VALSTYBINĖS GYVULIŲ VEISLININKYSTĖS PRIEŽIŪROS TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS VIRŠININKAS
Į S A K Y M A S
DĖL VEISLINIŲ KIAULIŲ PRODUKTYVUMO KONTROLĖS, VEISLINIŲ KIAULIŲ KONTROLINIO PENĖJIMO IR SKERDENŲ VERTINIMO TAISYKLIŲ BEI VEISLINIŲ KIAULIŲ PRODUKTYVUMO APSKAITOS FORMŲ
2001 m. gruodžio 7 d. Nr. 28
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos gyvulių veislininkystės įstatymo (Žin., 1994, Nr. 14-226; 1998, Nr. 110-3023) 3, 4, 5 straipsniais, remdamasis žemės ūkio ministro 2001m. liepos 17 d. įsakymu Nr. 246 „Dėl Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos nuostatų dalinio pakeitimo“(Žin., 2001, Nr. 64-2367) 6.10 punktu ir siekdamas, kad didėtų veislinių kiaulių produktyvumas, pagerėtų apskaita, taip pat būtų išauginamas geros kokybės veislinis prieauglis:
1. Tvirtinu pridedamas:
2. Nurodau:
2.1. rajonų vyriausiesiems specialistams – valstybiniams veislininkystės inspektoriams kontroliuoti, kad veislinių kiaulių produktyvumas, produktyvumo apskaita ir veislinių kiaulių kontrolinis penėjimas būtų vykdomas vadovaujantis šiuo įsakymu patvirtintomis taisyklėmis;
PATVIRTINTA
Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros
tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos
viršininko 2001 m. gruodžio 7 d.
įsakymu Nr. 28
VEISLINIŲ KIAULIŲ PRODUKTYVUMO KONTROLĖS TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
2. Veislinių kiaulių produktyvumo kontrolė – gyvulių individualių produktyvumo ir veislinių savybių nustatymas, duomenų apskaita, registravimas ir kaupimas gyvulių veislininkystės informacinėse sistemose.
3. Veislinių kiaulių produktyvumo kontrolė vykdoma ir veislinės savybės vertinamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyvulių veislininkystės įstatymo (Žin., 1994, Nr. 14-226, 1998, Nr. 110-3023) 3, 4, 5 straipsnių nuostatomis, žemės ūkio ministro 1998 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. 246 patvirtintomis Veislinių kiaulių vertinimo taisyklėmis bei atsižvelgiant į ES komisijos sprendimą 89/507/EEC.
4. Veislinių kiaulių produktyvumo kontrolę vykdo Valstybinė kiaulių veislininkystės stotis, o valstybinę priežiūrą – Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.
II. PRODUKTYVUMO KONTROLĖS TIKSLAI
II. KONTROLIUOJAMI VEISLINIŲ KIAULIŲ PRODUKTYVUMO RODIKLIAI
7. Paršavedžių produktyvumo rodikliai:
7.4. palikuonių raumeningumas (4 palikuonių raumeningumas nustatytas ultragarsiu aparatu esant palikuonims 85–110 kg gyvosios masės);
8. Veislinių kuilių produktyvumo rodikliai:
8.3. palikuonių raumeningumas (16 palikuonių, nustatytas ultragarsiu aparatu esant 85–110 kg gyvosios masės);
IV. ATSAKINGOS INSTITUCIJOS IR ASMENYS, ATLIEKANTYS KIAULIŲ PRODUKTYVUMO KONTROLĘ
10. Pirminiai veislinių kiaulių produktyvumo duomenys fiksuojami veislinių kiaulių apskaitos formose Nr. 1-K, Nr. 2-K, Nr. 3-K, Nr. 4-K. Už pirminių duomenų įrašymą į veislinių kiaulių apskaitos formas atsakingi veislinių kiaulių savininkai arba jų įgalioti asmenys.
11. Veislinių kiaulių produktyvumo kontrolę ir apskaitą vykdo Valstybinės kiaulių veislininkystės stoties kiaulių produktyvumo kontrolės asistentai.
