LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSIASIS VALSTYBINIS DARBO INSPEKTORIUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL KOMISIJOS, ATRENKANČIOS ĮMONIŲ PATEIKTUS PRAŠYMUS SKIRTI LĖŠŲ NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ DARBE IR PROFESINIŲ LIGŲ PREVENCIJOS PRIEMONĖMS ĮGYVENDINTI

 

2006 m. sausio 16 d. Nr. 1-15

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lėšų, skirtų nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijai, panaudojimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr. 1422 (Žin., 2005, Nr. 152-5599), devintuoju punktu:

1. Tvirtinu Komisijos, atrenkančios įmonių pateiktus prašymus skirti lėšų nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijos priemonėms įgyvendinti, darbo reglamentą (pridedama).

2. Sudarau Komisiją, atrenkančią įmonių pateiktus prašymus skirti lėšų nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijos priemonėms įgyvendinti, tokios sudėties:

1) Jonas Naujalis – komisijos pirmininkas, Lietuvos Respublikos vyriausiojo darbo inspektoriaus pavaduotojas;

2) Laurynas Vytautas Duoba – Valstybinės darbo inspekcijos Technikos ir normatyvų skyriaus vedėjas;

3) Ričardas Kaminskas – Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos direktoriaus pavaduotojas;

4) Marija Paskočinienė – Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vedėja;

5) Asta Aranauskienė – Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos strategijos skyriaus vedėja;

6) Nijolė Bagdanskienė – Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vyriausioji specialistė.

3. Skiriu Ireną Mikalajūnienę Komisijos, atrenkančios įmonių pateiktus prašymus skirti lėšų nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijos priemonėms įgyvendinti, sekretore.

4. Nustatau, kad prašymai lėšoms iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto gauti teikiami Valstybinei darbo inspekcijai terminais, nustatytais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005-12-23 nutarimu Nr. 1422 (Žin., 2005, Nr. 152-5599). Prašymai ir su tuo susieti dokumentai gali būti pateikiami asmeniškai, per kurjerį ar atsiunčiami registruotu laišku į Valstybinės darbo inspekcijos administracijos būstinę Algirdo g. 19, LT-03607, Vilnius, kiekvieną darbo dieną. Telefonas pasiteirauti (8~5) 297 6777, el. paštas iren@vdi.lt.

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSIASIS

VALSTYBINIS DARBO INSPEKTORIUS                                            MINDAUGAS PLUKTAS

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio

darbo inspektoriaus 2006 m. sausio 16 d.

įsakymu Nr. 1-15

 

KOMISIJOS, ATRENKANČIOS ĮMONIŲ PATEIKTUS PRAŠYMUS SKIRTI LĖŠŲ NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ DARBE IR PROFESINIŲ LIGŲ PREVENCIJOS PRIEMONĖMS ĮGYVENDINTI, DARBO REGLAMENTAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šis darbo reglamentas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr. 1422 „Dėl Lėšų, skirtų nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijai, panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 152-5599) ir nustato Komisijos, atrenkančios įmonių pateiktus prašymus skirti lėšų nelaimintų atsitikimų ir profesinių ligų prevencijos priemonėms įgyvendinti (toliau – Komisijos), sudarymą, jos uždavinius ir funkcijas, darbo organizavimo tvarką ir principus.

2. Komisiją sudaro Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius (toliau – Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius) į jos sudėtį įtraukdamas po du Valstybinės darbo inspekcijos, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos atstovus. Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius taip pat paskiria Komisijos pirmininką ir sekretorių.

3. Komisija savo veiklą grindžia teisėtumo, teisingumo, kolegialumo, viešumo ir nešališkumo principais.

4. Komisija vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais ir šiuo Reglamentu.

 

II. KOMISIJOS UŽDAVINIAI, FUNKCIJOS IR TEISĖS

 

5. Komisijos uždaviniai – analizuoti ir įvertinti įmonių pateiktus prašymus, vadovaujantis „Lėšų, skirtų nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijai, panaudojimo tvarkos aprašo“ II skirsnio nuostatomis, atrinkti iš jų įmones pretendentes, sudaryti prevencinių priemonių sąrašo projektą ir jį pateikti Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos komisijai svarstyti, taip pat parengti galutinį prevencinių priemonių sąrašą bei jį pateikti socialinės apsaugos ir darbo bei sveikatos apsaugos ministrams tvirtinti.

