LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2010 M. BIRŽELIO 18 D. ĮSAKYMO Nr. V-570 „DĖL E. SVEIKATOS SISTEMOS 2009–2015 METŲ PLĖTROS PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO PRIEMONIŲ PLANO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2012 m. lapkričio 20 d. Nr. V-1054

Vilnius

 

 

P a k e i č i u E. sveikatos sistemos 2009–2015 metų plėtros programos įgyvendinimo priemonių planą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. birželio 18 d. įsakymu Nr. V-570 „Dėl E. sveikatos sistemos 2009–2015 metų plėtros programos įgyvendinimo priemonių plano patvirtinimo“ (Žin., 2010, Nr. 74-3763, Nr. 158-8065), ir išdėstau jį nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

L. E. P. SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                              RAIMONDAS ŠUKYS

 

 

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro

2010 m. birželio 18 d. įsakymu Nr. V-570

(Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro

2012 m. lapkričio 20 d. įsakymo Nr. V-1054 redakcija)

 

 

E. SVEIKATOS SISTEMOS 2009–2015 METŲ PLĖTROS PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO PRIEMONIŲ PLANAS

 

Programos uždaviniai

Priemonės pavadinimas

Priemonės įgyvendinimas

Laukiamas rezultatas

Siūlomas priemonės įvykdymo terminas

Atsakingi vykdytojai

Finansavimo šaltinis

Lėšų poreikis mln. Lt

 

 

 

1. Plėtoti e. sveikatos paslaugas gyventojams ir pacientams

 

 

 

 

1.1. Plėsti e. sveikatą, ją orientuojant į gyventoją, jo sveikatą, teikiant jam tiesiogines ir netiesiogines (per sveikatos specialistus) paslaugas

1.1.1. Parengti ir patvirtinti Lietuvos e. sveikatos sistemos funkcinės, techninės ir programinės įrangos architektūros modelį

 

Parengtas ir patvirtintas Lietuvos e. sveikatos sistemos funkcinės, techninės ir programinės įrangos architektūros modelis, užtikrinantis optimalią e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros plėtrą bei visų e. sveikatos sistemos plėtros projektų rezultatų suderinamumą nacionaliniu mastu.

2011 m.

Sveikatos apsaugos ministerija (toliau – SAM)

 

 

1.1.2. Steigti ir plėtoti e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūrą bei skatinti jos naudojimą

Projektas „E. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros plėtra“

Sukurtas e. sveikatos portalas pacientams. Sukurtos priemonės, užtikrinančios gyventojams saugią prieigą prie asmeninės e. sveikatos istorijos (toliau – ESI) ir kitos asmens sveikatos informacijos. Nustatyta ir įteisinta bazinė ESI struktūra.

Sukurta bazinė ESI taikomoji informacinė sistema ir patikima jos bazinė techninė infrastruktūra.

Parengti ir įteisinti sveikatos priežiūros įstaigų (toliau – SPĮ) prisijungimo prie e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos ir ESI duomenų teikimo skatinimo modeliai.

Nustatytos ir įteisintos techninės ir organizacinės e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros tvarkytojo funkcijos.

Sukurta internetu pasiekiama saugios ESI duomenų peržiūros ir duomenų teikimo į ESI priemonė, skirta sveikatos priežiūros specialistams (SPĮ, neturinčioms informacinių sistemų).

Parengti ir patvirtinti teisės aktai, reikalingi e. sveikatos sistemos plėtrai.

2010–2015 m.

SAM, VĮ Registrų centras (toliau – RC)

Europos Sąjungos struktūrinė parama projektams pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonę „Elektroninės sveikatos paslaugos“ (toliau – ES „Elektroninės sveikatos paslaugos“)

10

1.1.3. Plėtoti bendrą nacionalinę išankstinės registracijos pas gydytoją sistemą

Projektas „Išankstinės pacientų registracijos sistemos plėtra“

Po projekto įgyvendinimo Išankstine pacientų registracijos sistema naudojasi ne mažiau kaip 60 SPĮ.

Sudaryta galimybė Išankstine pacientų registracijos sistema naudotis bet kuriai šalies SPĮ, tuo užtikrinant, kad pacientas gautų vienodas išankstinės registracijos paslaugas visoje šalies teritorijoje.

