ ĮFORMINIMAS IR ĮGYVENDINIMAS

 

23. Kolegijos posėdžiai protokoluojami. Jos sprendimai formuluojami protokole, o įforminami atskirais nutarimais arba protokolo išrašais. Kolegijos nutarimus pasirašo kolegijos pirmininkas, protokolus – kolegijos pirmininkas ir sekretorius.

24. Kolegijos posėdžio protokolą rašo kolegijos sekretorius. Protokole nurodoma posėdžio data, posėdžio eilės numeris, dalyviai, svarstyti klausimai, pranešėjai bei kalbėję asmenys, kolegijos narių nuomonė svarstytu klausimu. Protokole taip pat nurodomi balsavimo rezultatai, pažymima, kas balsavo prieš ar susilaikė, įrašoma kolegijos nario atskira nuomonė, jei ji buvo pareikšta. Kolegijos posėdžių protokolai pateikiami kolegijos pirmininkui pasirašyti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po posėdžio. Kolegijos posėdžio protokolo išrašai per 3 darbo dienas nuo protokolo pasirašymo išsiunčiami vykdytojams.

25. Kolegijos, kaip patariamosios institucijos, sprendimai įgyvendinami generalinio direktoriaus įsakymais. Kolegijai svarstyti gali būti pateikiami jau parengti įsakymų projektai.

26. Kolegijos posėdyje svarstytus dokumentus juos rengę struktūriniai padaliniai ne vėliau kaip per 3 dienas (jei posėdyje nenumatytas kitas terminas) pataiso pagal priimtą sprendimą, suderina, teikia pasirašyti kolegijos pirmininkui ir išsiuntinėja pagal priklausomybę.

27. Apie atskirus kolegijoje svarstytus klausimus kolegijos pirmininko sprendimu skelbiama visuomenės informavimo priemonėse ar departamento interneto tinklapyje.

______________