LIETUVOS RESPUBLIKOS

Į S T A T Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS ĮSTATYMO „DĖL PAPILDOMŲ SOCIALINIŲ GARANTIJŲ ŠEIMOMS ASMENŲ, NUKENTĖJUSIŲ KOVOJANT UŽ LIETUVOS RESPUBLIKOS LAISVĘ NUO 1991 M. SAUSIO 11–13 D. VYKDYTOS AGRESIJOS IR PO TO BUVUSIŲ ĮVYKIŲ“ PAKEITIMO IR PAPILDYMO

 

1992 m. sausio 12 d. Nr. I-2198

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba nutaria:

I. Padaryti Lietuvos Respublikos įstatyme „Dėl papildomų socialinių garantijų šeimoms asmenų, nukentėjusių kovojant už Lietuvos Respublikos laisvę nuo 1991 m. sausio 11–13 d. vykdytos agresijos ir po to buvusių įvykių“ (Žin., 1991, Nr. 3-78) šiuos pakeitimus ir papildymus:

1. 1 straipsnio pirmąją dalį išdėstyti taip:

„Skirti maitintojo netekimo pensijas asmenų, žuvusių už Lietuvos Respublikos laisvę, šeimoms, o asmenims, tapusiems invalidais kovojant už Lietuvos Respublikos laisvę nuo 1991 m. sausio 11–13 dienomis vykdytos agresijos ir po to buvusių įvykių, – invalidumo pensijas pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pensinio aprūpinimo gerinimo įstatymo normas ir sąlygas, taikomas to įstatymo 14 straipsnio pirmojoje ir antrojoje dalyse išvardytiems asmenims.“

2. Papildyti įstatymą 4 ir 5 straipsniais:

4 straipsnis.

Išmokėti žuvusiųjų kovojant už Lietuvos Respublikos laisvę nuo 1991 m. sausio 11-13 dienomis vykdytos agresijos ir po to buvusių įvykių šeimoms 180 tūkst. rublių vienkartines kompensacijas. Kompensacija mokama žuvusiojo sutuoktiniui, vaikams (įvaikiams), tėvams (įtėviams) ir nedarbingiems išlaikytiniams lygiomis dalimis.

Išmokėti asmenims, sužalotiems kovojant už Lietuvos Respublikos laisvę nuo 1991 m. sausio 11–13 dienomis vykdytos agresijos ir po to buvusių įvykių, tokio dydžio vienkartines kompensacijas: asmenims, kuriems padarytas sunkus kūno sužalojimas, – 90 tūkst. rublių, asmenims, kuriems padarytas apysunkis kūno sužalojimas, – 45 tūkst. rublių, asmenims, kuriems padarytas lengvas kūno sužalojimas, – 10 tūkst. rublių.

Kompensacijos turi būti išmokėtos ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo atitinkamų dokumentų pateikimo Krašto apsaugos ministerijai ir ne vėliau kaip iki 1992 m. kovo 31 dienos.

 

5 straipsnis.

Asmenims, nukentėjusiems kovojant už Lietuvos Respublikos laisvę nuo įvykių, kurie buvo po 1991 m. sausio 11–13 dienomis vykdytos agresijos, šis įstatymas taikomas pagal atskirą Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos nutarimą.“

II. Šis įstatymas įsigalioja nuo jo priėmimo dienos.

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

AUKŠČIAUSIOSIOS TARYBOS

PIRMININKAS                                                                                  VYTAUTAS LANDSBERGIS