Išankstinėje pacientų registracijos sistemoje sukurtos priemonės ne tik konsultacijų laiko rezervacijai, bet ir hospitalizacijos planavimui, registracijai reabilitacijos centruose, patobulintos užsiregistravusiųjų konsultacijoms eilių stebėjimo ir valdymo priemonės.

2012 m.

VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos, SPĮ

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos“

3

1.1.4. Parengti ir patvirtinti prioritetinių registrų, informacinių sistemų ir medicininių terminų žodynų, reikalingų e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūrai ir e. sveikatos sistemai funkcionuoti, sąrašą ir sukurti numatytus registrus, informacines sistemas ir terminų žodynus

 

Parengtas ir patvirtintas prioritetinių registrų, informacinių sistemų ir medicininių terminų žodynų, reikalingų e. sveikatos sistemos funkcionavimui ir būtinų integruoti į e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūrą, sąrašas.

2010 m.

SAM, Higienos institutas

 

 

Projektas „Sveikatos priežiūros specialistų bei sveikatos priežiūros įstaigų licencijavimo elektroninės paslaugos“

Sukurtas Sveikatos priežiūros bei farmacijos specialistų praktikos licencijų registras, sukurta SPĮ licencijavimo informacinė sistema (SPĮLIS) bei jų pagrindu veikiančios elektroninės paslaugos.

2012 m.

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie SAM

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos“

2,1

Projektas „Licencijų farmacinei veiklai išdavimo ir vaistinių preparatų informacijos teikimo viešosios elektroninės paslaugos“

Sukurtas Lietuvos Respublikos vaistinių preparatų registras ir jam reikalinga infrastruktūra.

Sukurta Vaistinių preparatų informacinė sistema (VAPRIS) ir jai reikalinga infrastruktūra.

Sukurtos viešosios elektroninės paslaugos vaistinių preparatų informacijos prieinamumui užtikrinti.

2012 m.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie SAM

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos“

2

Projektas „Lietuvos Respublikos kraujo donorų registro sukūrimas“

Sukurtas Lietuvos Respublikos kraujo donorų registras ir jam reikalinga infrastruktūra.

2012 m.

Higienos institutas

Valstybės investicijų programa

0,9

Projektas „Lietuvos Respublikos profesinių ligų valstybės registro įsteigimas“

Sukurtas Lietuvos Respublikos profesinių ligų valstybės registras ir jam reikalinga infrastruktūra.

2011 m.

Higienos institutas

Valstybės investicijų programa

0,2

Projektas „Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registras. Informacinės sistemos sukūrimas, įdiegimas, kompiuterių įrangos atnaujinimas“

Sukurtas Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registras ir jam reikalinga infrastruktūra.

2012 m.

Nacionalinis transplantacijos biuras

Valstybės investicijų programa

1

Projektas „Vieningo medicininių terminų klasifikatoriaus sukūrimas kokybiškų elektroninių paslaugų plėtrai sveikatos priežiūros įstaigose“

Medicininių terminų žodynas užpildytas pradiniu esamą faktinę situaciją atitinkančiu turiniu ar duomenimis ir įteisintas jų naudojimas.

2013 m.

Lietuvos medicinos biblioteka, VšĮ Centro poliklinika

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos“

2,5

1.1.5. Parengti SPĮ informacinių sistemų susiejimo su e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūra reikalavimus ir technines sąlygas

 

Patvirtinti ir viešai paskelbti SPĮ informacinių sistemų susiejimo su e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūra reikalavimai ir techninės sąlygos.

2010 m.

SAM

 

 

1.1.6. Parengti reikalavimus SPĮ diegiamoms informacinėms sistemoms

 

Patvirtinti ir viešai paskelbti reikalavimai SPĮ diegiamoms informacinėms sistemoms.

2010 m.

SAM

 

 

1.1.7. Sukurti Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos duomenų tvarkymo priemonę

 

Sukurta ir parengta naudoti Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos duomenų tvarkymo priemonė, užtikrinanti centralizuotą elektroninės informacijos apie nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatą surinkimą ir tvarkymą sveikatos priežiūros bei statistikos tikslais.

