Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. gegužės 8 d. nutarimo nr. 525 „dėl valstybės stipendijų kultūros ir meno kūrėjams“ pakeitimo

 

2010 m. spalio 6 d. Nr. 1424

Vilnius

 

Įgyvendindama Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008–2012 metų programos įgyvendinimo priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. vasario 25 d. nutarimu Nr. 189 (Žin., 2009, Nr. 33-1268), 3 lentelės 1182 punktą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. gegužės 8 d. nutarimą Nr. 525 „Dėl valstybės stipendijų kultūros ir meno kūrėjams“ (Žin., 2001, Nr. 40-1401; 2006, Nr. 14-492) ir išdėstyti jį nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL valstybės stipendijų kultūros ir meno kūrėjams

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso įstatymo (Žin., 1996, Nr. 84-2002; 2004, Nr. 153-5573) 10 straipsnio 1 ir 2 dalimis ir siekdama skatinti kultūros ir meno kūrėjų individualią kūrybinę veiklą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Nustatyti, kad valstybės stipendijos kultūros ir meno kūrėjams, skatinančios jų individualią kūrybinę veiklą, yra šios:

1.1. individuali valstybės stipendija – skiriama individualiai kultūros ir meno kūrėjų kūrybinei raiškai skatinti;

1.2. edukacinė valstybės stipendija – skiriama kultūros ir meno kūrėjų profesiniam meistriškumui tobulinti (dalyvauti stažuotėse, kursuose, konferencijose, simpoziumuose ir kitoje veikloje, kuri skirta profesiniam meistriškumui tobulinti);

1.3. vardinė valstybės stipendija – skiriama kultūros ir meno kūrėjams už jų išskirtinį asmeninį indėlį į Lietuvos kultūros ir meno raidą ir sklaidą.

2. Patvirtinti Valstybės stipendijų kultūros ir meno kūrėjams nuostatus (pridedama).“

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                ANDRIUS KUBILIUS

 

 

 

KULTŪROS MINISTRAS                                                                       ARŪNAS GELŪNAS

 


 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2001 m. gegužės 8 d. nutarimu Nr. 525

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2010 m. spalio 6 d.

nutarimo Nr. 1424 redakcija)

 

VALSTYBĖS STIPENDIJŲ KULTŪROS IR MENO KŪRĖJAMS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Valstybės stipendijų kultūros ir meno kūrėjams nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato valstybės stipendijų kultūros ir meno kūrėjams (toliau – stipendijos) dydį ir mokėjimo trukmę, paraiškų pateikimo ir svarstymo, stipendijų skyrimo, mokėjimo ir atsiskaitymo už jas tvarką.

2. Stipendijos mokamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų, skirtų Kultūros ministerijai (toliau – ministerija).

3. Gauti stipendijas turi teisę kultūros ir meno kūrėjai – Lietuvos Respublikos piliečiai, kitų Europos Sąjungos valstybių ir trečiųjų valstybių piliečiai (jeigu jų veiklos objektas yra Lietuvos menas ir kultūra ir jų sklaida) (toliau – kultūros ir meno kūrėjai).

 

II. STIPENDIJŲ DYDIS IR mokėjimo TRUKMĖ

 

4. Stipendijos dydis – 10 bazinių socialinių išmokų per mėnesį.

5. Stipendijų mokėjimo trukmė:

5.1. individualios stipendijos – iki 2 metų;

5.2. edukacinės stipendijos – iki 6 mėnesių;

5.3. vardinės stipendijos – iki vienų metų.

 

III. PARAIŠKŲ PATEIKIMAS

 

6. Kultūros ministro nustatytos formos kultūros ir meno kūrėjų paraiškos gauti individualią ar edukacinę stipendiją (toliau – paraiškos) priimamos paskelbus apie jų priėmimą  ministerijos interneto svetainėje www.lrkm.lt ir specializuotuose kultūros ir meno periodinės spaudos leidiniuose.

7. Skelbime nurodoma:

7.1. paraiškų priėmimo laikas;

7.2. paraiškas priimančių ministerijos skyrių telefonų numeriai ir elektroninio pašto adresai;

7.3. kita reikiama informacija.

8. Paraiškos teikiamos norint gauti individualią ir edukacinę stipendijas:

8.1. paraiškos gauti individualią stipendiją priimamos kartą per metus – nuo spalio 1 d. iki spalio 30 d.;

8.2. paraiškos gauti edukacinę stipendiją priimamos du kartus per metus – nuo gegužės 1 d. iki birželio 1 d. ir nuo spalio 1 d. iki spalio 30 dienos.

9. Kultūros ir meno kūrėjas, pretenduojantis gauti stipendiją, gali teikti tik vieną paraišką gauti vienos rūšies stipendiją.

