LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL VAIKŲ IR PAAUGLIŲ NUSIKALSTAMUMO PREVENCIJOS NACIONALINĖS PROGRAMOS VYKDYMO

 

2001 m. kovo 14 d. Nr. 397

Vilnius

 

Siekdamas, kad būtų efektyviau organizuojamas Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos nacionalinės programos, kuriai buvo pritarta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. kovo 6 d. nutarimu Nr. 197 „Dėl Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos nacionalinės programos“, vykdymas,

1. Tvirtinu Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programų organizavimo ir finansavimo tvarką 2001 metams (pridedama).

2. Pripažįstu netekusiu galios švietimo ir mokslo ministro 1998 06 18 įsakymą Nr. 967 „Dėl Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos“ (Žin., 1998, Nr. 63-1835).

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                            ALGIRDAS MONKEVIČIUS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

švietimo ir mokslo ministro

2001 03 14 įsakymu Nr. 397

 

VAIKŲ IR PAAUGLIŲ NUSIKALSTAMUMO PREVENCIJOS PROGRAMŲ ORGANIZAVIMO IR FINANSAVIMO 2001 METAMS TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programos vykdomos įgyvendinant Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos nacionalinę programą, kuriai pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybė 1997 m. kovo 6 d. nutarimu Nr. 197.

2. Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programų organizavimo ir finansavimo tvarka (toliau – Tvarka) nustato programų konkursų organizavimo, laimėjusių konkursą programų finansavimo, programų vykdymo, atsiskaitymo už gautų lėšų panaudojimą bei programų priežiūros tvarką.

3. Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programos (toliau – Programos) skirstomos į šalies programas ir regionines programas. Šalies programomis laikomos tos, kuriose dalyvauja kelių apskričių arba visos šalies vaikai ir paaugliai. Regioninėse programose dalyvauja tik vieno regiono (apskrities arba savivaldybės) vaikai ar paaugliai.

4. Programų tikslai:

4.1. sudaryti sąlygas vaikų ir paauglių fiziniam, dvasiniam, protiniam, doroviniam, socialiniam ir kultūriniam ugdymuisi;

4.2. skatinti vaikų ir paauglių mokymosi motyvaciją, pagerinti jų užimtumą;

4.3. šalinti ir neutralizuoti neigiamą socialinės aplinkos įtaką vaiko asmenybei. Organizuoti rizikos grupės vaikų* (ypač benamių, valkataujančių ir elgetaujančių) socialinę globą ir rūpybą, ypač atkreiptinas dėmesys jų pedagoginei priežiūrai ir užimtumui;

4.4. stabdyti smurto, alkoholio, narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimą;

4.5. laiduoti realų Vaiko teisių konvencijos ir Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo ir kitų įstatymų įgyvendinimą.

 

II. VAIKŲ IR PAAUGLIŲ NUSIKALSTAMUMO PREVENCIJOS PROGRAMŲ KONKURSŲ ORGANIZAVIMAS

 

5. Šalies ir regioninių programų konkursą skelbia Švietimo ir mokslo ministerija.

6. Programas konkursui gali teikti valstybinės ir savivaldybių švietimo, kultūros, vidaus reikalų, krašto apsaugos ir kitos institucijos, nevyriausybinės, profsąjunginės organizacijos, kiti juridiniai asmenys.

7. Šalies programas rengėjai teikia Respublikiniams moksleivių techninės kūrybos rūmams, regionines – apskrities viršininko administracijų švietimo padaliniams.

8. Recenzuotas šalies programas konkurso tvarka atrenka tarpžinybinė komisija Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos nacionalinei programai ir Vaikų vasaros poilsiui koordinuoti prie Švietimo ir mokslo ministerijos; regionines – apskričių viršininkų administracijų sudarytos apskričių Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programų vykdymo komisijos. Programų recenzavimo tvarką nustato Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtinta Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programų recenzavimo tvarka.

9. Argumentuotu sprendimu komisijos gali neatsižvelgti į recenzentų rekomendacijas.

10. Atrinkdamos programas komisijos teikia prioritetus šioms programoms:

10.1. tęstinėms;

10.2. jei dalyvauja didesnis skaičius rizikos grupės vaikų;

10.3. numatančioms rizikos grupės vaikų integraciją į kūrybines programas, kūrybiškumo,

demokratijos, pilietinės iniciatyvos plėtotę, socialinės ir psichologinės pagalbos teikimą, vaikų užimtumą;

10.4. turinčioms argumentuotus tarpininkavimo raštus iš apskrities viršininko administracijos, vietos savivaldos institucijų arba šalies valstybinių institucijų (ministerijų, departamentų ir kt.);

10.5. turinčioms papildomų finansavimo šaltinių (jie yra konkrečiai įvardijami);

10.6. kompleksinėms programoms, rengiamoms kelių suinteresuotų nevyriausybinių arba valstybinių ir savivaldos institucijų.

11. Prie programos pridedama užpildyta Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtinta tipinė paraiškos forma (1 priedas) ir pateikiama papildomų duomenų apie programos vykdytojus ir dalyvius: institucijos registracijos pažymėjimas, sutarčių su programą vykdančiais partneriais kopijos, rizikos grupės vaikų sąrašai ir kiti programą pagrindžiantys dokumentai.

 

III. VAIKŲ IR PAAUGLIŲ NUSIKALSTAMUMO PREVENCIJOS PROGRAMŲ FINANSAVIMAS

 

12. Apskričių viršininkų administracijos iki kovo 25 d. Respublikiniams moksleivių techninės kūrybos rūmams pateikia bendrą konkurso tvarka atrinktų programų išlaidų sąmatą pagal Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą formą (2 priedas).

13. Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos nacionalinės programos vykdymo tarpžinybinei komisijai atrinkus šalies programas, Švietimo ir mokslo ministerija, patvirtinus biudžetą, iki balandžio 9 d. parengia šalies ir regioninių programų sąmatą, kurią tvirtina švietimo ir mokslo ministras.

14. Švietimo ir mokslo ministerija pagal patvirtintą sąmatą sudaro sutartis su apskričių viršininkų administracijomis dėl programų vykdymo (3 priedas).

15. Regioninėms programoms skirtas lėšas Švietimo ir mokslo ministerija pavedimu perveda apskričių viršininkų administracijoms, o šios jas perveda programų vykdytojams.

