LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL ŽEMĖS IR MIŠKŲ ŪKIO TRAKTORIŲ, JŲ PRIEKABŲ IR PRIKABINAMŲJŲ MAŠINŲ ATITIKTIES ĮVERTINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
2004 m. gruodžio 29 d. Nr. 3D-685
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos pozicijos Europos Sąjungos institucijose nagrinėjamais klausimais rengimo, derinimo, pristatymo ir Europos Sąjungos teisės (acquis communautaire) perkėlimo į Lietuvos Respublikos nacionalinę teisę ir jos įgyvendinimo koordinavimo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. sausio 9 d. nutarimu Nr. 21 (Žin., 2004, Nr. 8-184), 32 punktu ir įgyvendindama 2003 m. gegužės 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2003/37/EB dėl žemės ar miškų ūkio traktorių, jų priekabų ir keičiamos velkamosios įrangos, jų sistemų, sudėtinių dalių ir atskirų techninių mazgų tipo patvirtinimo ir panaikinančią direktyvą 74/150EEB (su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2004 m. balandžio 26 d. Tarybos direktyva 2004/66/EB):
1. Tvirtinu Žemės ir miškų ūkio traktorių, jų priekabų ir prikabinamųjų mašinų atitikties įvertinimo taisykles (pridedama).
2. Skiriu Valstybinę mašinų bandymo stotį žemės ir miškų ūkio traktorių, jų priekabų ir prikabinamųjų mašinų atitikties įvertinimo ir Europos Bendrijos tipo patvirtinimo įstaiga.
3. Pavedu Valstybinei mašinų bandymo stočiai:
3.1. vykdyti žemės ir miškų ūkio traktorių, jų priekabų ir prikabinamųjų mašinų atitikties įvertinimo ir Europos Bendrijos tipo patvirtinimo darbus;
4. Pripažįstu netekusiu galios Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2002 m. gruodžio 20 d. įsakymą Nr. 507 „Dėl traktorių atitikties įvertinimo“ (Žin., 2003, Nr. 5-220).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro
2004 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 3D-685
ŽEMĖS IR MIŠKŲ ŪKIO TRAKTORIŲ, JŲ PRIEKABŲ IR PRIKABINAMŲJŲ MAŠINŲ ATITIKTIES ĮVERTINIMO TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Žemės ir miškų ūkio traktorių, jų priekabų ir prikabinamųjų mašinų atitikties įvertinimo taisyklės (toliau – taisyklės) reglamentuoja naujų žemės ar miškų ūkio paskirties komplektinių, nekomplektinių ar sukomplektuotų traktorių, priekabų arba prikabinamųjų mašinų (toliau – techninių priemonių), kurių didžiausias projektinis greitis yra ne mažesnis kaip 6 km/h, bei jų sistemų, sudėtinių dalių ir atskirų techninių junginių atitikties įvertinimo tvarką.
2. Taisyklės parengtos vadovaujantis 2003 m. gegužės 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2003/37/EB dėl žemės ir miškų ūkio traktorių, jų priekabų ir prikabinamos velkamosios įrangos, jų sistemų, sudėtinių dalių ir atskirų techninių mazgų tipo patvirtinimo ir panaikinančia direktyvą 74/150EEB (toliau – Direktyva) su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2004 m. balandžio 26 d. Tarybos direktyva 2004/66/EB.
3. Taisyklių nuostatos netaikomos:
3.1. vienetinės gamybos techninėms priemonėms, išskyrus kai kurių kategorijų technines priemones, kurioms EB tipo patvirtinimas yra privalomas;
3.2. specialioms miškų ūkio paskirties mašinoms (treliavimo traktoriams ir įrangai), apibrėžtoms standarte ISO 6814:2000;
3.3. miškų ūkio mašinoms, pagamintoms žemės kasimo ir transportavimo įrangos bazėje, apibrėžtoms standarte ISO 6165:2001;
4. Vartojamos sąvokos:
Atitikties sertifikatas – gamintojo išduotas dokumentas, pateiktas šių taisyklių 5 priede, pažymintis, kad konkreti techninė priemonė, patvirtinta pagal šių taisyklių ir Direktyvos nuostatas, atitinka visus jos gamybos metu taikytus privalomuosius reikalavimus ir gali būti registruojama valstybėje narėje be papildomų patikrinimų.
Atskirasis techninis junginys – techninės priemonės dalis (jos dalimi galintis būti įtaisas), kurios EB tipas gali būti patvirtintas nepriklausomai, tačiau tik siejant su vienu ar daugiau techninės priemonės tipų.
Atskirosios direktyvos – direktyvos, išvardytos šių taisyklių 2 priedo 1–3 punktuose.
Bazinė techninė priemonė – nekomplektinė techninė priemonė, kurios tapatumo numeris nesikeičia per paskesnius pakopinio EB tipo patvirtinimo proceso etapus.
EB tipo patvirtinimo sertifikatas – atitikties įvertinimo įstaigos išduodamas šių taisyklių 3 priede arba atskirosios direktyvos atitinkamame priede nustatytos formos dokumentas, liudijantis techninės priemonės, jos sistemos, sudėtinės dalies ar atskirojo techninio junginio EB tipo patvirtinimą.
Europos Bendrijos (EB) tipo patvirtinimas – procedūra, kuria EB tipo patvirtinimo įstaiga patvirtina, kad techninės priemonės, jos sistemos, sudėtinės dalies ar atskirojo techninio junginio tipas atitinka Direktyvos reikalavimus. Kai EB tipo patvirtinimo įstaiga tvirtina techninės priemonės sistemų, sudėtinių dalių ar atskirųjų techninių junginių EB tipą, šis patvirtinimas vadinamas sudėtinės dalies EB tipo patvirtinimu.
Gamintojas – juridinis arba fizinis asmuo, atsakingas už techninės priemonės, sistemos, sudėtinės dalies ar atskirojo techninio junginio EB tipo patvirtinimą ir užtikrinantis gamybos atitiktį šių taisyklių ir Direktyvos reikalavimams, neatsižvelgiant į tai, ar šis asmuo yra glaudžiai susijęs su techninės priemonės, sistemų, sudėtinių dalių ar atskirųjų techninių junginių visais gamybos etapais.
Gamintoju taip pat laikomas juridinis arba fizinis asmuo, kuris savo reikmėms konstruoja, sukonstravo, gamina ar pagamino techninę priemonę, sistemą, sudėtinę dalį ar atskirąjį techninį junginį, ir juridinis arba fizinis asmuo, atsakingas už tiekiamos į rinką arba pradedamos naudoti techninės priemonės, sistemos, sudėtinės dalies ar atskirojo techninio junginio atitikties užtikrinimą.
Gamintojo atstovas – tai fizinis ar juridinis asmuo, gamintojo įgaliotas jam atstovauti ir pagal taisyklių ir Direktyvos reguliavimo sritį veikti jo vardu santykiuose su atitikties įvertinimo įstaiga.
Toliau taisyklėse vartojamas terminas „gamintojas“ suprantamas kaip gamintojas arba jo atstovas.
Informacijos aplankas – sukomplektuotas aplankas arba byla, kurioje yra duomenys, brėžiniai ir nuotraukos, nurodyti šių taisyklių 1 priede arba atskirųjų direktyvų informaciniuose dokumentuose ir pareiškėjo pateikti atitikties įvertinimo įstaigai.
Informacijos paketas – informacijos aplankas, papildytas techninių tarnybų arba atitikties įvertinimo įstaigos išduotais bandymų protokolais ar kitais dokumentais, parengtais vykdant EB tipo patvirtinimo darbus.
Informacijos paketo turinys – informacijos paketo dokumentų, sunumeruotų ar kitaip pažymėtų, kad būtų galima nustatyti visų puslapių tapatumą, sąrašas.
Informacinis dokumentas – viena iš formų, pateiktų šių taisyklių 1 priede, arba atskirosios direktyvos atitinkamas priedas, nusakantis, kokią informaciją atitikties įvertinimo įstaigai arba techninei tarnybai turi pateikti pareiškėjas.
Lietuvos EB tipo patvirtinimo įstaiga – Valstybinė mašinų bandymo stotis, atsakinga už techninių priemonių, jų sistemų, sudėtinių dalių ar atskirųjų techninių junginių EB tipo patvirtinimą, išduodanti, o prireikus ir panaikinanti EB tipo patvirtinimus, palaikanti ryšius su kitų valstybių narių EB tipo patvirtinimo įstaigomis ir tikrinanti gamintojo taikomas priemones gaminių atitikčiai užtikrinti (toliau – atitikties įvertinimo įstaiga).
Naudojimo pradžia – gamintojo ar jo paskirtos trečiosios šalies sumontuotos ir suderintos techninės priemonės pirmasis panaudojimas pagal paskirtį. Registravimo arba pirmojo pateikimo į rinką data taip pat gali būti laikoma naudojimo pradžia.
Nekomplektinė techninė priemonė – techninė priemonė, kuriai sukomplektuoti, kad atitiktų šių taisyklių reikalavimus, reikalingas dar bent vienas etapas.
Pakopinis EB tipo patvirtinimas – procedūra, kuria viena ar daugiau valstybių narių EB tipo patvirtinimo įstaigų patvirtina, kad nekomplektinė arba sukomplektuota techninė priemonė atitinka atskirojo baigtumo etapo techninius reikalavimus.
Parengto eksploatuoti traktoriaus masė – traktoriaus masė, įskaitant konstrukciją, apsaugančią nuo apsivertimo, aušinimo skystį, tepalus, degalus, įrankius ir vairuotoją, išskyrus neprivalomus įtaisus. Laikoma, kad vairuotojo masė yra 75 kg.
Priekaba – prie žemės ir miškų ūkio traktoriaus kabinama priekaba, kurios pagrindinė paskirtis – vežti krovinius. Šiai kategorijai priskiriamos ir priekabos, kurių masės dalis tenka vilkikui. Bet kuri techninė priemonė, turinti nuolatinius įtaisus ir kabinama prie traktoriaus, prilyginama žemės ir miškų ūkio priekabai, jeigu techniškai leistinos bendrosios masės (pakrautos) ir parengtos eksploatuoti (nepakrautos) techninės priemonės masės santykis yra lygus arba viršija 3 ir jeigu techninė priemonė neskirta medžiagoms apdoroti.
Prikabinamoji mašina – žemės ir miškų ūkyje naudojama įranga, sukonstruota vilkti traktoriumi, yra susijusi su jo funkcijomis. Ji gali turėti krovinių kėbulą, suprojektuotą ir pagamintą tam tikriems darbo įtaisams ir reikmenims tvirtinti ir apdorojamoms ar veikimui reikalingoms medžiagoms laikinai sukaupti. Su traktoriumi agreguojama prikabinamoji techninė priemonė, turinti nuolatinius įtaisus ar sukonstruota medžiagoms apdoroti, prilyginama prikabinamajai mašinai, jeigu techniškai leistinos bendrosios masės ir parengtos naudoti techninės priemonės masės santykis yra mažesnis už 3.
Sistema – techninės priemonės įtaisų, susietų jos specialiosioms funkcijoms atlikti, junginys.
Sudėtinė dalis – techninės priemonės dalis, kurios EB tipas gali būti patvirtintas nepriklausomai nuo techninės priemonės.
Sukomplektuota techninė priemonė – pakopinio EB tipo patvirtinimo metu gauta techninė priemonė, atitinkanti taisyklių reikalavimus.
Techninių priemonių kategorija – grupė techninių priemonių, kurių projektinės charakteristikos yra vienodos.
Techninių priemonių tipas – tam tikros kategorijos techninės priemonės, nesiskiriančios taisyklių 5.3 ir 8 punktuose nurodytais esminiais požymiais. Galimi vienos techninės priemonės tipo variantai ir versijos, aprašyti šių taisyklių 5.4, 5.5 ir 9 punktuose.
Techninė priemonė – (angl. vehicle) žemės ar miškų ūkio paskirties komplektinis, nekomplektinis ar sukomplektuotas traktorius, priekaba arba prikabinamoji mašina.
Techninė tarnyba – organizacija arba įstaiga, paskirta kaip bandymų laboratorija bandymams arba patikrai atlikti atitikties įvertinimo įstaigos vardu. Šias funkcijas gali atlikti pati atitikties įvertinimo įstaiga. Techninė tarnyba turi būti akredituota pagal LST EN ISO/IEC 17025:2003.
Techninis brėžinys (techninė schema) – brėžinys arba schema, kurioje pateikiami vaizduojamo objekto matmenys ir mastelis.
Traktorius – ratinis arba vikšrinis ne mažiau kaip dviejų ašių žemės ir miškų ūkio paskirties traktorius, kurio didžiausias projektinis greitis yra ne mažesnis kaip 6 km/h ir kurio pagrindinė paskirtis yra teikti traukos jėgą, specialiai sukonstruotas vilkti, stumti, vežti ir varyti žemės ir miškų ūkio paskirties techniką arba vilkti priekabas. Traktorius gali būti pritaikytas kroviniams vežti ir gali turėti įrengtas keleivių sėdynes.
II. TECHNINIŲ PRIEMONIŲ KATEGORIJOS IR TIPAI, JŲ VARIANTAI IR VERSIJOS
5. Traktoriai:
5.1. T kategorija – ratiniai traktoriai:
5.1.1. T1 – traktoriai, kurių didžiausias projektinis greitis neviršija 40 km/h, parengto eksploatuoti traktoriaus masė didesnė kaip 600 kg, važiuoklės prošvaisa neviršija 1000 mm ir artimiausios prie vairuotojo ašies tarpuvėžio plotis ne mažesnis kaip 1150 mm. Traktorių su keičiama vairuotojo vieta (sėdynė ir vairaratis apgręžiami) artimiausia prie vairuotojo ašimi laikoma ta, ant kurios yra sumontuotos didžiausio skersmens padangos;
5.1.2. T2 – traktoriai, kurių didžiausias projektinis greitis neviršija 40 km/h, parengto eksploatuoti traktoriaus masė didesnė kaip 600 kg, važiuoklės prošvaisa neviršija 600 mm ir mažiausias tarpuvėžio plotis yra mažesnis kaip 1150 mm. Jeigu svorio centro aukščio ir tarpuvėžio vidutinio pločio santykis viršija 0,9 – didžiausias projektinis greitis ribojamas iki 30 km/h;
5.1.3. T3 – traktoriai, kurių didžiausias projektinis greitis neviršija 40 km/h ir parengto eksploatuoti traktoriaus masė neviršija 600 kg;
5.1.4. T4 – specialios paskirties traktoriai, kurių didžiausias projektinis greitis neviršija 40 km/h. Šios kategorijos traktoriai skiriami į tris pogrupius:
5.1.4.1. T4.1 – traktoriai su didele važiuoklės prošvaisa, skirti priekinėje arba galinėje dalyje, tarp ašių ar krovinių kėbule tvirtinamai įrangai vežti arba varyti. Parengto eksploatuoti traktoriaus prošvaisa viršija 1000 mm. Jeigu svorio centro koordinatės ir tarpuvėžio vidutinio pločio santykis viršija 0,9 – didžiausias projektinis greitis ribojamas iki 30 km/h;
5.1.4.2. T4.2 – labai platūs didelių matmenų traktoriai, skirti visų pirma dideliems žemės plotams įdirbti;
5.1.4.3. T4.3 – traktoriai su maža važiuoklės prošvaisa, kuriems būdingas konstrukcijos elementas yra laikomasis rėmas, turintys vieną ar daugiau darbo velenų. Jų techniškai leistina masė neviršija 10 t, o šios masės ir parengto eksploatuoti traktoriaus masės santykis neviršija 2,5. Šių traktorių svorio centro koordinatė, kai padangos sumontuotos įprastai, yra mažesnė negu 850 mm;
5.2. C kategorija – vikšriniai traktoriai. Jų kategorijos C1-C5 apibrėžiamos analogiškai kaip ir ratinių traktorių T1–T5 kategorijos.
5.3. Traktoriaus tipas – tos pačios kategorijos traktoriai, nesiskiriantys toliau nurodytais pagrindiniais aspektais:
5.4. Traktoriaus tipo variantas – to paties tipo traktoriai, nesiskiriantys toliau nurodytais aspektais:
5.4.1. varikliu:
5.4.1.3. variklių galia – ne daugiau kaip 30 proc. (didžiausia galia viršija mažiausią ne daugiau kaip 1,3 karto);
6. R kategorija – traktorinės priekabos:
6.2. R2 – priekabos, kurių techniškai leistina ašies apkrova viršija 1500 kg, bet ne didesnė kaip 3500 kg;
6.3. R3 – priekabos, kurių techniškai leistina ašies apkrova viršija 3500 kg, bet ne didesnė kaip 21000 kg;
6.4. R4 – priekabos, kurių techniškai leistina ašies apkrova viršija 21000 kg.
Visų kategorijų priekabos turi papildomą indeksą ‘a’ arba ‘b’, žymintį projektinį greitį (Ra – priekabos, kurių didžiausias projektinis greitis iki 40 km/h, Rb – priekabos, kurių didžiausias projektinis greitis viršija 40 km/h).
7. S kategorija – prikabinamosios mašinos:
7.1. S1 – žemės ūkio paskirties prikabinamoji mašina, kurios techniškai leistina ašies apkrova neviršija 3500 kg;
8. Priekabų ir prikabinamųjų mašinų tipas – tos pačios kategorijos priekabos arba prikabinamosios mašinos, nesiskiriančios toliau nurodytais pagrindiniais aspektais:
9. Priekabų ir prikabinamųjų mašinų variantas – to paties tipo priekabos arba prikabinamosios mašinos, nesiskiriančios toliau nurodytais aspektais:
III. EB TIPO PATVIRTINIMO TVARKA
10. Techninių priemonių, jų sistemų, sudėtinių dalių ar atskirųjų techninių junginių EB tipą patvirtina ir atitinkamus dokumentus išduoda atitikties įvertinimo įstaigos.