2014 m.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė VšĮ Kauno klinikos

Šveicarijos finansinė parama, valstybės biudžeto lėšos

1,1

1.1.8. Kurti ir plėsti tarpinstitucines paslaugas e. sveikatos sistemoje

Projektas „Elektroninės paslaugos „E. receptas“ plėtra“

Įteisinta elektroninių vaistų receptų išrašymo tvarka ir sukurta e. recepto paslauga, užtikrinanti duomenų apie paskirtus ir išduotus vaistus kaupimą ir perdavimą SPĮ ir vaistinių informacinėms sistemoms (sukurta e. recepto internetinė aplikacija SPĮ ir vaistinėms, neturinčioms savo informacinių sistemų), taip optimizuojant receptą išrašančio gydytojo bei vaistus išduodančio vaistininko darbą ir užtikrinant išrašytų bei išduotų vaistų apskaitą nacionaliniu mastu.

2015 m.

SAM, RC, VLK, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė VšĮ Kauno klinikos

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos“

6

 

 

 

2. Plėtoti e. sveikatos paslaugas specialistams ir įstaigoms

 

 

 

 

2.1. SPĮ informacinių sistemų diegimas, plėtra ir integravimas į e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūrą

2.1.1. Diegti informacines sistemas ir plėsti jau egzistuojančių informacinių sistemų funkcionalumą respublikos lygmens SPĮ*

Projektas „E. sveikatos paslaugų plėtra Santariškių medicinos miestelio sveikatos priežiūros įstaigose (SANTA-HIS plėtra)“

Diegiamos saugios, suderinamos su e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūra ir SAM keliamus reikalavimus tenkinančios respublikos lygmens SPĮ informacinės sistemos (techninė ir programinė įranga). SPĮ informacinė sistema integruota į e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūrą.

SPĮ informacinių sistemų plėtra: suprojektuotos ir įdiegtos naujos funkcijos į SPĮ egzistuojančias informacines sistemas, atliekami pakeitimai, būtini tarpinstitucinių e. paslaugų teikimui ir susiejimui su e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūra.

2011–2013 m.

VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos“

6

Projektas „Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų ir Klaipėdos universitetinės ligoninės informacinių sistemų plėtra“

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė VšĮ Kauno klinikos,

VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos“

9,2

Projektas „E. sveikatos paslaugų plėtra VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninėje“

VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos“

2,5

Projektas „Kauno klinikinės ligoninės pacientų klinikinės informacijos ir medicininių veiklos procesų valdymo elektroninių paslaugų ir priemonių diegimas“

VšĮ Kauno klinikinė ligoninė

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos“

2,4

Projektas „E. sveikatos paslaugų gyventojams ir pacientams kūrimas VšĮ Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, VšĮ Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje ir VšĮ Respublikinėje Kauno ligoninėje“

VšĮ Respublikinė Šiaulių ligoninė,

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė,

VšĮ Respublikinė Kauno ligoninė,

VšĮ Respublikinė Klaipėdos ligoninė

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos“

10

Projektas „E. sveikatos paslaugų gyventojams ir pacientams kūrimas

VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje ir VšĮ Vilniaus greitosios pagalbos universitetinėje ligoninėje“

VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika,

VšĮ Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos“

3

Projektas „E. sveikatos paslaugų gyventojams ir pacientams kūrimas VšĮ Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, VšĮ Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje ir VšĮ Vilniaus universitetinėje Antakalnio ligoninėje“

 

 

VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė,

VšĮ Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė,

VšĮ Vilniaus universitetinė Antakalnio ligoninė

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos“

3

2.1.2. Diegti  informacines sistemas ir plėsti jau egzistuojančių informacinių sistemų funkcionalumus regiono ir rajono lygmens ar ambulatorines paslaugas teikiančiose SPĮ*

Projektas „E. sveikatos paslaugų plėtra Vilniaus regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose“

Diegiamos saugios, suderinamos su e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūra ir SAM keliamus reikalavimus tenkinančios regiono ir rajono lygmens ar ambulatorines paslaugas teikiančių SPĮ informacinės sistemos (techninė ir programinė įranga). SPĮ informacinė sistema integruota į e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūrą.

SPĮ informacinių sistemų plėtra: suprojektuotos ir įdiegtos naujos funkcijos į SPĮ egzistuojančias informacines sistemas, atliekami pakeitimai, būtini tarpinstitucinių e. paslaugų teikimui ir susiejimui su e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūra.

2011–2013 m.