12. Valstybinės kiaulių veislininkystės stoties kiaulių produktyvumo kontrolės asistentai, vykdydami veislinių kiaulių produktyvumo apskaitos kontrolę, privalo du kartus per mėnesį savo veiklos zonoje patikrinti veislinių kiaulių produktyvumo apskaitos tvarkymą. Tikrinimo data iš anksto nepranešama.
13. Tikrinimo metu sutikrinami veislinių kiaulių augintojo padaryti pirminiai įrašai apskaitos formose apie paršavedžių sukergimą, jų vislumą, pieningumą, paršelių atjunkinimą, jų svorį, veislinio prieauglio pardavimą, paršelių lizdo ir individualius numerius, paršavedžių, kuilių išbrokavimą su esama būkle. Po patikrinimo kontrolės asistentas užpildo kontrolės lapelius ir juos išsiunčia Valstybinei kiaulių veislininkystės stočiai įrašyti į informacinę sistemą LIKIS. Siunčiami šie bandoje įvykusių pasikeitimų duomenys:
13.1. kiekvienos paršavedės sukergimo (sėklinimo) data, vardas, ind. Nr. ir kuilio vardas ir ind. Nr.;
13.2. kiekvienos paršavedės apsiparšiavimo data, vardas, ind. Nr., gimusių gyvų paršelių skaičius, jų lytis bei lizdo numeris;
13.3. kiekvienos paršavedės 21 dienos amžiaus vados masė, paršelių skaičius, ind. Nr., paršavedės vardas ir ind. Nr.;
13.4. paršavedės atskyrimo nuo paršelių data, vardas, ind. Nr., paršelių atjunkinimo data, paršelių ind. Nr. ir jų individuali masė;
14. Valstybinei kiaulių veislininkystės stočiai siunčiamą informaciją pasirašo kiaulių produktyvumo kontrolės asistentas ir veislinių kiaulių savininkas arba jo įgaliotas asmuo.
15. Į Valstybinės kiaulių veislininkystės stoties kontrolės asistento siunčiamą informaciją neįtraukti paršavedžių, kuilių produktyvumo rodikliai, nurodyti šių taisyklių 13.1–13.6 punktuose, neapskaitomi veislininkystės apskaitos sistemoje ir gautas prieauglis negali būti parduodamas veislei.
16. Veislinio kiaulių prieauglio raumeningumą nustato Valstybinės kiaulių veislininkystės stoties apmokytas specialistas ultragarsiu aparatu „Piglog 105“. Nustatant veislinio prieauglio raumeningumą, dalyvauja kontrolės asistentas. Veislinio prieauglio raumeningumas nustatomas esant 6–8 mėn. amžiaus ir 85–110 kg gyvosios masės, specialiame gardelyje.
17. Nustatant prieauglio raumeningumą, pirmiausia turi būti žinomas jo amžius, gyvasis svoris. Prieauglio amžius nustatomas iš apskaitos, o gyvoji masė – pasvėrus. Šie duomenys fiksuojami aparatu.
18. Nustatant prieauglio raumeningumą, matuojamas lašinių storis dviejose vietose:
19. Išmatavus veislinio prieauglio lašinių storį, kaip nurodyta 18.1–18.2 punktuose, aparatu nustatomas raumeningumo procentas. Prieauglio raumeningumo duomenys perduodami Valstybinei kiaulių veislininkystės stočiai įrašyti į informacinę sistemą.
20. Kuilių ir paršavedžių įvertinimą pagal palikuonių penėjimosi ir mėsines savybes vykdo Valstybinė kiaulių veislininkystės stotis.
21. Valstybinė kiaulių veislininkystės stotis, gavusi informaciją apie veislinių kiaulių laikytojo bandoje įvykusius pasikeitimus, nurodytus šių taisyklių 13.1–13.7 punktuose, duomenis įtraukia į informacinę sistemą, saugo juos ir analizuoja.
