LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LĖŠŲ UŽ PARDUOTUS SOJOS RUPINIUS, GAUNAMUS IŠ JAV, ARBA JŲ GAMINIUS NAUDOJIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

1993 m. vasario 3 d. Nr. 53

Vilnius

 

Siekdama efektyviai panaudoti iš JAV gaunamą kreditą bei sukaupti lėšų jam grąžinti, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Lėšų už parduotus sojos rupinius, gaunamus iš JAV, arba jų gaminius naudojimo tvarką (pridedama).

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                   BRONISLOVAS LUBYS

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS                                                                       RIMANTAS KARAZIJA

______________


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1993 m. vasario 3 d. nutarimu Nr. 53

 

Lėšų už parduotus sojos rupinius, gaunamus iš JAV, arba jų gaminius naudojimo tvarka

 

1. Gaunami iš JAV sojos rupiniai iškraunami Klaipėdos uoste ir pagal Žemės ūkio ministerijos paskirstymą geležinkeliu vežami į grūdų perdirbimo įmones.

2. Grūdų perdirbimo įmonės gautus sojos rupinius užpajamuoja faktiškomis pirkimo kainomis (įskaitomos ir transportavimo iki Klaipėdos uosto išlaidos) pagal Lietuvos banko nustatomą Lietuvos Respublikos laikinųjų pinigų – talonų ir konvertuojamos valiutos rinkos kursą, taikydamos koeficientą 0,5. Įplaukų už realizuotus sojos rupinius arba kombinuotuosius pašarus, pagamintus naudojant sojos rupinius, dalis, atitinkanti sojos rupinių sąnaudas, per 5 dienas pervedama į atskirą sąskaitą Nr. 704401, kodas 260101424, Lietuvos žemės ūkio banko Operacinėje valdyboje. Sąskaitoje esamomis lėšomis disponuoja Finansų ministerija.

3. Už lėšas, sukauptas šios tvarkos 2 punkte nurodytoje sąskaitoje, įsigyjama valiuta, kurios reikia palūkanoms sumokėti ir gautai iš „Commodity Credit Corporation“ paskolai grąžinti.

4. Iš likusių sąskaitoje lėšų ūkininkams gali būti teikiamos ilgalaikės paskolos pagal investicijų prioritetus ir paskolų dydžius, nustatytus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. vasario 7 d. nutarimo Nr. 88 „Dėl ūkininkų rėmimo“ (Žin., 1992, Nr. 12-332) 5 ir 6 punktuose.

5. Ilgalaikės paskolos ūkininkams teikiamos konkurso tvarka. Konkursą ilgalaikėms paskoloms gauti organizuoja Žemės ūkio ministerija, sudariusi ekspertų grupę, į kurią turi būti įtraukti Finansų ministerijos, Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos žemės ūkio banko atstovai ir ūkininkai.

Lietuvos žemės ūkio bankas išduoda ilgalaikes paskolas tik Finansų ministerijos teikimu.

6. Ilgalaikės paskolos išduodamos su palūkanų norma, kuri yra 65 procentais mažesnė už rinkos palūkanas. Palūkanos, neviršijančios 3 procentų normos, naudojamos Lietuvos žemės ūkio banko išlaidoms, susijusioms su šios sąskaitos lėšų apskaita ir suteiktų paskolų grąžinimo garantijomis, kompensuoti.

7. Ilgalaikės paskolos skiriamos 7–10 metų. Šios paskolos pradedamos grąžinti praėjus trejiems metams nuo jų teikimo pradžios.

Suteiktos paskolos apskaitomos balansinėje sąskaitoje Nr. 772, o kreditų išdavimo ir grąžinimo sumos nurodomos ataskaitoje Nr. 741.

Palūkanos už naudojimąsi ilgalaikėmis paskolomis, neviršijančiomis 3 procentų normos, įskaitomos į paskolas suteikusio banko pajamas, o likusi suma įmokama į sąskaitą Nr. 704401, kodas 260101424, Lietuvos žemės ūkio banko Operacinėje valdyboje.

______________