16. Šalies programoms skirtas lėšas Švietimo ir mokslo ministerija pavedimu perveda Respublikiniams moksleivių techninės kūrybos rūmams, kurie sudaro sutartis ir perveda lėšas šalies programų vykdytojams (4 priedas).

17. Programose turi būti numatyti darbuotojų etatai. Darbo užmokestis darbuotojams nustatomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais bei Švietimo ir mokslo ministerijos teisės aktais.

18. Vykdant programas ir sudarant sąmatas reikia numatyti išlaidas darbo užmokesčiui, įnašams socialiniam draudimui, mitybai (pagal nustatytas normas) ir kitoms išlaidoms. Kitose išlaidose numatoma:

18.1. kiek lėšų reikia mažavertėms priemonėms ir reikmenims (popieriui, kanceliarinėms prekėms, įvairioms ūkinės paskirties medžiagoms, medikamentams ir t. t.) įsigyti;

18.2. kiek lėšų reikia organizacinėms išlaidoms (patalpų ir mokymo priemonių nuomai, transporto, pašto bei ryšių paslaugoms ir t. t.).

19. Programoms skirtos lėšos negali būti naudojamos:

19.1. ūkiniam inventoriui ir baldams, transporto, ryšio priemonėms, kompiuterių, medicinos įrangai ir kitam inventoriui, priemonėms ir įrangai, kainuojančiai daugiau kaip 500 Lt ir tarnaujančiai daugiau kaip vienerius metus, įsigyti;

19.2. patalpų remontui ir rekonstrukcijai.

 

IV. ATSISKAITYMAS UŽ GAUTŲ LĖŠŲ PANAUDOJIMĄ IR PROGRAMŲ PRIEŽIŪRĄ

 

20. Apskričių viršininkų administracijos, pasibaigus kiekvienam ketvirčiui, iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 10 dienos pateikia Švietimo ir mokslo ministerijai, o šalies programų vykdytojai – Respublikiniams moksleivių techninės kūrybos rūmams Finansų ministerijos patvirtintą biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo apyskaitą (blanko forma Nr. 2) (5 priedas).

21. Biudžetiniams metams pasibaigus, kartu su biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo apyskaita turi būti pateiktos pedagoginė bei statistinė ataskaitos pagal Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programų pedagoginės ir statistinės ataskaitų blanko formą (6,7 priedai).

22. Programų vykdytojams skirtas lėšas naudojant ne pagal paskirtį, komisijos gali koreguoti programoms skiriamų lėšų sumas arba nutraukti sutartį ir pareikalauti nedelsiant grąžinti pervestas lėšas.

23. Skirtos lėšos toliau nepervedamos tiems programų rengėjams, kurie laiku neatsiskaito už panaudotas lėšas bei kuriems buvo nutrauktas ankstesnės programos finansavimas arba apie ją buvo gauta pagrįstų neigiamų atsiliepimų bent iš dviejų kontroliuojančių institucijų.

24. Regioninių programų vykdymo finansinę priežiūrą bei kontrolę vykdo apskričių viršininkų administracijos, o šalies programų – Švietimo ir mokslo ministerijos Vidaus audito skyrius ir kitos valstybės įgaliotos kontroliuojančios institucijos.

25. Programų pedagoginę priežiūrą vykdo apskričių viršininkų administracijų valstybinės švietimo inspekcijos ir Respublikiniai moksleivių techninės kūrybos rūmai.

______________


1 priedas

 

PARAIŠKA

VAIKŲ IR PAAUGLIŲ NUSIKALSTAMUMO PREVENCIJOS PROGRAMOS KONKURSUI

 

I. PROJEKTO PAVADINIMAS

 

II. INFORMACIJA APIE KONKURSO DALYVĮ

1. Organizacijos pavadinimas.

2. Organizacijos steigėjas ir registracijos kodas arba numeris.

3. Organizacijos tipas, veiklos pobūdis.

4. Adresas, kodas ir telefonas

5. Banko rekvizitai (a. s. numeris, bankas, banko kodas).

6. Informacija apie koordinatorių:

a) vardas, pavardė,

b) išsilavinimas,

c) darbo vieta ir pareigos,

d) susirašinėjimo adresas,

e) telefonai (darbo ir namų),

f) faksas.

 

III. TRUMPA INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

1. Trumpas projekto aprašymas.

2. Projekto tikslas.

3. Kiek metų vykdomas Jūsų projektas?

4. Ar gavote iki šiol projekto vykdymui valstybinę paramą? Jeigu taip, tai:

a) kokį finansavimą gavote,

b) kiek vaikų dalyvavo vykdant programą,

c) iš jų priklausančių rizikos grupėms.

5. Projekte dalyvaus ____ vaikai ir paaugliai.

Iš jų _____ vaikų priklauso rizikos grupėms.

6. Projekto įgyvendinimo terminas: dienų skaičius, tiksli data.

7. Tiksli projekto vykdymo vieta (adresas).

8. Programos pobūdis (pabraukti): 1. Bendro pobūdžio. 2. Psichologinė. 3. Pedagoginė. 4. Kultūrinė. 5. Laisvalaikio organizavimo. 6. Dienos centras. 7. Globa. 8. Laikinoji globa. 9. Psichosocialinė. 10. Sportinė. 11. Kita (nurodyti).

9. Ar turite finansavimo šaltinių? Jeigu taip, tai kas dar finansuoja programą ir kokia suma?

10. Visa prašoma suma.

 

IV. PARAIŠKĄ PATEIKĖ:

Koordinatoriaus vardas, pavardė.

Parašas

Data

______________


2 priedas

 

PATVIRTINTA ________________________

_________________________  litų, iš jų darbo

užmokesčio fondas ______________________

__________________________________  litų

Asignavimų valdytojas

_____________________________

                                        (parašas)

2001 m. ___________________  mėn. ____ d.

 

2001 m. IŠLAIDŲ SĄMATA

 

Asignavimų valdytojas, įstaiga _____________________

______________________________________________

                                   (pavadinimas)

______________________________________________

           (išlaidų klasifikacija pagal valstybės funkcijas)

 

Ekonominė klasifikacija

(tūkst. Lt)

Kodas

Išlaidų pavadinimas

Metinė suma

iš jų ketvirčiais

I

II

III

IV

1

2

3

4

5

6

7

1.