22. Valstybinės kiaulių veislininkystės stoties informacinėje sistemoje kaupiami šie duomenys:
23. Kiaulių produktyvumo kontrolės, kuilių ir paršavedžių įvertinimo pagal palikuonių penėjimosi ir mėsines savybes duomenys, įrašyti ir apibendrinti informacinėje sistemoje, yra pagrindas nustatant gyvulio veislinę vertę ir išduodant kilmės dokumentus.
24. Valstybinė kiaulių veislininkystės stotis:
24.1. įvertinusi kuilį ar paršavedę pagal palikuonių penėjimosi ir mėsines savybes, apie įvertinimo rezultatus, pasibaigus kontroliniam penėjimui, praneša veislinių kiaulių savininkui per 5 dienas, o apibendrintus kiekvieno ketvirčio rezultatus pateikia Valstybinei gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos;
24.2. apibendrintus metinius kiaulių produktyvumo, paršavedžių ir kuilių įvertinimo pagal palikuonių penėjimosi ir mėsines savybes rezultatus skelbia apyskaitose ir jas pateikia Žemės ūkio ministerijai, Valstybinei gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos, kiekvienam veislinių kiaulių augintojui. Kitos suinteresuotos institucijos bei fiziniai ir juridiniai asmenys apyskaitas gali gauti pagal sutartis su Valstybine kiaulių veislininkystės stotimi.
______________
PATVIRTINTA
Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros
tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos
viršininko
2001 m. gruodžio 7 d. įsakymu Nr. 28
VEISLINIŲ KIAULIŲ KONTROLINIO PENĖJIMO IR SKERDENŲ VERTINIMO TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Selekcijos procesui paspartinti, kryptingai kuilių ir paršavedžių atrankai daryti būtinas jų įvertinimas pagal palikuonių brendimo greitį, pašarų sąnaudas, mėsines savybes.
2. Kuiliai ir paršavedės pagal palikuonių penėjimosi ir mėsines savybes vertinami Valstybinės kiaulių veislininkystės stoties kontrolinio penėjimo tvartuose.
3. Kuiliai vertinami ne mažiau kaip pagal trijų su juo sukergtų paršavedžių 12 palikuonių, o paršavedės – pagal jos pačios vados 4 paršelius.
4. Kuiliai pagal palikuonių penėjimosi ir mėsines savybes vertinami iki jiems sueina 24 mėnesiai, o paršavedės – pirmaparšės.
5. Kuilių ir paršavedžių įvertinimo duomenys įskaitomi, jei jų palikuonys, tikrinti kontrolinio penėjimo stotyje, yra grynaveisliai, t. y. kuilys ir paršavedė yra tos pačios veislės.
6. Kontrolinio penėjimo stotyje gali būti tikrinami paršeliai mišrūnai, gauti mišrinant skirtingų veislių poras. Tikrinant skirtingų veislių kuilių ir paršavedžių palikuonis pagal penėjimosi ir mėsines savybes, vertinimo rezultatai negali būti priskiriami nei kuiliui, nei paršavedei. Pagal patikrintus palikuonis nustatoma, koks heterozės efektas gaunamas mišrinant skirtingas veisles. Vadovaujantis tikrinimo rezultatais daromos išvados, kokias veisles efektyviausia mišrinti tarpusavyje siekiant vienos ar kitos veislės norimų savybių pagerinimo.
II. PARŠELIŲ ATRINKIMAS KONTROLINIAM PENĖJIMUI
7. Paršelius kontroliniam penėjimui atrenka Valstybinės kiaulių veislininkystės stoties kontrolės asistentas, dalyvaujant veislinio gyvulio savininkui arba jo įgaliotam asmeniui.
8. Kontroliniam penėjimui atrenkami paršeliai:
8.1. pirmaparšių paršavedžių, kurių vadoje iki 2 mėn. amžiaus išaugo ne mažiau kaip 9 paršeliai. Paršeliai turi būti ne vyresni kaip 80 dienų amžiaus ir turi sverti ne mažiau kaip 23 kg. Atrenkamų paršelių svoris turi atitikti vidutinį lizdo paršelio svorį, o tarpusavio paršelių svorio skirtumas neturi viršyti 4 kg;
9. Kontroliniam penėjimui atrinktiems paršeliams atliekami koprologiniai tyrimai, o nustačius helmintus jie turi būti dehelmintizuojami bei vakcinuojami nuo raudonligės.