VšĮ Elektrėnų ligoninė, VšĮ Elektrėnų pirminės sveikatos priežiūros centras (toliau – PSPC), VšĮ Ukmergės ligoninė, VšĮ Širvintų rajono PSPC, VšĮ Širvintų ligoninė, VšĮ Šalčininkų PSPC, VšĮ Švenčionių rajono ligoninė, VšĮ Vilkpėdės ligoninė, VšĮ Vilniaus universitetinė slaugos ir ilgalaikio gydymo ligoninė, VšĮ Vievio PSPC, VšĮ Semeliškių ambulatorija, VšĮ Elektrėnų psichikos sveikatos priežiūros centras, VšĮ Elektrėnų savivaldybės asmens sveikatos priežiūros centras, VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninė

Europos Sąjungos struktūrinė parama projektams pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonę „Elektroninės sveikatos paslaugos savivaldybėse“ (toliau – ES „Elektroninės sveikatos paslaugos savivaldybėse“)

1,6

Projektas „E. sveikatos paslaugų plėtra Kauno regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose“

VšĮ Jonavos ligoninė, VšĮ Jonavos PSPC, VšĮ Bukonių PSPC, VšĮ Jonavos greitosios medicinos pagalbos stotis, VšĮ Upninkų ambulatorija, VšĮ Ruklos ambulatorija, VšĮ Šveicarijos ambulatorija, VšĮ Žeimių ambulatorija, VšĮ Kėdainių PSPC, VšĮ Kėdainių ligoninė, VšĮ Akademijos ambulatorija, VšĮ Dotnuvos ambulatorija, VšĮ Gudžiūnų ambulatorija, VšĮ Josvainių ambulatorija, VšĮ Krakių ambulatorija, VšĮ Lančiūnavos ambulatorija, VšĮ Pelėdnagių ambulatorija, VšĮ Pernaravos ambulatorija, VšĮ Šėtos ambulatorija, VšĮ Raseinių ligoninė, VšĮ Raseinių PSPC, VšĮ Ariogalos PSPC, VšĮ Kaišiadorių ligoninė, VšĮ Kaišiadorių PSPC, VšĮ Kaišiadorių greitosios medicinos pagalbos stotis, VšĮ Kaišiadorių psichikos sveikatos centras, VšĮ Rumšiškių PSPC, VšĮ Žaslių PSPC, VšĮ Žiežmarių PSPC, VšĮ Kruonio PSPC, VšĮ Birštono PSPC, VšĮ Prienų ligoninė, VšĮ Garliavos PSPC, VšĮ Pakaunės PSPC, VšĮ Vilkijos PSPC

„Elektroninės sveikatos paslaugos savivaldybėse“

1,7

 

Projektas „E. sveikatos paslaugų plėtra Kauno miesto poliklinikose“

 

 

VšĮ Kauno Šilainių poliklinika, VšĮ Kauno kalniečių poliklinika

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos savivaldybėse“

0,5

Projektas „E. sveikatos paslaugų plėtra Klaipėdos regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose“

VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė, VšĮ Šilutės ligoninė, VšĮ Klaipėdos psichikos sveikatos centras, biudžetinė įstaiga Klaipėdos priklausomybės ligų centras, VšĮ Švėkšnos PSPC, VšĮ Šilutės PSPC, VšĮ Neringos PSPC, VšĮ Palangos PSPC, VšĮ Skuodo PSPC, VšĮ Mosėdžio PSPC, Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų ligoninė, Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų PSPC, Kretingos rajono savivaldybės VšĮ Kretingos ligoninė, Kretingos rajono savivaldybės VšĮ Salantų PSPC, VšĮ Klaipėdos vaikų ligoninė, VšĮ Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė, VšĮ Klaipėdos Senamiesčio PSPC, VšĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centras, Kretingos rajono savivaldybės VšĮ Kartenos PSPC

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos savivaldybėse“

2,4

Projektas „E. sveikatos paslaugų plėtra Šiaulių regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose“

VšĮ Radviliškio ligoninė, VšĮ Kelmės ligoninė, VšĮ Joniškio ligoninė, VšĮ Pakruojo ligoninė, VšĮ Naujosios Akmenės ligoninė, VšĮ Kuršėnų ligoninė, VšĮ Šiaulių centro poliklinika, VšĮ Joniškio PSPC, Pakruojo rajono PSPC, VšĮ Šeduvos PSPC, VšĮ Baisogalos PSPC, VšĮ Alksniupių ambulatorija, VšĮ Grinkiškio ambulatorija, VšĮ Sidabravo ambulatorija, VšĮ Šaukoto ambulatorija, VšĮ Šiaulėnų ambulatorija, VšĮ Radviliškio rajono PSPC, VšĮ Kelmės rajono PSPC