Paprastosios išlaidos

 

 

 

 

 

1.01.

Išlaidos prekėms ir paslaugoms

 

 

 

 

 

1.01.1.01.

Darbo užmokestis

 

 

 

 

 

1.01.2.01.

Įnašai socialiniam draudimui

 

 

 

 

 

1.01.3.

Kitos išlaidos prekėms ir paslaugoms

 

 

 

 

 

1.01.3.01.

Mityba

 

 

 

 

 

1.01.3.02.

Medikamentai

 

 

 

 

 

1.01.3.03.

Apšildymas

 

 

 

 

 

1.01.3.04.

Elektros energija

 

 

 

 

 

1.01.3.05.

Ryšių paslaugos

 

 

 

 

 

1.01.3.06.

Transporto išlaikymas

 

 

 

 

 

1.01.3.07.

Minkštasis inventorius

 

 

 

 

 

1.01.3.08.

Spaudiniai

 

 

 

 

 

1.01.3.09.

Kitos prekės

 

 

 

 

 

1.01.3.10.

Komandiruotės

 

 

 

 

 

1.01.3.11.

Miestų ir gyvenviečių viešasis ūkis

 

 

 

 

 

1.01.3.12.

Kitos išlaidos

 

 

 

 

 

1.02.

Skolų palūkanos

 

 

 

 

 

1.02.2.01.

Ne valdymo subjektams

 

 

 

 

 

1.02.3.01.

Užsienio subjektams

 

 

 

 

 

1.03.

Subsidijos ir kitos pervedamos lėšos

 

 

 

 

 

1.03.1.

Subsidijos

 

 

 

 

 

1.03.1.01.

Gamintojams

 

 

 

 

 

1.03.1.02.

Finansinėms institucijoms

 

 

 

 

 

1.03.1.03.

Kitiems subjektams

 

 

 

 

 

1.03.3.01.

Pervedamos lėšos pelno nesiekiančioms

 

 

 

 

 

 

institucijoms

 

 

 

 

 

1.03.4.

Parama šeimoms

 

 

 

 

 

1.03.4.01.

Stipendijos

 

 

 

 

 

1.03.4.02.

Kita parama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso paprastosios išlaidos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Nepaprastosios išlaidos

 

 

 

 

 

2.04.

Pagrindinio kapitalo įsigijimas

 

 

 

 

 

2.04.1.

Statyba

 

 

 

 

 

2.04.1.01.

Gamtosaugos objektai

 

 

 

 

 

2.04.1.02.

Kiti statybos objektai

 

 

 

 

 

2.04.2.01.

Žemės gerinimas

 

 

 

 

 

2.04.3.01.

Pagrindinių priemonių įsigijimas

 

 

 

 

 

2.04.4.01.

Projektavimo darbai

 

 

 

 

 

2.05.1.01.

Strateginių ir neliečiamų atsargų

 

 

 

 

 

 

sudarymas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso nepaprastosios išlaidos

 

 

 

 

 

 

Iš viso (1 + 2)

 

 

 

 

 

 

 

Įstaigos vadovas                                                                parašas

Buhalteris                                                                           parašas

______________

 


2(1) priedas

 

MITYBOS IŠLAIDŲ APSKAIČIAVIMAS

 

______________________________________________

               (Asignavimų valdytojas)

______________________________________________

(Išlaidų klasifikacija pagal valstybės funkcijas)

 

Kontingentas, kuriam skaičiuojamos išlaidos (taikant skirtingas normas)

2001 m. planas

kontingentas

vidutinis dienų skaičius

iš viso maitinimo dienų

išlaidų norma (Lt)

iš viso išlaidų

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

x

x

x

x

x

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Planavimo padalinio vadovas                                   _______________________

                                                                                                   (parašas)

______________


2(2) priedas

 

IŠLAIDŲ PREKĖMS IR PASLAUGOMS APSKAIČIAVIMAS

 

_________________________________________

                       (Asignavimų valdytojas)

_________________________________________

    Išlaidų klasifikacija pagal valstybės funkcijas)

(tūkst. Lt)

 

Kodas

Išlaidų pavadinimas

2001 m. planas

1.01.3.03.

Apšildymas:

 

 

Kuro poreikis

 

 

Vidutinė vieneto kaina

 

 

Bendra suma

 

 

Jei šiluma teikiama centralizuotai, nurodoma sutarties suma

 

 

 

 

1.01.3.04.

Elektros energija:

 

 

Elektros energijos poreikis (kW)

 

 

Vieneto kaina

 

 

Bendra suma

 

 

 

 

1.01.3.05.

Ryšių paslaugos:

 

 

Telefonų skaičius

 

 

Vidutinis abonementinis mokestis

 

 

Iš viso išlaidų

 

 

Kitos ryšių išlaidos

 

 

Bendra išlaidų suma

 

 

 

 

1.01.3.06.

Transporto išlaikymas:

 

 

Nuomos išlaidos

 

 

Degalų ir tepalų įsigijimas

 

 

Metinis poreikis (kg, t)

 

 

Vidutinė vieneto kaina

 

 

Bendra suma

 

 

 

 

1.01.3.07.

Minkštasis inventorius

 

 

 

 

1.01.3.08.

Spaudiniai:

 

 

Vaikų skaičius

 

 

Vidutinė išlaidų norma vienam vaikui

 

 

Bendra suma

 

 

 

 

1.01.3.09.

Kitos prekės

 

 

 

 

1.01.3.10.

Komandiruotės

 

 

 

 

1.01.3.12.

Kitos išlaidos – iš viso

 

 

Patalynės skalbimas:

 

 

Svoris (kg)

 

 

1 kg kaina

 

 

Bendra suma

 

 

 

 

 

Kitos anksčiau neišvardytos išlaidos

 

 

 

 

 

Iš viso išlaidų prekėms ir paslaugoms

 

 

Planavimo padalinio vadovas                                              ______________________

                                                                                                            (parašas)

______________


2(3) priedas

 

VALSTYBĖS BIUDŽETO IŠLAIDŲ SĄMATA

 

_________________________________________

                       (Asignavimų valdytojas)

_________________________________________

    Išlaidų klasifikacija pagal valstybės funkcijas)

 

Ekonominė klasifikacija

(tūkst. Lt.)

