PASAULINĖS PAŠTO SĄJUNGOS ĮSTATŲ ŠEŠTASIS PAPILDOMAS PROTOKOLAS

 

Pastaba dėl Pasaulinės pašto sąjungos įstatų Šeštojo papildomo protokolo ir PPS Bendrojo reglamento spausdinimo

(Pekino Kongresas, 1999 m.)

Juodesniu šriftu pažymėti žodžiai rodo teksto pakeitimus, palyginti su aktais, pakeistais ar patvirtintais 1994 m. Seulo kongrese.

Pasaulinės pašto sąjungos įstatai, pasirašyti 1964 m. Vienoje ir pakeisti Papildomais Tokijo (1969 m.), Lozanos (1974 m.), Hamburgo (1984 m.), Vašingtono (1989 m.), Seulo (1994 m.) ir Pekino (1999 m.) kongresų protokolais, taip pat Kongresų vidaus reglamentas, priimtas 1999 m. Pekino kongrese, yra perspausdinti šiame leidinyje, tačiau nėra Pekine pasirašytų aktų dalis.

 

TURINYS

 

I straipsnis. Sąjungos aktai (pakeistas 22 straipsnis) ............................................................................ 8

II straipsnis. Pasirašymas, autentiškumo patvirtinimas, ratifikavimas ir kitos

Sąjungos aktų pripažinimo formos (pakeistas 25 straipsnis) ........................................... 8

III straipsnis. Pasiūlymų teikimas (pakeistas 29 straipsnis) ................................................................. 8

IV straipsnis. Prisijungimas prie Papildomo protokolo ir kitų Sąjungos aktų ...................................... 9

V straipsnis. Pasaulinės pašto sąjungos įstatų Papildomo protokolo įsigaliojimas

ir galiojimas ..................................................................................................................... 9

 


PASAULINĖS PAŠTO SĄJUNGOS ĮSTATŲ ŠEŠTASIS PAPILDOMAS PROTOKOLAS

 

Pasaulinės pašto sąjungos šalių narių Vyriausybių įgaliotieji atstovai, susirinkę į Pekino kongresą, atsižvelgdami į 1964 m. liepos 10 d. Vienoje priimtų Pasaulinės pašto sąjungos įstatų 30 straipsnio 2 punktą, priėmė šias minėtų Įstatų pataisas, kurios turi būti ratifikuojamos.

 

I straipsnis

Sąjungos aktai

(Pakeistas 22 straipsnis)

 

1. Įstatai yra pagrindinis Sąjungos aktas. Juose išdėstytos svarbiausios Sąjungos nuostatos.

2. Bendrąjį reglamentą sudaro nuostatos, užtikrinančios Įstatų taikymą ir Sąjungos veiklą. Jo privalo laikytis visos šalys narės.

3. Pasaulinėje pašto konvencijoje, Pašto korespondencijos reglamente ir Pašto siuntinių reglamente nustatytos bendrosios tarptautinei pašto tarnybai taikomos taisyklės, taip pat nuostatos, susijusios su pašto korespondencijos ir pašto siuntinių paslaugomis. Šių aktų privalo laikytis visos šalys narės.

4. Sąjungos susitarimai ir jų reglamentai nustato kitas, ne pašto korespondencijos ir pašto siuntinių paslaugas tarp šalių narių, kurios juose dalyvauja. Jų privalo laikytis tik šios šalys.

5. Reglamentus, kuriuose nurodytos taikytinos priemonės, būtinos Konvencijai ir Susitarimams vykdyti, atsižvelgdama į kongreso priimtus sprendimus, patvirtina Pašto eksploatacijos taryba.

6. Prie Sąjungos aktų pridedamuose galimuose Baigiamuosiuose protokoluose, minimuose 3, 4 ir 5 punktuose, nurodomos šiems aktams taikomos išlygos.

 

II straipsnis

Pasirašymas, autentiškumo patvirtinimas, ratifikavimas ir kitos Sąjungos aktų pripažinimo formos

(pakeistas 25 straipsnis)

 

1. Kongreso priimtus Sąjungos aktus pasirašo šalių narių įgaliotieji atstovai.

2. Reglamentų autentiškumą patvirtina Pašto eksploatacijos tarybos pirmininkas ir generalinis sekretorius.

3. Įstatus, per kiek galima trumpesnį laiką, ratifikuoja juos pasirašiusios šalys.

4. Sąjungos aktai, išskyrus Įstatus, pripažįstami pagal konstitucines kiekvienos pasirašiusios šalies nuostatas.

5. Jei kuri nors šalis neratifikuoja Įstatų ar nepripažįsta kitų jos pasirašytų aktų, jų vis tiek privalo laikytis tos šalys, kurios juos ratifikavo ir pripažino.

 

III straipsnis

Pasiūlymų teikimas

(Pakeistas 29 straipsnis)

 

1. Šalies narės pašto administracija turi teisę arba kongresui, arba laikotarpiu tarp dviejų kongresų teikti pasiūlymus, susijusius su Sąjungos aktais, kuriuose jos šalis dalyvauja.

2. Tačiau su Įstatais ir Bendruoju reglamentu susiję pasiūlymai gali būti teikiami tik Kongresui.

3. Be to, su Reglamentais susiję pasiūlymai teikiami tiesiogiai Pašto eksploatacijos tarybai, tačiau prieš tai Tarptautinis biuras turi perduoti juos visoms šalių narių pašto administracijoms.

 

IV straipsnis

Prisijungimas prie Papildomo protokolo ir kitų Sąjungos aktų

 

1. Šio Protokolo nepasirašiusios šalys narės gali bet kada prie jo prisijungti.

2. Šalys narės, vykdančios kongreso peržiūrėtus aktus, tačiau jų nepasirašiusios, privalo, per kiek galima trumpesnį laiką, prie jų prisijungti.

3. Prisijungimo dokumentai, susiję su 1 ir 2 punktuose nurodytais atvejais, turi būti įteikti Tarptautinio biuro generaliniam direktoriui. Pastarasis apie jų gavimą praneša šalių narių Vyriausybėms.

 

V straipsnis

Pasaulinės pašto sąjungos įstatų Papildomo protokolo įsigaliojimas ir galiojimas

 

Šis Papildomas protokolas įsigalioja nuo 2001 m. sausio 1 d. ir galioja neribotą laiką.

 

Tai patvirtindami, šalių narių Vyriausybių įgaliotieji atstovai surašė šį Papildomą protokolą, kuris turės tokią pat teisinę galią, lyg jo nuostatos būtų įterptos į Įstatų tekstą, ir pasirašė vieną jo egzempliorių, kuris deponuojamas Tarptautinio biuro generaliniam direktoriui. Šalies, kurioje vyksta kongresas, Vyriausybė perduos po vieną šio egzemplioriaus kopiją kiekvienai šaliai.

 

Priimtas 1999 m. rugsėjo 15 d. Pekine.

______________