10. Paraiškų neturi teisės teikti ir stipendijų gauti:

10.1. kultūros ministro įsakymu sudarytų: Lietuvos kultūros ir meno tarybos nariai ir kultūros ir meno sričių ekspertų komisijų ir tarybų (Baleto ir šiuolaikinio šokio ekspertų komisijos, Muzikos ekspertų komisijos, Literatūros ir leidybos ekspertų komisijos, Dailės ekspertų komisijos, Fotomeno ekspertų komisijos, Tarpdisciplininio meno, architektūros ir dizaino ekspertų komisijos, Etninės kultūros ekspertų komisijos, Kino tarybos, Teatro ir koncertinių įstaigų tarybos, Muziejų tarybos, Lietuvos bibliotekų tarybos) (toliau – ekspertų komisijos ar tarybos) nariai;

10.2. kultūros ir meno kūrėjai, dirbantys Lietuvos Respublikos biudžetinėse įstaigose, – veiklai, kuri nurodyta jų darbo sutartyse, pareigybių aprašymuose;

10.3. gavę stipendijas kultūros ir meno kūrėjai (išskyrus edukacinės stipendijos gavėjus), nepraėjus vieniems metams nuo jiems skirtos stipendijos mokėjimo pabaigos;

10.4. nepateikę ministerijai ataskaitų už gautas stipendijas kultūros ir meno kūrėjai.

11. Paraiškos ministerijai siunčiamos paštu (galioja pašto spaude nurodyta data), pristatomos asmeniškai arba elektroniniu paštu (patvirtintos elektroniniu parašu).

12. Paraiškos nesvarstomos, jeigu:

12.1. pateiktos pasibaigus skelbime nurodytam paraiškų priėmimo laikui;

12.2. nepateikti visi paraiškoje nurodyti prašomi pateikti dokumentai.

 

IV. PARAIŠKŲ SVARSTYMAS

 

13. Ministerija pateiktas ir suregistruotas kultūros ir meno kūrėjų paraiškas perduoda vertinti ekspertų komisijoms ar taryboms pagal jų ekspertinės veiklos sritis.

Jeigu ministerija perduoda ekspertų komisijai ar tarybai įvertinti kultūros ar meno kūrėjo paraišką, kuri neatitinka jų ekspertinės veiklos srities (kultūros ar meno kūrėjas netiksliai nurodo kultūros ar meno sritį, kuriai priskirtina paraiškoje nurodyta veikla), ekspertų komisija ar taryba turi protokoliniu sprendimu perduoti tokią paraišką svarstyti kitai ekspertų komisijai ar tarybai, kurios ekspertinės veiklos sritį ji atitinka.

Pateikta paraiška, neatitinkanti nė vienos ekspertų komisijos ar tarybos ekspertinės veiklos srities, protokoliniu sprendimu perduodama svarstyti Lietuvos kultūros ir meno tarybai.

14. Lietuvos kultūros ir meno tarybos, ekspertų komisijų ar tarybų veikla organizuojama pagal kultūros ministro įsakymu patvirtintus nuostatus.

15. Ekspertų komisijos ar tarybos paraiškas vertina šiais aspektais:

15.1. kultūros ir meno kūrėjo ankstesnės veiklos rezultatai (jeigu kultūros ir meno kūrėjui buvo skirta stipendija, analizuojami jos mokėjimo laikotarpio veiklos rezultatai), jos aktualumas ir svarba konkrečios kultūros ar meno srities raidai, veiklos rezultatų sklaidos apimtis;

15.2. valstybių, savivaldybių (Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių arba trečiųjų valstybių) ar kitų finansinių šaltinių lėšų suma, skirta kultūros ir meno kūrėjo paraiškoje nurodytai veiklai vykdyti.

16. Ekspertų komisijos ar tarybos vienodos svarbos prioritetus teikia:

16.1. vertindamos individualių stipendijų paraiškas:

16.1.1. jauniesiems kultūros ir meno kūrėjams (asmenims nuo 18 iki 35 metų);

16.1.2. kultūros ir meno kūrėjams, kurie paraiškose nurodytai veiklai vykdyti nėra gavę valstybių ar savivaldybių (Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių arba trečiųjų valstybių) finansinių šaltinių lėšų;

16.1.3. kultūros ir meno kūrėjams, kuriems nebuvo skirtos stipendijos;

16.1.4. kultūros ir meno kūrėjams, kurių paraiškose nurodyta veikla turi išplėtotas sklaidos galimybes (sudaryti planuojamų koncertų, parodų sąrašai, seminarai ir kita veikla, susijusi su paraiškoje nurodytos veiklos sklaida);

16.1.5. kultūros ir meno kūrėjams, gyvenantiems ir kuriantiems ne Vilniaus mieste;

16.2. vertindamos edukacinių stipendijų paraiškas:

16.2.1. Nuostatų 16.1 punkte numatytais atvejais;

16.2.2. aktyvaus dalyvavimo edukacinei veiklai (kai konferencijoje skaitomas pranešimas, dalyvaujama diskusijose);

16.2.3. edukacinei veiklai, skirtai klausimams, objektams ar technologijoms, neišsamiai nagrinėjamiems arba nenagrinėjamiems Lietuvos Respublikoje (sprendimą dėl objektų ar technologijų nagrinėjimo išsamumo priima ekspertų komisija ar taryba).