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos savivaldybėse“

2,3

Projektas „E. sveikatos paslaugų plėtra Panevėžio regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose“

VšĮ Rokiškio rajono ligoninė, VšĮ Biržų ligoninė, VšĮ Biržų rajono savivaldybės poliklinika, VšĮ Krekenavos PSPC, VšĮ Panevėžio miesto poliklinika, VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinika, VšĮ Pasvalio ligoninė, VšĮ Pasvalio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras, VšĮ Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centras, VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras, VšĮ Kupiškio ligoninė, VšĮ Kupiškio rajono savivaldybės pirminės asmens sveikatos priežiūros centras

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos savivaldybėse“

2

 

Projektas „E. sveikatos paslaugų plėtra Alytaus regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose “

 

 

VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė, VšĮ Alytaus poliklinika, VšĮ Alytaus rajono savivaldybės PSPC, VšĮ Druskininkų ligoninė, VšĮ Lazdijų savivaldybės PSPC, VšĮ Lazdijų ligoninė, VšĮ Varėnos PSPC

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos savivaldybėse“

2,2

Projektas „E. sveikatos paslaugų plėtra Marijampolės regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose “

VšĮ Marijampolės ligoninė, VšĮ Marijampolės PSPC, VšĮ Šakių ligoninė, VšĮ Vilkaviškio ligoninė, VšĮ Vilkaviškio PSPC, VšĮ Kybartų PSPC, VšĮ Kalvarijos ligoninė, VšĮ Kalvarijos PSPC, VšĮ Sangrūdos ambulatorija, VšĮ Kazlų Rūdos ligoninė, VšĮ Kazlų Rūdos PSPC

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos savivaldybėse“

2,2

Projektas „E. sveikatos paslaugų plėtra Utenos regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose “

VšĮ Utenos ligoninė, VšĮ Utenos PSPC, VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninė, VšĮ Ignalinos rajono ligoninė, VšĮ Ignalinos rajono poliklinika, VšĮ Molėtų rajono PSPC, VšĮ Visagino ligoninė, Zarasų rajono savivaldybės VšĮ Zarasų ligoninė

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos savivaldybėse“

1,9

Projektas „E. sveikatos paslaugų plėtra Telšių regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose “

VšĮ Regioninė Telšių ligoninė, VšĮ Mažeikių ligoninė, VšĮ Plungės rajono savivaldybės ligoninė, VšĮ Rietavo PSPC, VšĮ Mažeikių PSPC, VšĮ Sedos PSPC, VšĮ Telšių rajono PSPC, VšĮ Luokės PSPC, VšĮ Varnių PSPC

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos savivaldybėse“

1,7

Projektas „E. sveikatos paslaugų plėtra Tauragės regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose “

VšĮ Tauragės ligoninė, VšĮ Tauragės rajono PSPC, VšĮ Jurbarko ligoninė, VšĮ Šilalės rajono ligoninė, VšĮ Pagėgių PSPC

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos savivaldybėse“

1

Projektas „SANTA-HIS adaptavimas ambulatorinei grandžiai“

VšĮ Šeškinės poliklinika, VšĮ Kauno Dainavos poliklinika, VšĮ Lentvario ambulatorija, VšĮ Naujosios Vilnios poliklinika, VšĮ Aukštadvario PSPC, VšĮ Grigiškių sveikatos priežiūros centras, VšĮ Ukmergės PSPC, VšĮ Trakų PSPC, VšĮ Švenčionių rajono PSPC

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos savivaldybėse“

2

Projektas „Slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos elektroninė paslauga“

VšĮ Centro poliklinika, VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika, VšĮ Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinika

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos savivaldybėse“

1,5

2.2. Medicininių vaizdų valdymo ir telemedicinos priemonių diegimas

2.2.1. Sukurti nacionalinę medicininių vaizdų saugojimo ir bendros prieigos sistemą.

Diegti telemedicinos priemones ir technologijas sveikatinimo, profilaktikos, prevencijos ir mirtingumo mažinimo veikloms vykdyti

Projektas „Nacionalinės medicininių vaizdų archyvavimo ir mainų informacinės sistemos ir jos pagrindu teikiamų elektroninių paslaugų sukūrimas“

Sukurta medicininių vaizdų ir signalų registravimo, kaupimo ir apdorojimo metodika. Sukurta nacionalinė medicininių vaizdų saugojimo ir prieigos naudojant e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros sąsajas informacinė sistema (angl. picture archiving communication system).

