LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA
Į S A K Y M A S
DĖL BŪTINŲJŲ VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PRIEMONIŲ NOMENKLATŪROS
1995 m. liepos 14 d. Nr. 383
Vilnius
Į S A K A U:
Patvirtinti Būtinųjų visuomenės sveikatos priežiūros priemonių nomenklatūrą (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos
sveikatos apsaugos ministerijos
1995 m. liepos 14 d. įsakymu
Nr. 383
Būtinųjų visuomenės sveikatos priežiūros priemonių
nomenklatūra
2. Normatyvinių teisės aktų, valstybinių nacionalinių sveikatinimo programų projektų, kuriems skirtas atskiras finansavimas ir pagal šias programas atliktų darbų ataskaitų ekspertizė ir oficialusis recenzavimas.
3. Valstybinės ekspertizės darbai, dalyvaujant tarpžinybinėse komisijose, darbo grupėse pagal Vyriausybės nutarimus arba susitarus su kitomis valstybės valdymo institucijomis.
4. Valstybinių institucijų užsakymu planavimo ir tūrinių statybos objektų (įmonių, visuomeninių ir gyvenamųjų pastatų ir kt. statinių) statybos ir rekonstrukcijos projektų valstybinė higieninė ekspertizė.
5. Valstybinių institucijų užsakymu projektavimo ir konstravimo dokumentų ir naujų technologijų (gaminių, darbo priemonių) valstybinė higieninė ekspertizė bei sertifikavimas.
6. Valstybinių institucijų užsakymu potencialiai pavojingų cheminių medžiagų ir kitų sveikatai kenksmingų veiksnių valstybinė higieninė ekspertizė.
8. Darbo, gyvenamosios, mokymo aplinkos užterštumo higieninio ir visuomenės sveikatos monitoringų organizavimas bei vykdymas.
10. Toksiškų, radioaktyviųjų medžiagų ir kitų jonizuojančiosios ir nejonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių, profesinių, infekcinių – parazitinių ligų ir kitų valstybinių registrų organizavimas, projektavimas ir vykdymas.
11. Sveikatos apsaugos ministerijos tikslinių gyventojų sveikatos saugos programų rengimas ir įgyvendinimas.
13. Informacijos apie Visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos įstaigų veiklą rengimas ir platinimas.
16. Visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos veiklos kokybės sistemos kūrimas ir įgyvendinimas, įskaitant laboratorijų atestavimą ir akreditavimą.
17. Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, virusologiniai, toksikologiniai, radiologiniai ir kiti tyrimai infekcinių susirgimų, apsinuodijimų židiniuose.
18. Privalomi vaikų ir paauglių skiepijimai ir kiti gyventojų profilaktiniai skiepijimai pagal epidemiologinius parodymus.
20. Užkrečiamų ligų kontrolės, profilaktikos, diagnostikos, priešepideminių priemonių židiniuose organizavimas.
22. Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos darbuotojų kvalifikacijos kėlimas ir profesinis tobulinimas.