Kodas

Išlaidų pavadinimas

2001 m.

asignavimų valdytojo paraiška

*

priimta Švietimo ir mokslo ministerijos

*

pagal poreikį

1

2

3

4

5

1.

Paprastosios išlaidos

 

 

 

1.01.

Išlaidos prekėms ir paslaugoms

 

 

 

1.01.1.01.

Darbo užmokestis

 

 

 

1.01.2.01.

Įnašai socialiniam draudimui

 

 

 

1.01.3.

Kitos išlaidos prekėms ir paslaugoms

 

 

 

1.01.3.01.

Mityba

 

 

 

1.01.3.02.

Medikamentai

 

 

 

1.01.3.03.

Apšildymas

 

 

 

1.01.3.04.

Elektros energija

 

 

 

1.01.3.05.

Ryšių paslaugos

 

 

 

1.01.3.06.

Transporto išlaikymas

 

 

 

1.01.3.07.

Minkštasis inventorius

 

 

 

1.01.3.08.

Spaudiniai

 

 

 

1.01.3.09.

Kitos prekės

 

 

 

1.01.3.10.

Komandiruotės

 

 

 

1.01.3.12.

Kitos išlaidos

 

 

 

1.02.

Skolų palūkanos

 

 

 

1.02.2.01.

Ne valdymo subjektams

 

 

 

1.02.3.01.

Užsienio subjektams

 

 

 

1.03.

Subsidijos ir kitos pervedamos lėšos

 

 

 

1.03.1.

Subsidijos

 

 

 

1.03.1.01.

Gamintojams

 

 

 

1.03.1.02.

Finansinėms institucijoms

 

 

 

1.03.1.03.

Kitiems subjektams

 

 

 

1.03.3.01.

Pervedamos lėšos pelno nesiekiančioms institucijoms

 

 

 

1.03.4.

Parama šeimoms

 

 

 

1.03.4.01.

Stipendijos

 

 

 

1.03.4.02.

Kita parama

 

 

 

 

Iš viso nepaprastųjų išlaidų

 

 

 

2.

Nepaprastosios išlaidos

 

 

 

2.04.

Pagrindinio kapitalo įsigijimas

 

 

 

2.04.1.

Statyba

 

 

 

2.04.1.01.

Gamtosaugos objektai

 

 

 

2.04.1.02.

Kiti statybos objektai

 

 

 

2.04.2.01.

Žemės gerinimas

 

 

 

2.04.3.01.

Pagrindinių priemonių įsigijimas

 

 

 

2.04.4.01.

Projektavimo darbai

 

 

 

2.05.1.01.

Strateginių ir neliečiamų atsargų sudarymas

 

 

 

 

Iš viso nepaprastųjų išlaidų

 

 

 

 

Iš viso (1+2)

 

 

 

Pastaba. Žvaigždute pažymėtos skilties asignavimo valdytojai nepildo.

 

Planavimo padalinio vadovas                                              ______________________

                                                                                                            (parašas)

______________


2(4) priedas

 

Darbuotojų darbo užmokesčio

APSKAIČIAVIMAS

 

_________________________________________

                       (Asignavimų valdytojas)

_________________________________________

    Išlaidų klasifikacija pagal valstybės funkcijas)

 

Pareigos

2001 m.

pareigybių skaičius (vnt.)

mėnesinis darbo

užmokestis (Lt)

Įstaigų vadovai

 

 

Vadovų pavaduotojai

 

 

Skyrių (sektorių, kitų padalinių) viršininkai, vedėjai

 

 

Specialistai. Iš viso

 

 

Iš jų:

 

 

Pedagogai

 

 

Tarnautojai, išskyrus vadovus ir specialistus

 

 

Darbininkai, gaunantys mėnesinį tarnybinį atlyginimą

 

 

Iš viso:

 

 

 

Planavimo padalinio vadovas                                              ______________________

                                                                                                            (parašas)

______________


3 priedas

 

VAIKŲ IR PAAUGLIŲ NUSIKALSTAMUMO PREVENCIJOS PROGRAMOS VYKDYMO SUTARTIS

 

_______ m. _____________ mėn. ___ d.

Nr. ____________

Vilnius

 

1. Sutarties šalys

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija (toliau sutartyje – Užsakovas), atstovaujama        

                                                           (Pareigos, vardas, pavardė)

___________________________________________________________________ , veikiančio(-os)

pagal ministerijos įgaliojimus,

ir ______________________________________________________________________________  

                                               (Toliau vadinama Vykdytoju)

atstovaujama_____________________________________________________________________

                                                         (Pareigos, vardas, pavardė)

veikiančio(-os) pagal _____________________________________________ , sudarėme šią Sutartį.

2. Sutarties objektas

Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programų_________ apskrityje įgyvendinimas.

3. Šalių teisės ir pareigos

3.1. Užsakovas įsipareigoja:

3.1.1. Skirti Vykdytojui šios Sutarties 2 punkte nurodytam Vykdytojui prevencijos programoms vykdyti _________________________________________________________________________ litų pagal

                                                                 (Suma žodžiais)

sąmatą, pridėtą prie šios Sutarties (priedas).

3.1.2. Lėšos skiriamos pagal Vykdytojo sudarytą sąmatą, kuri yra neatskiriama šios Sutarties dalis. Sąmata sudaroma vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Finansų, Švietimo ir mokslo ministerijų įsakymais. Lėšas, numatytas kitoms išlaidoms, neleidžiama naudoti pagrindinėms priemonėms įsigyti.

3.1.3. Teikti Vykdytojui metodinę konsultacinę pagalbą, reikalingą vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijai organizuoti.

3.2. Užsakovas turi teisę:

3.2.1. Iki Sutarties pasirašymo pareikalauti, kad Vykdytojas pateiktų reikalingus duomenis apie programą ir Vykdytoją (registracijos pažymėjimas (šio pažymėjimo kopija pridedama prie šios sutarties), sutarčių su programą vykdančiais partneriais kopijos ir kt.).

3.2.2. Kontroliuoti programos vykdymą ir lėšų panaudojimą.

3.2.3. Paaiškėjus, kad Vykdytojas panaudoja skirtas lėšas ne pagal paskirtį ir/arba nepateikė Užsakovui reikiamų dokumentų, sustabdyti tolesnį programos finansavimą ir/arba nutraukus šią Sutartį turi teisę pareikalauti nedelsiant grąžinti pervestas lėšas. Vykdytojui negrąžinus lėšų, Užsakovas turi teisę skirtą lėšų sumą išieškoti ne ginčo tvarka.

