LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL KAUNO KOLEGIJOS LAIKINOJO STATUTO PATVIRTINIMO
2002 m. vasario 19 d. Nr. 241
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymo (Žin., 2000, Nr. 27-715) 14 straipsnio 5 dalimi,
2. Laikau netekusiu galios švietimo ir mokslo ministro 2000 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. 1096 „Dėl Alytaus, Kauno, Utenos ir Vilniaus kolegijų laikinųjų statutų“ (Žin., 2000, Nr. 77-2348) patvirtintą Kauno kolegijos laikinąjį statutą.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos švietimo
ir mokslo ministro
2002 m. vasario 19 d.
įsakymu Nr. 241
LAIKINASIS KAUNO KOLEGIJOS STATUTAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Kauno kolegija (toliau – Kolegija) įsteigta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. rugpjūčio 30 d. nutarimu Nr. 1000, reorganizavus Kauno aukštesniąją ekonomikos mokyklą ir Kauno aukštesniąją technologijos mokyklą.
2. Kolegija yra Lietuvos Respublikos valstybinė biudžetinė aukštoji mokykla. Jos buveinės adresas: Pramonės pr. 20, LT – 3041 Kaunas.
4. Kolegijos autonomija ir veikla grindžiama Lietuvos Respublikos Konstitucija, Aukštojo mokslo įstatymu, kitais įstatymais ir šiuo statutu.
6. Kolegija yra juridinis asmuo, turi antspaudą su valstybės herbu ir savo pavadinimu, sąskaitas Lietuvos Respublikos ir užsienio bankuose.
8. Kolegija savarankiškai sudaro bendradarbiavimo ir kitas sutartis su Lietuvos Respublikos bei užsienio šalių organizacijomis, fondais ir asmenimis. Ji gali įstoti į Respublikos ir tarptautines asociacijas bei kitas organizacijas.
9. Kolegijoje dėstomoji kalba yra lietuvių kalba. Aukštojo mokslo įstatymo numatytais atvejais kai kurios studijų programos bei jų dalys gali būti dėstomos kitomis kalbomis.
II. KOLEGIJOS MISIJA, TIKSLAI IR VEIKLOS SRITYS
11. Kolegija sudaro sąlygas Lietuvos gyventojams įgyti aukštąjį neuniversitetinį, aukštesnįjį išsilavinimą ir profesines kvalifikacijas socialinių, technologijos, meno, kultūros, medicinos ir sveikatos priežiūros mokslų ir kitose srityse.
13. Kolegija, atsižvelgdama į valstybės ir darbo rinkos poreikius, rengia specialistus praktikus, gebančius savarankiškai dirbti pagal įgytą kvalifikaciją.
14. Kolegija propaguoja ir įgyvendina mokymosi visą gyvenimą principus, sudaro sąlygas tęstiniam ugdymui, suaugusiųjų mokymuisi pagal asmens poreikius ir pasirinkimą.
15. Kolegija plėtoja visuomenės ekonominį, teisinį, estetinį, informacinės kultūros ir sveikos gyvensenos švietimą.
16. Kolegija, įgyvendindama savo tikslus, vadovaujasi demokratijos, visapusiško asmenybės ugdymo ir integracijos į Lietuvos ir užsienio akademinę bendriją principais.
18. Kolegijoje, be pagrindinės veiklos, gali būti plėtojamos kitos veiklos rūšys:
III. KOLEGIJOS STRUKTŪRA
20. Kolegiją sudaro: Ekonomikos ir teisės, Verslo vadybos ir Technologijų fakultetai; Medicinos ir socialinių mokslų studijų, J. Vienožinskio menų studijų centrai; biblioteka, skyriai, katedros, laboratorijos, kt. padaliniai.
21. Vykdant bendradarbiavimo programas su Lietuvos ir kitų šalių studijų, verslo institucijomis, įstatymų nustatyta tvarka gali būti steigiami atitinkami padaliniai.
22. Šiame statute neapibrėžti Kolegijos padalinių tikslai, uždaviniai, teisės, atsakomybė ir struktūra nustatomi Akademinės tarybos arba direktoriaus tvirtinamais nuostatais.