11. Išvežant paršelius į kontrolinio penėjimo stotį, užpildoma paršelių siuntimo kortelė, kurioje nurodoma kiekvieno paršelio atsivedimo data, ind. numeris, gyvoji masė (kg), kuilio ir paršavedės ind. numeriai bei jų veislė. Siuntimo kortelę pasirašo kontrolės asistentas ir gyvulio savininkas arba jo įgaliotas asmuo.
III. KONTROLINIS PENĖJIMAS
12. Kontroliniam penėjimui atrinkti paršeliai stotyje patalpinami į išplautus, išdezinfekuotus gardus – tvartų ketvirčius.
13. Pristačius paršelius į kontrolinio penėjimo stotį, kiekvienam paršeliui užpildoma individuali gardo kortelė, šėrimo žiniaraštis. Jų atvežimo į kontrolinio penėjimo stotį datos, individualūs numeriai, gimimo datos, masė įrašomi registracijos knygoje. Esant įtarimui, kad kilmė netiksli, ji tikrinama DNR metodu.
14. Kontrolinio penėjimo tvartuose turi būti 18 – 20 laipsnių Celsijaus pliusinė temperatūra, o santykinė drėgmė – ne didesnė kaip 70 procentų. Kontrolinio penėjimo tvartų temperatūra bei drėgnumas matuojami termografais ir higrografais, kurių parodymai įrašomi į žurnalą. Fiksuojami termografo ir higrografo parodymai paros laikotarpiu 6, 12, 18 ir 24 val. Šių duomenų sumų vidurkis parodo vidutinę tvarto temperatūrą bei santykinę oro drėgmę.
15. Kontrolinio penėjimo stotyje tvarkomas kontroliuojamų kiaulių sveikatingumo žurnalas, kuriame žymimi visi susirgimai ar ligos.
16. Kontroliuojamų kiaulių tiksli pašarų apskaita pradedama, kai kiaulės pasiekia 30 kg gyvosios masės.
17. Kontroliuojamos kiaulės šeriamos standartiniais kombinuotaisiais pašarais, iki soties duodama švaraus vandens. Standartinį kombinuotąjį pašarą sudaro 80 – 85 proc. miežinių miltų, 8 – 16 proc. sojos rupinių iki 4 proc. žuvies miltų ir 2 – 3 proc. mineralinių pašarų (mineralinių medžiagų, vitaminų ir amino rūgščių priedų). Miežinių miltų 30 – 45 proc. gali būti pakeičiami kvietiniais miltais. Kiaulių kontroliniam penėjimui naudojamuose kombinuotuosiuose pašaruose turi būti:
Sausųjų medžiagų |
88,0 proc.; |
Energijos kiekis |
13,4 MJ; |
Žaliųjų proteinų |
16 proc.; |
Lizino |
1,0 proc.; |
Metionino + cistino |
0,6 proc.; |
Treonino |
0,6 proc.; |
Kalcio |
0,75 proc.; |
Fosforo |
0,55 proc.; |
Natrio |
0,15 proc.; |
Baltymų |
50 mg/kg; |
Vario |
5,0 mg/kg |
Mangano |
20 mg/kg; |
Seleno |
0,2 mg/kg; |
Jodo |
0,15 mg/kg; |
Cinko |
50 mg/kg; |
Vitamino A |
4000 IE/kg; |
Vitamino D 3 |
500 IE/kg; |
Vitamino E |
11,0 mg/kg; |
Vitamino B 2 |
2,5 mg/kg; |
Vitamino B 6 |
3,0 mg/kg; |
Vitamino B 12 |
10, 0 mg/kg; |
Pantoteninės rūgšties |
10,0mg/kg; |
Nikotino rūgšties |
15,0 mg/kg. |
18. Kontroliuojamos kiaulės šeriamos normuotai du kartus per parą – 8 val. ryte ir 16 val. vakare (paršeliai iki 4 mėn. amžiaus gali būti šeriami per parą 3 kartus).
