LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS 2001 M. SAUSIO 31 D. ĮSAKYMO NR. 26 „DĖL VALSTYBĖS ĮMONIŲ IR ĮSTAIGŲ VIDAUS AUDITO VADOVO PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO

 

2002 m. sausio 23 d. Nr. 22

Vilnius

 

Iš dalies pakeičiu Valstybės įmonių ir įstaigų vidaus audito vadovą, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2001 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. 26 „Dėl Valstybės įmonių ir įstaigų vidaus audito vadovo patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 15-457, Nr. 49-1719):

1. Išdėstau 11 ir 12 punktus taip:

11. Metinis vidaus audito planas – svarbus vidaus audito sistemos elementas, kuris padeda nustatyti vidaus audito tikslus, darbų apimtį, veiklos sritis. Tai yra detalus vidaus audito tarnybos planuojamos veiklos išdėstymas atsižvelgiant į sąlygų pasikeitimus, institucijos vadovo rekomendacijas. Jame turi būti numatyta ne tik atskiri auditai, bet ir specialios užduotys, pavyzdžiui, pagal sukauptą informaciją vidaus kontrolės ir rizikos įvertinimo tikslinimas, mokymasis bei kvalifikacijos kėlimas, tarnybos veiklos metinė ataskaita ir kita.

Metinis vidaus audito planas turi būti paremtas institucijos rizikos įvertinimu, kurios pagrindu nustatyti vidaus audito prioritetai siekiant institucijai keliamų tikslų. Darbuotojai atlikti vidaus auditą parenkami atsižvelgiant į kiekvieno atliekamo vidaus audito pobūdį ir sudėtingumą, atlikimo laiką ir turimus išteklius. Šį planą sudaro vidaus audito tarnybos vadovas ir vėliau gali jį koreguoti dėl institucijos vadovo pasiūlymų, prioritetų, programų, planų ir rizikos faktorių pasikeitimų.

Metiniame vidaus audito plane reikia nurodyti: audito objektą; paskutinio atlikto šio objekto audito datą; audito tikslus; audito atlikimo trukmę; audito vykdytojus bei reikiamus išteklius.

12. Vidaus auditoriai turi parengti kiekvieno vidaus audito darbo programą. Šios programos sudaromos remiantis vidaus audito metiniu planu ir turi būti patvirtintos vidaus audito tarnybos vadovo prieš pradedant auditą. Darbo programoje turi būti nurodyta: vidaus audito procedūros, susijusios su audito informacijos rinkimu, analizavimu, interpretavimu ir dokumentavimu; audito tikslai, apimtys atsižvelgiant į riziką; kaip, kada ir kam turi būti pateikti audito rezultatai. Kiekvienos programos pakeitimas turi būti patvirtintas vidaus audito tarnybos vadovo.“.

2. Laikau netekusiais galios šio vadovo 2, 18.4, 19, 51, 53 – 57, 61 – 63, 84 punktus.

 

 

 

FINANSŲ MINISTRĖ                                                                             DALIA GRYBAUSKAITĖ