23. Kolegija nustato savo organizacinę ir valdymo struktūrą, vidaus darbo tvarką, dėstytojų, administracijos ir kitų tarnautojų skaičių, jų teises ir pareigas bei darbo apmokėjimo sąlygas, neprieštaraujančias galiojantiems teisės aktams.
IV. KOLEGIJOS SAVIVALDA IR VALDYMAS
25. Kolegijoje yra šios savivaldos ir valdymo institucijos: Steigiamoji taryba, Akademinė taryba, Kolegijos laikinasis direktorius, Profesinės etikos komitetas, Studentų atstovybė.
26. Kolegijos steigiamoji taryba (toliau – Taryba) yra visuomeninės priežiūros ir globos institucija. Jos įgaliojimus nustato Aukštojo mokslo įstatymas.
27. Taryba sudaroma iš 12 narių ne ilgesnei kaip 4 metų kadencijai. Ji formuojama iš 3 dalių: vieną trečdalį narių skiria Akademinė taryba; kitą trečdalį tarybos narių (ne Kolegijos darbuotojų), atstovaujančių mokslo, kultūros, meno, ūkio sritims, vietos savivaldos ar valstybės valdymo institucijoms, skiria ministras; likęs trečdalis tarybos narių skiriamas bendru direktoriaus ir ministro sutarimu. Tarp Akademinės tarybos skirtų narių turi būti direktorius ir ne mažiau kaip vienas studentų atstovybės išrinktas studentų atstovas. Tarybos sudėtis tvirtinama ministro įsakymu. Ministras, atsižvelgdamas į direktoriaus siūlymą, skiria tarybos pirmininką; tarybos pirmininku negali būti Kolegijos darbuotojas.
28. Taryba tvirtina savo darbo reglamentą. Taryba sprendimus priima visų tarybos narių balsų dauguma. Tarybos posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 tarybos narių.
29. Pasibaigus laikinojo direktoriaus įgaliojimams, Aukštojo mokslo įstatymo nustatyta tvarka taryba renka Kolegijos direktorių.
30. Apie savo veiklą taryba reglamento nustatyta tvarka kasmet informuoja Akademinę tarybą, akademinę bendruomenę ir visuomenę, teikia ataskaitą ministrui.
31. Kai Aukštojo mokslo įstatymo nustatyta tvarka ministras išduoda leidimą Kolegijai priimti statutą ir išrenkama Akademinė taryba bei Kolegijos direktorius, tarybos įgaliojimai nutrūksta.
32. Akademinė taryba – aukščiausia akademinės savivaldos institucija. Akademinė taryba veikia Kolegijos statute ir Akademinės tarybos nuostatuose numatyta tvarka.
33. Akademinė taryba renkama ne ilgesniam kaip 5 metų laikotarpiui. Akademinę tarybą sudaro 23 nariai. Direktorius, dekanai ir studijų centrų vadovai į Akademinę tarybą įeina pagal pareigas. Po 2 atstovus deleguoja Studentų atstovybė bei kitos mokslo ir studijų institucijos. Likusių Akademinės tarybos narių atstovavimo studijų centrams ir fakultetams kvotos nustatomos bendrame fakultetų/studijų centrų Akademinių tarybų susirinkime proporcingai studentų skaičiui fakultetuose bei studijų centruose.
35. Akademinė taryba sprendimus priima balsų dauguma. Tarybos posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 tarybos narių.
36. Neeilinis Akademinės tarybos posėdis šaukiamas, kai to reikalauja ne mažiau kaip trečdalis Akademinės tarybos narių ne vėliau kaip per 10 dienų nuo siūlymo įteikimo Akademinės tarybos pirmininkui. Šiuo atveju posėdžiui pirmininkauja posėdžio pirmininku išrinktas Akademinės tarybos narys. Neeilinis posėdis gali būti šaukiamas ir direktoriaus siūlymu.