11. Gamintojas atitikties įvertinimo įstaigai pateikia paraišką dėl techninių priemonių, jų sistemų, sudėtinių dalių ar atskirųjų techninių junginių EB tipo patvirtinimo. Kartu su paraiška pateikiamas informacinis dokumentas, pateiktas šių taisyklių 1 priede, ir informacijos aplankas. Kiekvienam tvirtinamam tipui teikiama atskira paraiška. Lietuvos atitikties įvertinimo įstaigai negali būti pateikta paraiška dėl EB tipo patvirtinimo, jeigu dėl to paties tipo ji yra pateikta kitos šalies atitikties įvertinimo įstaigai.
12. Jeigu gamintojas, pateikdamas paraišką, nepateikia pagal atskirąją direktyvą išduoto techninės priemonės, sistemos, sudėtinės dalies ar atskirojo techninio junginio EB tipo patvirtinimo sertifikato, informacinis dokumentas pateikiamas pagal šių taisyklių 1 priedo 1 pavyzdį. Šiuo atveju atitikties įvertinimo įstaiga:
12.1. surengia pagal šių taisyklių 2 priede pateiktas atskirąsias direktyvas būtinus bandymus ir patikras;
12.2. patikrina, ar techninė priemonė atitinka informacijos aplanke pateiktą informaciją ir kiekvienos atskirosios direktyvos techninius reikalavimus;
13. Jeigu gamintojas, pateikdamas paraišką EB tipui patvirtinti, pateikia vieną ar daugiau pagal atskirąsias direktyvas suteiktų techninės priemonės sistemų, sudėtinių dalių ar atskirųjų techninių junginių EB tipo patvirtinimo sertifikatų, informacinis dokumentas pateikiamas pagal šių taisyklių 1 priedo 2 pavyzdį. Gamintojas privalo pridėti informacijos paketą, kuriame informacijos aplankas yra papildytas turimais sertifikatais. Šiuo atveju atitikties įvertinimo įstaiga:
13.1. patikrina, ar galioja pateikti sistemų, sudėtinių dalių ir atskirųjų techninių junginių EB tipo patvirtinimo sertifikatai, išduoti pagal atskirąsias direktyvas ir, jeigu jie negalioja, atlieka atitinkamose atskirosiose direktyvose numatytus bandymus ir patikrinimus;
13.2. pagal dokumentus įsitikina, ar informaciniame pakete esantys EB tipo patvirtinimo duomenys atitinka informacinio dokumento duomenis. Jeigu duomenys neatitinka arba jų nėra pateiktuose dokumentuose, patikrina, ar atitinkama dalis ar charakteristika atitinka informacinio dokumento duomenis;
13.3. siekdama įsitikinti, kad techninė priemonė pagaminta pagal informacijos pakete teikiamus duomenis, patikrina pasirinkto pavyzdžio dalis ir sistemas arba užsako tokią patikrą atlikti;
14. Atitikties įvertinimo įstaiga nustato techninių priemonių, kurios tikrinamos pagal šių taisyklių 13.3 punktą, skaičių, kuris turi būti pateiktas, kad, atsižvelgiant į techninės priemonės užbaigtumą, būtų galima tinkamai patikrinti įvairius tvirtinamo EB tipo derinius pagal tokius kriterijus:
15. Techninės priemonės pakopinio EB tipo patvirtinimo atveju atitikties įvertinimo įstaigai pateikiama tokia informacija:
15.1. per pirmąjį etapą – informacinio aplanko dalys ir turimi EB tipo patvirtinimo sertifikatai, atitinkantys bazinės techninės priemonės komplektavimo etapą;
15.2. per antrąjį ir vėlesnius etapus – informacinio aplanko dalys ir EB tipo patvirtinimo sertifikatai, nusakantys einamąjį gamybos etapą ir ankstesniais etapais išduotų nekomplektinės techninės priemonės EB tipo patvirtinimo sertifikatų kopijos. Papildomai gamintojas turi pateikti smulkų nekomplektinės techninės priemonės konstrukcinių pakeitimų ir papildymų sąrašą.
16. Šių taisyklių 15.2 punkte numatytu atveju gamintojas privalo techninės priemonės matomoje ir lengvai prieinamoje vietoje prie naudojimo metu nekeičiamos dalies pritvirtinti papildomą tapatumo lentelę, kurioje turi būti pateikti duomenys tokia tvarka:
16.7. didžiausioji agregato leistina masė (techninei priemonei, kuri agreguojama su priekaba, jeigu einamojo etapo metu šis rodiklis buvo pakeistas);
17. Prie paraiškos sistemos, sudėtinės dalies ar atskirojo techninio junginio EB tipui patvirtinti turi būti pridėtas informacijos aplankas, atitinkantis atskirosios direktyvos, pagal kurią EB tipas tvirtinamas, reikalavimus.
18. Techninės priemonės EB tipui patvirtinti lygiaverčiais pripažįstami:
18.1. EB tipo patvirtinimai, išduoti motorinių transporto priemonių, apibrėžtų 1970 m. vasario 6 d. Tarybos direktyvoje 70/156/EEB dėl valstybių narių įstatymų, reglamentuojančių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų tipo patvirtinimą, suderinimo, atskirųjų direktyvų pagrindu (šių taisyklių 2 priedo 3 punktas);
18.2. EB tipo patvirtinimai, išduoti Jungtinių Tautų Europos Ekonominės komisijos reglamentų pagrindu (šių taisyklių 2 priedo 4 punktas);
19. Atitikties įvertinimo įstaiga, atlikusi EB tipo patvirtinimo procedūras, suteikia:
19.1. EB tipo patvirtinimą visiems techninių priemonių tipams, kurie atitinka informacijos aplankuose pateiktus duomenis ir pagal kategoriją tenkina visų atskirųjų direktyvų techninius reikalavimus;
19.2. pakopinį EB tipo patvirtinimą nekomplektinėms arba sukomplektuotoms bazinėms techninėms priemonėms, kurios atitinka informacijos aplanke pateiktus duomenis ir tenkina visų atskirųjų direktyvų techninius reikalavimus;
20. Atitikties įvertinimo įstaiga užpildo kiekvienos patvirtintos techninės priemonės, jos sistemos, sudėtinės dalies ar atskirojo techninio junginio EB tipo patvirtinimo sertifikatą, pateiktą šių taisyklių 3 priede, ir patvirtintą kopiją išduoda gamintojui, o originalą saugo informacijos pakete.
21. Jeigu numatyta patvirtinti sistema, sudėtinė dalis ar atskirasis techninis junginys veikia arba jo būdingi požymiai pasireiškia tik sąveikoje su kitomis techninės priemonės dalimis ir dėl šios priežasties atitiktis vienam ar daugiau reikalavimų gali būti įvertinta realiai arba modeliuojant, sistemos, sudėtinės dalies ar atskirojo techninio junginio EB tipo patvirtinimo sertifikate turi būti aprašyti jo naudojimo arba įtaisymo techninėje priemonėje apribojimai. Šių apribojimų laikymasis patikrinamas techninės priemonės EB tipo patvirtinimo metu.
22. Jeigu atitikties įvertinimo įstaiga nustato, kad techninė priemonė, jos sistema, sudėtinė dalis ar atskirasis techninis junginys, atitinkantys šių taisyklių 19 punkto nuostatas ir atskirųjų direktyvų techninius reikalavimus, vis dėlto kelia pavojų eismo saugumui, aplinkos ar darbo saugai, ji gali atsisakyti suteikti EB tipo patvirtinimą. Apie tai ji praneša kitų valstybių narių atitikties įvertinimo įstaigoms ir Europos Komisijai, nurodydama tokio sprendimo priežastis.
23. Atitikties įvertinimo įstaiga per vieną mėnesį išsiunčia kitų valstybių narių atitikties įvertinimo įstaigoms kiekvienos techninės priemonės EB tipo, kurį patvirtino, atsisakė patvirtinti arba patvirtinimą panaikino, EB tipo patvirtinimo sertifikato ir jame nurodytų priedų kopijas.
24. Atitikties įvertinimo įstaiga, patvirtinusi, atsisakiusi patvirtinti sistemų, sudėtinių dalių ar atskirųjų techninių junginių EB tipą arba panaikinusi jų tipo patvirtinimą, kiekvieną mėnesį išsiunčia kitų valstybių narių atitikties įvertinimo įstaigoms sąrašą pagal šių taisyklių 6 priedo 3 punkte pateiktą turinį.
25. Atitikties įvertinimo įstaiga pagal kitų valstybių narių atitikties įvertinimo įstaigų prašymus privalo nedelsdama išsiųsti pageidaujamo sistemos, sudėtinės dalies ar atskirojo techninio junginio EB tipo patvirtinimo, atsisakymo patvirtinti ar panaikinto EB tipo patvirtinimo sertifikato ir (arba) informacijos paketo kopijas.
26. Gamintojas privalo informuoti atitikties įvertinimo įstaigą, suteikusią EB tipo patvirtinimą, apie visus techninės priemonės, sistemos, sudėtinės dalies ar atskirojo techninio junginio konstrukcinius pakeitimus, kurių duomenys nurodyti informacijos pakete, ir pateikti paraišką dėl EB tipo patvirtinimo pakeitimo.
27. Atitikties įvertinimo įstaiga, gavusi paraišką dėl EB tipo patvirtinimo pakeitimo, parengia informacijos paketo patikslintus puslapius, nurodo pataisos esmę ir pakeitimo datą arba parengia informacijos paketo patikslintą versiją su detaliu pataisos aprašu. Taip pat pataisomas informacijos paketo, pridedamo prie EB tipo patvirtinimo sertifikato, turinys, nurodant paskutinių pataisų datas.
28. Su techninės priemonės, sistemos, sudėtinės dalies ar atskirojo techninio junginio konstrukciniais pakeitimais susijusi informacijos paketo pataisa laikoma EB tipo patvirtinimo išplėtimu ir atitikties įvertinimo įstaiga išduoda EB tipo patvirtinimo patikslintą sertifikatą su EB tipo patvirtinimo išplėtimo numeriu, nurodydama išplėtimo priežastį ir pakartotinio išdavimo datą, tokiais atvejais, kai:
29. Jeigu atitikties įvertinimo įstaiga, suteikusi pirminį EB tipo patvirtinimą, nustato, kad pagal pateiktą informacijos paketo pataisą reikia atlikti kitus naujus bandymus ar patikrinimus, apie tai praneša gamintojui ir, tiktai atlikusi bandymus ir patikrinimus bei gavusi teigiamus rezultatus, parengia šių taisyklių 27 ir 28 punktuose nurodytus dokumentus.
IV. ATITIKTIES PRIEŽIŪRA, REGISTRAVIMAS IR TIEKIMAS Į RINKĄ
30. Visos techninės priemonės, sistemos, sudėtinės dalys ar atskiri techniniai junginiai, kuriems suteiktas EB tipo patvirtinimas, turi būti pagaminti taip, kad atitiktų tipą, patvirtintą laikantis šių taisyklių ir atskirųjų direktyvų reikalavimų. Atitikties įvertinimo įstaiga, išduodama EB tipo patvirtinimą, patikrina, ar gamintojas turi atitinkamas priemones ir dokumentais patvirtintus kontrolės planus, užtikrinančius, kad būtų nuolatos išlaikoma atitiktis patvirtintam tipui, bei galimybę atlikti arba užsakyti reikiamus bandymus, numatytus atskirosiose direktyvose.
31. Gamintojas, turintis EB tipo patvirtinimo sertifikatą, privalo:
31.1. kiekvienai pagamintai komplektinei ar nekomplektinei techninei priemonei, atitinkančiai patvirtintą EB tipą, išduoti atitikties sertifikatą, pateiktą šių taisyklių 5 priede. Sertifikatas spausdinamas ant gamintojo blanko taip, kad jo nebūtų įmanoma suklastoti;
31.2. techninės priemonės pirkėjui prašant, kiekvienai techninei priemonei pateikti atitikties sertifikato vertimą į valstybinę kalbą;
31.3. kiekvieną pagamintą techninės priemonės sistemą, sudėtinę dalį ar atskirąjį techninį junginį, atitinkantį patvirtintą EB tipą, paženklinti, nurodant prekės pavadinimą arba ženklą, tipą ir (arba), jeigu numatyta atskirojoje direktyvoje, EB tipo patvirtinimo ženklą arba numerį;
31.4. pateikti smulkią informaciją apie techninės priemonės EB tipo patvirtinimo sertifikate išvardytus sistemos, sudėtinės dalies ar atskirojo techninio junginio naudojimo apribojimus ir nurodyti jų įtaisymo techninėje priemonėje sąlygas;
31.6. turėti bandymų įrangą (arba galimybę ja pasinaudoti), būtiną kiekvieno patvirtinto EB tipo atitikčiai patikrinti;
31.7. atlikti kiekvieno EB tipo gaminio patikras ir bandymus pagal šias taisykles ir jų 2 priede nurodytas atskirąsias direktyvas;
31.8. registruoti bandymų rezultatus ir juos saugoti sutartyje su atitikties įvertinimo įstaiga nustatytą laikotarpį;
31.9. analizuoti kiekvieno EB tipo bandymų rezultatus ir užtikrinti stabilias gaminio technines charakteristikas;
32. EB tipo patvirtinimą suteikusi atitikties įvertinimo įstaiga turi teisę:
32.2. kiekvieno patikrinimo metu susipažinti su bandymų protokolais, atrinkti atsitiktinius pavyzdžius išbandymui gamintojo laboratorijoje arba, jeigu tai numatyta atskirosiose direktyvose, techninių tarnybų laboratorijose;
33. Lietuvoje galima registruoti, parduoti ar pradėti naudoti naujas patvirtinto tipo technines priemones, tik turinčias galiojantį atitikties sertifikatą. Nekomplektinės techninės priemonės gali būti parduodamos, tačiau, atsižvelgiant į atitikties įvertinimo įstaigos pasiūlymus, jų nuolatinė registracija ir naudojimo pradžia gali būti atidedama, kol techninės priemonės bus visiškai sukomplektuotos.
34. Į rinką tiekiamos techninių priemonių sistemos, sudėtinės dalys ar atskirieji techniniai junginiai, atitinkantys atskirųjų direktyvų reikalavimus ir pagaminti pagal patvirtintą EB tipą, turi būti paženklinti pagal šių taisyklių 31.3 punkto reikalavimus.
35. Jeigu atitikties įvertinimo įstaiga, suteikusi EB tipo patvirtinimą, vykdydama šių taisyklių 32 punkte numatytus tikrinimus, nustato arba iš kitos valstybės narės ar kitais būdais gauna informaciją, kad techninės priemonės, jų sistemos, sudėtinės dalys ar atskirieji techniniai junginiai neatitinka jos patvirtinto EB tipo, atsižvelgdama į neatitikimų pobūdį, ji turi teisę:
35.1. pareikalauti, kad gamintojas per nustatytą laiką įgyvendintų priemones gamybos atitikčiai užtikrinti;
36. Techninės priemonės EB tipą patvirtinusi atitikties įvertinimo įstaiga turi teisę pareikalauti, kad šios techninės priemonės sistemos, sudėtinės dalies, atskirojo techninio junginio ar nekomplektinės techninės priemonės EB tipo patvirtinimą suteikusi atitikties įvertinimo įstaiga imtųsi reikiamų priemonių, jog gaminama techninė priemonė atitiktų patvirtintą tipą, jeigu:
36.1. techninės priemonės neatitiktis patvirtintam EB tipui iškilo išimtinai dėl sistemos sudėtinės dalies ar atskirojo techninio junginio neatitikties;
37. Jeigu vykdant rinkos priežiūrą ar kitais būdais nustatoma, kad techninės priemonės, jų sistemos, sudėtinės dalys ar atskirieji techniniai junginiai, turintys atitikties sertifikatą ar EB tipo patvirtinimo ženklą, neatitinka patvirtinto tipo, atitikties įvertinimo įstaiga prašo EB tipą patvirtinusių atitikties įvertinimo įstaigų imtis būtinų veiksmų atitikčiai patvirtintam EB tipui užtikrinti.
38. Jeigu nustatoma, kad tam tikros techninės priemonės, sistemos, sudėtinės dalies ar atskirojo techninio junginio tipas kelia pavojų eismo saugumui ar darbo saugai, net jeigu šie gaminiai turi galiojančius atitikties sertifikatus, pagal atitikties įvertinimo įstaigos pasiūlymus, vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka, gali būti atsisakyta iki 6 mėnesių laikotarpiui juos leisti parduoti, įregistruoti arba pradėti naudoti. Apie tokį sprendimą informuojamos kitų valstybių narių atitikties įvertinimo įstaigos ir Europos Komisija.
V. IŠIMTYS
39. Šių taisyklių 33 punkto reikalavimai netaikomi specialios paskirties techninėms priemonėms, skirtoms naudoti karinėse pajėgose, priešgaisrinėse, gelbėjimo ir civilinės saugos tarnybose.
40. Gamintojui prašant, galima šių taisyklių 41, 42 ir 44 punktuose nurodytais atvejais techninėms priemonėms netaikyti vieno ar daugiau atskirųjų direktyvų reikalavimų. Ši nuostata taikoma:
41. Mažųjų serijų techninių priemonių, kurias leidžiama parduoti, įregistruoti ar pradėti naudoti, didžiausias skaičius nurodytas šių taisyklių 6 priedo 1 punkte. Duomenis apie šių techninių priemonių EB tipo patvirtinimus (sertifikatų sąrašą) Lietuvos atitikties įvertinimo įstaiga kasmet siunčia Europos Komisijai. Gamintojo prašymu ir jo nurodytoms kitų valstybių narių atitikties įvertinimo įstaigoms siunčiamos Lietuvoje suteiktų EB tipo patvirtinimo sertifikatų ir jų priedų kopijos, nurodant, kokie atleidimai nuo reikalavimų buvo suteikti. Šios valstybės narės per tris mėnesius turi nuspręsti, ar jos sutinka nurodyto EB tipo technines priemones registruoti savo teritorijoje ir nustato jų kiekį. Gamintojas, norėdamas tokias technines priemones įvežti į Lietuvą, kreipiasi į atitikties įvertinimo įstaigą, kuri pateikia Žemės ūkio ministerijai pasiūlymus dėl šių techninių priemonių registravimo Lietuvoje.
