LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1998 M. BALANDŽIO 28 D. NUTARIMO NR. 511 „DĖL SAVIVALDYBIŲ NAUDOJIMOSI BANKŲ KREDITAIS, PASKOLŲ ĖMIMO IR TEIKIMO TVARKOS PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO

 

1999 m. birželio 9 d. Nr. 743

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeisti Savivaldybių naudojimosi bankų kreditais, paskolų ėmimo ir teikimo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. balandžio 28 d. nutarimu Nr. 511 „Dėl Savivaldybių naudojimosi bankų kreditais, paskolų ėmimo ir teikimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1998, Nr. 41-1109):

1. Išdėstyti 2 punktą taip:

2. Nustatomi šie savivaldybės skolinimosi limitai:

2.1. bendra savivaldybės skola negali viršyti 20 (Vilniaus miesto savivaldybės - 30) procentų patvirtintų tų metų savivaldybės biudžeto pajamų (neįskaitant iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto savivaldybei skiriamų specialiųjų tikslinių dotacijų). Itin svarbiais atvejais Finansų ministerija gali leisti padidinti savivaldybės skolinimosi limitą iki 50 procentų patvirtintų tų metų savivaldybės biudžeto pajamų. Savivaldybėms, kurių investiciniai projektai įtraukti į atitinkamų metų Valstybės investicijų programą, Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu gali būti nustatyti didesni skolinimosi limitai;

2.2. metinis savivaldybės grynasis skolinimasis negali viršyti 10 procentų, iš jų metinis trumpalaikis skolinimasis – 5 procentų patvirtintų tų metų savivaldybės biudžeto pajamų (neįskaitant iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto savivaldybei skiriamų specialiųjų tikslinių dotacijų);

2.3. grąžintina tais kalendoriniais metais bendra savivaldybės paskolų ir palūkanų bei su paskolų ėmimu susijusių įmokų suma negali viršyti 10 procentų patvirtintų tų metų savivaldybės biudžeto pajamų (neįskaitant iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto savivaldybei skiriamų specialiųjų tikslinių dotacijų)“.

2. Išdėstyti 3.2 punktą taip:

3.2. savivaldybės įmonės ar akcinės bendrovės gautos paskolos, dėl kurių savivaldybė prisiėmė įsipareigojimus pagal garantijos ir (ar) laidavimo sutartis arba kitus įsipareigojamuosius skolos dokumentus, atėmus grąžintas lėšas“.

3. Išdėstyti 4 ir 5 punktus taip:

4. Į metinį savivaldybės grynojo skolinimosi limitą įskaitomos:

4.1. savivaldybės einamaisiais metais gautos paskolos, atėmus grąžintas lėšas;

4.2. einamaisiais metais savivaldybės įmonės ar akcinės bendrovės gautos paskolos, dėl kurių savivaldybė prisiėmė įsipareigojimus pagal garantijos ir (ar) laidavimo sutartis arba kitus įsipareigojamuosius skolos dokumentus, atėmus grąžintas lėšas.

5. Į metinį trumpalaikio skolinimosi limitą įskaitomos:

5.1. savivaldybės einamaisiais metais gautos trumpalaikės paskolos, atėmus grąžintas lėšas;

5.2. einamaisiais metais savivaldybės įmonės ar akcinės bendrovės gautos trumpalaikės paskolos, dėl kurių savivaldybė prisiėmė įsipareigojimus pagal garantijos ir (ar) laidavimo sutartis arba kitus įsipareigojamuosius skolos dokumentus, atėmus grąžintas lėšas“.

4. Išdėstyti 7 punktą taip:

7. Savivaldybė ar savivaldybės įmonė savivaldybės tarybos sprendimu gali skolintis tiesiogiai iš užsienio ir vidaus kreditorių arba kreiptis į specialiai šiam tikslui įsteigtą instituciją“.

5. Išdėstyti 11 punktą taip:

11. Finansų ministro įsakymu sudaryta komisija, išnagrinėjusi paraišką ne vėliau kaip per mėnesį nuo visų reikiamų dokumentų gavimo dienos, išduoda leidimą arba leidimą su tam tikromis sąlygomis (jeigu savivaldybė nėra išnaudojusi metinio grynojo skolinimosi ir bendro skolos limitų) imti paskolą ir skelbti konkursą“.

6. Pripažinti netekusiu galios 15 punktą.

7. Išdėstyti 16 punktą taip:

16. Savivaldybė savo tarybos sprendimu turi teisę perskolinti gautas paskolas arba prisiimti įsipareigojimus pagal garantijos ir (ar) laidavimo sutartis arba kitus įsipareigojamuosius skolos dokumentus dėl savivaldybės įmonei ar akcinei bendrovei (kai bendrovės akcijos, priklausančios savivaldybei, suteikia ne mažiau kaip 2/3 balsų) teikiamos paskolos, tačiau neviršydama nustatytojo metinio grynojo skolinimosi ir bendro skolos limito, turėdama Finansų ministerijos leidimą tai daryti, išskyrus šios tvarkos 17 punkte numatytus atvejus. Tada savivaldybė sudaro su savivaldybės įmone ar akcine bendrove paskolos sutartį, kuria ši įmonė ar bendrovė įsipareigoja grąžinti paskolą savivaldybei“.

8. Išdėstyti 21 ir 22 punktus taip:

21. Jeigu savivaldybė negali grąžinti paskolų ar nevykdo prisiimtų įsipareigojimų pagal garantijos ir (ar) laidavimo sutartis arba kitus įsipareigojamuosius skolos dokumentus nustatytu laiku, Lietuvos Respublikos Vyriausybė Finansų ministerijos teikimu skelbia tolesnio skolinimosi moratoriumą.

22. Jeigu savivaldybė, gavusi paskolą iš valstybės vardu gautų paskolų ir paskolų su valstybės garantija, taip pat prisiėmusi įsipareigojimus pagal garantijos ir (ar) laidavimo sutartis arba kitus įsipareigojamuosius skolos dokumentus, neįvykdo įsipareigojimų, Finansų ministerija ne ginčo tvarka išieško iš lėšų, esančių savivaldybės sąskaitose kredito įstaigose, negrąžintą paskolą ar jos dalį, nesumokėtas palūkanas, delspinigius arba kitas sutartyse numatytas įmokas“.

 

 

L. E. SOCIALINĖS APSAUGOS IR

DARBO MINISTRĖS PAREIGAS,

L. E. MINISTRĖS PIRMININKĖS PAREIGAS                                            IRENA DEGUTIENĖ

 

L. E. VALDYMO REFORMŲ IR SAVIVALDYBIŲ REIKALŲ

MINISTRO PAREIGAS                                                                                 KĘSTUTIS SKREBYS

______________