37. Pagrindinės Akademinės tarybos funkcijos:
37.7. nagrinėja Kolegijos plėtros perspektyvinio plano bei sutarties su Ministerija projektus ir, gavusi tarybos pritarimą, teikia juos Ministerijai;
37.8. svarsto metines direktoriaus ataskaitas, pajamų ir išlaidų sąmatas bei jų įgyvendinimo ataskaitas ir, gavusi tarybos pritarimą, jas tvirtina;
37.9. tvirtina Kolegijos vidaus tvarkos taisykles bei akademinių reikalų tvarkymą reglamentuojančius dokumentus;
38. Akademinė taryba apie priimtus sprendimus viešai informuoja akademinę kolegijos bendruomenę ir kartą per metus jai atsiskaito už savo veiklą.
39. Direktoriaus iniciatyva ar pareikalavus daugiau kaip pusei Akademinės tarybos narių šaukia akademinės bendruomenės susirinkimus svarbiems Kolegijos veiklos klausimams aptarti.
40. Kolegijos laikinasis direktorius (toliau – direktorius) vadovauja Kolegijai, veikia jos vardu ir atstovauja jai.
42. Kolegijos direktorius:
42.1. atsako už tai, kad Kolegijos veikla atitiktų Lietuvos Respublikos įstatymus, Kolegijos statutą, kitus teisės aktus;
42.2. tvirtina Kolegijos valdymo struktūrą ir etatų sąrašą, suderinęs su Švietimo ir mokslo ministerija;
42.5. skiria ir atleidžia fakulteto dekanus, studijų centrų vadovus, suderinęs su Švietimo ir mokslo ministerija;
42.6. teikia Akademinei tarybai tvirtinti administracines tarnybas; nustato jų veiklos principus ir skiria vadovus;
42.8. skatina darbuotojus ir studentus, skiria jiems drausmines nuobaudas ir apie tai viešai paskelbia;
42.11. teikia Akademinei tarybai ir Ministerijai metinę Kolegijos veiklos ataskaitą, metinę pajamų ir išlaidų sąmatą bei jos įvykdymo ataskaitą ir viešai jas skelbia;
44. Jei visų Akademinės tarybos narių balsų dauguma nepatvirtinama Kolegijos direktoriaus metinė ataskaita arba metinės pajamų ir išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaita arba nustatoma, kad direktorius šiurkščiai pažeidė įstatymus ir (ar) Kolegijos statutą, tarybai pasiūlius, ministras gali atleisti direktorių iš pareigų. Iki naujo direktoriaus išrinkimo ministras paveda jo pareigas laikinai eiti kitam Akademinės tarybos nariui.
45. Direktorius pirmininkauja direktorato posėdžiams. Direktoratą sudaro direktorius, direktoriaus pavaduotojai, dekanai ir studijų centrų vadovai bei direktoriaus įsakymu paskirti kitų padalinių vadovai. Direktoratas yra kolegiali institucija, kuri sprendžia Kolegijos organizacinius, studijų, ūkio ir kitus klausimus, koordinuoja Kolegijos padalinių darbą, įgyvendina Akademinės tarybos priimtus nutarimus.
46. Profesinės etikos komitetas (toliau – Komitetas) sudaromas iš 6 narių 3 metų laikotarpiui paritetiniu pagrindu: 3 narius siūlo Kolegijos administracija ir 3 narius siūlo Akademinė taryba.
47. Komitetas veikia pagal Akademinės tarybos patvirtintus veiklos nuostatus. Komiteto darbui vadovauja komiteto narių išrinktas pirmininkas.
48. Komitetas:
48.1. nagrinėja ir sprendžia ginčus tarp administracijos ir kitų darbuotojų dėl profesinės etikos pažeidimų. Esant reikalui, teikia Akademinei tarybai ar direktoriui sprendimų projektus;
49. sprendimai priimami abipusiu ginče dalyvaujančių šalių susitarimu. Jei susitarti nepavyksta, toliau ginčai nagrinėjami ir sprendimai priimami įstatymų nustatyta tvarka.
50. Studentų atstovybė atstovauja Kolegijos studentų interesams. Atstovybę sudaro pariteto pagrindais išrinkti fakultetų ir studijų centrų studentai.
51. Studentų atstovybės nariai renkami fakultetų, studijų centrų deleguotų atstovų konferencijoje. Rinkimai į konferenciją yra teisėti, kai juose dalyvauja daugiau kaip pusė visų studentų.
