LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL TIESIOGINIŲ IŠMOKŲ UŽ PASKERSTUS GALVIJUS MOKĖJIMO 2003 M. TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2003 m. kovo 21 d. Nr. 3D-110

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo plėtros įstatymo (Žin., 2002, Nr. 72-3009) 9 straipsnio 1 ir 2 dalimis,

tvirtinu Tiesioginių išmokų už paskerstus galvijus mokėjimo 2003 m. taisykles (pridedama).

 

 

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS                                                                   JERONIMAS KRAUJELIS


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2003 m. kovo 21 d. įsakymu Nr. 3D-110

 

TIESIOGINIŲ IŠMOKŲ UŽ PASKERSTUS GALVIJUS MOKĖJIMO 2003 M. TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tiesioginių išmokų už paskerstus galvijus (toliau – skerdimo išmokos) mokėjimo tikslas – palaikyti gyvulių augintojų pajamas, skatinti žemės ūkio produkcijos gamintojus plėsti mėsinę galvijininkystę bei įgyvendinti ir įtvirtinti apmokėjimo už supirktus galvijus pagal skerdenų masę ir kokybę sistemą.

2. Žemės ūkio veiklos subjektams (toliau – galvijų laikytojams), tvarkantiems buhalterinę apskaitą, išlaikiusiems galviją iki paskerdimo ne mažiau kaip 2 mėn., mokamos tokios skerdimo išmokos:

2.1. už paskerstą skerdykloje (bet nebūtinai jai parduotą) galviją:

2.1.1. grynaveislį mėsinį – 200 Lt (išmokos kodas – 0601);

2.1.2. mėsinių veislių mišrūną – 100 Lt (išmokos kodas – 0603);

2.1.3. pieno krypties veislės – 70 Lt (išmokos kodas – 0605);

2.2. už paskerstą ir parduotą skerdyklai galviją, kurioje jo skerdenos buvo suklasifikuotos, apmokant pagal skerdenos masę ir kokybę:

2.2.1. grynaveislį mėsinį – 300 Lt (išmokos kodas – 0602);

2.2.2. mėsinių veislių mišrūną – 200 Lt (išmokos kodas – 0604);

2.2.3. pieno krypties veislės – 170 Lt (išmokos kodas – 0606).

3. Skerdimo išmokos mokamos už:

3.1. galvijus (buliukus ir telyčias), vyresnius nei 8 mėn. amžiaus;

3.2. galvijus, skerdyklose paskerstus nuo 2003 m. sausio 1 d. iki 2003 m. gruodžio 31 d.;

3.3. galvijus, įregistruotus to galvijų laikytojo vardu, kurio vardu įregistruotas ūkis ar kuris Ūkininko ūkio registre įrašytas kaip ūkio narys;

3.4. galvijus, suženklintus pagal Gyvulių registravimo ir identifikavimo tvarką, patvirtintą žemės ūkio ministro ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2001 m. lapkričio 12 d. įsakymu Nr. 390/498 (Žin., 2001, Nr. 97-3459), po suženklinimo ne mažiau kaip 2 mėn. laikomus ūkyje ir įregistruotus Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (toliau – ŽŪIKVC) gyvulių registravimo ir identifikavimo

centrinėje duomenų bazėje;

3.5. galvijus, parduotus gyvulių supirkėjui, įtrauktam į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sudarytą Supirkėjų sąrašą (Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2001 m. rugsėjo 25 d. įsakymas Nr. 404 (Žin., 2001, Nr. 74-2619, Nr. 84-2958), kuris juos paskerdė skerdykloje.

4. Skerdimo išmokos nebus mokamos galvijų laikytojams, pardavusiems galvijus skerdykloms, kurios, vadovaudamosi Paramos teikimo skerdykloms už galvijų skerdenų paruošimą, saugojimą ir realizavimą taisyklėmis, patvirtintomis žemės ūkio ministro 2003 m. sausio 16 d. įsakymu Nr. 3D-8 (Žin., 2003, Nr. 6-259), sumokėjo ne mažiau kaip 6,15 Lt/kg skerdenos, bei tiems galvijų laikytojams, kurie gavo paramą pagal Paramos teikimo už didelio svorio galvijų realizavimą taisykles, patvirtintas žemės ūkio ministro 2003 m. vasario 6 d. įsakymu Nr. 3D-36 (Žin., 2003, Nr. 15-633).