3.3. Vykdytojas įsipareigoja:

3.3.1. Gautas lėšas panaudoti tik programai vykdyti pagal sąmatą, pridėtą prie šios Sutarties. Lėšos naudojamos vadovaujantis švietimo ir mokslo ministro 2001 03 14 įsakymu Nr. 397. Vykdytojas – valstybės ar savivaldybės biudžetinė įstaiga gautas lėšas apskaito kaip pavedimų lėšas. Kitos organizacijos – biudžetinėje sąskaitoje. Apskaita ir atskaitomybė tvarkoma Finansų ministerijos nustatyta tvarka.

3.3.2. Programoje dalyvauja _____ vaikų, _______ iš jų priklausančių rizikos grupei, programos trukmė _______________ dienų.

3.3.3. Užtikrinti programos ugdomojo proceso kokybę.

3.3.4. Užtikrinti vaikų saugumą, tinkamą maitinimą, sveikatos priežiūrą, higienos sąlygas, užimtumo organizavimą, priešgaisrinės saugos taisyklių laikymąsi.

3.3.5. Nustatyta tvarka atsiskaityti Užsakovui už programos vykdymą ir jai skirtų lėšų panaudojimą. Biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo apyskaita (forma Nr. 2) pateikiama Užsakovui kiekvienam ketvirčiui pasibaigus iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 10 dienos.

3.3.6. Vaikų priežiūrai ir ugdymui parinkti tinkamą pedagoginį personalą.

3.3.7. Kontroliuoti personalo darbą su vaikais.

4. Sutarties terminas

4.1. Sutartis įsigalioja nuo pasirašymo dienos ir galioja iki visiško atsiskaitymo už programos vykdymą ir jai skirtų lėšų panaudojimą.

4.2. Sutartis gali būti nutraukta prieš terminą šalių susitarimu.

4.3. Užsakovas gali nutraukti Sutartį, jeigu Vykdytojas nevykdo arba netinkamai vykdo sutartinius įsipareigojimus.

4.4. Vykdytojas gali nutraukti šią Sutartį prieš terminą, raštu įspėjęs Užsakovą prieš 30 dienų.

5. Šalių atsakomybė

5.1. Už sutartinių įsipareigojimų vykdymą šalys atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

5.2. Ginčai dėl Sutarties vykdymo sprendžiami abipusiu susitarimu, o nesusitarus – teismo tvarka.

5.3. Vykdytojas įstatymų nustatyta tvarka atsako už tikslingą gautų biudžeto lėšų panaudojimą. Nepanaudotos lėšos ir ne pagal paskirtį panaudotos lėšos grąžinamos į Užsakovo sąskaitą baigus programą vykdyti, bet ne vėliau kaip iki gruodžio 30 d.

6. Kitos sąlygos

6.1. Šalys neturi teisės perduoti savo įsipareigojimų pagal Sutartį tretiems asmenims.

6.2. Sutartis tebegalioja Lietuvos Respublikos Vyriausybei sumažinus finansavimą programoms vykdyti. Apie sąmatos pakeitimus Užsakovas raštu informuoja Vykdytoją per 10 dienų.

6.3. Sutartis sudaryta dviem vienodą juridinę galią turinčiais egzemplioriais – po vieną kiekvienai šaliai.

7. Šalių juridiniai adresai ir rekvizitai

7.1. Užsakovas _____________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________              ________________________________________________________________________________              ________________________________________________________________________________

(Įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas, adresas, tel., faksas, atsisk. sąsk., banko pavadinimas ir kodas,

registravimo Nr., kodas)

7.2. Vykdytojas _____________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________             

________________________________________________________________________________

(Įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas, adresas, tel., faksas, atsisk. sąsk., banko pavadinimas ir kodas,

registravimo Nr., kodas)

 

Užsakovas                                                                                  Vykdytojas

___________________________                                               _______________________________

                     (Pareigos)                                                                                      (Pareigos)

___________________________                                             _______________________________

            (Vardas, pavardė)                                                                              (Vardas, pavardė)

___________________________                                             _______________________________

                   (Parašas)                                                                                             (Parašas)

 

A. V.                                                                                          A. V.

______________


4 priedas

 

VAIKŲ IR PAAUGLIŲ NUSIKALSTAMUMO PREVENCIJOS

PROGRAMOS VYKDYMO SUTARTIS

 

_______ m. _____________ mėn. ____ d.

Nr. ____________

Vilnius

1. Sutarties šalys

Respublikiniai moksleivių techninės kūrybos rūmai (toliau sutartyje – Užsakovas), atstovaujami          

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________             

(Pareigos, vardas, pavardė)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________              ,

veikiančio(-os) pagal ministerijos įgaliojimus,

ir_______________________________________________________________________________

(Toliau vadinama Vykdytoju)

atstovaujama_____________________________________________________________________

                                                                      (Pareigos, vardas, pavardė)

veikiančio(-os) pagal_______________________________________________________________

sudarėme šią Sutartį.

2. Sutarties objektas

Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos_ programos, laimėjusios konkursą, vykdymas.

3. Šalių teisės ir pareigos

3.1. Užsakovas įsipareigoja:

3.1.1. Skirti Vykdytojui šios Sutarties 2 punkte nurodytai programai vykdyti_____________              litų pagal

                                                 (Suma žodžiais)

sąmatą, pridėtą prie šios Sutarties (priedas).

3.1.2. Lėšos skiriamos pagal Vykdytojo sudarytą sąmatą, kuri yra neatskiriama šios Sutarties dalis. Sąmata sudaroma vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Finansų, Švietimo ir mokslo ministerijų įsakymais. Lėšas, numatytas kitoms išlaidoms, neleidžiama naudoti pagrindinėms priemonėms įsigyti.

3.1.3. Teikti Vykdytojui metodinę konsultacinę pagalbą, reikalingą vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijai organizuoti.

3.2. Užsakovas turi teisę:

3.2.1. Iki Sutarties pasirašymo pareikalauti, kad Vykdytojas pateiktų reikalingus duomenis apie programą ir Vykdytoją (registracijos pažymėjimas (šio pažymėjimo kopija pridedama prie šios sutarties), sutarčių su programą vykdančiais partneriais kopijos ir kt.).