52. Konferencija yra teisėta, kai joje dalyvauja daugiau kaip 1/2 visų konferencijos delegatų. Konferencijos sprendimai laikomi priimtais, kai už juos balsavo daugiau kaip 1/2 konferencijoje dalyvavusių studentų.
53. Studentų atstovybė veikia pagal Studentų konferencijos patvirtintus ir Kolegijos direktoriaus įregistruotus įstatus.
54. Studentų atstovybė turi teisę išreikšti savo nuomonę visais studentams rūpimais klausimais ir jos narių balsų dauguma pareikalauti Kolegijos savivaldos institucijų dar kartą svarstyti priimtus sprendimus. Raštiškas reikalavimas turi būti pateiktas kartu su fakultetų, studijų centrų Studentų atstovybės susirinkimo protokolo išrašu.
55. Studentų atstovybė turi teisę gauti informaciją ir paaiškinimus studijų klausimais iš Kolegijos ir jos padalinių administracijos ir savivaldos institucijų.
56. Kolegijos studentų atstovybė gali jungtis į asociacijas ir kitas sąjungas įstatymų nustatyta tvarka ir gali dalyvauti tarptautinių studentų organizacijų veikloje.
V. FAKULTETAS, STUDIJŲ CENTRAS
58. Fakultetas, studijų centras yra pagrindinis Kolegijos studijų ir taikomųjų tyrimų padalinys. Fakulteto, studijų centro veiklą reglamentuoja Kolegijos statutas ir fakulteto, studijų centro nuostatai.
59. Fakultetą, studijų centrą sudaro katedros, aptarnavimo centrai, laboratorijos, skyriai, biblioteka ir kiti padaliniai.
60. Fakultetas, studijų centras turi antspaudą su savo pavadinimu ir atskirą lėšų apskaitą, vedamą Kolegijos apskaitos tarnybos.
62. Aukščiausia fakulteto, studijų centro savivaldos institucija yra fakulteto, studijų centro Akademinė taryba. Akademinės tarybos veiklą reglamentuoja Akademinės tarybos nuostatai.
63. Fakulteto, studijų centro Akademinę tarybą sudaro fakulteto, studijų centro darbuotojų susirinkime lygiomis dalimis išrinkti dėstytojai ir administracijos darbuotojai. Ne mažiau kaip 10 procentų tarybos narių sudaro studentų atstovai. Fakulteto dekanas, studijų centro vadovas yra tarybos narys pagal pareigas. Taryba renkama 4 metams.
64. Fakulteto, studijų centro Akademinė taryba:
64.2. svarsto ir vertina metines dekano, studijų centro vadovo ataskaitas, fakulteto, studijų centro pajamų ir išlaidų sąmatas bei jų įvykdymo ataskaitas;
65. Fakulteto, studijų centro Akademinės tarybos posėdžius šaukia tarybos pirmininkas ne rečiau kaip du kartus per semestrą. Trečdaliui fakulteto, studijų centro tarybos narių arba dekanui, studijų centro vadovui pasiūlius, šaukiamas neeilinis tarybos posėdis ne vėliau kaip per 10 dienų nuo siūlymo pateikimo.
66. Dekaną, studijų centro vadovą skiria ir atleidžia Kolegijos direktorius, suderinęs su Ministerija.
67. Dekanas, studijų centro vadovas:
67.2. koordinuoja ir organizuoja akademinę veiklą fakultete, studijų centre, įgyvendina Akademinės tarybos nutarimus ir vykdo Kolegijos direktoriaus įsakymus;
67.4. rengia fakulteto, studijų centro metinio biudžeto, etatų sąrašo, pedagoginio krūvio projektus ir teikia tvirtinti direktoriui;
67.5. teikia direktoriui pasiūlymus dėl darbuotojų priėmimo, atleidimo iš darbo ir nuobaudų skyrimo;
67.8. kartą per metus atsiskaito už fakulteto, studijų centro veiklą fakulteto, studijų centro Akademinei tarybai ir direktoriui;
68. Katedra yra pagrindinis fakulteto, studijų centro, studijų ir taikomųjų mokslo tyrimų padalinys, vykdantis studijų programas ar jų dalis. Ji gali būti sudaroma dalykiniu arba studijų programų principu. Katedros veikla organizuojama, vadovaujantis Kolegijos statutu ir katedros nuostatais.