20. Kontroliuojamai kiaulei rekomenduojamos tokios paros šėrimo normos:
Kontroliuojamos kiaulės gyvoji masė, kg |
Skiriama kombinuotųjų pašarų, kg |
21–25 |
1,6 |
26–30 |
1,8 |
31–35 |
2,0 |
36–40 |
2,2 |
41–45 |
2,4 |
46–50 |
2,6 |
51–55 |
2,9 |
56–60 |
3,2 |
61–65 |
3,4 |
66–70 |
3,5 |
71–75 |
3,6 |
76–80 |
3,7 |
81–85 |
3,8 |
86–90 |
3,9 |
91–95 |
4,0 |
96–100 |
4,2 |
21. Kiaulių pašarų ėdamumas kontroliuojamas kiekvieną dieną. Jei 2 – 4 mėn. kontroliuojamos kiaulės pašarų normą suėda per 3 val., o vyresnio amžiaus kiaulės – per pusę valandos, kitą dieną pašarų davinys didinamas 200 gramų. Jei kontroliuojamos kiaulės per minimą laikotarpį nesuėda skirtos pašarų normos – pašarų davinys mažinamas 200 g.
22. Kontroliuojamos kiaulės sveriamos kiekvieną mėnesį, praėjus 4 val. po šėrimo. Svėrimo datos, gyvoji masė ir priaugimas registruojami apskaitos formose. Baigiant kontrolinį penėjimą, kiaulės sveriamos dažniau, kad neperaugtų 95 kg masės.
23. Vyresnės kaip 4 mėn. kontroliuojamos kiaulės, du mėnesius paeiliui vidutiniškai per parą priaugančios mažiau kaip po 600 gramų, išbrokuojamos.
24. Iš kontroliuojamos grupės išbrokavus 2 palikuonis, paršavedė vertinama pagal du palikuonis, o išbrokavus tris palikuonis – paršavedė nevertinama.
27. Baigus kontrolinį penėjimą, kiekvienai kontroliuojamai kiaulei apskaičiuojama:
28. Kontroliuojamai kiaulei pasiekus 85 – 100 kg gyvosios masės, ultragarsiu „Piglog“ aparatu nustatomas raumeningumas.
IV. KIAULIŲ KONTROLINIS SKERDIMAS IR SKERDENOS VERTINIMAS
32. Paskerdus kiaules ir išėmus iš plikinimo vonios, skerdimo knygutėje užrašomas jų eilės ir inventorinis numeriai. Eilės numeriai cheminiu pieštuku taip pat užrašomi ant paršų priekinių ir užpakalinių kojų.
33. Skerdena pasveriama be vidaus organų, galvos, kojų ir uodegos. Jos masė fiksuojama šimto gramų tikslumu. Specialiu prietaisu nustatomas mėsos ir kumpio pH ir skerdena paliekama 24 val. atvėsinimo patalpoje, kurios temperatūra 0 - +4 laipsniai Celcijaus. Skerdenos mėsos ir kumpio pH matuojama 35–45 min. po kiaulės paskerdimo. Mėsos skerdenos pH matuojamas ties paskutiniu šonkauliu.