 

II. ADMINISTRAVIMO PROCEDŪROS

 

5. Laikytojas, norėdamas gauti skerdimo išmoką, ne vėliau kaip per 3 dienas galviją išvežus iš jo laikymo vietos teritorinei Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (toliau – VMVT) pateikia teisingai užpildytą (įskaitant banko pavadinimą, kodą ir atsiskaitomąją sąskaitą) formos GŽ 2 (arba GŽ 2a) „Pranešimas apie gyvulių ženklinimą, judėjimą ir prieauglio atsivedimą“ vieną egzempliorių bei patikslina ar pateikia banko rekvizitus.

6. Po galvijo išvežimo skersti iš jo laikymo vietos formoje GŽ 2 (arba GŽ 2a) nepateikti duomenys gali būti laikytojų papildyti ar patikslinti, kuo skubiau (ne vėliau kaip per mėnesį galvijui palikus jo laikymo vietą) pateikiant raštišką prašymą dėl duomenų patikslinimo ar atitaisymo teritorinei VMVT.

7. Skerdyklos:

7.1. užpildytas GŽ 5 formas „Pranešimas apie gyvulių skerdimą“ bei surinktus ausų įsagus pateikia teritorinei VMVT du kartus per savaitę;

7.2. iki kito mėnesio 10 d. nuo šių taisyklių įsigaliojimo dienos į ŽŪIKVC parengtą internetinį puslapį suveda galvijų laikytojų, kuriems už parduotus galvijus buvo apmokėta pagal skerdenos masę ir kokybę, duomenis (Gyvulių pirkimo kvito Nr., paskersto galvijo skerdenos įskaitinę masę);

7.3. saugo ne trumpiau kaip 5 metus Gyvulių pirkimo kvitus ir pateikia tikrinančiųjų institucijų darbuotojams dokumentus, įrodančius, kad galviją skerdyklai pardavęs laikytojas gavo ar dar gaus apmokėjimą pagal skerdenos masę ir kokybę.

8. Teritorinės VMVT:

8.1. užregistruoja iš skerdyklų surinktas GŽ 5 formas, suveda jų bei gaunamų GŽ 2 (arba GŽ 2a) formų duomenis ir per 5 darbo dienas perduoda juos ŽŪIKVC;

8.2. renka ir suveda į duomenų bazę papildomai gautus galvijų laikytojų duomenis su patikslintais ar papildytais banko rekvizitais.

9. ŽŪIKVC:

9.1. gautus duomenis apie skerdyklose paskerstus galvijus ir jų laikytojų sąrašus sutikrina su centrinėje duomenų bazėje esančia informacija, atsižvelgia į duomenis, gautus iš skerdenas klasifikuojančių skerdyklų dėl apmokėjimo laikytojams už parduotus galvijus pagal skerdenos masę ir kokybę, ir per 20 darbo dienų, pasibaigus ketvirčiui, teikia Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – NMA) priede nurodytą ketvirtinę pažymą (raštu bei kompiuterinėje laikmenoje) apie tuos paskerstų galvijų laikytojus, kurie turi teisę gauti skerdimo išmoką.

Pažymoje duomenys pateikiami atskirai pagal savivaldybes ir išmokų kodus.

Duomenys, pateikti pažymoje ir kompiuterinėje laikmenoje, turi sutapti;

9.2. įtraukia (pagal galvijų laikytojų prašymus) į papildomai parengtą pažymą informaciją apie tuos galvijų laikytojus, kurie dėl objektyvių priežasčių (kompiuterinių ryšių gedimai, skerdyklų, veterinarijos gydytojų klaidos ir pan.) nebuvo įrašyti į ankstesnę ketvirtinę pažymą, tačiau kurie kreipėsi praėjus ne daugiau kaip 6 mėnesiams nuo galvijo paskerdimo.