42. Gamintojui pageidaujant ir pateikus techninius ir ekonominius motyvus, gali būti nustatytą laikotarpį leista įregistruoti ir parduoti ar pradėti naudoti ribotą skaičių naujų techninių priemonių, kurių EB tipo patvirtinimas jau negalioja. Šių techninių priemonių galimas didžiausias skaičius nurodytas šių taisyklių 6 priedo 2 punkte. Jos turi būti Bendrijos teritorijoje, turėti atitikties sertifikatą, išduotą, kol EB tipo patvirtinimas dar galiojo, tačiau nebuvo įregistruotos ar pradėtos naudoti, kol minėtasis patvirtinimas nustojo galioti. Gamintojas, norėdamas tokias technines priemones parduoti Lietuvoje, kreipiasi į atitikties įvertinimo įstaigą, kuri pateikia Žemės ūkio ministerijai pasiūlymus dėl šių techninių priemonių registravimo Lietuvoje.
43. Šių taisyklių 42 punkte nurodytas komplektines technines priemones galima parduoti ne vėliau kaip per 24 mėnesius, o sukomplektuotas – per 30 mėnesių nuo EB tipo patvirtinimo galiojimo termino pabaigos.
44. Šių taisyklių 40.3 punkte numatytoms techninėms priemonėms gali būti suteiktas laikinasis EB tipo patvirtinimas. Tuo tikslu Europos Komisijai siunčiama paraiška dėl leidimo suteikti laikinąjį EB tipo patvirtinimą. Prie paraiškos turi būti pridėta informacija apie priežastis, dėl kurių techninė priemonė, sistema, sudėtinė dalis ar atskirasis techninis junginys yra nesuderinamas su vienu ar daugiau atskirųjų direktyvų reikalavimų, spręstinų saugos, aplinkos apsaugos ir darbo saugos klausimų, ir taikytų veiksmų aprašas, bandymų ir jų rezultatų aprašas, rodantis, koks saugos lygis yra pasiektas pagal vienos ar daugiau atskirųjų direktyvų reikalavimus. Jeigu paraiška patenkinama, gali būti suteiktas EB tipo patvirtinimas, nurodant patvirtinto EB tipo galiojimo apribojimus, ir per vieną mėnesį kitų valstybių narių atitikties įvertinimo įstaigoms ir Europos Komisijai išsiunčiamos EB tipo patvirtinimo sertifikato ir jo priedų kopijos. Laikinasis EB tipo patvirtinimas galioja ne trumpiau kaip 36 mėnesius.
VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
45. EB tipo patvirtinimo procedūros pagal šių taisyklių nuostatas atliekamos:
45.1. T1, T2 ir T3 kategorijų techninių priemonių:
45.2. kitų, nei šių taisyklių 45.1 punkte nurodytų, techninių priemonių – kai įsigalios visos taikytinos atskirosios direktyvos, nurodytos šių taisyklių 2 priedo 1 ir 2 punktuose:
46. Gamintojams prašant, EB tipo patvirtinimo procedūros pagal šias taisykles gali būti pradėtos taikyti nuo visų atskirųjų direktyvų, taikomų to tipo techninei priemonei, įsigaliojimo datos.
47. Atitikties įvertinimo įstaigos sprendimai, kuriais atsisakoma suteikti EB tipo patvirtinimą, ar toks patvirtinimas panaikinamas arba gaminį atsisakoma registruoti, uždraudžiama parduoti ar naudoti, turi būti išsamiai pagrįsti ir nurodytos jų priežastys. Apie sprendimą pranešama gamintojui. Sprendimai gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
Žemės ir miškų ūkio traktorių,
jų priekabų ir prikabinamųjų mašinų
atitikties įvertinimo taisyklių
1 priedas
I. INFORMACINIO DOKUMENTO PAVYZDŽIAI
1 pavyzdys
Išsamus duomenų sąrašas
0. Bendrieji Dalykai
0.1. Modelis (-iai) (gamintojo įregistruotas prekės ženklas).......................................................
0.2. Tipas (nurodomi galimi variantai ir versijos)........................................................................
0.2.0. Techninės priemonės užbaigtumas:
komplektinė/sukomplektuota/nekomplektinė techninė priemonė1
Jei techninė priemonė sukomplektuota, nurodyti ankstesnio gamintojo pavadinimą ir adresą ir nekomplektinės ar komplektinės techninės priemonės patvirtinimo numerį.
0.2.1. Prekės (komercinis) pavadinimas (-ai) (jei yra).................................................................
0.3.1. Gamintojo lentelė (vieta ir tvirtinimo būdas)....................................................................
0.3.2. Važiuoklės tapatumo numeris (vieta)...............................................................................
0.4. Techninės priemonės kategorija4..........................................................................................
0.5. Gamintojo pavadinimas ir adresas.......................................................................................
0.6. Ženklinimo lentelių ir įrašų vieta bei pritvirtinimo būdas (nuotraukos arba brėžiniai).........
....................................................................................................................................................
0.7. Sistemų, sudėtinių dalių ir atskirų techninių junginių EB tipo patvirtinimo ženklo vieta ir. paženklinimo būdas......................................................................................................................................................
1. bendrieji Techninės priemonės konstrukcijos duomenys
(Pridedamos pavyzdinės versijos 3/4 priekinės dalies ir 3/4 galinės dalies nuotraukos ar brėžiniai ir visos techninės priemonės techninis brėžinys)
1.1. Ašių ir ratų skaičius.............................................................................................................
1.1.1. Ašių su dvigubais ratais skaičius ir išdėstymas (jei taikytina)..........................................
1.1.2. Vairuojamųjų ašių skaičius ir išdėstymas..........................................................................
1.1.3. Varančiosios ašys (skaičius, vieta, sujungimas)................................................................
1.2. Variklio vieta ir komponuotė...............................................................................................
2. MASĖ IR MATMENYS5 (kg ir mm) (jei reikia pateikiami brėžiniai)
2.1. Techninės priemonės be krovinio masė:
2.1.1. Eksploatuoti parengtos nepakrautos techninės priemonės masė16 (kaip atskaitos taškas įvairioms atskirosiomis direktyvoms) (įskaitant nuo apsivertimo saugančią konstrukciją, išskyrus papildomus priedus, tačiau su aušalu, tepalais, degalais, įrankiais ir vairuotoju)6:
– didžiausia.................................................................................................................................
– mažiausia.................................................................................................................................
2.2. Didžiausia gamintojo deklaruojama masė...........................................................................
2.2.2. Šios masės pasiskirstymas tarp ašių ir, jei tai puspriekabė ar prikabinamoji mašina su svorio centre esančia ašimi, sukabinimo taško apkrova...............................................................................................
2.2.3. Šios masės paskirstymo ašims ribos (nurodyti mažiausias ribas procentais priekinei ir galinei ašims) ir, jei tai puspriekabė ar prikabinamoji mašina su svorio centre esančia ašimi, sukabinimo taško apkrova......
2.3. Balastiniai svarmenys (bendra masė, medžiaga, sudėtinių dalių skaičius):.........................
2.4. Traktoriui techniškai leistina vilkti masė tokiais atvejais:
2.4.1. Priekaba (prikabinamoji mašina) su grąžulu......................................................................
2.4.2. Puspriekabė (prikabinamoji mašina).................................................................................
2.4.3. Priekaba su centre esančia ašimi (prikabinamoji mašina)..................................................
2.4.4. Bendra techniškai leistina traktoriaus ir priekabos (prikabinamosios mašinos) junginio masė (kiekvienai priekabos stabdymo konfigūracijai).......................................................................................................
2.4.5. Didžiausia galimos vilkti priekabos (prikabinamosios mašinos) masė..............................
2.4.6. Sukabinimo taško vieta:
2.4.6.1. Aukštis virš žemės:
2.4.6.1.1. Didžiausias aukštis.....................................................................................................
2.4.6.3. Didžiausia statinė vertikali apkrova/techniškai leistina masė, veikianti sukabinimo tašką:
2.4.6.3.1. traktoriaus...................................................................................................................
2.5. Tarpuratis8:
2.6. Didžiausia ir mažiausia kiekvienos ašies tarpvėžė (matuojant tarp įprastai uždėtų padangų ar dvigubų ratų padangų simetrijos plokštumų)9.............................................................................................................
2.7. Techninės priemonės matmenų ribos (bendrosios ir naudoti keliuose):
2.7.1. Važiuoklės be kėbulo:
2.7.1.1. Ilgis10............................................................................................................................ .
2.7.1.1.1. Didžiausias leistinas sukomplektuotos techninės priemonės ilgis...............................
2.7.1.2. Plotis11............................................................................................................................
2.7.1.2.1. Didžiausias leistinas sukomplektuotos techninės priemonės plotis............................
2.7.1.3. Aukštis (eksploatuoti parengtos techninės priemonės)l2 (jei pakabos aukštį galima reguliuoti, nurodyti įprastinę padėtį važiuojant)....................................................................................................................
2.7.1.4. Priekinė iškyša13.............................................................................................................
2.7.1.5. Galinė iškyša14...............................................................................................................
2.7.1.5.1. Galinės iškyšos kampas................................................................................ . laipsnių
2.7.1.6. Prošvaisa15:
2.7.1.6.1. Tarp ašių.................................................................................................................... .
2.7.1.6.2. Po priekine ašimi (-is)................................................................................................ .
2.7.2. Važiuoklės su kėbulu:
2.7.2.1. Ilgis10.............................................................................................................................
2.7.2.2. Plotis11...........................................................................................................................
2.7.2.3. Aukštis (eksploatuoti parengtos techninės priemonės)l2 (jei pakabos aukštį galima reguliuoti, nurodyti įprastinę padėtį važiuojant)....................................................................................................................
2.7.2.4. Priekinė iškyša13...................................................................... .......................................
2.7.2.5. Galinė iškyša14..................................................................... ............................. laipsnių
2.7.2.5.1. Galinės iškyšos kampas......................................................................... ......................
2.7.2.6. Prošvaisa15:
2.7.2.6.1. Tarp ašių...................................................................... ................................................
2.7.2.6.2. Po priekine ašimi (-is)....................................................................... ...........................
2.7.2.7. Nuožulnumo kampas22........................................................................ .............. laipsnių
3. VARIKLIS
3.1. 1 dalis – Bendrieji duomenys
3.1.1. Pagrindinis variklis (variklio tipas)1, 21
Gamintojo užregistruotas prekės ženklas (-ai)....................................................................... .....
3.1.2. Pagrindinio variklio ir (jei taikytina) variklio (-ių) šeimos tipas ir komercinis aprašas1.................................
3.1.3. Tipo tapatumo priemonės, jeigu pažymėtos ant variklio (-ių) ir jų pritvirtinimo būdas:
3.1.3.1. Variklio tipo žymenų vieta, tapatumo priemonės ir tvirtinimo būdas............................
3.1.4. Gamintojo pavadinimas ir adresas...................................................................... ..............
3.1.5. Surinkimo gamyklos (-ų) adresas (-ai)...................................................................... ........
3.1.6. Veikimo principas:
– kibirkštinis/slėginis uždegimas1
– tiesioginis/netiesioginis įpurškimas1
– dvitaktis/keturtaktis1
3.2. 2 dalis – Variklio tipas
Pagrindinės variklio tipo charakteristikos
3.2.1. Slėginio uždegimo variklio aprašas:
3.2.1.1. Gamintojas:..................................................................... ...............................................
3.2.1.2. Gamintojo įmontuoto variklio tipas...................................................................... .........
3.2.1.4. Cilindro skersmuo...................................................................... ............................. mm
3.2.1.5. Stūmoklio eiga...................................................................... .................................. mm
3.2.1.6. Cilindrų skaičius ir išdėstymas....................................................................... ................
3.2.1.7. Darbinis tūris....................................................................... .................................... cm3
3.2.1.8. Variklio vardiniai sūkiai....................................................................... ................. min-1
3.2.1.9. Didžiausio sukimo momento sūkiai...................................................................... min-1
3.2.1.10. Suspaudimo laipsnis2....................................................................... ............................
3.2.1.11. Uždegimo sistema...................................................................... ..................................
3.2.1.12. Degimo kameros ir stūmoklio galvutės brėžiniai.........................................................
3.2.1.13. Įleidimo ir išmetimo vamzdžių mažiausias skerspjūvis................................................
3.2.1.14. Aušinimo sistema:
3.2.1.14.1. Skysčiu:
3.2.1.14.1.1. Skysčio tipas..................................................................... .....................................
3.2.1.14.1.3. Charakteristikos arba modelis (-iai) ir tipas (-ai) (jei taikytina)..............................
3.2.1.15. Gamintojo leistina temperatūra:
3.2.1.15.1. Aušinimas skysčiu: didžiausia išėjimo temperatūra:............................................. K
3.2.1.15.2. Aušinimas oru: atskaitos taškas..................................................................... ...........
Didžiausia temperatūra atskaitos taške...................................................................... ............. K
3.2.1.15.3. Didžiausia tiekiamo oro temperatūra tarpinio aušintuvo išėjimo taške (kai taikytina)...................... K
3.2.1.15.4. Didžiausia išmetamųjų dujų temperatūra išmetimo vamzdžiuose prie išmetimo kolektoriaus jungių............................................................................................ ................................................................ K
3.2.1.16. Turbokompresorius: yra/nėra1
3.2.1.16.1. Modelis...................................................................... ...............................................
3.2.1.16.2. Tipas...................................................................... ....................................................
3.2.1.16.3. Sistemos aprašas (pvz., didžiausias slėgis, išleidimo vožtuvas, kai taikytina)..........
3.2.1.17. Įleidimo sistema: didžiausias leistinas išretėjimas, kai visiškai apkrautas variklis veikia vardine galia.......................................................................................... ............................................................... kPa
3.2.2. Papildomos taršą mažinančios priemonės (jei įrengtos ir jei neaprašytos kitur)
Aprašas ir/arba schemos........................................................................ ......................................
3.2.3. Degalų tiekimas:
3.2.3.1. Tiekimo siurblys......................................................................... ....................................
Slėgis2...................................................................... ............ kPa arba charakteristikų diagrama
3.2.3.2. Įpurškimo sistema:
3.2.3.2.1. Siurblys:
3.2.3.2.1.1. Modelis (-iai)........................................................................ ....................................
3.2.3.2.1.2. Tipas (-ai)....................................................................... ..........................................
3.2.3.2.1.3. Patiekiamas degalų kiekis.............. mm3 per taktą ar ciklą2, esant vardiniam siurblio sukimosi dažniui........... min-1 (vardinis) ir........... min-1 (didžiausias sukimo momentas), arba diagrama
Nurodyti taikytą metodą: su varikliu/bandymų stende1
3.2.3.2.2. Įpurškimo vamzdynas:
3.2.3.2.2.1. Ilgis (-iai)........................................................................ ................................... mm
3.2.3.2.3. Purkštuvas (-ai):
3.2.3.2.3.1. Modelis (-iai)....................................................................... .....................................
3.2.3.2.3.2. Tipas (-ai)...................................................................... ...........................................
3.2.3.2.4. Reguliatorius:
3.2.3.2.4.1. Modelis (-iai)...................................................................... ......................................
3.2.3.2.4.2. Tipas (-ai)...................................................................... ...........................................
3.2.3.2.4.3. Išsijungimo sūkių dažnis, esant visai apkrovai2.............................................. min-1
3.2.3.2.4.4. Didžiausias sūkių dažnis be apkrovos2........................................................... min-1
3.2.3.3. Šaltojo užvedimo sistema:
3.2.3.3.1. Modelis (-iai)...................................................................... .........................................
3.2.3.3.2. Tipas (-ai)....................................................................... .............................................
3.2.4. Skirstymo fazių diagrama:
3.2.4.1. Didžiausia vožtuvo eiga ir atsidarymo bei užsidarymo kampai viršutiniojo rimties taško atžvilgiu arba lygiavertės charakteristikos.................................................................................. ...................................
3.2.5. Elektroninio valdymo funkcijos
Jei variklis turi elektroninio valdymo funkcijų, turi būti pateikti atitinkami eksploatacinių charakteristikų duomenys:
3.2.5.1. Modelis..................................................................... .....................................................
3.2.5.2. Tipas...................................................................... .........................................................
3.2.5.3. Sudėtinių dalių skaičius...................................................................... ...........................
3.3. 3 dalis – Slėginio uždegimo variklių šeima
Pagrindinės variklių šeimos charakteristikos
3.3.1. Šeimą sudarančių variklių tipų sąrašas:
3.3.1.1. Variklių šeimos pavadinimas...................................................................... ...................
3.3.1.2. Šeimai priklausančių variklių tipų specifikacijos:
|
|
|
|
|
Pagrindinis variklis |
Variklių tipai |
|
|
|
|
|
Cilindrų skaičius |
|
|
|
|
|
Vardiniai sūkiai (min-1) |
|
|
|
|
|
Degalų įsiurbimas per vieną taktą (mm3) esant vardiniams sūkiams |
|
|
|
|
|
Vardinė naudingoji galia (kW) |
|
|
|
|
|
Didžiausias sukimo momentas (min-1) |
|
|
|
|
|
Degalų įsiurbimas per vieną taktą (mm3) esant didžiausiam sukimo momentui |
|
|
|
|
|
Didžiausias sukimo momentas (Nm) |
|
|
|
|
|
Tuščiosios eigos sūkiai (min-1) |
|
|
|
|
|
Cilindrų tūrio procentinė dalis palyginti su pagrindiniu varikliu |
|
|
|
|
100 |
3.4. 4 dalis – Šeimai priskirto variklio tipas
Esminės pagrindinio šeimos variklio charakteristikos21
3.4.1. Slėginio uždegimo variklio aprašas:
3.4.1.1. Gamintojas...................................................................... ...............................................