3.2.2. Kontroliuoti programos vykdymą ir lėšų panaudojimą.

3.2.3. Paaiškėjus, kad Vykdytojas panaudoja skirtas lėšas ne pagal paskirtį ir/arba nepateikė Užsakovui reikiamų dokumentų, sustabdyti tolesnį programos finansavimą ir/arba nutraukus šią Sutartį turi teisę pareikalauti nedelsiant grąžinti pervestas lėšas. Vykdytojui negrąžinus lėšų, Užsakovas turi teisę skirtą lėšų sumą išieškoti ne ginčo tvarka.

3.3. Vykdytojas įsipareigoja:

3.3.1. Gautas lėšas panaudoti tik programai vykdyti pagal sąmatą, pridėtą prie šios Sutarties. Lėšos naudojamos vadovaujantis švietimo ir mokslo ministro 2001 03 14 įsakymu Nr. 397. Vykdytojas – valstybės ar savivaldybės biudžetinė įstaiga gautas lėšas apskaito kaip pavedimų lėšas. Kitos organizacijos – biudžetinėje sąskaitoje. Apskaita ir atskaitomybė tvarkoma Finansų ministerijos nustatyta tvarka.

3.3.2. Programoje dalyvauja _____ vaikų, _______ iš jų priklausančių rizikos grupei, programos trukmė _______________ dienų.

3.3.3. Užtikrinti programos ugdomojo proceso kokybę.

3.3.4. Užtikrinti vaikų saugumą, tinkamą maitinimą, sveikatos priežiūrą, higienos sąlygas, užimtumo organizavimą, priešgaisrinės saugos taisyklių laikymąsi.

3.3.5. Nustatyta tvarka atsiskaityti Užsakovui už programos vykdymą ir jai skirtų lėšų panaudojimą. Biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo apyskaita (forma Nr. 2) pateikiama Užsakovui kiekvienam ketvirčiui pasibaigus iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 10 dienos.

3.3.6. Vaikų priežiūrai ir ugdymui parinkti tinkamą pedagoginį personalą.

3.3.7. Kontroliuoti personalo darbą su vaikais.

4. Sutarties terminas

4.1. Sutartis įsigalioja nuo pasirašymo dienos ir galioja iki visiško atsiskaitymo už programos vykdymą ir jai skirtų lėšų panaudojimą.

4.2. Sutartis gali būti nutraukta prieš terminą šalių susitarimu.

4.3. Užsakovas gali nutraukti Sutartį, jeigu Vykdytojas nevykdo arba netinkamai vykdo sutartinius įsipareigojimus.

4.4. Vykdytojas gali nutraukti šią Sutartį prieš terminą, raštu įspėjęs Užsakovą prieš 30 dienų.

5. Šalių atsakomybė

5.1. Už sutartinių įsipareigojimų vykdymą šalys atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

5.2. Ginčai dėl Sutarties vykdymo sprendžiami abipusiu susitarimu, o nesusitarus – teismo tvarka.

5.3. Vykdytojas įstatymų nustatyta tvarka atsako už tikslingą gautų biudžeto lėšų panaudojimą. Nepanaudotos lėšos ir ne pagal paskirtį panaudotos lėšos grąžinamos į Užsakovo sąskaitą baigus programą vykdyti, bet ne vėliau kaip iki gruodžio 30 d.

6. Kitos sąlygos

6.1. Šalys neturi teisės perduoti savo įsipareigojimų pagal Sutartį tretiems asmenims.

6.2. Sutartis tebegalioja Lietuvos Respublikos Vyriausybei sumažinus finansavimą programoms vykdyti. Apie sąmatos pakeitimus Užsakovas raštu informuoja Vykdytoją per 10 dienų.

6.3. Sutartis sudaryta dviem vienodą juridinę galią turinčiais egzemplioriais – po vieną kiekvienai šaliai.

7. Šalių juridiniai adresai ir rekvizitai

7.1. Užsakovas _____________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

(Įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas, adresas, tel., faksas, atsisk. sąsk., banko pavadinimas ir kodas,

registravimo Nr., kodas)

7.2. Vykdytojas _____________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

(Įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas, adresas, tel., faksas, atsisk. sąsk., banko pavadinimas ir kodas,

registravimo Nr., kodas)

 

 

Užsakovas                                                                                  Vykdytojas

___________________________                                               _______________________________

                     (Pareigos)                                                                                      (Pareigos)

___________________________                                             _______________________________

            (Vardas, pavardė)                                                                              (Vardas, pavardė)

___________________________                                             _______________________________

                   (Parašas)                                                                                             (Parašas)

 

A. V.                                                                                          A. V.

______________


5 priedas

 

 

 

 

 

 

Patvirtinta:

Lietuvos Respublikos finansų ministro

2001 02 15 įsakymu Nr.39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Forma Nr. 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kodas

 

 

 

 

 

 

 

Ministerija

 

 

(Asignavimų valdytojas, įstaiga)

 

 

Departamentas

 

 

 

 

 

 

 

 

Biudžetinė įstaiga

 

 

(programos pavadinimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

( programos kodas)

 

(išlaidų klasifikacija pagal valstybės funkcijas)

 

 

 

 

 

 

 

 

(funkcijos kodas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIUDŽETO IŠLAIDŲ SĄMATOS ĮVYKDYMO APYSKAITA

20__m._________mėn. __ d.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Periodiškumas : metinė, ketvirtinė, mėnesinė

 

 

 

 

 

tūkst. Lt

Išlaidų ekonominės klasifikacijos kodas

Išlaidų pavadinimas

Eil. Nr.