10. NMA paprašius, savivaldybių darbuotojai raštu teikia trūkstamus duomenis apie jų teritorijoje užregistruotus galvijų laikytojus.

11. NMA, gavusi ŽŪIKVC duomenis, pagal NMA direktoriaus įsakymu patvirtintą tvarką galvijų laikymo vietose bei skerdyklose organizuoja dokumentų patikrą ir, atsižvelgdama į tikrinimo rezultatus, per 15 darbo dienų apskaičiuoja išmokų sumą kiekvienam laikytojui bei pateikia Žemės ūkio ministerijos Ekonomikos ir finansų departamento Finansų skyriui paraišką apie lėšų poreikį skerdimo išmokoms išmokėti.

12. Žemės ūkio ministerijos Ekonomikos ir finansų departamento Apskaitos skyrius, gavęs iš Finansų skyriaus raštišką išvadą, teikia paraišką Finansų ministerijai dėl lėšų pervedimo NMA.

13. NMA, gavusi lėšas, kas ketvirtį teikia pavedimą bankui pervesti jas laikytojams.

 

III. ATSAKOMYBĖ

 

14. Už GŽ (arba GŽ 2a) formų užpildymą ir jų pateikimą laiku bei trūkstamų ar pasikeitusių banko rekvizitų pateikimą teritorinei VMVT atsako galvijų laikytojas.

15. Už Gyvulių pirkimo kvitų saugojimą, už teisingos, aiškios ir laiku informacijos pateikimą iš skerdyklų į teritorinę VMVT ir ŽŪIKVC atsako skerdyklų vadovai. Už informacijos pateikimą iš teritorinės VMVT duomenų bazių į ŽŪIKVC centrinę duomenų bazę – šių tarnybų viršininkai, o iš ŽŪIKVC į NMA – ŽŪIKVC direktorius.

16. Už atliekamą patikrą, teisingą skerdimo išmokų apskaičiavimą, išmokėjimą laikytojams ir šmokėtų lėšų apskaitą atsako NMA.

17. Galvijų laikytojai, gavę skerdimo išmokas neteisėtai, arba asmenys, prisidėję prie neteisėto išmokų gavimo (sąmoningai patvirtino klaidingus duomenis), atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Be to, galvijų laikytojai netenka teisės į kitų metų tiesiogines išmokas už paskerstus galvijus.

______________

 

 

 

Tiesioginių išmokų už paskerstus galvijus

mokėjimo 2003 m. taisyklių

priedas

 

(Pažymos formos pavyzdys)

 

ŽEMĖS ŪKIO INFORMACIJOS IR KAIMO VERSLO CENTRAS

 

PAŽYMA

APIE TIESIOGINIŲ IŠMOKŲ POREIKĮ UŽ 2003 M. PASKERSTUS GALVIJUS

 

________________ Nr. ____________

                                                                                          (data)

____________________

(sudarymo vieta)

 

Laikotarpis nuo_____________________ iki _____________________

 

______________________ SAVIVALDYBĖ (KODAS [__|__])

 

Eil. Nr.

Asmens ar įmonės kodas

Galvijų laikytojo vardas

Galvijų laikytojo pavardė ar įmonės pavadinimas

Ūkininko kodas (tik tuo atveju, jei sąskaita atidaryta kaip ūkio sąskaita)

Banko kodas

Atsiskaitomosios sąskaitos Nr.

Mato vienetas

Kiekis, nuo kurio apskaičiuojama išmokų suma

Savivaldybės kodas

Išmokos kodas

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 

 

 

 

 

 

 

vnt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PASTABA. Pažyma pateikiama Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos

 

Direktorius                                          ______________________                       ________________________

A. V.                                 (parašas)                                                                                    (vardas ir pavardė)

______________