VALSTYBINĖ LIETUVIŲ KALBOS KOMISIJA
N U T A R I M A S
DĖL VALSTYBINĖS LIETUVIŲ KALBOS KOMISIJOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO 1992 M. BALANDŽIO 30 D. NUTARIMO NR. 35 „DĖL FIRMŲ VARDŲ“ PAKEITIMO
2002 m. birželio 27 d. Nr. 3(83)
Vilnius
Pakeisti Firmų vardų darymo taisykles, patvirtintas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos prie Lietuvos Respublikos Seimo 1992 m. balandžio 30 d. nutarimu Nr. 35 (Žin., 1997, Nr. 107-2711):
1. Išdėstyti 1 punktą taip:
„1. Šiomis taisyklėmis reglamentuojami simboliniai firmų vardai.
Simboliniais vadinami tokie vardai, kuriuose žodžiai ar jų junginiai vartojami perkeltinėmis reikšmėmis kaip sutartiniai žodiniai ženklai. Simboliniais taip pat laikomi vardai, sudaryti iš raidžių, skaitmenų ar jų derinių.
Visi simboliniai vardai rašomi su kabutėmis, žodiniai vardai pradedami didžiąja raide, pvz.: akcinė bendrovė „Kaitra“, uždaroji akcinė bendrovė „BMG“, akcinė bendrovė „444“.
4. Papildyti taisykles 8 ir 9 punktais:
„8. Simboliniais vardais gali eiti tam tikri nežodiniai ženklai.
8.1. Simboliniai vardai gali būti daromi iš lietuviškos abėcėlės didžiųjų raidžių ar tokių jų derinių, kurie negali būti suprantami kaip lietuvių ar kitos kalbos žodžiai, taip pat kaip dirbtiniai žodžiai, aptarti šių taisyklių 6.3–6.5 papunkčiuose. Raidės rašomos be tarpų ir skyrybos ženklų, pvz.: „ABC“, „RTK“.
8.2. Simboliniai vardai gali būti daromi iš sveikuosius skaičius reiškiančių arabiškų skaitmenų. Skaitmenys rašomi be tarpų ir skyrybos ženklų, pvz., „777“.
9. Gali būti simbolinių vardų, sudarytų iš žodžių ir nežodinių ženklų (skaitmenų ir raidžių) derinio.
9.1. Skaitmenimis gali būti užrašomi į žodinį simbolinį vardą įeinantys skaitvardžiai, su žodine vardo dalimi susiję sintaksiniu ryšiu, pvz.: „7 meno dienos“, „3 draugai“.