3.4.1.2. Gamintojo įmontuoto variklio tipas...................................................................... .........
3.4.1.4. Cilindro skersmuo...................................................................... ............................. mm
3.4.1.5. Stūmoklio eiga...................................................................... .................................. mm
3.4.1.6. Cilindrų skaičius ir išdėstymas...................................................................... .................
3.4.1.7. Darbinis tūris...................................................................... ..................................... cm3
3.4.1.8. Variklio vardiniai sūkiai...................................................................... .................. min-1
3.4.1.9. Didžiausio sukimo momento sūkiai..................................................................... . min-1
3.4.1.10. Suspaudimo laipsnis2........................................................................ ...........................
3.4.1.11. Uždegimo sistema....................................................................... .................................
3.4.1.12. Degimo kameros ir stūmoklio galvutės brėžiniai.........................................................
3.4.1.13. Įleidimo ir išmetimo vamzdžių mažiausias skerspjūvis................................................
3.4.1.14. Aušinimo sistema:
3.4.1.14.1. Skysčiu:
3.4.1.14.1.1. Skysčio tipas...................................................................... ....................................
3.4.1.14.1.3. Charakteristikos arba modelis (-iai) ir tipas (-ai) (jei taikytina)..............................
3.4.1.15. Gamintojo leistina temperatūra:
3.4.1.15.1. Aušinimas skysčiu: didžiausia išėjimo temperatūra.............................................. K
3.4.1.15.2. Aušinimas oru: atskaitos taškas....................................................................... .........
Didžiausia temperatūra atskaitos taške.................................................................... ............... K
3.4.1.15.3. Didžiausia tiekiamo oro temperatūra tarpinio aušintuvo išėjimo taške (kai taikytina)........................ K
3.4.1.15.4. Didžiausia išmetamųjų dujų temperatūra išmetimo vamzdžiuose prie išmetimo kolektoriaus jungių.......................................................................................... .................................................................. K
3.4.1.16. Turbokompresorius: yra/nėra1
3.4.1.16.1. Modelis....................................................................... ..............................................
3.4.1.16.2. Tipas........................................................................ ..................................................
3.4.1.16.3. Sistemos aprašas (pvz., didžiausias slėgis, išleidimo vožtuvas, kai taikytina)......................................
3.4.1.17. Įleidimo sistema: didžiausias leistinas įleidimo išretėjimas, kai visiškai apkrautas variklis veikia vardine galia................................................................................... ................................................. kPa
3.4.2. Papildomos taršą mažinančios priemonės (jei įrengtos ir jei neaprašytos kitur)
Aprašas ir/arba schemos........................................................................ ......................................
3.4.3. Degalų tiekimas:
3.4.3.1. Tiekimo siurblys
Slėgis2..................................................................... ............. kPa arba charakteristikų diagrama
3.4.3.2. Įpurškimo sistema:
3.4.3.2.1. Siurblys:
3.4.3.2.1.1. Modelis (-iai)....................................................................... .....................................
3.4.3.2.1.2. Tipas (-ai)...................................................................... ...........................................
3.4.3.2.1.3. Patiekiamas degalų kiekis.............. mm3 per taktą ar ciklą2, esant vardiniam siurblio sukimosi dažniui........... min-1 ir........... min-1 (didžiausias sukimo momentas), arba diagrama.
Nurodyti taikytą metodą: su varikliu/bandymų stende1
3.4.3.2.2. Įpurškimo vamzdynas:
3.4.3.2.2.1. Ilgis (-iai):...................................................................... .................................... mm
3.4.3.2.3. Purkštuvas (-ai):
3.4.3.2.3.1. Modelis (-iai)...................................................................... ......................................
3.4.3.2.3.2. Tipas (-ai)....................................................................... ..........................................
3.4.3.2.4. Reguliatorius:
3.4.3.2.4.1. Modelis (-iai)....................................................................... .....................................
3.4.3.2.4.2. Tipas (-ai)....................................................................... ..........................................
3.4.3.2.4.3. Išsijungimo sūkių dažnis, esant visai apkrovai2.............................................. min-1
3.4.3.2.4.4. Didžiausias sūkių dažnis be apkrovos2........................................................... min-1
3.4.3.3. Šaltojo užvedimo sistema:
3.4.3.3.1. Modelis (-iai)....................................................................... ........................................
3.4.3.3.2. Tipas (-ai)....................................................................... .............................................
3.4.4. Skirstymo fazių diagrama:
3.4.4.1. Didžiausia vožtuvo eiga ir atsidarymo bei užsidarymo kampai viršutiniojo rimties taško atžvilgiu arba lygiavertės charakteristikos................................................................................... ..................................
3.4.5. Elektroninio valdymo funkcijos. Jei variklis turi elektroninio valdymo funkcijų, turi būti pateikti atitinkami duomenys:
3.4.5.1. Modelis....................................................................... ...................................................
3.4.5.2. Tipas........................................................................ .......................................................
3.4.5.3. Sudėtinių dalių skaičius....................................................................... ..........................
3.5. Degalų bakas (-ai):
3.5.1. Skaičius, talpa, medžiagos....................................................................... .........................
3.5.2. Brėžinys, nuotrauka ar aprašas, aiškiai nusakantys bako (-ų) vietą...................................
3.6. Vardinė variklio galia............. kW, esant............... min-1 sūkiams ir standartiniam derinimui (pagal Direktyvą 97/68/EB)
3.6.1. Papildomai – darbo veleno (DV) perduodama galia (jei įrengtas) prie vardinių sūkių (pagal OECD 1 arba 2 normą arba LST ISO 789-1:2001)
DV vardiniai sūkiai |
Atitinkami variklio sūkiai |
Galia (kW) |
1–540 |
............................................. |
........................................... |
2–1 000 |
............................................. |
........................................... |
3.7. Didžiausias sukimo momentas..................... Nm, esant....................... min-1 sūkiams (pagal Direktyvą 97/68/EB)
3.8. Kiti traukos varikliai (kibirkštinio uždegimo ir kt.) ar jų deriniai (sudėtinių dalių charakteristikos)............................................................................................................... .................................................
3.9. Oro filtras:
3.9.1. Modelis (-iai)....................................................................... ..............................................
3.9.2. Tipas (-ai)....................................................................... ...................................................
3.10. Išmetimo sistema:
3.10.1. Aprašas ir schemos...................................................................... ....................................
3.10.1. Modelis (-iai)...................................................................... .............................................
3.11. Elektros sistema:
3.11.1. Vardinė įtampa, teigiamas/neigiamas polius, sujungtas su mase1............................... V
4. Transmisija16
4.1. Transmisijos sistemos schema....................................................................... .......................
4.2. Tipas (mechaninė, hidraulinė, elektrinė ir kt.)......................................................................
4.3. Variklio smagračio inercijos momentas........................................................................ ........
4.4. Sankaba (tipas) (jei įrengta)....................................................................... ..........................
4.6. Pavarų perdavimo skaičiai (jei yra) su arba be paskirstymo dėžės17:
Pavara |
Pavarų dėžės perdavimo skaičius |
Paskirstymo dėžės perdavimo skaičius (-iai) |
Galinės pavaros perdavimo skaičius |
Bendrasis perdavimo skaičius |
Didžiausias nepertraukiamos belaipsnės pavaros 1 2 3 |
|
|
|
|
Mažiausias nepertraukiamos belaipsnės pavaros Atbulinės eigos 1 ... |
|
|
|
|
4.7. Apskaičiuotas didžiausias traktoriaus projektinis greitis, važiuojant aukščiausia pavara (nurodomi skaičiuojant taikyti faktoriai)17.............................................................. ……………………........ km/h
4.9. Greičio ribotuvas: yra/nėra1
4.10. Spidometras, tachometras ir valandų skaitiklis (jei įrengti):
4.10.1. Spidometras (jei įrengtas)
4.10.1.1. Veikimo principas ir pavaros mechanizmo aprašas......................................................
4.10.1.2. Prietaiso konstanta...................................................................... .................................
4.10.1.3. Matavimo mechanizmo paklaida....................................................................... ..........
4.10.1.4. Bendrasis pavaros perdavimo skaičius....................................................................... ..
4.10.1.5. Prietaiso skalės ar kitų rodmenų pateikimo įtaisų konstrukcija....................................
4.12. Darbo velenas (-ai) (sūkiai ir šio skaičiaus santykis su variklio sūkiais) (skaičius, tipas ir vieta):
4.12.1. pagrindinis darbo velenas (-ai).......................................................................... ..............
4.12.2. kitas (-i):........................................................................ ..................................................
4.13. Variklio dalių, išsikišusių dalių ir ratų apsauga (aprašai, brėžiniai, eskizai, nuotraukos):
4.13.1. Vienpusė apsauga...................................................................... .....................................
4.13.2. Daugiapusė apsauga...................................................................... ..................................
5. AŠYS
5.1. Kiekvienos ašies aprašas...................................................................... ................................
5.2. Modelis (kai taikytina)...................................................................... ...................................
6. Pakaba (kai taikytina)
6.1. Ribiniai (didžiausi-mažiausi) padangos/rato deriniai (jei tokių yra) (matmenys, charakteristikos, pripūtimo slėgis naudojant keliuose, didžiausia leistina apkrova, ratų matmenys ir priekio/galo deriniai).............
6.2. Kiekvienos ašies ar rato pakabos tipas (jei įrengta):.............................................................
6.2.1. Aukščio reguliavimas: yra/nėra/galima įrengti1 ................................................................
7. VairO MECHANIZMAS (aprašomoji schema)
7.1. Vairo mechanizmo kategorija: rankinis/su papildomu energijos šaltiniu/su stiprintuvu1
7.2. Pavara ir valdymas:
7.2.2. Sujungimas su ratais (nurodyti ir nemechanines priemones; priekiniais ir galiniais, jei taikytina)................
7.2.3. Vairo mechanizmo stiprintuvas (jei naudojamas):............................................................
7.2.4. Viso vairo mechanizmo schema, kurioje nurodyta įvairių su vairavimu susijusių įtaisų išdėstymas techninėje priemonėje................................................................................. ............................................
7.2.5. Vairo mechanizmo (-ų) valdymo schema (-os).................................................................
7.3. Didžiausias ratų (jei pasukami) pasukimo kampas...............................................................
7.3.1. Į dešinę........................ laipsnių; vairaračio apsisukimų skaičius......................................
7.4. Mažiausias posūkio spindulys (be stabdymo)18
7.4.1. Į dešinę..................................................................... ................................................. mm
7.5. Vairo mechanizmo reguliavimo būdas (jei taikytina)...........................................................
8. Stabdžiai (bendra ir veikimo schemos)19
8.1. Darbinių stabdžių sistema...................................................................... ..............................
8.2. Pagalbinių stabdžių sistema (jei įrengta)....................................................................... .......
8.3. Stovėjimo stabdys....................................................................... .........................................
8.4. Kiti papildomi stabdymo įtaisai (ir ypač lėtintuvai).............................................................
8.5. Jei techninė priemonė su stabdžių antiblokavimo sistema, sistemos veikimo aprašas (įskaitant visas elektronines dalis), elektros jungčių schema, hidraulinės arba pneumatinės sistemos schema...............
8.6. Tiksliai išvardytų stabdžių sistemos sudėtinių dalių sąrašas................................................
8.7. Didžiausių leistinų padangų ant stabdžius turinčių ašių matmenys.....................................
8.8. Stabdžių sistemos skaičiavimas (santykis tarp stabdymo jėgų sumos ratų apskritime ir stabdymo valdiklį veikiančios jėgos).................................................................................. ..................................................
8.9. Kairiojo ir dešiniojo stabdžių valdiklių blokavimas.............................................................
8.10. Išorinis energijos šaltinis (-iai) (jei įrengtas) (techniniai duomenys, energijos rezervuarų talpa, didžiausias ir mažiausias slėgis, manometras ir mažiausio slėgio įspėjamasis įtaisas prietaisų skydelyje, vakuumo rezervuarai ir tiekimo vožtuvas, tiekimo kompresoriai, slėginės įrangos atitiktis reikalavimams)................................
8.11. Techninės priemonės turinčios priekabos stabdymo įtaisus:
8.11.1. Priekabos stabdžių poveikio įtaisas (aprašas, techniniai duomenys)...............................
8.11.2. Mechaninė/hidraulinė/pneumatinė jungtis1.....................................................................
9. REGĖJIMO LAUKAS, ĮSTIKLINIMAI, PRIEKINIO STIKLO VALYTUVAI IR GALINIO VAIZDO VEIDRODŽIAI
9.1. Regėjimo laukas
9.2. Įstiklinimai:
9.2.1. Atskaitos taško greito nustatymo duomenys....................................................................
9.2.2. Priekinis stiklas (-ai):
9.2.2.1. Panaudota medžiaga (-os)...................................................................... ........................
9.2.2.2. Tvirtinimo būdas...................................................................... ......................................
9.2.2.3. Polinkio kampas (-ai):....................................................................... ............... laipsniai
9.2.2.4. Sudėtinės dalies EB tipo patvirtinimo ženklas (-ai).......................................................
9.2.3. Kiti langai:
9.2.3.1. Vietos...................................................................... .......................................................
9.2.3.2. Panaudota medžiaga (-os)........................................................................ ......................
9.2.3.3. Sudėtinės dalies EB tipo patvirtinimo ženklas (-ai).......................................................
9.3. Priekinio stiklo valytuvai: yra/nėra1 (aprašas, skaičius, veikimo dažnis)..............................
9.4. Galinio vaizdo veidrodis (-iai):
9.4.1. Klasė (-ės)....................................................................... ..................................................
9.4.2. Sudėtinės dalies EB tipo patvirtinimo ženklas (-ai)..........................................................
9.4.3. Techninės priemonės konstrukcijoje numatyta vieta.........................................................
9.4.4. Pritvirtinimo būdas (-ai)...................................................................... ..............................
9.4.5. Galinį regėjimo lauką galinti apriboti papildoma įranga...................................................
10. KONSTRUKCIJOS, APSAUGANČIOS NUO APSIVERTIMO, APSAUGA NUO ATMOSFEROS POVEIKIO, SĖDYNĖS, KROVINIŲ KĖBULAI
10.1. Konstrukcijos, apsaugančios nuo apsivertimo (angl. ROPS-rollover protective structure) (techniniai brėžiniai, nuotraukos, aprašas)
10.1.1. Rėmas (-ai):
10.1.1.1. Prekės ženklas (-ai)...................................................................... ................................
10.1.1.2. Sudėtinės dalies EB tipo patvirtinimo ženklas (-ai).....................................................
10.1.1.3. Vidaus ir išorės matmenys...................................................................... .....................
10.1.2. Kabina (-os):..................................................................... ..............................................
10.1.2.1. Prekės ženklas (-ai)....................................................................... ...............................
10.1.2.2. Sudėtinės dalies EB tipo patvirtinimo ženklas (-ai).....................................................
10.1.2.3. Durys (skaičius, matmenys, atidarymo kryptis, užraktai ir vyriai)...............................
10.1.2.4. Langai ir avarinis išėjimas (-ai) (skaičius, matmenys, vietos).......................................
10.1.2.5. Kita nuo atmosferos poveikio sauganti įranga (aprašas)..............................................
10.1.3. Apsauginis rėmas (-ai) sumontuotas priekyje/gale1, nulenkiamas žemyn ar ne1
10.1.3.1. Aprašas (vieta, tvirtinimas ir kt.)...................................................................... ............
10.1.3.2. Prekės ženklas (-ai) arba pavadinimas (-ai)..................................................................
10.1.3.3. Sudėtinės dalies EB tipo patvirtinimo ženklas (-ai).....................................................
10.1.3.4. Matmenys..................................................................... ...............................................
10.2. Vairuotojo laisvoji erdvė ir patekimas į vairuotojo kabiną (aprašas, charakteristikos, brėžiniai su matmenimis)................................................................................... ........................................................
10.3. Sėdynės ir pakojos:..................................................................... .......................................
10.3.1. Vairuotojo sėdynė (-s) (brėžiniai, nuotraukos, aprašas)..................................................
10.3.1.1. Prekės ženklas (-ai) arba pavadinimas (-ai)..................................................................
10.3.1.2. Sudėtinės dalies EB tipo patvirtinimo ženklas (-ai).....................................................
10.3.1.4. Vieta ir pagrindiniai techniniai duomenys...................................................................
10.3.1.5. Reguliavimo sistema...................................................................... ..............................
10.3.2. Keleivių sėdynės (skaičius, matmenys, vieta ir charakteristikos)....................................
10.4. Krovinių kėbulas:
10.4.1. Matmenys..................................................................... ........................................... mm
10.4.2. Vieta..................................................................... ..........................................................
10.4.3. Techniškai leistinas krovinys....................................................................... ............... kg
10.5. Radijo trukdžių slopinimas
10.5.1. Variklio skyrių sudarančios kėbulo dalies ir arčiausiai jos esančios keleivių salono dalies formų bei sudėtinių medžiagų aprašas ir brėžiniai (nuotraukos).............................................................................
10.5.2. Variklio skyriuje esančių metalinių sudėtinių dalių (pvz., šildymo įtaisų, atsarginio rato, oro filtro, vairo mechanizmo ir kt.) išdėstymo brėžiniai arba nuotraukos...............................................................
