LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL POLICIJOS DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS GENERALINIO KOMISARO 1999 M. SAUSIO 29 D. ĮSAKYMO NR. 29 „DĖL SPECIALIŲJŲ ŠVIESOS IR GARSO SIGNALŲ ĮRENGIMO BEI NAUDOJIMO KELIŲ TRANSPORTO PRIEMONĖSE INSTRUKCIJOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2005 m. rugsėjo 26 d. Nr. 5-V-580

Vilnius

 

Siekdamas reglamentuoti bei tinkamai organizuoti policijos pareigūnų veiklą:

1. Pakeičiu Specialiųjų šviesos ir garso signalų įrengimo bei naudojimo kelių transporto priemonėse instrukciją, patvirtintą Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos generalinio komisaro 1999 m. sausio 29 d. įsakymu Nr. 29 „Dėl specialiųjų šviesos ir garso signalų įrengimo bei naudojimo kelių transporto priemonėse“ (Žin., 1999, Nr. 16-440):

1.1. Išdėstau 3 punktą taip:

3. Specialiųjų tarnybų transporto priemonių specialieji šviesos ir garso signalai turi atitikti Lietuvos standartą LST 1299:2004 „Specialiųjų tarnybų transporto priemonės. Dažymas, skiriamieji ženklai, specialieji šviesos ir garso signalai. Techniniai reikalavimai“.

1.2. Išdėstau 8 punktą taip:

8. Nestacionarūs mėlynos spalvos švyturėliai gali būti laikomi specialiomis spalvomis nenudažytose operatyvinės veiklos subjektų, Valstybės saugumo departamento, prokuratūros, Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos, taip pat ministrų kelių transporto priemonėse“.

1.3. Išdėstau 10 punktą taip:

10. Ant policijos, Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos kelių transporto priemonių, kuriomis gali naudotis Lietuvos Respublikos Prezidentas, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas, Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas, priekinio buferio arba už radiatoriaus grotelių gali būti montuojami papildomi šviesos signalai.“.

1.4. Išdėstau 17 punktą taip:

17. Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ir policijos transporto priemonių vairuotojai turi teisę naudoti specialiuosius šviesos ir garso signalus šiais atvejais:“.

1.5. Išdėstau 19 punktą taip:

19. Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento ir Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos kelių transporto priemonėse šių tarnybų organizuojamų vizitų ir kitų valstybinių renginių metu gali būti naudojami mėlynos spalvos švyturėliai, o prireikus – ir specialieji garso signalai, važiuojant kartu su kortežu (eskortu) ir (arba) važiuojant atskirai.“.

1.6. Išdėstau 20 punktą taip:

20. Policijos ir operatyvinės veiklos subjektų pareigūnai turi teisę naudoti specialiuosius šviesos ir garso signalus šiais atvejais:“.

1.7. Išdėstau 20.1 punktą taip:

20.1. vykdami į masinių neramumų ir grupinio chuliganizmo apraiškų, eismo įvykių, gaisrų, stichinių nelaimių, nusikaltimų (nužudymų, apiplėšimų, užpuolimų) vietas ir šių įvykių vietose;“.

1.8. Išdėstau 20.4 punktą taip:

20.4. persekiodami Kelių eismo taisykles pažeidusius ar iš eismo įvykio vietos pasišalinusius asmenis ir juos sulaikydami;“.

1.9. Išdėstau 20.5 punktą taip:

20.5. lydėdami transporto priemones, vežančias pavojingus krovinius, transporto priemones, kurių matmenys su krovininiu ar be jo viršija leidžiamus dydžius, transporto priemonių, pėsčiųjų kolonas, sportinių varžybų ar kitų renginių dalyvių eisenas;“.

1.10. Išdėstau 30 punktą taip:

30. Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos ir ministrų kelių transporto priemonių vairuotojai egzaminuojami Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnyboje.“.

1.11. Išdėstau 31 punktą taip:

31. Kitų institucijų vairuotojai egzaminuojami teritorinėse policijos įstaigose pagal transporto priemonės registravimo vietą.“.

1.12. Išdėstau 36 punktą taip:

36. Šios instrukcijos reikalavimų vykdymą kontroliuoja Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnyba.“.

1.13. Išdėstau 37 punktą taip:

37. Ginčus dėl šios instrukcijos taikymo sprendžia Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnyba arba teismas.“.

2. Išdėstau Specialiųjų šviesos ir garso signalų įrengimo bei naudojimo kelių transporto priemonėse instrukcijos priedą nauja redakcija (pridedama).

3. Skelbiu įsakymą Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje.

 

 

 

POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS                               VYTAUTAS GRIGARAVIČIUS

 


 

Specialiųjų šviesos ir garso signalų įrengimo

bei naudojimo kelių transporto priemonėse

instrukcijos

priedas

 

(Specialaus pažymėjimo, suteikiančio teisę vairuoti kelių transporto priemones su specialiaisiais šviesos ir garso signalais formos pavyzdys)

 

__________________________________________________________________________

(policijos įstaigos pavadinimas)

 

PAŽYMĖJIMAS

 

________________________ Nr. 000000

                                                 (išdavimo data)

 

_______________________

(išdavimo vieta)

 

__________________________________________________________________________

(vardas, pavardė)

 

suteikta teisė vairuoti ________________________________________________  kategorijų

kelių transporto priemones su specialiaisiais šviesos ir garso signalais,

priklausančias ______________________________________________________________

 

PAGRINDAS. Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos generalinio komisaro 1999 m. sausio 29 d. įsakymas Nr. 29 „Dėl specialiųjų šviesos ir garso signalų įrengimo bei naudojimo kelių transporto priemonėse“.

 

                                                  _________________                                                        

                                  (pareigos)                                             (parašas)                                      (vardas, pavardė)

 

A. V.

 

PASTABA. Pažymėjimas galioja vienus metus, kartu pateikus vairuotojo pažymėjimą.

______________