69. Katedra:
70. Katedrai vadovauja katedros vedėjas, veikia jos vardu ir jai atstovauja. Vedėją skiria direktorius dekano teikimu.
VI. KOLEGIJOS PERSONALAS
72. Kolegijos personalą sudaro dėstytojai, administracija ir kiti tarnautojai. Jų darbo santykius ir socialines garantijas nustato Lietuvos Respublikos Konstitucija, Aukštojo mokslo įstatymas, kiti teisės aktai ir šis statutas.
74. Kolegijos dėstytojų pareigybės yra: docentas, lektorius ir asistentas. Pereinamuoju laikotarpiu gali būti šios dėstytojų pareigybės: dėstytojas ekspertas, vyresnysis dėstytojas, dėstytojas, dėstytojas asistentas. Dėstytojų ir kitų pedagoginių darbuotojų darbas apmokamas pagal Švietimo ir mokslo ministro nustatytą tvarką.
75. Darbuotojai priimami į darbą ir atleidžiami iš jo Lietuvos Respublikos įstatymų ir teisės aktų nustatyta tvarka.
76. Kolegija gali kviesti kitų Lietuvos Respublikos ir užsienio studijų įstaigų dėstytojus dirbti pagal terminuotas sutartis. Šių dėstytojų darbas apmokamas šalims susitarus.
77. Kolegijos darbuotojai gali būti skatinami ir jiems taikoma drausminė atsakomybė įstatymų nustatyta tvarka.
78. Kolegijos dėstytojai kas 5 metai gali būti atleidžiami nuo pedagoginio darbo ne ilgesniam kaip pusės metų laikotarpiui mokslinei ir profesinei kvalifikacijai kelti. Per šį laikotarpį dėstytojui mokamas vidutinis jo darbo užmokestis.
79. Kolegijos dėstytojai be pedagoginio darbo turi dalyvauti mokslo taikomojoje, konsultacinėje ir metodinėje veikloje.
80. Darbuotojų pareigos:
81. Dėstytojų teisės:
81.1. dirbti pedagoginį, mokslinį ir meninį darbą, burtis į kūrybines grupes, dalyvauti šalies, tarptautiniuose ir Kolegijos konkursuose darbams ir paramai gauti;
81.3. dalyvauti rengiant ir priimant Kolegijos veiklą reglamentuojančius dokumentus bei jos plėtros planus;
82. Kolegijos docento pareigas gali eiti mokslininkas arba pripažintas menininkas, atitinkantis docento pareigoms keliamus reikalavimus. Kolegijos akademinei tarybai pritarus, į docento pareigas ne daugiau kaip vienai kadencijai gali būti priimamas asmuo, turintis magistro ar jam prilygstantį aukštąjį išsilavinimą. Docento pareigas einantis mokslininkas turi dėstyti studentams, vykdyti mokslinius tyrimus, skelbti mokslinių tyrimų rezultatus recenzuojamuose mokslo leidiniuose. Docento pareigas einantis pripažintas menininkas turi rengti profesionalius menininkus, dėstyti studentams, dalyvauti meninėje veikloje.
83. Į lektoriaus pareigas gali pretenduoti mokslininkas arba asmuo, turintis ne žemesnį kaip magistro ar jam prilygstantį aukštąjį išsilavinimą. Lektorius turi dėstyti studentams, dirbti metodinį darbą.
VII. STUDIJOS
85. Studijų tvarką Kolegijoje reglamentuoja šis statutas, Akademinės tarybos tvirtinami studijų nuostatai.
86. Studijos Kolegijoje vyksta pagal neuniversitetinio aukštojo ir aukštesniojo mokslo studijų programas, įtrauktas į studijų ir mokymo programų registrą. Studijų programas tvirtina Ministerija Kolegijos akademinės tarybos teikimu. Kolegija Vyriausybės nustatyta tvarka gali organizuoti universitetines pagrindines studijas.
89. Nuosekliųjų studijų apimtį, dėstomus dalykus ir jų santykį, studijų trukmę nustato Aukštojo mokslo įstatymo reikalavimus atitinkantis studijų krypties reglamentas.