10.5.3. Radijo trukdžių kontrolės įrangos lentelė ir brėžinys......................................................
11. Apšvietimo ir šviesos signalų įtaisai (techninės priemonės išorės techninės schemos, kuriose nurodyta visų įtaisų šviečiamojo paviršiaus vieta; žibintų skaičius, laidinis montavimas, EB tipo patvirtinimo ženklas ir šviesų spalva)
11.1. Privalomieji įtaisai:
11.1.1. Priekiniai artimųjų šviesų žibintai....................................................................... ............
11.1.2. Priekiniai gabaritiniai (šoniniai) žibintai....................................................................... ...
11.1.3. Galiniai gabaritiniai žibintai...................................................................... ......................
11.1.4. Posūkio rodiklio žibintai:
– priekinis...................................................................... ..............................................................
– galinis....................................................................... ................................................................
– šoninis...................................................................... ................................................................
11.1.5. Galiniai šviesos atšvaitai...................................................................... ...........................
11.1.6. Galinio valstybinio numerio ženklo žibintai....................................................................
11.1.7. Stabdymo signalo žibintai....................................................................... ........................
11.2. Neprivalomi įtaisai:..................................................................... .......................................
11.2.1. Priekiniai tolimųjų šviesų žibintai....................................................................... ............
11.2.2. Priekiniai rūko žibintai...................................................................... ..............................
11.2.3. Galiniai rūko žibintai....................................................................... ................................
11.2.4. Atbulinės eigos žibintai...................................................................... .............................
11.2.5. Darbo žibintai..................................................................... ............................................
11.2.6. Stovėjimo žibintai...................................................................... .....................................
11.2.7. Skersinio kontūro gabaritiniai žibintai....................................................................... .....
12. Kita įranga
12.1. Garso signalas (-ai) (vieta)..................................................................... ............................
12.2. Mechaniniai traktoriaus ir velkamų techninių priemonių sukabintuvai..............................
12.2.1. Sukabintuvo tipas (-ai)...................................................................... ..............................
12.2.2. Prekės ženklas (-ai)...................................................................... ...................................
12.2.3. Sudėtinės dalies EB tipo patvirtinimo ženklas (-ai)........................................................
12.4. Jungtis, kuria priekabos apšvietimo ir šviesos signalų įtaisams tiekiama elektros energija (aprašas)..............
12.5. Valdymo įtaisų įrengimas, išdėstymas, veikimas ir ženklinimas (aprašas, nuotraukos arba schemos)....................
12.6. Galinio valstybinio numerio ženklo vieta (forma ir matmenys).........................................
12.7. Priekinis sukabinimo įtaisas (techninis brėžinys)...............................................................
PASTABOS:
3. 3 Jeigu daliai buvo suteiktas tipo patvirtinimas, jos aprašyti nereikia, jei į tą patvirtinimą daroma nuoroda. Dalies aprašyti nereikia, jeigu jos konstrukcija lengvai suprantama pagal pridėtas schemas arba brėžinius. Jeigu turi būti pridėtos nuotraukos arba brėžiniai, nurodomi kiekvienos antraštės atitinkamų priedų numeriai.
17. 17 Leistina 5 % nuokrypa. Ši nuostata turi būti grindžiama išmatuotu ne didesniu kaip 43 km/h greičiu, įskaitant 3 km/h leistinąją nuokrypą (Direktyva 98/89/EB).
19. 19 Apie kiekvieną stabdžių sistemą turi būti pateikta tokia informacija:
stabdžių tipas ir ypatumai (techninė schema) (būgnai arba diskai ir kt., stabdomieji ratai, tų ratų stabdžių pavara, trinties paviršiai, jų savybės ir darbiniai plotai, būgnų, trinkelių arba diskų spinduliai, būgnų masė ir reguliavimo įtaisai), pavara ir valdymas (pridedama schema) (konstrukcija, reguliavimas, svirties perdavimo skaičiai, valdymo įtaisų vieta ir prieiga, mechaninės pavaros strektės valdikliai, pagrindinių pavaros dalių, valdymo cilindrų ir stūmoklių, stabdžių cilindrų techniniai duomenys).
21. 21 Jei paraiškos pateikiamos daugiau nei dėl vieno pagrindinio variklio, kiekvienam varikliui turi būti pateikta atskira forma.
2 pavyzdys
Supaprastintas informacinis dokumentas techninės priemonės EB tipui patvirtinti
0. Bendrieji dalykai
0.1. Modelis (-iai) (gamintojo įregistruotas prekės ženklas)........................................................
0.2. Tipas (nurodomi visi variantai ir versijos)............................................................................
0.2.0. Techninės priemonės išbaigtumo stadija:
komplektinė/sukomplektuota/nekomplektinė techninė priemonė1
Jei techninė priemonė sukomplektuota, nurodomas ankstesnio gamintojo pavadinimas ir adresas bei nekomplektinės ar komplektinės techninės priemonės tipo patvirtinimo numeris.
0.2.1. Prekės pavadinimas (-ai) (tam tikrais atvejais)..................................................................
0.3.1. Gamintojo lentelė (vieta ir tvirtinimo būdas):...................................................................
0.3.2. Važiuoklės tapatumo numeris (vieta):...............................................................................
0.4. Techninės priemonės kategorija....................................................................................... ....
0.5. Gamintojo pavadinimas ir adresas..................................................................................... ..
0.7. Sudėtinių dalių arba atskirųjų techninių junginių atveju tipo patvirtinimo ženklo vieta ir paženklinimo būdas....................................................................................................................... ...............................
1. Bendrieji techninės priemonės konstrukcijos duomenys
(pridedamos pavyzdinės techninės priemonės versijos 3/4 priekinės dalies ir 3/4 galinės dalies nuotraukos arba brėžiniai ir visos techninės priemonės techninis brėžinys)
10. Konstrukcijos, apsaugančios nuo apsivertimo, apsauga nuo atmosferos poveikio, sėdynės, krovinių kėbulas
II. INFORMACINIO DOKUMENTO PILDYMO IR PATEIKIMO TVARKA
1. Visi taisyklėse ir atskirosiose direktyvose nurodyti informaciniai dokumentai parengiami tik iš atskirų šio priedo 1 pavyzdyje pateikto išsamaus sąrašo dalių ir juose taikoma vien to sąrašo numeravimo sistema.
2. Su paraiška techninės priemonės tipui patvirtinti pateikiami trys informacinio dokumento egzemplioriai ir pridedamas pateikiamos medžiagos turinys. Kiekvienas būtinas brėžinys pagal atitinkamą mastelį turi būti nubraižytas A4 formato popieriuje arba pateiktas tokio paties formato aplanke. Brėžiniai ir nuotraukos (jeigu pateikiamos) turi būti pakankamai detalūs.
3. Jeigu gamintojas, pateikdamas paraišką techninės priemonės tipui patvirtinti, nepateikia pagal atskirąją direktyvą išduoto tos direktyvos reguliavimo srities reikalavimų laikymąsi patvirtinančio tipo patvirtinimo sertifikato, pateikiamas išsamus informacinis dokumentas, nurodytas 1 pavyzdyje (išsamus techninės informacijos sąrašas).
4. Jeigu gamintojas, pateikdamas paraišką techninės priemonės tipui patvirtinti, pateikia vieną arba daugiau EB tipo patvirtinimų ar pagal atskirąsias direktyvas išduotų sudėtinių dalių EB tipo patvirtinimo sertifikatų, naudojamas supaprastintas informacinis dokumentas (2 pavyzdys).
5. Šių taisyklių 5 priede (atitikties sertifikate) nurodyta informacija turi būti pateikta kiekvienoje iš 1–12 nurodyto 2 pavyzdžio eilučių apie kiekvieną techninės priemonės tipą/variantą/versiją.
6. Jeigu pagal atskirąją direktyvą išduoto techninio elemento tipo patvirtinimo nėra, informacija apie jį turi būti pateikta pagal 1 pavyzdyje pateiktą informacinį dokumentą, iš atskirų šio sąrašo dalių ir taikant vien šio sąrašo numeravimo sistemą.
7. Kai informacinio dokumento punktuose yra keli įrašai, nurodantys galimus versijų derinius, įvairių versijų derinių duomenys surašomi lentelėje.
8. Kiekvienam tipo variantui parengiama atskira lentelė. Jei varianto deriniuose kai kurių duomenų reikšmės yra vienodos, jos įrašomos į skiltį „Visos versijos“. Kiekvienas variantas ir versija identifikuojami skaitmeniniu arba raidiniu skaitmeniniu kodu, kuris taip pat turi būti įrašytas atitinkamos techninės priemonės atitikties sertifikate, pateiktame šių taisyklių 5 priede. Ši informacija gali būti pateikta ir kitokia vaizdžia forma, jei pasiekiamas analogiškas tikslas.
Įrašo Nr. |
Visos versijos |
1 versija |
2 versija |
ir t. t. |
„n“ versija |
|
|
|
|
|
|
9. Gamintojas turi atitikties įvertinimo įstaigai su paraiška įteikti visus susijusius tipo patvirtinimo arba sudėtinių dalių EB tipo patvirtinimo sertifikatus (kartu su jų priedais). Informacija apie juos pateikiama lentelėje.
Objektas |
EB tipo patvirtinimo ar sudėtinių dalių EB tipo patvirtinimo numeris |
EB tipo patvirtinimo ar sudėtinių dalių EB tipo patvirtinimo data |
Naudojama tipuose, variantuose, versijose |
Pavyzdys Stabdžiai |
e1*76/432*97/54*0026*00 e4*76/432*97/54*0039*00 |
2000-02-03 2000-03-01 |
MF/320/U MF/320/F |
Žemės ir miškų ūkio traktorių,
jų priekabų ir prikabinamųjų mašinų
atitikties įvertinimo taisyklių
2 priedas
TECHNINIŲ PRIEMONIŲ EB TIPUI PATVIRTINTI TAIKOMŲ DIREKTYVŲ IR KITŲ TECHNINIŲ DOKUMENTŲ SĄRAŠAI
1. Atskirosios direktyvos, kuriose pateikti reikalavimai T/C1, T/C2, T/C3, T5, R, S kategorijų techninių priemonių EB tipui patvirtinti. Taikomos naujausios, tipo patvirtinimo metu galiojančios direktyvų versijos:
Numeris ir objektas
|
Direktyvos ir priedai |
Taikoma kategorijoms |
||||||
T1 |
T2 |
T3 |
T5 |
C |
R |
S |
||
1.1. Didžiausia masė |
74/151/EEB I |
X |
X |
X |
X |
(X) |
(X) |
(X) |
1.2. Valstybinio numerio ženklas (vieta ir tvirtinimas) |
74/151/EEB II |
X |
X |
X |
X |
I |
(X) |
(X) |
1.3. Degalų bakas |
74/151/EEB III |
X |
X |
X |
X |
I |
– |
– |
1.4. Balasto svarmenys |
74/151/EEB IV |
X |
X |
|
(X) |
I |
– |
– |
1.5. Garso signalas |
74/151/EEB V |
X |
X |
X |
X |
I |
– |
– |
1.6. Garso (išorinio) lygis |
74/151/EEB VI |
X |
X |
X |
(X) |
I |
– |
– |
2.1. Didžiausias greitis |
74/152/EEB 1 paragrafas |
X |
X |
X |
(X) |
I |
– |
– |
2.2. Krovinių kėbulai |
74/152/EEB 2 paragrafas |
X |
X |
X |
(X) |
I |
– |
– |
3.1. Galinio vaizdo veidrodžiai |
74/346/EEB |
X |
X |
|
(X) |
I |
– |
– |
4.1. Regos laukas ir priekinio stiklo valytuvai |
74/347/EEB |
X |
X |
X |
(X) |
I |
– |
– |
5.1. Vairo mechanizmas |
75/321/EEB |
X |
X |
X |
(X) |
(X) |
– |
– |
6.1. Elektromagnetinis suderinamumas |
75/322/EEB |
X |
X |
X |
X |
I |
– |
– |
7.1. Stabdžiai |
76/432/EEB |
X |
X |
X |
– |
(X) |
(X) |
(X) |
71/320/EEB |
– |
– |
– |
X |
– |
– |
– |
|
8.1. Keleivių sėdynės |
76/763/EEB |
X |
– |
X |
(X) |
I |
– |
– |
9.1. Vidinio garso lygis |
77/311/EEB |
X |
X |
X |
(X) |
I |
– |
|
10.1. Konstrukcijos, apsaugančios nuo apsivertimo |
77/536/EEB |
X |
– |
– |
(X) |
(X) |
– |
– |
12.1. Vairuotojo sėdynė |
78/764/EEB |
X |
X |
X |
(X) |
(X) |
– |
– |
13.1. Apšvietimo įrenginiai |
78/933/EEB |
X |
X |
X |
(X) |
I |
(X) |
(X) |
14.1. Apšvietimo ir šviesos signalų įtaisai |
79/532/EEB |
X |
X |
X |
X |
X |
– |
– |
15.1. Vilkties ir atbulinės eigos įtaisai |
79/533/EEB |
X |
X |
X |
(X) |
I |
– |
– |
16.1. Konstrukcijos, apsaugančios nuo apsivertimo (statinis bandymas) |
79/622/EEB |
X |
– |
– |
(X) |
I |
– |
– |
17.1. Vairuotojo laisvoji erdvė, vairuotojo vietos prieiga |
80/720/EEB |
X |
– |
X |
(X) |
I |
– |
– |
18.1. Darbo velenai |
86/297/EEB |
X |
X |
X |
(X) |
I |
– |
– |
19.1 Galinėje dalyje tvirtinamos konstrukcijos, apsaugančios nuo apsivertimo (siauro tarpuvėžio traktoriai) |
86/298/EEB |
– |
X |
– |
(X) |
I |
– |
– |
20.1. Valdymo įtaisai |
86/415/EEB |
X |
X |
X |
(X) |
I |
– |
– |
21.1. Priekinėje dalyje tvirtinamos konstrukcijos, apsaugančios nuo apsivertimo (siauro tarpuvėžio traktoriai) |
87/402/EEB |
– |
X |
– |
(X) |
I |
– |
– |
22.1. Matmenys ir priekabos masė |
89/173/EEB, I |
X |
X |
X |
(X) |
I |
(X) |
(X) |
22.2. Įstiklinimai |
89/173/EEB, III |
X |
X |
X |
– |
I |
– |
|
92/22/EEB |
– |
– |
– |
X |
– |
– |
– |
|
22.3. Greičio ribotuvas |
89/173/EEB II, 1 |
X |
X |
X |
(X) |
I |
(X) |
(X) |
22.4. Pavarų apsauga |
89/173/EEB II, 2 |
X |
X |
X |
(X) |
I |
(X) |
(X) |
22.5. Mechaniniai sukabintuvai |
89/173/EEB IV |
X |
X |
X |
(X) |
I |
(X) |
(X) |
22.6. Identifikavimo lentelė |
89/173/EEB V |
X |
X |
X |
X |
X |
– |
– |
22.7. Priekabos stabdžių jungtis |
89/173/EEB VI |
X |
X |
X |
X |
– |
(X) |
(X) |
23.1. Išmetamieji teršalai |
2000/25/EB |
X |
X |
X |
X |
X |
– |
– |
24.1. Padangos1 |
[…/…/EB] |
X |
X |
X |
X |
– |
(X) |
(X) |
25.1 Pastovumas 1 |
[…/…/EB] |
– |
– |
– |
SD |
– |
– |
– |
26.1. Saugos diržų tvirtinimo vietos |
76/115/EEB |
X |
X |
X |
X |
X |
– |
– |
27.1. Saugos diržai |
77/541/EEB |
– |
– |
– |
X |
– |
– |
– |
28.1. Reversas ir spidometras |
75/443/EEB |
– |
– |
– |
X |
– |
– |
– |
29.1. Sparnai ir purvasargiai |
91/226/EEB |
– |
– |
– |
X |
– |
(X) |
– |
30.1. Greičio ribotuvas |
92/24/EEB |
– |
– |
– |
X |
– |
– |
– |
31.1. Galinės apsaugos konstrukcijos 1 |
[…/…/EB] |
– |
– |
– |
– |
– |
SD |
– |
32.1. Šoninė apsauga |
89/297/EEB |
– |
– |
– |
X |
– |
(X) |
– |
PASTABOS:
1. X – taikoma esanti direktyva.
2. (X) – bus taikoma pataisyta direktyva, EB tipo patvirtinimą galima suteikti tik tada, kai direktyva bus pataisyta.
3. SD – atskiroji direktyva.
4. – – direktyva netaikoma.
5. I – taikoma kaip ir atitinkamoms T kategorijoms.
6. 1Bus priimtos direktyvos dėl padangų, pastovumo ir galinės apsaugos konstrukcijų. Techninės priemonės tipą galima patvirtinti ir nesant šių direktyvų.