Patvirtinta sąmata metams, įskaitant patikslinimą

Patikslinta apyskaitinio laikotarpio sąmata

Gauti asignavimai

Kasinės išlaidos

Faktinės išlaidos

1

 

 

 

2

3

4

5

6

7

8

1

 

 

 

Paprastosios išlaidos -  iš viso: (02+23+27)

01

 

 

 

 

 

1

1

 

 

Išlaidos darbams, prekėms ir paslaugoms (03-05)

02

 

 

 

 

 

1

1

1

1

Darbo užmokestis

03

 

 

 

 

 

1

1

2

1

Įnašai socialiniam draudimui

04

 

 

 

 

 

1

1

3

 

Kitos išlaidos darbams, prekėms ir  paslaugoms - iš viso: (06-22)

05

 

 

 

 

 

1

1

3

1

Mityba

06

 

 

 

 

 

1

1

3

2

Medikamentai

07

 

 

 

 

 

1

1

3

3

Šildymas

08

 

 

 

 

 

1

1

3

4

Elektros energija

09

 

 

 

 

 

1

1

3

5

Ryšių paslaugos

10

 

 

 

 

 

1

1

3

6

Transporto išlaikymas

11

 

 

 

 

 

1

1

3

7

Apranga ir patalynė

12

 

 

 

 

 

1

1

3

8

Spaudiniai

13

 

 

 

 

 

1

1

3

9

Kitos prekės

14

 

 

 

 

 

1

1

3

10

Komandiruotės

15

 

 

 

 

 

1

1

3

11

Miestų ir gyvenviečių viešasis ūkis

16

 

 

 

 

 

1

1

3

12

Vandentiekis ir kanalizacija

17

 

 

 

 

 

1

1

3

13

Ilgalaikio  materialiojo turto nuoma

18

 

 

 

 

 

1

1

3

14

Ilgalaikio  materialiojo turto remontas

19

 

 

 

 

 

1

1

3

15

Kvalifikacijos kėlimas

20

 

 

 

 

 

1

1

3

16

Dotacija kultūrai ir menui

21

 

 

 

 

 

1

1

3

30

Kitos išlaidos

22

 

 

 

 

 

1

2

 

 

Palūkanų išmokos (24–6)

23

 

 

 

 

 

1

2

1

1

Kitiems valdymo lygiams

24

 

 

 

 

 

1

2

2

1

Ne valdymo subjektams

25

 

 

 

 

 

1

2

3

1

Užsienio subjektams

26

 

 

 

 

 

1

3

 

 

Subsidijos ir kitos pervedamos lėšos (28+32+35+36+39)

27

 

 

 

 

 

1

3

1

 

Subsidijos (29–1)

28

 

 

 

 

 

1

3

1

1

Valstybinėms nefinansinėms įmonėms

29

 

 

 

 

 

1

3

1

2

Finansinėms institucijoms

30

 

 

 

 

 

1

3

1

3

Kitoms įmonėms

31

 

 

 

 

 

1

3

2

 

Pervedamos lėšos kitiems valdymo lygiams (33+34)

32

 

 

 

 

 

1

3

2

1

Dotacijos

33

 

 

 

 

 

1

3

2

2

Kitos

34

 

 

 

 

 

1

3

3

1

Pervedamos lėšos ne pelno  institucijoms

35

 

 

 

 

 

1

3

4

 

Parama šeimoms (37+38)

36

 

 

 

 

 

1

3

4

1

Stipendijos

37

 

 

 

 

 

1

3

4

10

Kita parama

38

 

 

 

 

 

1

3

5

1

Pervedamos lėšos į užsienį

39

 

 

 

 

 

2

 

 

 

Nepaprastosios išlaidos (41+48+49+50+53+54)

40

 

 

 

 

 

2

4

 

 

Ilgalaikio turto kūrimas, įsigijimas ir teritorijų planavimas   (42+45+46+47)

41

 

 

 

 

 

2

4

1

 

Statyba (43+44)

42

 

 

 

 

 

2

4

1

1

Gamtosaugos objektai

43

 

 

 

 

 

2

4

1

2

Kiti statybos objektai

44

 

 

 

 

 

2

4

2

1

Žemės gerinimas

45

 

 

 

 

 

2

4

3

1

Ilgalaikio turto įsigijimas

46

 

 

 

 

 

2

4

4

1

Teritorijų planavimas

47

 

 

 

 

 

2

5

1

1

Strateginių ir neliečiamų atsargų sudarymas

48

 

 

 

 

 

2

6

1

1

Žemės ir nematerialiojo turto įsigijimas

49

 

 

 

 

 

2

7

 

 

Pervedamos lėšos kapitalui įsigyti (51+52)

50

 

 

 

 

 

2

7

1

1

Šalies viduje

51

 

 

 

 

 

2

7

2

1

Užsienyje

52

 

 

 

 

 

2

19

1

1

Muziejinių vertybių įsigijimas

53

 

 

 

 

 

2

20

1

1

Paskolų, gautų ilgalaikiam turtui įsigyti, dengimas

54

 

 

 

 

 

3

 

 

 

Išduotos paskolos, atėmus grąžintas (56+61)

55

 

 

 

 

 

3

8

 

 

Išduotos vidaus paskolos (57–60)

56

 

 

 

 

 

3

8

1

1

Kitiems valdymo lygiams

57

 

 

 

 

 

3

8

2

1

Valstybinėms nefinansinėms įmonėms

58

 

 

 

 

 

3

8

3

1

Finansinėms institucijoms

59

 

 

 

 

 

3

8

4

1

Kitiems subjektams

60

 

 

 

 

 

3

9

1

1

Išduotos užsienio paskolos

61

 

 

 

 

 

99

99

99

99

Iš viso (1+40+55)

62

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įstaigos vadovas

 

 

 

Parašas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyriausiasis buhalteris

 

 

 

Parašas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* - programos kodo įvedimui naudokite abu langelius - kodo dalis iki taško įrašoma į pirmąjį langelį, kodo dalis po taško įrašoma į antrąjį langelį (t.y. įveskite tik skaičius ir neįveskite    ženklo "." )

** - kiekvieną funkcijos kodo dalį įrašykite į skirtingą langelį (t.y. įveskite tik skaičius ir neveskite ženklo "." )

______________

 


6 priedas

 

Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programų

PEDAGOGINĖ ATASKAITA

 

1. Organizacijos (įstaigos) pavadinimas

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________             

2. Adresas, telefonas, faksas

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________             

3. Programos pavadinimas

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________             

4. Programos koordinatoriaus vardas, pavardė, adresas, telefonas

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________             

5. Programos tikslų bei uždavinių įgyvendinimo įvertinimas

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________             

6. Organizuotų renginių ir kitų veiklos formų (paskaitų, susitikimų, išvykų, būrelių, darbinės veiklos ir kt.) pedagoginės veiklos analizė

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________             

7. Vaikų ir paauglių susidomėjimas siūloma veikla (anketiniai apklausos duomenys)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________             

8. Organizuotų vaikų ir paauglių, tėvų, pedagogų ir kt. švietimo programų analizė

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________             

9. Bendradarbiavimo su kitomis institucijomis (mokykla, Vaikų teisių apsaugos tarnyba, policija, Globos ir rūpybos skyriumi ir kt.), tėvais eigos rezultatų apžvalga

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________             

10. Tolesni programos vykdymo planai

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________             

11. Ataskaitą rengė (vardas, pavardė, pareigos, telefonas, parašas)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________             

12. Ataskaitos rengimo data

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________             

 

Programos vykdyme dalyvavusio personalo pareiginės instrukcijos pridedamos.