90. Kolegijos nustatyta tvarka gali būti sudaromos sąlygos studijuoti pagal individualią studijų programą.
91. Kolegijoje gali būti organizuojamas tęstinis mokymas asmeniui persikvalifikuoti bei kvalifikacijai tobulinti.
92. Į Kolegijos studijų programas gali būti įtraukiamos ir su universitetais parengtos studijų programos (moduliai), atitinkančios universitetines studijas.
94. Į Kolegiją priimami asmenys, turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą. Priėmimo į kolegiją sąlygas, suderinus su Ministerija, tvirtina Kolegijos direktorius.
VIII. STUDENTAI IR KLAUSYTOJAI
97. Klausytojai yra asmenys, kurie studijuoja pagal nenuosekliųjų studijų programas. Klausytojų studijų sąlygos, teisės ir pareigos nustatomos jų sutartyse su Kolegija.
98. Studentai turi teisę:
98.3. pasirinkti studijų programas, dėstytoją, studijuoti pagal individualias studijų programas Kolegijoje nustatyta tvarka;
98.4. vertinti studijų programas ir jų įgyvendinimo kokybę bei kreiptis į fakulteto, studijų centro, Kolegijos administraciją dėl žinių įvertinimo;
98.5. studijų metu naudotis auditorijomis, bibliotekomis, laboratorijomis, kita studijų įranga bei priemonėmis Kolegijoje nustatyta tvarka;
98.7. Vyriausybės nustatyta tvarka gauti paskolas studijoms apmokėti ir pragyvenimo išlaidoms iš dalies padengti;
98.8. pasibaigus mokslo metams, atskirais atvejais ir per mokslo metus, nustatyta tvarka keisti mokymo instituciją;
98.11. kreiptis į studentų ir administracijos ginčų nagrinėjimo komisiją dėl savo interesų pažeidimo;
99. Studentai privalo:
100. Drausminės nuobaudos studentams:
100.1. Už studentų pareigų pažeidimus Kolegija gali studentams skirti šias drausmines nuobaudas: pastabą, papeikimą, griežtą papeikimą; pašalinti iš Kolegijos. Drausminės nuobaudos skiriamos direktoriaus įsakymu. Skirti nuobaudas ir paskatinimus direktorius gali deleguoti ir kitiems asmenims.
100.2. Jeigu drausminė nuobauda skiriama studentų atstovybės nariui, turi būti gautas šios atstovybės sutikimas, išskyrus atvejus, kai nuobauda skiriama už studijų programos reikalavimų nevykdymą.
101. Ginčų nagrinėjimo tvarka:
101.1. Ginčus, iškilusius tarp Kolegijos administracijos ir studentų, sprendžia ginčų nagrinėjimo komisija, kuri skiriama direktoriaus įsakymu. Komisiją sudaro 3 Kolegijos administracijos ir 3 Studentų atstovybės įgalioti asmenys.
101.2. Į ginčų nagrinėjimo komisiją studentai kreipiasi raštu dėl jų teisių arba teisėtų interesų pažeidimų arba jeigu jie yra nepatenkinti Kolegijos administracijos ar jos įgalioto asmens atsakymu į pareiškimą ar skundą.
101.3. Kolegijos vadovai privalo per 30 dienų išnagrinėti studentų pareiškimus ar skundus ir atsakyti raštu.
IX. KOLEGIJOS TURTAS IR LĖŠOS
102. Kolegijos turtą sudaro nekilnojamasis turtas (pastatai, statiniai ir žemė), kitos materialinės vertybės, piniginės lėšos, vertybiniai popieriai, intelektualaus darbo produktai bei kitas teisėtai įgytas ir Lietuvos Respublikos įstatymų nedraudžiamas turtas.
103. Kolegija turtą įgyja perimdama iš valstybės ar savivaldybės, pirkdama, gaudama dovanų, gaudama kaip paramą, gaudama kaip palikimą.
105. Kolegijos lėšas sudaro:
106. Kolegija už lėšų ir turto panaudojimą atsiskaito Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
107. Kolegija vidaus tvarkos taisyklėmis nustato vidines turto ir lėšų valdymo, naudojimo, disponavimo, apskaitos, įsigijimo, perdavimo nuostatas, jei to kitaip nenustato Lietuvos Respublikos įstatymai.