2. Atskirosios direktyvos, kuriose pateikti reikalavimai specialiosios paskirties T4.1, T4.2, T4.3 ir C4.1 kategorijų techninių priemonių EB tipui patvirtinti (taikomos naujausios, tipo patvirtinimo metu galiojančios direktyvų versijos):
Numeris ir objektas |
Direktyva ir priedai |
Taikoma kategorijoms |
|||
T4.1 |
T4.2 |
T4.3 |
C4.1 |
||
1.1. Didžiausia gamintojo nurodyta masė |
74/151/EEB I |
X |
X |
X |
X |
1.2. Valstybinio numerio ženklas (vieta ir tvirtinimas |
74/151/EEB II |
(X) |
(X) |
X |
(X) |
1.3. Degalų bakas |
74/151/EEB III |
X |
X |
X |
X |
1.4. Balastiniai svarmenys |
74/151/EEB IV |
X |
X |
X |
X |
1.5. Garso signalas |
74/151/EEB V |
X |
X |
X |
X |
1.6. Išorinio garso lygis |
74/151/EEB VI |
(X) |
(X) |
X |
(X) |
2.1. Didžiausias greitis |
74/152/EEB 1 paragrafas |
X |
X |
X |
X |
2.2. Krovinių kėbulai |
74/152/EEB, |
(X) |
X |
(X) |
(X) |
3.1. Galinio vaizdo veidrodžiai |
74/346/EEB |
(X) |
X |
X |
(X) |
4.1. Regos laukas ir priekinio stiklo valytuvai |
74/347/EEB |
(X) |
(X) |
X |
(X) |
5.1. Vairo mechanizmas |
75/321/EEB |
X |
X |
X |
SD |
6.1. Elektromagnetinis suderinamumas |
75/322/EEB |
X |
X |
X |
X |
7.1. Stabdžiai |
76/432/EEB |
(X) |
X |
X |
(X) |
8.1. Keleivių sėdynės |
76/763/EEB |
X |
X |
X |
X |
9.1. Vidinio garso lygis |
77/311/EEB |
(X) |
X |
X |
(X) |
10.1. Konstrukcijos, apsaugančios nuo apvirtimo |
77/536/EEB |
SD |
X |
X |
SD |
12.1. Vairuotojo sėdynė |
78/764/EEB |
(X) |
X |
X |
(X) |
13.1. Apšvietimo įrenginiai |
78/933/EEB |
(X) |
(X) |
X |
(X) |
14.1. Apšvietimo ir šviesos signalų įtaisai |
79/532/EEB |
X |
X |
X |
X |
15.1. Vilkties ir atbulinės eigos įtaisai |
79/533/EEB |
(X) |
X |
X |
(X) |
16.1. Konstrukcijos, apsaugančios nuo apvirtimo (statinis bandymas) |
79/622/EEB |
SD |
X |
X |
SD |
17.1. Vairuotojo laisvoji erdvė, vairuotojo vietos prieiga |
80/720/EEB |
(X) |
(X) |
(X) |
(X) |
18.1. Darbo velenai |
86/297/EEB |
X |
X |
X |
X |
19.1. Galinėje dalyje tvirtinamos konstrukcijos, apsaugančios nuo apvirtimo (siauro tarpuvėžio traktoriai) |
86/298/EEB |
– |
– |
– |
– |
20.1. Valdymo įtaisai |
86/415/EEB |
X |
X |
X |
X |
21.1. Priekinėje dalyje tvirtinamos konstrukcijos, apsaugančios nuo apvirtimo (siauro tarpuvėžio traktoriai) |
87/402/EEB |
– |
– |
– |
– |
22.1. Priekabos masė ir matmenys |
89/173/EEB I |
(X) |
X |
X |
(X) |
22.2. Įstiklinimai |
89/173/EEB III |
X |
X |
X |
X |
22.3. Greičio ribotuvas |
89/173/EEB II, 1 |
X |
X |
X |
X |
22.4. Pavarų komponentų apsauga |
89/173/EEB II, 2 |
(X) |
X |
X |
(X) |
22.5. Mechaniniai sukabintuvai |
89/173/EEB IV |
X |
(X) |
X |
X |
22.6. Identifikavimo lentelė |
89/173/EEB V |
X |
X |
X |
X |
22.7. Priekabos stabdžių jungtis |
89/173/EEB VI |
X |
(X) |
X |
X |
23.1. Išmetamieji teršalai |
2000/25/EB |
X |
X |
X |
X |
24.3. Padangos 1 |
[…./../EB] |
SD |
SD |
SD |
– |
25.1. Pastovumas 1 |
[…./../EB] |
SD |
– |
– |
SD |
PASTABOS:
1. X – taikoma esanti direktyva.
2. (X) – bus taikoma pataisyta direktyva, EB tipo patvirtinimą galima suteikti tik tada, kai direktyva bus pataisyta.
3. SD – atskiroji direktyva.
4. – – direktyva netaikoma.
5. 1Bus priimtos direktyvos dėl padangų, pastovumo ir galinės apsaugos konstrukcijų. Techninės priemonės EB tipą galima patvirtinti ir nesant šių direktyvų.
3. Motorinių transporto priemonių atskirosios direktyvos, kurios gali būti taikomos EB tipui patvirtinti vietoj šio priedo 1 ir 2 punktuose nurodytų direktyvų. Taikomos naujausios, galiojančios tipo patvirtinimo metu, direktyvų versijos:
Numeris ir objektas |
Motorinių transporto priemonių direktyva |
|
1.5. |
Garso signalas |
70/388/EEB |
1.6. |
Išorinio garso lygiai |
70/157/EEB |
4.1. |
Regos laukas ir priekinio stiklo valytuvai |
77/649/EEB |
5.1. |
Vairo mechanizmas |
70/311/EEB |
6.1. |
Elektromagnetinis suderinamumas |
72/245/EEB |
7.1. |
Stabdžiai |
71/320/EEB |
14.1. |
Galiniai šviesogrąžiai atšvaitai |
76/757/EEB |
14.1. |
Galiniai žibintai |
76/758/EEB |
14.1. |
Posūkio rodiklis |
76/759/EEB |
14.1. |
Valstybinio numerio apšvietimas |
76/760/EEB |
14.1. |
Artimųjų šviesų žibintai |
76/761/EEB
|
14.1. |
Tolimųjų šviesų žibintai |
|
14.1. |
Priekiniai rūko žibintai |
76/762/EEB |
14.1. |
Galiniai rūko žibintai |
77/538/EEB |
14.1. |
Atbulinės eigos žibintai |
77/539/EEB |
22.2. |
Saugūs įstiklinimai |
92/22/EEB |
23.1. |
Išmetamieji teršalai |
88/77/EEB |
4. Jungtinių Tautų Europos Ekonominės Komisijos reglamentai (patikslintos 1958 m. Ženevos sutarties priedai), kurių EB tipo patvirtinimo metu galiojančios versijos gali būti taikomos vietoj šio priedo 1 ir 2 punktuose nurodytų direktyvų:
Numeris ir objektas, nurodyti sąrašo 1 punkto lentelėje |
Taisyklės numeris
|
|
1.5. |
Garso signalas |
R 28 |
1.6. |
Išorinio garso lygiai |
R 51 |
4.1. |
Regos laukas ir priekinio stiklo valytuvai |
R 71 |
5.1. |
Vairo mechanizmas |
R 79 |
6.1. |
Elektromagnetinis suderinamumas |
R 10 |
7.1. |
Stabdžiai |
R 13 |
13.1. |
Apšvietimo įrenginiai |
R 86 1 |
14.1. |
Galiniai šviesogrąžiai atšvaitai |
R 3 |
14.1. |
Galiniai žibintai |
R 7 |
14.1. |
Valstybinio numerio apšvietimas |
R 4 |
14.1. |
Priekiniai artimųjų šviesų žibintai |
R 1; R 8; R 20; R 98 |
14.1. |
Priekiniai tolimųjų šviesų žibintai |
R 1; R 8; R 20; R 98 |
14.1. |
Priekiniai rūko žibintai |
R 19 |
14.1. |
Galiniai rūko žibintai |
R 38 |
14.1. |
Atbulinės eigos žibintai |
R 23 |
14.1. |
Posūkio rodikliai |
R 6 |
22.2. |
Saugūs įstiklinimai |
R 43 2 |
23.1. |
Išmetamieji teršalai |
R 49; R 96 3 |
PASTABOS:
1.1 taikoma tik įtaisams, nurodytiems atitinkamoje direktyvoje;
2. 2 netaikoma priekinių langų stiklams;
3.3 taikoma atsižvelgiant į atitinkamose direktyvose numatytus etapus.
5. Bandymų protokolai, atitinkantys lentelėje pateiktus OECD (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija) standartizuotus kodeksus, gali būti taikomi vietoj pagal atskirąsias direktyvas atliktų bandymų protokolų:
Numeris ir direktyva, nurodyti 1 punkto lentelėje |
Objektas
|
OECD kodeksai 1 |
|
10.1. |
77/536/EEB |
Žemės ir miškų ūkio traktorių apsauginių konstrukcijų oficialūs bandymai (dinaminis bandymas) |
3 kodeksas |
16.1. |
79/622/EEB |
Žemės ir miškų ūkio traktorių apsauginių konstrukcijų oficialūs bandymai (statinis bandymas) |
4 kodeksas |
19.1. |
86/298/EEB |
Siauro tarpuvėžio žemės ir miškų ūkio traktorių gale tvirtinamų apsauginių konstrukcijų oficialūs bandymai |
7 kodeksas |
21.1. |
87/402/EEB |
Siauro tarpuvėžio žemės ir miškų ūkio traktorių priekyje tvirtinamų apsauginių konstrukcijų oficialūs bandymai |
6 kodeksas |
|
SD2 |
Vikšrinių žemės ir miškų ūkio traktorių apsauginių konstrukcijų oficialūs bandymai |
8 kodeksas |
PASTABOS:
1.1 Sprendimas C (2000) 59 su pataisomis C (2001) 15, C (2001) 267 ir C (2002) 17.
2.2 SD – bus parengta atskiroji direktyva.
______________
Žemės ir miškų ūkio traktorių,
jų priekabų ir prikabinamųjų mašinų
atitikties įvertinimo taisyklių
3 priedas
(Formos pavyzdys)
__________________________________________
(sertifikatą išdavusios įstaigos pavadinimas)
__________________________________________
(adresas)
Techninės priemonės EB tipo patvirtinimo sertifikatas
_________ Nr.________
(data)
I dalis
Pranešimas apie techninės priemonės: |
Techninė priemonė: |
tipo patvirtinimą [1] |
komplektinė 1 |
tipo patvirtinimo išplėtimą 1 |
sukomplektuota 1 |
atsisakymą suteikti tipo patvirtinimą 1 |
nekomplektinė1 |
tipo patvirtinimo panaikinimą1 |
su komplektiniais ir nekomplektiniais variantais 1 su sukomplektuotais ir nekomplektiniais variantais 1 |
Pagal 2003 m. gegužės 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2003/37/EB.
EB tipo patvirtinimo numeris................................................................................................ ......
EB tipo patvirtinimo išplėtimo priežastis....................................................................................
0. Bendrieji dalykai
0.1. Modelis (gamintojo įregistruotas prekės ženklas)....................................................
0.2. Tipas (nurodomi visi variantai ir versijos)................................................................
0.2.1. Prekės (komercinis) pavadinimas (-ai)[2] (jeigu taikoma)........................................
0.3. Tipo tapatumo priemonės, jeigu pažymėtos ant techninės priemonės......................
0.3.1. Gamintojo lentelė (vieta ir tvirtinimo būdas)........................................................
0.3.2. Važiuoklės tapatumo numeris (vieta)....................................................................
0.4. Techninės priemonės kategorija...............................................................................
0.5. Komplektinės techninės priemonės gamintojo pavadinimas ir adresas[3]..................
Bazinės techninės priemonės gamintojo pavadinimas ir adresas1...............................................
Nekomplektinės techninės priemonės baigiamosios stadijos gamintojo pavadinimas ir adresas1
Sukomplektuotos techninės priemonės gamintojo pavadinimas ir adresas1....................
0.8. Surinkimo gamyklos (-ų) pavadinimas (-ai) ir adresas (-ai)..................................................
Toliau pasirašęs patvirtina, kad techninės priemonės, kurios pavyzdžiai buvo atrinkti EB tipą patvirtinančios institucijos ir gamintojo pateikti kaip techninės priemonės tipo prototipas, aprašas pridedamame informaciniame dokumente yra tikslus ir pridedami bandymų rezultatai galioja techninės priemonės tipui:
1. Komplektinėms ir sukomplektuotoms techninėms priemonėms /variantams1:
Techninės priemonės tipas atitinka/neatitinka1 visų atitinkamų atskirųjų direktyvų reikalavimus.
2. Nekomplektinėms techninėms priemonėms1:
Techninės priemonės tipas atitinka/neatitinka1 visų susijusių atskirųjų direktyvų, išvardytų 3 puslapyje, reikalavimus.
3. EB tipo patvirtinimas suteiktas/atsisakyta suteikti/panaikintas1.
4. EB tipo patvirtinimas, suteiktas pagal 2003 m. gegužės 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2003/37/EB 11 straipsnį, galioja iki (nurodomi metai, mėnuo, diena)....................................................
Sertifikatą išdavusios įstaigos adresas............................................................................
Išdavimo data................................................................................... ..............................
_______________________________________________________ ___________________
(vadovo arba įgaliotojo asmens pareigų (parašas) (vardas, pavardė)
pavadinimas)
A. V.
Priedai: informacinis aplankas, bandymų rezultatai.
Asmens, įgalioto pasirašyti atitikties sertifikatą, vardas ir pavardė, pareigos organizacijoje ir parašo pavyzdys
Pastaba. Jeigu šis pavyzdys taikomas mažų ir baigiamų serijų techninėms priemonėms, gali nebūti antraštės „Techninės priemonės EB tipo patvirtinimo sertifikatas“.
Nekomplektinės arba sukomplektuotos techninės priemonės ar jos varianto tipas tvirtinamas pagal nurodytų nekomplektinių techninių priemonių tipo patvirtinimo sertifikatus:
1 etapas: bazinės techninės priemonės gamintojas..................................................................................
EB tipo patvirtinimo numeris..................................................................................................... .
data..................................................................................................... ........................................
susiję variantai....................................................................................................... ......................
2 etapas: gamintojas..................................................................................................... ...........................
EB tipo patvirtinimo numeris..................................................................................................... .
data..................................................................................................... ........................................
susiję variantai....................................................................................................... ......................
3 etapas: gamintojas..................................................................................................... ...........................
EB tipo patvirtinimo numeris..................................................................................................... .
data..................................................................................................... ........................................
susiję variantai....................................................................................................... ......................
Jeigu tvirtinamas vienas ar daugiau nekomplektinių variantų, išvardijami variantai, kurie yra komplektiniai......................................................................................................................... .......................................
Reikalavimų, taikomų patvirtinto nekomplektinio tipo varianto techninėms priemonėms, sąrašas (atsižvelgiama į atskirųjų direktyvų ir jų naujausių pataisų taikymo sritį):
Antraštė |
Objektas |
Direktyvos numeris |
Paskutinė pataisa |
Susiję variantai |
|
|
|
|
|
Suteikiant tipo patvirtinimą specialios paskirties techninėms priemonėms arba techninėms priemonėms, suprojektuotoms taikant metodus ir taisykles, nesiderinančias su vienu ar daugiau atskirųjų direktyvų reikalavimų, pateikiamas suteiktų išimčių arba taikytų specialių priemonių sąrašas:
Antraštė |
Objektas |
Tipo patvirtinimo rūšis ir išimčių esmė |
Susiję variantai |
|
|
|
|
|
|
II dalis
Bandymų rezultatai
(EB tipo patvirtinimo sertifikato priedas, kurį užpildo EB tipą patvirtinusi institucija)
1. Išorinio garso lygio bandymų rezultatai. Nurodomi EB tipui patvirtinti taikytos bazinės ir paskutinės ją pataisančios direktyvos numeris. Jeigu yra numatytos dvi ar daugiau direktyvos taikymo stadijų, nurodoma stadija.
Variantai/versijos |
|
|
|
Važiuojant, dB(A) |
|
|
|
Stovint, dB(A) |
|
|
|
Variklio sūkiai, min-1 |
|
|
|
2. Išmetamųjų teršalų bandymų rezultatai. Nurodomi EB tipui patvirtinti taikytos bazinės ir paskutinės ją pataisančios direktyvos numeris. Jeigu yra numatytos dvi ar daugiau direktyvos taikymo stadijų, nurodoma stadija.
a. Rezultatai
Variantas/versija |
|
|
|
CO, g/kWh |
|
|
|
HC, g/kWh |
|
|
|
NOx, g/kWh |
|
|
|
Kietosios dalelės, g/kWh |
|
|
|
Dūmingumas, m-1 |
|
|
|
b. Rezultatai[4]
Variantas/versija |
|
|
|
CO, g/kWh |
|
|
|
NOx, g/kWh |
|
|
|
NMHC, g/kWh |
|
|
|
CH4, g/kWh |
|
|
|
Kietosios dalelės, g/kWh |
|
|
|
3. Vairuotoją veikiantis garso lygis. Nurodomi EB tipui patvirtinti taikytos bazinės ir ją pataisančios direktyvos numeris. Jeigu yra numatytos dvi ar daugiau direktyvos taikymo stadijų, nurodoma stadija.
Variantas/versija |
|
|
|
dB(A) |
|
|
|
Bandymų metodas (Tarybos direktyvos 77/311/EEB I arba II priedas) |
|
|
|
______________
Žemės ir miškų ūkio traktorių,
jų priekabų ir prikabinamųjų mašinų
atitikties įvertinimo taisyklių
4 priedas
EB TIPO PATVIRTINIMŲ NUMERAVIMO SISTEMA
1. EB tipo patvirtinimo numeris sudaromas iš keturių skyrių, jeigu patvirtinama komplektinė techninė priemonė, arba iš penkių skyrių, jeigu patvirtinamos sudėtinės dalys arba atskirieji techniniai junginiai. Sudėtinės dalys ir atskirieji techniniai junginiai ženklinami pagal atitinkamos atskirosios direktyvos reikalavimus. Visais atvejais skyriai atskiriami žvaigždute.
1.1. 1 skyrius: mažoji raidė „e“, po kurios seka skiriamasis patvirtinimą suteikusios valstybės numeris: Vokietija – 1, Prancūzija – 2, Italija – 3, Nyderlandai – 4, Švedija –5, Belgija – 6, Ispanija – 9, Jungtinė Karalystė – 11, Austrija – 12, Liuksemburgas – 13, Suomija – 17, Danija – 18, Portugalija – 21, Graikija – 23, Airija – 24, Čekijos Respublika – 8, Estija – 29, Kipras – CY, Latvija – 32, Lietuva – 36, Vengrija – 7, Malta – MT, Lenkija – 20, Slovėnija – 20, Slovakija – 27.