6. Šiuo tikslu Komisija kas metai:

6.1. atsižvelgdama į darbuotojų saugos ir sveikatos būklę šalyje ir Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto rodiklių įstatymu prevencijai skirtų lėšų sumą bei remdamasi „Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijos priemonių, kurioms įgyvendinti gali būti naudojamos Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo lėšos, krypčių sąrašu“, atrenka įmonių pateiktus prašymus;

6.2. rengia prevencinių priemonių, numatomų ateinančiais metais įgyvendinti įmonėse prevencijai skirtomis lėšomis, sąrašo projektą ir jį iki vasario 15 d. pateikia Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos komisijai;

6.3. įvertinusi pastabas ir pasiūlymus, gautus iš Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos komisijos, parengia galutinį prevencinių priemonių sąrašą bei jį iki kovo 20 d. pateikia socialinės apsaugos ir darbo ministrui ir sveikatos apsaugos ministrui tvirtinti.

7. Komisija savo veiklai organizuoti turi teisę:

7.1. kviesti į posėdžius išklausyti prašymus pateikusių įmonių atstovus, specialistus bei nepriklausomus ekspertus;

7.2. kreiptis į valstybės ir savivaldybės institucijas ir įstaigas, kitas organizacijas dėl papildomos informacijos prašymuose pateiktais klausimais.

 

III. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

8. Komisija jos kompetencijai priklausančius klausimus svarsto ir sprendimus priima kolegialiai savo posėdžiuose.

9. Komisijos posėdžiai ir balsavimai yra vieši. Apie Komisijos posėdį paskelbiama Valstybinės darbo inspekcijos būstinės (Algirdo g. 19, Vilnius) pastato I aukšte įrengtoje skelbimų lentoje bei Valstybinės darbo inspekcijos interneto tinklapyje, o Komisijos nariams pranešama asmeniškai ne vėliau kaip likus 48 valandoms iki posėdžio pradžios.

10. Komisijos posėdžius šaukia Komisijos pirmininkas savo iniciatyva, atsižvelgdamas į terminus, nurodytus šio Reglamento 6.2 ir 6.3 punktuose. Paprastai Komisija savo eiliniame posėdyje numato sekančio Komisijos posėdžio organizavimo datą. Komisijos pirmininkas privalo sušaukti Komisijos posėdį, jeigu to reikalauja ne mažiau kaip 2 Komisijos nariai.

11. Komisijos posėdis yra teisėtas, kai jame dalyvauja ne mažiau kaip 4 Komisijos nariai ir užtikrinamas visų šio Reglamento 2 punkte įvardintų institucijų atstovavimas.

12. Pirmąjį Komisijos posėdį šaukia Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius.

13. Komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu, paprastąja posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Ši dauguma paprastai nustatoma posėdžio pirmininkui paklausus, ar yra prieštaraujančiųjų. Jeigu prieštaraujančiųjų nėra, posėdžio pirmininkas paskelbia „Priimta“. Jeigu yra bent vienas prieštaraujantysis, balsų daugumai nustatyti Komisijos nariai pakelia rankas. Šiuo atveju balsus suskaičiuoja posėdžio pirmininkas. Jeigu suskaičiuojama balsų dauguma, posėdžio pirmininkas paskelbia „Priimta“, jeigu daugumos nėra – „Nepriimta“. Balsams pasiskirsčius po lygiai – sprendimą lemia pirmininko balsas.

14. Komisija įgyvendindama savo funkcijas jas įformina sprendimu arba protokoliniu nutarimu. Sprendimus pasirašo Komisijos pirmininkas. Komisijos sprendimai įforminami jų priėmimo data. Sprendimui suteikiamas eilės numeris pagal bendrąją numeraciją nuo metų pradžios iki pabaigos. Komisijos sprendimai pasirašomi per 5 darbo dienas nuo jų priėmimo.

15. Komisijos posėdžiai protokoluojami. Spręsdami dėl prevencinių priemonių, numatomų ateinančiais metais įgyvendinti įmonėse prevencijai skirtomis lėšomis, sąrašo projekto, teikiamo Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos komisijai, ir dėl galutinio prevencinių priemonių sąrašo, teikiamo socialinės apsaugos ir darbo bei sveikatos apsaugos ministrams tvirtinti, Komisijos nariai balsuoja „už“ arba „prieš“ pateiktą sprendimo projektą. Susilaikyti neleidžiama. Priimti Komisijos sprendimai yra viešinami Valstybinės darbo inspekcijos tinklapyje.