 

Respublikiniai moksleivių

techninės kūrybos rūmai

______________


7 priedas

 

Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programos

STATISTINĖ ATASKAITA

 

1. Organizacijos (įstaigos) pavadinimas __________________________________________

2. Adresas, telefonas, faksas ___________________________________________________

3. Programos pavadinimas _____________________________________________________

4. Koordinatoriaus vardas, pavardė, adresas, telefonas, faksas ________________________

________________________________________________________________________________             

5. Miestas (rajonas) (įrašyti)

________________________________________________________________________________              ________________________________________________________________________________

6. Programos įgyvendinimo vieta (pabraukti):

1. Miestas

2. Gyvenvietė

3. Kaimas

7. Organizacijos tipas (pabraukti):

1. Valstybinė

2. Visuomeninė

3. Konfesinė

4. Nevyriausybinė

5. Profsąjunginė

8. Programos pobūdis (pabraukti):

1. Bendro pobūdžio

2. Psichologinė

3. Pedagoginė

4. Kultūrinė

5. Laisvalaikio organizavimo

6. Dienos centras

7. Globa

8. Laikinoji globa

9. Psichosocialinė

10. Sportinė

11. Kita (nurodyti) _______________________________________________________

9. Programoje dalyvavę vaikai ir paaugliai (skaičius) ________________________________

iš jų priklausantys rizikos grupėms (skaičius) ___________________________________

iš kurių:

a) vaikai, padarę teisės pažeidimų ar kitų nusikaltimų (skaičius) ____________________

b) beglobiai, valkataujantys, šiukšlynų, asocialių šeimų, nelankantys mokyklos vaikai ir kiti „gatvės vaikai“ (skaičius) ____________________________

c) vaikai, gyvenantys ypač sunkiomis materialinėmis sąlygomis (skaičius) ____________

d) vaikai, patyrę fizinį, psichinį ar emocinį smurtą (skaičius) _______________________

e) vaikai, vartojantys alkoholį, toksines bei narkotines medžiagas (skaičius) ___________

f) vaikai, turintys pedagoginių-psichologinių problemų pedagoginėms-psichologinėms tarnyboms pritarus (skaičius) ________________________________________________________________________

10. Programoje dalyvavę vaikai ir paaugliai pagal amžiaus grupes:

a) dalyvavo iki 7 m. (skaičius) _______________

iš jų berniukų (skaičius) ____________________

iš jų mergaičių (skaičius) ___________________

b) dalyvavo 7-10 m. (skaičius) ______________

iš jų berniukų (skaičius) ____________________

iš jų mergaičių (skaičius) ___________________

c) dalyvavo 10-14 m. (skaičius) ______________

iš jų berniukų (skaičius) ____________________

iš jų mergaičių (skaičius) ___________________

d) dalyvavo 4-16 m. (skaičius) ______________

iš jų berniukų (skaičius) ____________________

iš jų mergaičių (skaičius) ___________________

e) dalyvavo 16-18 m. (skaičius) ______________

iš jų berniukų (skaičius) ____________________

iš jų mergaičių (skaičius) ___________________

f) iš viso dalyvavo mergaičių (skaičius) ________

g) iš viso dalyvavo berniukų (skaičius) ________

11. Su vaikais buvo dirbama (pabraukti):

1. Epizodiškai

2. Nuolat

3. Organizuota nuolatinė globa

4. Organizuota laikinoji globa

5. Organizuotas dienos centras

6. Kita (nurodyti) ________________________________________________________

12. Savanoriai, dalyvavę programos vykdyme (skaičius) _____________________________

13. Specialistai, dalyvavę programos vykdyme (skaičius) ____________________________

iš kurių:

a) pedagogai (skaičius) ____________________________________________________

b) psichologai (skaičius) ___________________________________________________

c) socialiniai pedagogai (skaičius) ____________________________________________

d) socialiniai darbuotojai (skaičius) ___________________________________________

e) kiti __________________________________________________________________

14. Finansavimas, gautas iš Švietimo ir mokslo ministerijos (nurodyti sumą) ______________

15. Lėšos, gautos iš kitų finansavimo šaltinių (nurodyti sumą):

1. Neturi _______________________________________________________________

2. Pavieniai asmenys ______________________________________________________

3. Pavienės organizacijų investicijos __________________________________________

4. Labdaros fondų investicijos ______________________________________________

5. Savivaldybių pavienės investicijos _________________________________________

6. Savivaldybių nuolatinis finansavimas _______________________________________

7. Ministerijos nuolatinis finansavimas ________________________________________

8. Kitos (nurodyti) _______________________________________________________

16. Metinė suma, kuri buvo reikalinga programai galutinai įgyvendinti (nurodyti sumą)

__________________________________________________________________________

17. Ataskaitą rengė (vardas, pavardė, pareigos, adresas ir telefonas) ____________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

18. Ataskaitos rengimo data ___________________________________________________

______________

 

 

 

 



* Rizikos grupės vaikais laikomi:

- vaikai, padarę nusikaltimų ar kitų teisės pažeidimų;

- beglobiai, valkataujantys, elgetaujantys, nelankantys mokyklos, asocialių šeimų ir kiti „gatvės vaikai“;

- vaikai, gyvenantys ypač sunkiomis matarialinėmis sąlygomis;

- vaikai, patyrę fizinį ir psichinį smurtą;

- vaikai, vartojantys alkoholį, psichotropines bei narkotines medžiagas;

- vaikai, turintys pedagoginių-psichologinių problemų, pedagoginėms-psichologinėms tarnyboms, vaikų teisių apsaugos tarnyboms pasiūlius.