Sukurtas centrinis nacionalinis medicininių vaizdų archyvo (toliau – NMVA) repozitoriumas, užtikrintas medicininių vaizdų ilgalaikis saugojimas ir integralumas, integruotas  vaizdų archyvas su ESI sistema ir sukurta galimybė pasiekti tyrimų rezultatus per vartotojų portalą, sumažintas pakartotinių tyrimų skaičius, sudarytos sąlygos depersonalizuotus duomenis naudoti mokslinėje veikloje ir tyrimuose.

2011–2015 m.

SAM, RC, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė VšĮ Kauno klinikos ir VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos“

6

Projektas „Telemedicinos taikymas Vakarų Lietuvos kardiologijai“

Įdiegtos telemedicinos priemonės, technologijos ir infrastruktūra sveikatinimo, profilaktikos ir mirtingumo mažinimo veikloms vykdyti.

2015 m.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė VšĮ Kauno klinikos, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos“

3,4

2.3. Valdymo, statistikos ir atsiskaitymo ataskaitų, analizės priemonių diegimas

2.3.1. Sukurti sveikatos apsaugos sistemos išteklių planavimo ir prognozavimo informacinę sistemą

 

Sukurta į sveikatos priežiūros sektoriaus valdančių ir kontroliuojančių institucijų poreikius orientuota statistinė, analitinė informacinė sistema, leidžianti:

- planuoti išteklius sveikatos apsaugos sistemoje;

- sudaryti, vykdyti ir stebėti ligų prevencijos ir sveikatinimo programas.

2015 m.

SAM

Valstybės biudžeto lėšos

 

2.4. Klinikinių sprendimų palaikymo priemonių diegimas

2.4.1. Sukurti priemones, užtikrinančias paskirstytų skaičiavimų (GRID) resursų naudojimą e. sveikatos poreikiams

Projektas „Nacionalinė klinikinių sprendimų palaikymo sistema“

Sukurtos priemonės, leidžiančios naudoti paskirstytų skaičiavimų išteklius medicinoje. Sukurtos informacijos apdorojimo priemonės specializuotoms gydymo sritims, leidžiančios efektyviau taikyti inovatyvius gydymo metodus.

1) Sukurtas nacionalinis klinikinių sprendimų palaikymo priemonių portalas.

2) Išanalizuotos naujų įrankių kūrimo galimybės ir taikymo sritys.

3) Sukurti, įdiegti įrankiai klinikiniams sprendimams palaikyti, naudojantys Lietuvos ir (ar) Europos lygiagrečių ir paskirstytų skaičiavimų tinklų resursus. Užtikrinta jų sklaida.

2013 m.

VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos, Vilniaus universitetas

ES „Elektroninės sveikatos paslaugos“

4

2.5. Gerinti e. sveikatos dalyvių žinias ir gebėjimus, padėti jiems naudojant e. sveikatos priemones ir užtikrinti informavimą apie e. sveikatos priemonių naudojimą

2.5.1. Sukurti priemones  profesionalios kompetencijos sklaidai, įkuriant vieną pagalbos tarnybą e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros naudotojams ir įgyvendinti skambučių centro e. sveikatos sistemos dalyviams funkcijas

 

E. sveikatos sistemos pagalbos tarnybos ir skambučių centro sukūrimas. Įgyvendintos e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros naudotojų pagalbos (Help desk), susijusios su e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros naudojimu, tarnybos funkcijos su visomis reikalingomis organizacinėmis ir techninėmis priemonėmis.

Įgyvendintos E. sveikatos skambučių centro funkcijos, susijusios su medicininės informacijos teikimu sveikatos priežiūros specialistams ir darbuotojams.

E. sveikatos sistemos skambučių centro funkcijos susietos su nacionaline 112 bendrosios pagalbos sistema.

2015 m.

SAM

Europos Sąjungos struktūrinė parama, valstybės biudžeto lėšos

 

 

Priemonė gali būti įgyvendinama vykdant ir kitus projektus, finansuojamus iš kitų šaltinių.

 

_________________