1.3. 3 skyrius: nurodomas paskutinės pataisančios direktyvos, kuri taikoma suteikiant patvirtinimą, numeris.
Jeigu patvirtinimai suteikiami techninėms priemonėms – paskutinės direktyvos, kuri pakeičia 2003 m. gegužės 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2003/37/EB straipsnį (-ius), numeris.
Jeigu patvirtinimai suteikiami pagal atskirąsias direktyvas, taikoma paskutinė direktyva, apimanti specialiąsias nuostatas, kurias turi atitikti sistema, sudėtinė dalis ar atskirasis techninis junginys.
Jeigu direktyvoje nurodoma, kad techniniai reikalavimai pradedami taikyti skirtingu laiku, prirašoma raidė, nurodanti, kuriuo techniniu reikalavimu vadovaujantis buvo suteiktas patvirtinimas.
1.4. 4 skyrius: keturių skaitmenų numeris (jei reikia – su nuliais priekyje) pagrindiniam patvirtinimo numeriui žymėti. Kiekvienos bazinės direktyvos skaičių seka prasideda „0001“.
4. Sistemos trečiojo patvirtinimo (taikymas kol kas neišplėstas), kurį išdavė Prancūzija pagal 1980 m. birželio 24 d. Tarybos direktyvą 80/720/EEB, pavyzdys:
e 2*80/720*88/414*0003*00
Pridedama A ir B, kai direktyva apima dvi stadijas.
5. Ketvirto techninės priemonės patvirtinimo, kurį išdavė Jungtinė Karalystė, ir kurio taikymas išplėstas antrą kartą, pavyzdys:
e 11*97/54*0004*02
šiuo atveju 1997 m. rugsėjo 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 97/54/EB – tai paskutinė bazinės direktyvos straipsnius pataisanti direktyva.
6. Techninės priemonės identifikavimo lentelėje įspausto tipo patvirtinimo numerio pavyzdys:
E 11*97/54*0004
Žemės ir miškų ūkio traktorių,
jų priekabų ir prikabinamųjų mašinų
atitikties įvertinimo taisyklių
5 priedas
(Formos pavyzdys)
________________________________________
(gamintojo pavadinimas)
__________________________________________
(adresas)
Komplektinės/SUKOMPLEKTUOTOS[5] TECHNINės PRIEMONĖS
EB atitikties sertifikatas
__________ Nr.________
(data)
Atsakingas asmuo ......................................................................................................................
(vardas, pavardė, pareigos)
Pažymi, kad techninė priemonė:
0.1. Modelis (-iai) (gamintojo užregistruotas prekės ženklas).....................................................
0.2. Tipas (nurodomi visi variantai ir versijos)............................................................................
0.2.1. Prekės (komercinis) pavadinimas (jeigu taikoma).............................................................
0.3. Tipo tapatumo nustatymo priemonės, jeigu pažymėtos ant techninės priemonės................
0.3.1. Gamintojo lentelė (vieta ir tvirtinimo būdas)....................................................................
0.3.2. Važiuoklės tapatumo numeris (vieta)............................................................................ ....
0.4. Techninės priemonės kategorija............................................................................ ...............
0.5. Gamintojo pavadinimas ir adresas........................................................................... ............
0.6. Tapatumo lentelių vieta........................................................................... .............................
1 etapas. Bazinė techninė priemonė:
– Gamintojas:.......................................................................... ....................................................
– EB tipo patvirtinimo numeris:.......................................................................... ........................
– Data:......................................................................... ...............................................................
2 etapas:
– Gamintojas:.......................................................................... ....................................................
– EB tipo patvirtinimo numeris:........................................................................... .......................
– Data:..................................................................................... ...................................................
Techninė priemonė, kurios tapatumo numeris.............................................................................
skaitmeninis arba raidinis-skaitmeninis tapatumo kodas............................................................
visais atžvilgiais atitinka techninės priemonės tipą, aprašytą EB tipo patvirtinime:
– EB tipo patvirtinimo numeris............................................................................ .......................
– Data.......................................................................... ...............................................................
Techninė priemonė be papildomų patvirtinimų gali būti nuolat registruojama naudoti eismui kairiąja/dešiniąja[6] kelio puse.
Gamintojo adresas............................................................................... ...........................
Išdavimo data............................................................................... ..................................
____________________________________________
(atsakingo asmens pareigų pavadinimas) (parašas)
A. V.
PRIDEDAMA. Kiekvieno etapo atitikties sertifikatai (tik techninės priemonės pakopinio tipo patvirtinimo atveju).
A. Komplektiniai/sukomplektuoti traktoriai[7]
1. Traktoriaus bendrieji konstrukcijos duomenys:
1.1. Ašių ir ratų skaičius1:........................................................................... ...............................,
iš kurių:
1.1.3. Varančiosios ašys............................................................................. .................................
1.1.4. Stabdžius turinčios ašys.............................................................................. ......................
1.4. Vairavimo vieta keičiama: taip/ne1
1.6. Traktorius skirtas eismui: kairiąja/dešiniąja1 kelio puse
2. Masė ir matmenys:
2.1.1. Eksploatuoti parengto traktoriaus masė:
– didžiausia:........................................................................... .....................................................
– mažiausia:............................................................................ .....................................................
2.2.1. Didžiausia (pakrauto) traktoriaus masė pagal padangų specifikaciją................................
2.2.2. Šios masės pasiskirstymas tarp ašių............................................................................. .....
2.2.3.1. Masė ir padangos:
Ašies Nr. |
Padangos (matmenys) |
Leistinoji apkrova |
Didžiausia techniškai leistina ašiai tenkanti masė |
Didžiausia leistina vertikali sukabinimo taško apkrova |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.3. Balastiniai svarmenys (bendra masė, medžiaga, sudėtinių dalių skaičius)...........................
2.4. Techniškai leistina vilkti masė:
2.4.1. Priekaba su grąžulu (prikabinamoji mašina)................................................................. kg
2.4.2. Puspriekabė (prikabinamoji mašina)............................................................................. kg
2.4.3. Priekaba su svorio centre esančia ašimi (prikabinamoji mašina).................................. kg
2.4.4. Bendra techniškai leistina traktoriaus ir priekabos junginio masė kiekvienai priekabos stabdžių konfigūracijai........................................................................................ ............................................. kg
2.4.5. Didžiausia galimos vilkti priekabos/prikabinamosios mašinos masė............................ kg
2.4.6. Sukabinimo taško vieta:
2.4.6.1. sukabinimo taško aukštis nuo pagrindo:
2.4.6.1.1. didžiausias........................................................................... ................................ mm
2.4.6.1.2. mažiausias............................................................................ ................................ mm
2.4.6.2. atstumas nuo vertikalios plokštumos, einančios per galinės ašies simetrijos ašį...... mm
2.5. Tarpuratis[8]............................................................................ ......................................... mm
2.6. Didžiausia ir mažiausia tarpvėžė1:......................................./......................................... mm
2.7.1. Ilgis1............................................................................ ............................................... mm
2.7.2. Plotis1............................................................................ ............................................. mm
2.7.3. Aukštis1............................................................................ .......................................... mm
3. Variklis
3.1.1. Modelis........................................................................... ..................................................
3.1.3. Tipo tapatumo priemonės, vieta ir tvirtinimo būdas.........................................................
3.1.6. Veikimo principas:
– kibirkštinis/slėginis uždegimas[9].............................................................................. ..................
– tiesioginis/netiesioginis įpurškimas2.............................................................................. ...........
– dvitaktis/keturtaktis2............................................................................. ...................................
3.1.7. Degalai:
dyzelinas/benzinas/suskystintos naftos dujos/kiti2
3.2.1.2. Tipas.................................................................................. .............................................
EB tipo patvirtinimo numeris.................................................................................. ....................
3.2.1.6. Cilindrų skaičius.................................................................................. ..........................
3.2.1.7. Darbinis tūris.................................................................................. ......................... cm3
3.6. Vardinė variklio galia:.............. kW, esant............... min-1 sūkiams[10]
3.6.1. Papildomai: darbo veleno (DV) perduodama galia.......... kW, esant........... min-1 vardiniams sūkiams3 (pagal OECD 1 arba 2 Normą arba LST ISO 789-1:2001)
4. Transmisija:
4.5. Pavarų dėžė:
pavarų skaičius:
– priekinės eigos:........................................................................... ..............................................
– atbulinės eigos:.......................................................................... ...............................................
4.7. Apskaičiuotas didžiausias projektinis greitis.............................................................. km/h
4.7.1. Išmatuotas didžiausias greitis............................................................................ ...... km/h
7. Vairo mechanizmas:
7.1. Vairo mechanizmo kategorija: rankinis/su papildomu energijos šaltiniu/su stiprintuvu1
8. Stabdžiai (trumpas stabdžių sistemos aprašas).......................................................................
8.11.4.1. Manometrinis slėgis (vienvamzdėje jungtyje)....................................................... kPa
8.11.4.2. Manometrinis slėgis (dvivamzdėje jungtyje)........................................................ kPa
10. Konstrukcijos, apsaugančios nuo apsivertimo, apsauga nuo atmosferos poveikio, sėdynės, krovinių kėbulai:
10.1. Rėmas/kabina[11]
– modelis (-iai): |
............................... |
............................... |
– EB tipo patvirtinimo ženklas (-ai): |
............................... |
............................... |
10.1.3. Apsauginis rėmas:
– sumontuotas priekyje/gale1
– nulenkiamas žemyn/stacionarus1
– modelis (-iai) |
............................... |
............................... |
– EB tipo patvirtinimo ženklas (-ai) |
............................... |
............................... |
10.3.2. Keleivių sėdynė (-ės)
Skaičius:........................................................................... ...........................................................
10.4. Krovinių kėbulas:
10.4.1. Matmenys........................................................................... ..................................... mm
10.4.3. Techniškai leistinas krovinys.............................................................................. ........ kg
11. Apšvietimo ir šviesos signalų įtaisai
11.2. Neprivalomi įtaisai.................................................................................. ...........................
12. Kita įranga
12.2. Mechaninis traktoriaus ir priekabos sukabintuvas:
12.2.1. Tipas (-ai) |
............................... |
............................... |
12.2.2. Modelis (-iai) |
............................... |
............................... |
12.2.3. EB tipo patvirtinimo ženklas (-ai) |
............................... |
............................... |
12.2.4. Didžiausia horizontali apkrova (kg) |
............................... |
............................... |
Didžiausia vertikali apkrova (kg) (kai taikytina) |
............................... |
............................... |
12.3. Hidraulinis keltuvas: tritaškė pakabinimo sistema: yra/nėra.[12]
13. Išorinio garso lygis
Garso (išorinio) lygio bandymų rezultatai. Nurodomi EB tipui patvirtinti taikytos bazinės ir paskutinės ją pataisančios direktyvos numeris. Jeigu yra numatytos dvi ar daugiau direktyvos taikymo stadijų, nurodoma stadija:
13.1. stovint.......................................................................... ........................................... dB(A)
13.2. važiuojant........................................................................... .................................... dB(A)
14. Vairuotoją veikiantis garso lygis[13]
Nurodomas EB tipui patvirtinti taikytos bazinės ir paskutinės ją pataisančios direktyvos numeris. Jeigu yra numatytos dvi ar daugiau direktyvos taikymo stadijų, nurodoma stadija.................................. dB(A)
15. Išmetamieji teršalai[14]
Nurodomas EB tipui patvirtinti taikytos bazinės ir paskutinės ją pataisančios direktyvos numeris. Jeigu yra numatytos dvi ar daugiau direktyvos taikymo stadijų, nurodoma stadija..............................................
15.1. Bandymų rezultatai:
CO: …… g/kWh |
HC: …… g/kWh |
NOX: …… g/kWh |
Kietosios dalelės: …… g/kWh |
Dūmingumas (x): …… m-1 |
|
15.2. Bandymų rezultatai:
CO: …… g/kWh |
HOx: …… g/kWh |
NMHC: …… g/kWh |
CH4: …… g/kWh |
Kietosios dalelės: …… g/kWh[15] |
|
16. Apmokestinama galia arklio galiomis arba klasė (-s):
– Italija.............................. |
– Vokietija......................... |
– Graikija.......................... |
– Belgija............................ |
– Nyderlandai.................... |
– Portugalija...................... |
– Danija............................. |
– Airija.............................. |
Švedija …………………. |
Jungtinė Karalystė …….... |
Suomija ………………… |
Kipras…………………… |
Austrija ………………..... |
Estija …………………..... |
Vengrija ……………....… |
Čekijos Respublika ……... |
Lietuva ………………….. |
Slovėnija ……………….. |
Latvija ………………....... |
Lenkija ………………….. |
Slovakija …………......… |
Malta ………………......... |
Ispanija ………………...... |
|
Prancūzija ……………..... |
Liuksemburgas ………….. |
|
17. Pastabos[16]................................................................................. .............................................
B. Komplektinės/sukomplektuotos1 žemės ar miškų ūkio priekabos
1. Priekabos bendrieji techniniai duomenys:
1.1 Ašių ir ratų skaičius............................................................................. .................................,
iš kurių:
1.1.4. Stabdžius turinčios ašys............................................................................ ........................
2. Masė ir matmenys:
2.1.1. Eksploatuoti parengtos nepakrautos priekabos masė:
– didžiausia............................................................................ .....................................................
– mažiausia........................................................................... .......................................................
2.2.1. Didžiausia techniškai leistina priekabos masė pagal padangų specifikaciją......................
2.2.2. Šios masės paskirstymas tarp ašių ir, jei tai puspriekabė arba priekaba su svorio centre esančia ašimi, sukabinimo taško apkrova...................................................................................... ................................
2.2.3.1. Masė ir padangos:
Ašies Nr. |
Padangos (matmenys) |
Leistinoji apkrova |
Didžiausia techniškai leistina ašiai tenkanti masė |
Didžiausia leistina vertikali sukabinimo taško apkrova |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.4.6. Sukabinimo taško vieta:
2.4.6.1. Sukabinimo taško aukštis nuo pagrindo:
2.4.6.1.1. Didžiausias............................................................................. .............................. mm
2.4.6.1.2. Mažiausias............................................................................. ............................... mm
2.4.6.2. Atstumas nuo vertikalios plokštumos, einančios per galinės ašies simetrijos ašį........................... mm
2.5. Tarpuratis[17].......................................................................... .......................................... mm
2.5.1.2. Atstumas tarp sukabinimo įtaiso kaiščio ir puspriekabės galo................................ mm
2.6. Didžiausia ir mažiausia tarpvėžė1............................................../................................... mm
2.7.2.1. Ilgis2............................................................................ ............................................ mm
2.7.2.1.1. Krovinių zonos ilgis............................................................................ ........................
2.7.2.2. Plotis2............................................................................ .......................................... mm
8. Stabdžiai (trumpas stabdžių sistemos aprašas).......................................................................
be stabdžių/nepriklausoma stabdymo sistema/inerciniai stabdžiai/stabdžiai su stiprintuvu[18]
8.11.4.1. Manometrinis slėgis (vienvamzdėje jungtyje)....................................................... kPa
8.11.4.2. Manometrinis slėgis (dvivamzdėje jungtyje)........................................................ kPa
11. Apšvietimo ir šviesos signalų įtaisai
11.2. Neprivalomi įtaisai................................................................................... ..........................
12. Kita įranga.
12.2. Mechaninis traktoriaus ir priekabos sukabintuvas:
12.2.1. Tipas (-ai): |
............................... |
............................... |
12.2.2. Modelis (-iai): |
............................... |
............................... |
12.2.3. EB tipo patvirtinimo ženklas (-ai): |
............................... |
............................... |
12.2.4. Didžiausia horizontali apkrova (kg) |
............................... |
............................... |
Didžiausia vertikali apkrova (kg) (kai taikytina) |
............................... |
............................... |
16. Apmokestinama galia arklio galiomis arba klasė (-ės) (jei taikoma):
– Italija.............................. |
– Vokietija......................... |
– Graikija.......................... |
|
|
|
– Belgija............................ |
– Nyderlandai.................... |
– Portugalija...................... |
|
|
|
– Danija............................. |
– Airija.............................. |
Švedija …………………. |
|
|
|
Jungtinė Karalystė …….. |
Suomija ………………… |
Kipras…………………… |
|
|
|
Austrija ……………….. |
Estija ………………….. |
Vengrija ……………… |
|
|
|
Čekijos Respublika ……. |
Lietuva ………………… |
Slovėnija ……………….. |
|
|
|
Latvija ………………. |
Lenkija …………………. |
Slovakija …………… |
|
|
|
Malta ……………….. |
Ispanija ……………….. |
|
|
|
|
Prancūzija …………… |
Liuksemburgas …………. |
|
|
|
|
17. Pastabos[19]................................................................................. .............................................
C. Komplektinė/sukomplektuota[20] prikabinamoji mašina
1. Prikabinamosios mašinos bendrieji techniniai duomenys:
1.1 Ašių ir ratų skaičius:........................................................................... ..................................,
iš jų:
1.1.4. Stabdžius turinčios ašys............................................................................ ........................
2. Masė ir matmenys
2.1.1. Eksploatuoti parengtos nepakrautos prikabinamosios mašinos masė:
– didžiausia............................................................................. ....................................................
– mažiausia............................................................................. .....................................................
2.2.1. Didžiausia techniškai leistina prikabinamosios mašinos masė pagal padangų specifikaciją:
2.2.2. Šios masės paskirstymas tarp ašių............................................................................ .........