34. Praėjus 24 valandoms po skerdenos atvėsimo, išmatuojama:
34.1. skerdenos ilgis ir bekono palties ilgis cm. Skerdenos ilgis matuojamas juostele nuo kaklo pirmo slankstelio dubenėlio krašto iki gaktikaulio priekinio krašto, o bekono palties ilgis – nuo pirmojo krūtinės slankstelio priekinio krašto iki gaktikaulio priekinio krašto;
34.2. lašinių storis mm: ties 6–7 krūtinės slanksteliu, 10 šonkauliu, paskutiniu šonkauliu; keteroje – storiausioje vietoje, juosmens srityje – ploniausioje vietoje, kryžiaus kaulo srityje trijose vietose – storiausioje, ploniausioje ir storiausioje vietoje už raumens. Vidutinis lašinių storis nustatomas taip: pirmiausia nustatomas vidutinis lašinių storis kryžiaus srityje (trijų matavimų suma dalijama iš trijų). Po to apskaičiuojamas vidutinis kiaulės lašinių storis (storis ties 6–7 krūtinės slanksteliu, keteroje storiausioje vietoje, ploniausioje vietoje juosmens srityje ir vidutinio lašinių storio kryžiaus lašinių suma dalijama iš 4). Lašinių storis matuojamas su oda;
35. Skerdenos kairioji puselės dalis pjaustoma. Pirmiausia per kulnies sąnarį nupjaunama užpakalinė koja. Po to ties 5–6 krūtinės slanksteliu nupjaunama priekinė skerdienos puselės dalis – mentė. Užpakalinė skerdenos puselės dalis nupjaunama ties priešpaskutiniu juosmens slanksteliu. Nupjovus mentę ir kumpį lieka vidurinioji dalis. Visos trys dalys pasveriamos atskirai ir užrašomi jų masių svoriai dešimtosios kg tikslumu. Pasverta užpakalinė skerdenos puselės dalis yra kumpio masės svoris.
36. Ilgiausiojo nugaros raumens skerspjūvio, mėsos ir lašinių plotas (kvadratiniais centimetrais) matuojamas pjūvyje, padarytame tarp pirmojo ir antrojo juosmens slankstelių. Ilgiausiojo nugaros raumens, mėsos, lašinių ploto kontūrai apibrėžiami ant skaidrios plėvelės ir jų plotai nustatomi planimetru.
37. Apskaičiuojama šiltos skerdenos išeiga su galva, kojomis ir vidaus riebalais. Ji parodo skerdimo nuostolius. Skerdenos išeiga apskaičiuojama pagal formulę:
, kur:
a – šiltos skerdenos masė su galva, kojomis ir vidaus riebalais (kg);
s – kiaulės gyvoji masė (kg).
38. Apskaičiuojama skerdenos išeiga be galvos, kojų ir vidaus riebalų. Tai šiltos skerdenos, be kojų, galvos, vidaus riebalų, masės svorio santykis su kiaulės gyvąją mase, išreikštas procentais.
39. Kiekvienos kontroliuojamų kiaulių grupės kontrolinio penėjimo, skerdenos įvertinimo duomenys apskaičiuojami vidutiniais aritmetiniais dydžiais.
40. Skerdžiant kiaules mažesnio ar didesnio kaip 95 kilogramų gyvosios masės, skerdenos svorio, skerdenos puselės, bekono ilgio, lašinių storio, ilgiausiojo nugaros raumens skerspjūvio ploto, kumpio svorio rodikliai perskaičiuojami 100 kg masės. Perskaičiuojant minimus rodiklius, taikomi tokie koeficientai:
41. Baigus kontrolinį penėjimą, įvertinus kuilį pagal 9 – 12 palikuonių, o paršavedę – ne mažiau kaip pagal 2 palikuonis, kontrolinio penėjimo duomenys apibendrinami ir išsiunčiami kontroliniam penėjimui kiaules pristačiusiam savininkui. Duomenys turi būti pateikti savininkui per 5 dienas, baigus kiaulių kontrolinį penėjimą.
Forma Nr. 1 – K patvirtinta
Valstybinės gyvulių veislininkystės
priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio
ministerijos viršininko
2001 m. gruodžio 7 d. įsakymu Nr. 28
VEISLINIO KUILIO LAPAS
Vardas _____________________________
Individualus Nr.____________ Įrašytas į KK: ženklas ir Nr. ________________________
|
|
Veislė (veisliškumas) Linija Spenių sk.