16. Komisijos pirmininkas:

16.1. organizuoja Komisijos darbą;

16.2. atstovauja Komisijai valstybės institucijose, teisme ir kitose įstaigose bei organizacijose;

16.3. vadovauja rengiant Komisijai svarstyti teikiamus klausimus;

16.4. šaukia Komisijos posėdžius ir jiems pirmininkauja;

16.5. Komisijos narių sutikimu siunčia juos atstovauti Komisijai ar atlikti kitas užduotis;

16.6. teikia Vyriausiajam valstybiniam darbo inspektoriui tvirtinti Komisijos išlaidų sąmatą;

16.7. vadovauja Komisijos sekretoriaus darbui;

16.8. Komisijos narys turi teisę:

16.9. dalyvauti Komisijos posėdžiuose, pasakyti juose savo nuomonę, dalyvauti diskusijose, balsuoti, rengti Komisijos sprendimų bei kitų dokumentų projektus;

16.10. dalyvauti visuose Komisijos renginiuose (pasitarimuose, instruktažuose, konferencijose, seminaruose ir pan.) ir pasakyti juose savo nuomonę;

16.11. kartu su kitais Komisijos nariais reikalauti sušaukti Komisijos posėdį;

16.12. iš anksto informuoti Komisijos pirmininką apie negalėjimą dalyvauti posėdyje ir nurodyti nedalyvavimo priežastį. Negalintys dalyvauti Komisijos posėdyje nariai savo nuomonę svarstomais klausimais gali pateikti raštu. Komisijos pirmininkas nedalyvaujančio nario pareikštą nuomonę paskelbia posėdžio metu.

17. Komisijos sekretorius:

17.1. priima iš Valstybinės darbo inspekcijos raštvedės Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus nustatyta tvarka užregistruotus įmonių, pageidaujančių gauti iš Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų prevencijos priemonėms įgyvendinti, prašymus ir kitus su tuo susijusius dokumentus;

17.2. rengia Komisijos posėdžio protokolą;

17.3. daro Komisijos posėdžių garso įrašus ir ne trumpiau kaip 3 mėnesius saugo juos;

17.4. rūpinasi Komisijos raštvedyba;

17.5. užtikrina Komisijos priimtų sprendimų, protokolų ir kitų dokumentų apsaugą bei jų perdavimą į Valstybinės darbo inspekcijos archyvą;

17.6. atlieka kitas, Komisijos pirmininko pavestas pareigas.

 

IV. SVARSTYMO EIGA

 

18. Komisijos posėdyje svarstant atskirus darbotvarkės klausimus, paprastai pirmiausia svarstomas klausimas pristatomas ir išklausoma Komisijos narių nuomonė. Posėdžio pirmininkui leidus, savo nuomonę gali pareikšti ir kiti posėdžio dalyviai.

19. Svarstomo sprendimo projektą paprastai pristato Komisijos nariai, prireikus – paaiškinti gali Komisijos sekretorius ar kiti suinteresuoti asmenys. Pristatant svarstomą klausimą, išdėstoma jo esmė.

20. Darbotvarkės klausimui pristatyti paprastai skiriama iki 5 minučių, Komisijos nario nuomonei pareikšti – iki 2 minučių (kitų posėdžio dalyvių nuomonei pareikšti – iki 1 minutės). Prireikus posėdžio pirmininkas gali nustatyti kitokią pristatymo ar nuomonės pareiškimo trukmę.

21. Darbotvarkės klausimai svarstomi lietuvių kalba. Jos nemokantys posėdžio dalyviai turi teisę kalbėti kita kalba, jei užtikrinamas vertimas į lietuvių kalbą.

22. Komisijos posėdžių salėje asmenys iš savo vietų gali įrašinėti, stenografuoti ar užrašinėti posėdį, fotografuoti ar filmuoti, daryti vaizdo įrašus. Fotografuoti ar filmuoti, daryti vaizdo įrašus, jei dėl to reikia vaikščioti po posėdžių salę ar naudoti specialią apšvietimo techniką, taip pat tiesiogiai transliuoti posėdžius per radiją ar televiziją galima tik Komisijos pirmininkui leidimus.

 

V. PROTOKOLAS

 

23. Posėdžio protokolą rengia Komisijos sekretorius.

24. Protokole nurodoma posėdžio data, protokolo eilės numeris, posėdžio dalyviai, svarstomų klausimų eilės numeris ir pavadinimas, klausimą pateikęs pranešėjas bei kalbėtojai, pateikiama trumpa kalbų santrauka ir priimtas sprendimas. Nurodomi Komisijos narių balsavimo rezultatai, įrašoma Komisijos narių atskiroji nuomonė, taip pat kitų posėdžio dalyvių, kalbėjusių posėdžio pirmininko leidimu, nuomonė.

25. Komisijos posėdžio protokolą pasirašo Komisijos pirmininkas ir sekretorius.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

26. Šis Reglamentas gali būti keičiamas asmenine Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus iniciatyva ar jam apsvarsčius Komisijos pateiktą pasiūlymą ir priėmus sprendimą dėl jo keitimo.

27. Komisijos sprendimai gali būti skundžiami Vyriausiajam valstybiniam darbo inspektoriui.

28. Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus sprendimai gali būti skundžiami administraciniam teismui.

______________