17. Edukacinės stipendijos neskiriamos studijų aukštosiose mokyklose išlaidoms padengti.

18. Konkrečią stipendijos mokėjimo kultūros ar meno kūrėjui trukmę ekspertų komisija ar taryba Lietuvos kultūros ir meno tarybai rekomenduoja nustatyti atsižvelgdama į paraiškoje nurodytos veiklos išlaidas ir apimtį.

19. Ekspertų komisijos ar tarybos sudaro pateiktų paraiškų reitingų lenteles ir pateikia jas svarstyti Lietuvos kultūros ir meno tarybai jos protokoliniame sprendime nurodyta tvarka ir terminais.

 

V. STIPENDIJŲ SKYRIMAS IR MOKĖJIMO NUTRAUKIMAS

 

20. Stipendijų kvotas atskiroms kultūros ir meno sritims nustato Lietuvos kultūros ir meno taryba kultūros ministro nustatyta tvarka.

21. Individualias ir edukacines stipendijas kultūros ministras skiria įsakymu, atsižvelgdamas į Lietuvos kultūros ir meno tarybos rekomendacijas.

Vardines stipendijas (ne daugiau kaip 3 stipendijas per metus) kultūros ministras skiria, Lietuvos kultūros ir meno tarybai pritarus, atsižvelgdamas į išskirtinį asmeninį kultūros ir meno kūrėjo indėlį į Lietuvos kultūros ir meno raidą ir sklaidą.

22. Stipendijų mokėjimas nutraukiamas, jeigu stipendijos gavėjas:

22.1. miršta;

22.2. atsisako stipendijos raštu;

22.3. stipendijai gauti pateikia neteisingus (suklastotus) duomenis (dokumentus);

22.4. nevykdo veiklos, kuriai vykdyti skirta stipendija (po to, kai Lietuvos kultūros ir meno taryba pritaria ekspertų komisijos ar tarybos, nurodytos Nuostatų 10.1 punkte, rekomendacijai nutraukti stipendijos mokėjimą).

 

VI. STIPENDIJŲ MOKĖJIMAS IR ATSISKAITYMAS

 

23. Ministerija pasirašo su kultūros ar meno kūrėju, kuriam skirta stipendija (išskyrus vardinės stipendijos gavėją), kultūros ministro nustatytos formos sutartį, kurioje numatytas veiklos, kuriai vykdyti skirta stipendija, vykdymo terminas, lėšų pervedimo ir atsiskaitymo tvarka, šalių atsakomybė už sutarties nevykdymą ir kitos sąlygos.

24. Vardinės stipendijos gavėjui stipendija mokama, kai jis pateikia ministerijai savo asmens duomenis (vardą, pavardę, asmens kodą, telefono numerį) ir banko sąskaitos numerį.

25. Stipendijos gavėjui stipendija mokama kas mėnesį į jo nurodytą banko sąskaitą.

26. Pasibaigus stipendijos (išskyrus vardinę) mokėjimo terminui, ne vėliau kaip per mėnesį kultūros ar meno kūrėjas, kuriam skirta stipendija, privalo ministerijai pateikti kultūros ministro nustatytos formos veiklos ataskaitą (toliau – ataskaita). Jeigu veikla trunka ne vienus metus (įskaitant laikotarpį nuo sutarties pasirašymo iki gruodžio 31 dienos), stipendiją gaunantis kultūros ar meno kūrėjas turi teikti ministerijai ataskaitą kasmet iki sausio 31 dienos.

27. Ataskaita siunčiama paštu, pristatoma ministerijai tiesiogiai arba elektroniniu paštu (patvirtinta elektroniniu parašu). Ant voko būtina nurodyti, kokiai kultūros ir meno sričiai priskirtina ataskaita (literatūros, dailės, fotomeno, tarpdisciplininio meno, architektūros, dizaino, muzikos, teatro, šokio, kino, muziejų, bibliotekų ar etninės kultūros).

28. Edukacinių ir individualių stipendijų paraiškos, ataskaitos ir jų kultūros ministro nustatytos formos registrai ministerijoje saugomi 3 metus.

 

_________________

 

part_caca044e5a3942f9a74d8a4106e4dff9_end