|
|
|
Atsivedimo data Atsivedimo vieta __________________
metai, mėnuo diena savininkas
Laikytojas________________________ ,
įsigijimo data, savininkas
Apdovanojimai parodose ___________________________________________________________
data, vieta, gautas apdovanojimas
I. KILMĖ
Vardas, ind. Nr. KK ženklas ir Nr. |
M |
|
T |
|
| |
|
|
|
Ind. Nr. KK Nr. |
Ind. Nr. |
KK Nr. |
||||
Atsivedimo data ir vieta |
|
|
|||||
veislė (veisliškumas) |
|
|
|||||
Bendras įvertinimas: balai, klasė |
|
|
|||||
Vardas, ind. Nr. KK ženklas ir Nr. |
MM |
MT |
TM |
TT |
|||
Atsivedimo data ir vieta |
|
|
|
|
|||
Veislė (veisliškumas) |
|
|
|
|
|||
Bendras įvertinimas: balai, klasė |
|
|
|
|
|||
Vardas, ind. Nr. KK ženklas ir Nr. |
MMM |
MMT |
MT |
TMM |
TMT |
TTM |
TTT |
Veislė (veisliškumas) |
|
|
|
|
|
|
|
Bendras įvertinimas: balai, klasė |
|
|
|
|
|
|
|
II. KUILIO ĮVERTINIMAS
Vertinimo data |
Amžius mėnesiais |
Kilmė balais |
Raumeningumas |
Eksterjeras |
Išsivystymas |
Vidinis paršavedžių vislumas |
Kontrolinis penėjimas ir skerdimas |
Pastabos |
|
|||||||||||||||||
85-110 kg. gyvosios masės |
palikuonių |
masė |
kūno ilgis |
balų vidurkis |
priesvoris per parą |
pašarų sąnaudos 1 kg priesvorio |
balų suma |
Bendras įvertinimas |
|
|||||||||||||||||
svoris kg |
% |
balai |
vidinė masė kg |
% |
balai |
kg |
balai |
cm |
balai |
balų suma |
klasė |
|||||||||||||||
vnt. |
balai |
g |
balai |
p.v. |
balai |
balai |
||||||||||||||||||||
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
_____________
Formos Nr. 1-K antroji lapo pusė
III. KUILIO PANAUDOJIMO DUOMENYS
Eil. Nr. |
Kergtos (sėklintos) paršavedės vardas, ind. Nr., veislė |
Paršavedės kergimo (sėklinimo) data |
Paršavedės apsiparšiavimo data |
Paršavedė atsivedė paršelių |
Pastabos |
|
|
|
|
|
iš viso |
iš jų: gyvų |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kuilio išleidimo data--------------------- priežastys--------------------------------------
______________
Forma Nr. 2 – K patvirtinta
Valstybinės gyvulių veislininkystės
priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio
ministerijos viršininko
2001 m. gruodžio 7 d. įsakymu Nr. 28
VEISLINĖS PARŠAVEDĖS LAPAS
Vardas_______________ Raumeningumas %________________
Individualus Nr. ____ Įrašyta į KK: ženklas ir Nr.____ Atsparumas stresams_________
dešinėje
|
|
Veislė (veisliškumas) Šeima _____________ Spenių sk.____
kairėje
|
|
|
Atsivedimo data Atsivedimo vieta_____________________
metai, mėnuo diena savininkas
Laikytojas__________________,
įsigijimo data, savininkas
Apdovanojimai parodose____________________________________________________________
data, vieta, gautas apdovanojimas
I. KILMĖ
Vardas, ind. Nr. |
M |
|
|
T |
|
|
||
KK ženklas ir Nr.
|
|
Ind. Nr. KK Nr. |
|
Ind. Nr. |
KK Nr. |
|||
Atsivedimo data ir vieta |
|
|
||||||
Veislė (veisliškumas) |
|
|
||||||
Bendras įvertinimas: balai, klasė |
|
|
||||||
Vardas, ind. Nr. KK ženklas ir Nr. |
MM |
MT |
TM |
TT |
||||
Atsivedimo data ir vieta |
|
|
|
|
||||
Veislė (veisliškumas) |
|
|
|
|
||||
Bendras įvertinimas, balai, klasė |
|
|
|
|
||||
Vardas, ind. Nr. KK ženklas ir Nr. |
MMM |
MMT |
MTM |
MTT |
TMM |
TMT |
TTM |
TTT |
Veislė (veisliškumas) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bendras įvertinimas, balai, klasė |
|
|
|
|
|
|
|
|
II. PARŠAVEDĖS ĮVERTINIMAS
Vertinimo data
|
Amžius mėn.