2.2.3.1. Masė ir padangos:
Ašies Nr. |
Padangos (matmenys) |
Leistinoji apkrova |
Didžiausia techniškai leistina ašiai tenkanti masė |
Didžiausia leistina vertikali sukabinimo taško apkrova |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.4.6. Sukabinimo taško vieta:
2.4.6.1. Sukabinimo taško aukštis nuo pagrindo:
2.4.6.1.1. Didžiausias............................................................................ ............................... mm
2.4.6.1.2. Mažiausias.............................................................................. .............................. mm
2.4.6.2. Atstumas nuo vertikalios plokštumos, einančios per galinės ašies simetrijos ašį........................... mm
2.5. Tarpuratis[21]........................................................................... ......................................... mm
2.6. Didžiausia ir mažiausia tarpvėžė1......................................../................................................................ mm
2.7.1. Ilgis1............................................................................. .............................................. mm
2.7.2. Plotis1............................................................................ ............................................. mm
2.7.3. Aukštis1............................................................................. ......................................... mm
8. Stabdžiai (trumpas stabdžių sistemos aprašas).......................................................................
be stabdžių/nepriklausoma stabdymo sistema/inerciniai stabdžiai/stabdžiai su stiprintuvu[22]
8.11.4.1. Manometrinis slėgis (vienvamzdėje jungtyje)....................................................... kPa
8.11.4.2. Manometrinis slėgis (dvivamzdyje jungtyje)........................................................ kPa
10. Konstrukcijos, apsaugančios nuo apsivertimo, apsauga nuo atmosferos poveikio, sėdynės, krovinių kėbulai
10.4. Krovinių kėbulas:
10.4.1. Matmenys............................................................................. ................................... mm
10.4.3. Techniškai leistinas krovinys............................................................................... ....... kg
11. Apšvietimo ir šviesos signalų įtaisai
11.2. Neprivalomi įtaisai................................................................................................... ..........
12. Kita įranga
12.2. Mechaninis traktoriaus ir prikabinamosios mašinos sukabintuvas:
12.2.1. Tipas (-ai): |
............................... |
............................... |
12.2.2. Modelis (-iai): |
............................... |
............................... |
12.2.3. EB tipo patvirtinimo ženklas (-ai): |
............................... |
............................... |
12.2.4. Didžiausia horizontali apkrova (kg) |
............................... |
............................... |
Didžiausia vertikali apkrova (kg) (kai taikytina) |
............................... |
............................... |
16. Apmokestinama galia arklio galiomis arba klasė (-ės) (jei taikoma):
– Italija.............................. |
– Vokietija......................... |
– Graikija.......................... |
|
|
|
– Belgija............................ |
– Nyderlandai.................... |
– Portugalija...................... |
|
|
|
– Danija............................. |
– Airija.............................. |
Švedija …………………. |
|
|
|
Jungtinė Karalystė …….. |
Suomija ………………… |
Kipras…………………… |
|
|
|
Austrija ……………….. |
Estija ………………….. |
Vengrija ……………… |
|
|
|
Čekijos Respublika ……. |
Lietuva ………………… |
Slovėnija ……………….. |
|
|
|
Latvija ………………. |
Lenkija …………………. |
Slovakija …………… |
|
|
|
Malta ……………….. |
Ispanija ……………….. |
|
|
|
|
Prancūzija …………… |
Liuksemburgas ……….. |
|
|
|
|
17. Pastabos[23]................................................................................. .............................................
(Formos pavyzdys)
________________________________________
(gamintojo pavadinimas)
__________________________________________
(adresas)
Nekomplektinės TECHNINės PRIEMONĖS
EB atitikties sertifikatas
__________ Nr.________
(data)
Atsakingas asmuo............................................................................ ...........................................
(vardas, pavardė, pareigos)
Pažymi, kad techninė priemonė:
0.1. Modelis (-iai) (užregistruoti gamintojo).............................................................................. .
0.2. Tipas (nurodomi visi variantai ir versijos)............................................................................
0.2.1. Prekės (komercinis) pavadinimas (jeigu taikoma).............................................................
0.3. Tapatumo lentelių vieta, tvirtinimo būdas ir įrašai (nuotraukos arba brėžiniai).........................................
0.3.1. Gamintojo lentelė (vieta ir tvirtinimo būdas)....................................................................
0.3.2. Važiuoklės tapatumo numeris (vieta)............................................................................. ...
0.4. Techninės priemonės kategorija............................................................................ ...............
0.5. Bazinės techninės priemonės gamintojo pavadinimas ir adresas.........................................
Gamintojo, atlikusio techninės priemonės baigiamąją gamybos stadiją, pavadinimas ir adresas
0.6. Tapatumo lentelių vieta............................................................................ ............................
Techninė priemonė, kurios tapatumo numeris.............................................................................
skaitmeninis arba raidinis-skaitmeninis tapatumo kodas............................................................
1 etapas. Bazinė techninė priemonė:
– Gamintojas............................................................................ ...................................................
– EB tipo patvirtinimo numeris........................................................................... ........................
– Data........................................................................... ..............................................................
2 etapas:
– Gamintojas............................................................................ ...................................................
– EB tipo patvirtinimo numeris............................................................................ .......................
– Data............................................................................ .............................................................
Visais atžvilgiais atitinka nekomplektinį tipą, aprašytą tipo patvirtinime:
– EB tipo patvirtinimo numeris............................................................................ .......................
– Data........................................................................... ..............................................................
Techninė priemonė be papildomų patvirtinimų gali būti nuolatinai registruojama naudoti eismui kairiąja/dešiniąja[24] kelio puse.
Gamintojo adresas............................................................................. .............................
Išdavimo data................................................................................ .................................
____________________________________________
(atsakingo asmens pareigų pavadinimas) (parašas)
A. V.
PRIDEDAMA. Kiekvieno etapo EB atitikties sertifikatai.
A. Nekomplektinės žemės ar miškų ūkio priekabos
1. Priekabos bendrieji techniniai duomenys:
1.1 Ašių ir ratų skaičius............................................................................. ..................................
iš kurių:
1.1.4. Stabdžius turinčios ašys.............................................................................. ......................
2. Masė ir matmenys:
2.1.1. Važiuoklės masė:
– didžiausia............................................................................. ....................................................
– mažiausia............................................................................... ...................................................
2.2.1. Didžiausia techniškai leistina priekabos masė pagal padangų specifikaciją......................
2.2.2. Šios masės paskirstymas tarp ašių ir, jei tai puspriekabė arba priekaba su svorio centre esančia ašimi, sukabinimo taško apkrova....................................................................................... ...............................
2.2.3.1. Masė ir padangos:
Ašies Nr. |
Padangos (matmenys) |
Leistinoji apkrova |
Didžiausia techniškai leistina ašiai tenkanti masė |
Didžiausia leistina vertikali sukabinimo taško apkrova |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.4.6. Sukabinimo taško vieta:
2.4.6.1. Sukabinimo taško aukštis nuo pagrindo:
2.4.6.1.1. Didžiausias........................................................................... ................................ mm
2.4.6.1.2. Mažiausias............................................................................ ................................ mm
2.4.6.2. Atstumas nuo vertikalios plokštumos, einančios per galinės ašies simetrijos ašį:........................... mm
2.5. Tarpuratis[25].......................................................................... .......................................... mm
2.5.1.2. Atstumas tarp sukabinimo įtaiso kaiščio ir puspriekabės galo................................ mm
2.6. Didžiausia ir mažiausia tarpvėžė1............................................../..........................................
2.7.1.1. Ilgis1............................................................................ ............................................ mm
2.7.1.1.1. Didžiausias leistinas sukomplektuotos priekabos ilgis......................................... mm
2.7.1.2. Plotis1............................................................................ .......................................... mm
2.7.1.2.1. Didžiausias leistinas sukomplektuotos priekabos plotis....................................... mm
2.7.1.7. Sukomplektuotos priekabos svorio centro leistinosios padėtys.............................. mm
8. Stabdžiai (trumpas stabdžių sistemos aprašas).......................................................................
be stabdžių/nepriklausoma stabdymo sistema/inerciniai stabdžiai/stabdžiai su stiprintuvu[26]
8.11.4.1. Manometrinis slėgis (vienvamzdėje jungtyje)....................................................... kPa
8.11.4.2. Manometrinis slėgis (dvivamzdėje jungtyje)........................................................ kPa
11. Apšvietimo ir šviesos signalų įtaisai
11.2. Neprivalomi įtaisai................................................................................. ............................
12. Kita įranga.
12.2. Mechaninis traktoriaus ir priekabos sukabintuvas:
12.2.1. Tipas (-ai) |
............................... |
............................... |
12.2.2. Modelis (-iai) |
............................... |
............................... |
12.2.3. EB tipo patvirtinimo ženklas (-ai) |
............................... |
............................... |
12.2.4. Didžiausia horizontali apkrova (kg) |
............................... |
............................... |
Didžiausia vertikali apkrova (kg) (kai taikytina) |
............................... |
............................... |
16. Apmokestinama galia arklio galiomis arba klasė (-ės) (jei taikoma):
– Italija.............................. |
– Vokietija......................... |
– Graikija.......................... |
|
|
|
– Belgija............................ |
– Nyderlandai.................... |
– Portugalija...................... |
|
|
|
– Danija............................. |
– Airija.............................. |
Švedija …………………. |
|
|
|
Jungtinė Karalystė …….. |
Suomija ………………… |
Kipras…………………… |
|
|
|
Austrija ……………….. |
Estija ………………….. |
Vengrija ……………… |
|
|
|
Čekijos Respublika ……. |
Lietuva ………………… |
Slovėnija ……………….. |
|
|
|
Latvija ………………. |
Lenkija …………………. |
Slovakija …………… |
|
|
|
Malta ……………….. |
Ispanija ……………….. |
|
|
|
|
Prancūzija …………… |
Liuksemburgas ………….. |
|
|
|
|
17. Pastabos[27]........................................................................................ .................................................
B. Nekomplektinės prikabinamosios mašinos
1. Prikabinamosios mašinos bendrieji techniniai duomenys:
1.1 Ašių ir ratų skaičius............................................................................. .................................,
iš jų:
1.1.4. Stabdžius turinčios ašys............................................................................ ........................
2. Masė ir matmenys
2.1.1. Važiuoklės masė:
– didžiausia............................................................................ .....................................................
– mažiausia............................................................................ ......................................................
2.2.1. Didžiausia techniškai leistina prikabinamosios mašinos masė pagal padangų specifikaciją:
2.2.2. Šios masės paskirstymas tarp ašių.............................................................................. .......
2.2.3.1. Masė ir padangos:
Ašies Nr. |
Padangos (matmenys) |
Leistinoji apkrova |
Didžiausia techniškai leistina ašiai tenkanti masė |
Didžiausia leistina vertikali sukabinimo taško apkrova |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.4.6. Sukabinimo taško vieta:
2.4.6.1. Sukabinimo taško aukštis nuo pagrindo:
2.4.6.1.1. Didžiausias........................................................................... ................................ mm
2.4.6.1.2. Mažiausias:............................................................................ ............................... mm
2.4.6.2. Atstumas nuo vertikalios plokštumos, einančios per galinės ašies simetrijos ašį:........................... mm
2.5. Tarpuratis[28].......................................................................... .......................................... mm
2.5.1.2. Atstumas tarp sukabinimo įtaiso centro ir puspriekabės tipo prikabinamosios mašinos galo............................................................................................. ............................................................ mm
2.6. Didžiausia ir mažiausia tarpvėžė1......................................./.......................................... mm
2.7.1.1. Ilgis1.......................................................................... .............................................. mm
2.7.1.1.1. Didžiausias leistinas sukomplektuotos velkamosios mašinos ilgis....................... mm
2.7.1.2. Plotis1........................................................................... ........................................... mm
2.7.1.2.1. Didžiausias leistinas sukomplektuotos velkamosios mašinos plotis..................... mm
2.7.1.7. Sukomplektuotos velkamosios mašinos svorio centro ribinės leistinosios padėtys.............................
8. Stabdžiai (trumpas stabdžių sistemos aprašas).......................................................................
be stabdžių/nepriklausoma stabdymo sistema/inerciniai stabdžiai/stabdžiai su stiprintuvu[29]
8.11.4.1. Manometrinis slėgis (vienvamzdėje jungtyje)....................................................... kPa
8.11.4.2. Manometrinis slėgis (dvivamzdėje jungtyje)........................................................ kPa
11. Apšvietimo ir šviesos signalų įtaisai
11.2. Neprivalomi įtaisai................................................................................. ............................
12. Kita įranga
12.2. Mechaninis traktoriaus ir prikabinamosios mašinos sukabintuvas:
12.2.1. Tipas (-ai): |
............................... |
............................... |
12.2.2. Modelis (-iai): |
............................... |
............................... |
12.2.3. EB tipo patvirtinimo ženklas (-ai): |
............................... |
............................... |
12.2.4. Didžiausia horizontali apkrova (kg) |
............................... |
............................... |
Didžiausia vertikali apkrova (kg) (kai taikytina) |
............................... |
............................... |
16. Apmokestinama galia arklio galiomis arba klasė (-ės) (jei taikoma):
– Italija.............................. |
– Vokietija......................... |
– Graikija.......................... |
|
|
|
– Belgija............................ |
– Nyderlandai.................... |
– Portugalija...................... |
|
|
|
– Danija............................. |
– Airija.............................. |
Švedija …………………. |
|
|
|
Jungtinė Karalystė …….. |
Suomija ………………… |
Kipras…………………… |
|
|
|
Austrija ……………….. |
Estija ………………….. |
Vengrija ……………… |
|
|
|
Čekijos Respublika ……. |
Lietuva ………………… |
Slovėnija ……………….. |
|
|
|
Latvija ………………. |
Lenkija …………………. |
Slovakija …………… |
|
|
|
Malta ……………….. |
Ispanija ……………….. |
|
|
|
|
Prancūzija …………… |
Liuksemburgas ………….. |
|
|
|
|
17. Pastabos[30]............................................................................. .................................................
Žemės ir miškų ūkio traktorių,
jų priekabų ir prikabinamųjų mašinų
atitikties įvertinimo taisyklių
6 priedas
MAŽŲJŲ SERIJŲ BEI BAIGIAMŲJŲ PARTIJŲ TECHNINĖMS PRIEMONĖMS TAIKYTINI APRIBOJIMAI IR PAGAL ATSKIRĄSIAS DIREKTYVAS IŠDUOTŲ EB TIPO PATVIRTINIMŲ SĄRAŠAS
1. To paties tipo mažųjų serijų techninių priemonių, kurias per vienerius metus galima registruoti, parduoti ar pradėti naudoti, skaičius negali viršyti lentelėje nurodytų ribų:
Techninės priemonės kategorija
|
Skaičius (kiekvieno tipo)
|
T |
150 |
C |
50 |
R |
75 |
S |
50 |
2. Pradedamų naudoti vieno ar kelių tipų naujų techninių priemonių, kurių tipo patvirtinimas jau negalioja, skaičius negali viršyti 10 proc. visų atitinkamų tipų techninių priemonių, pradėtų naudoti per pastaruosius dvejus metus, bet ne mažiau kaip 20 vienetų.
Tokių techninių priemonių atitikties sertifikatuose privalo būti atitinkama nuoroda.
3. Atitikties įvertinimo įstaigos siunčiamų kitų valstybių narių atitikties įvertinimo įstaigoms sistemų, sudėtinių dalių ar atskirųjų techninių junginių tipo patvirtinimų, atsisakymų patvirtinti tipą arba panaikintų tipo patvirtinimų sąrašo turinys. Sąrašas spausdinamas ant atitikties įvertinimo įstaigos blanko:
Sąrašo numeris................................................................................................... .........................
Laikotarpis nuo............................................................ iki..........................................................
Apie kiekvieną suteiktą, atsisakytą suteikti ar panaikintą EB tipo patvirtinimą pateikiami tokie duomenys:
Gamintojas.................................................................................................. ................................
EB tipo patvirtinimo numeris................................................................................................... ...
Modelis.................................................................................................. .....................................
Tipas................................................................................................... .........................................
Išdavimo data.................................................................................................. ...........................
Pirmojo išdavimo data (EB tipo patvirtinimo išplėtimo atveju).................................................
[1] Nereikalingas įrašas išbraukiamas.
2 Jei suteikiant tipo patvirtinimą nėra žinoma, šį punktą reikia užpildyti ne vėliau kaip paskutiniuoju etapu prieš pateikiant techninę priemonę į rinką.
[3] Nereikalingas įrašas išbraukiamas.
[4] Jeigu taikoma.
[5] Nereikalingas įrašas išbraukiamas.
[6] Nereikalingas įrašas išbraukiamas.
[7] Nereikalingas įrašas išbraukiamas.
[8] Nurodyti mažiausias vertes.
[9] Nereikalingą išbraukti.
[10] Nurodyti taikytą metodą.
[11] Nereikalingą išbraukti.
[12] Nereikalingą išbraukti.
[13] Nurodyti taikytą metodą.
[14] Nurodyti mažiausias vertes
[15] Jeigu taikoma.
[16] Pateikiama informacija apie įvairius neprivalomus dalykus ar vertes ir susijusias priklausomybes (kai taikytina – lentelės forma).
[18] Nurodyti mažiausias vertes.
[19] Pateikiama informacija apie įvairius neprivalomus dalykus ar vertes ir susijusias priklausomybes (kai taikytina – lentelės forma).
[20] Nereikalingą išbraukti.
[21] Nurodyti mažiausias vertes.
[22] Nereikalingą išbraukti.
[23] Pateikiama informacija apie įvairius neprivalomus dalykus ar vertes ir susijusias priklausomybes (kai taikytina – lentelės forma).
[24] Nereikalingą išbraukti.
[25] Nurodyti mažiausias vertes.
[26] Nereikalingą išbraukti.
[27] Pateikiama informacija apie įvairius neprivalomus dalykus ar vertes ir susijusias priklausomybes (kai taikytina lentelės forma).
[28] Nurodyti mažiausias vertes.
[29] Nereikalingą išbraukti.
[30] Pateikiama informacija apie įvairius neprivalomus dalykus ar vertes ir susijusias priklausomybes (kai taikytina – lentelės forma).