|
Apsiparšiavimo eilės Nr.
|
Kilmė, balais
|
Raumeningumas |
eksterjeras balais
|
išsivystymas |
Reprodukcinė* savybės |
Kontrolinis penėjimas ir skerdimas |
Bendras įvertinimas |
Pastaba*
|
|||||||||||||||||||
85-110 kg gyvoji: masė
|
palikuonių
|
priesvoris per parą
|
pašarų sąnaudos l kg priesvorio
|
skerdienos puselės ilgis
|
lašinių storis ties 6-7 krūtinės slanksteliu
|
balų suma
|
|||||||||||||||||||||||
kūno ilgis |
vislumas |
pieningumas |
balų suma
|
klasė
|
|||||||||||||||||||||||||
svoris kg. |
% |
balai |
vid. masė kg. |
% |
balai |
cm |
balais |
vnt. |
balai |
kg |
balai |
g. |
balai |
p.v. |
balai |
cm |
balai |
mm |
balai |
||||||||||
|
|
1 |
|
|
|
|
- |
- |
- |
|
|
|
|
|
|
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
- |
- |
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
- |
- |
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
- |
- |
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
______________
Formos Nr. 2-K antroji lapo pusė
III. PARŠAVEDĖS REPRODUKCINĖS SAVYBĖS
Apsiparšiavimo eil. Nr. |
Kuilio vardas, ind. Nr., veislė |
Kergimo (sėklinimo) data |
Apsiparšiavimo data |
Lizdo Nr. |
Atsivedė paršelių |
21 dienos paršelių |
Atjunkomų paršelių |
Pastabos |
||||
|
|
|
|
|
iš viso |
iš jų: gyvų |
skaičius |
vados masė (pieningumas) kg |
amžius dienomis |
skaičius |
vidutinė vieno paršelio masė kg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paršavedės išleidimo data ------------------------ priežastys-----------------------------------------------------
______________
Forma Nr. 3-K patvirtinta
Valstybinės gyvulių veislininkystės
priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio
ministerijos viršininko 2001 m. gruodžio 7 d.
įsakymu Nr. 28
KIAULIŲ KERGIMO-SĖKLINIMO ŽURNALAS
Forma Nr. 4-K patvirtinta
Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros
tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos
viršininko 2001 m. gruodžio 7 d.
įsakymu Nr. 28
APSIPARŠIAVIMŲ IR PRIEAUGLIO APSKAITOS KNYGA
200 m.
Savininkas-------------------------------------------------------------------------------------------
Formos Nr. 4-K vidaus lapai
Paršavedė----------------------------------------------------------------------------------------- Vados Nr.---------------
(vardas, veislė, ind. Nr., KK ženklas, bendras įvertinimo balas)
Sukergimo data----------------------------- Apsiparšiavimo data----------------------Apsiparšiavimo eilės Nr.--------------
Kuilys---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(vardas, veislė, ind. Nr., KK ženklas, bendras įvertinimo balas)
Atsivedė paršelių: iš viso---------------iš jų gyvų-------------negyvų----------
Eil. Nr. |
Lytis |
Ausies Nr. |
Spenių skaičius |
Atjunkomų paršelių |
Paršelių paskirtis (veislei, mėsai) |
Veislinio prieauglio vertinimas |
Veislinio prieauglio realizavimo data |
|||||||||||||
|
|
tatuiruotas |
įsegtas |
d/k |
amžius dienomis |
gyvoji masė, kg |
|
vertinimo data |
amžius mėn. |
Išsivystymas |
Raumeningumas |
Kilmė balais |
Bendras įvertinimas |
|
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
gyvoji masė |
kūno ilgis |
gyvoji masė, kg |
proc. |
balai |
|
balų suma |
klasė |
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
kg |
balai |
cm |
balai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paršavedės kūno ilgis 5 – 10 dieną po apsiparšiavimo------cm Žyma apie paršelių: pridėjimą------
21 dienos paršelių skaičius----------ir gyvoji masė---------kg atėmimą-----------------
______________