LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1997 M. BALANDŽIO 29 D. NUTARIMO NR. 420 „DĖL LIETUVOS INVALIDŲ REIKALŲ TARYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO

 

2001 m. liepos 27 d. Nr. 944

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeisti Lietuvos invalidų reikalų tarybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. balandžio 29 d. nutarimu Nr. 420 „Dėl Lietuvos invalidų reikalų tarybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1997, Nr. 40-973):

1. Išdėstyti 1 punktą taip:

1. Lietuvos invalidų reikalų taryba prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau vadinama – taryba) yra Lietuvos Respublikos Vyriausybei atskaitinga kolegiali institucija, koordinuojanti invalidų medicininę, profesinę, socialinę reabilitaciją ir integraciją. Taryba sudaroma pariteto principu iš respublikinių invalidų visuomeninių organizacijų bei valstybės institucijų atstovų ir veikia pagal Lietuvos Respublikos invalidų socialinės integracijos įstatymą. Taryba sprendžia jos kompetencijai priklausančius klausimus, taip pat vykdo kitas įstatymų ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų nustatytas funkcijas“.

2. Išdėstyti 5.1 punktą taip:

5.1. teikia valstybės ir savivaldybių institucijoms, kitoms institucijoms, turinčioms įstatymų joms suteiktus įgaliojimus ir atliekančioms joms pavestas viešojo administravimo funkcijas, valstybės ir savivaldybių įstaigoms, kitoms įstaigoms, turinčioms įstatymų joms suteiktus įgaliojimus ir atliekančioms joms pavestas viešojo administravimo funkcijas, bei organizacijoms pasiūlymus, kaip spręsti invalidų problemas“.

3. Išdėstyti 5.6 punktą taip:

5.6. koordinuoja invalidų medicininės, profesinės ir socialinės reabilitacijos programas, kurias vykdo valstybės institucijos, valstybės įstaigos, taip pat kitos institucijos ir įstaigos, turinčios įstatymų joms suteiktus įgaliojimus ir atliekančios joms pavestas viešojo administravimo funkcijas“.

4. Pripažinti netekusiu galios 5.8 punktą.

5. Išdėstyti 6.1 punktą taip:

6.1. gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų, valstybės ir savivaldybių įstaigų informaciją, kurios reikia tarybos veiklai“.

6. Išdėstyti 7–9 punktus taip:

7. Tarybos lėšas sudaro Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos, Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių juridinių ir fizinių asmenų savanoriškos įmokos, kitos teisėtai gautos lėšos.

8. Tarybos lėšos naudojamos, kaip numatyta Respublikinių visuomeninių invalidų organizacijų invalidų reabilitacijos programų finansavimo tvarkoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. gegužės 8 d. nutarimu Nr. 439 „Dėl Lietuvos Respublikos invalidų socialinės integracijos įstatymo įgyvendinimo“ (Žin., 1997, Nr. 41-1009), taip pat kitų valstybės institucijų invalidų integracijos programoms finansuoti, tarybos sekretoriato valstybės tarnautojų darbui apmokėti ir tarybos ūkinėms išlaidoms.

9. Tarybai perduotų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų paskirstymo ir naudojimo sąmatą, suderintą su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, tarybos teikimu kasmet tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Taryba pateikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei praėjusiųjų metų veiklos ir einamiesiems metams patvirtintos Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų paskirstymo ir naudojimo programos bei sąmatos vykdymo ataskaitą.

Taryba už Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos sąmatos vykdymą reguliariai atsiskaito Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai ir Finansų ministerijai šių ministerijų nustatyta tvarka“.

7. Išdėstyti 11 punktą taip:

11. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Aplinkos ministerija, Susisiekimo ministerija, Vidaus reikalų ministerija deleguoja į tarybą po vieną atstovą – viceministrą arba departamento vadovą“.

8. Išdėstyti 17 ir 18 punktus taip:

17. Taryba dirba visuomeniniais pagrindais.

Pagrindinė organizacinė tarybos darbo forma – posėdžiai, kurie rengiami prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per ketvirtį. Posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė tarybos narių. Posėdžius šaukia tarybos pirmininkas arba pavaduotojas.

18. Tarybos posėdžiuose su patariamojo balso teise gali dalyvauti suinteresuotų valstybės institucijų, valstybės įstaigų ir visuomeninių organizacijų, neturinčių savo atstovų taryboje, valstybės tarnautojai ir nariai, taip pat ekspertai, pakviesti tarybos pirmininko arba pavaduotojo“.

9. Išdėstyti 20–22 punktus taip:

20. Tarybos sprendimus įgyvendina sekretoriatas, kurio nuostatus tvirtina taryba. Tarybos sekretoriato vadovas ir kiti sekretoriato tarnautojai yra valstybės tarnautojai. Tarybos sekretoriatui vadovauja sekretoriato vadovas. Tarybos sekretoriato vadovo ir sekretoriato valstybės tarnautojų priėmimo į valstybės tarnybą bei atleidimo iš jos ir darbo apmokėjimo sąlygos reglamentuojamos teisės aktų nustatyta tvarka.

21. Tarybos sekretoriato vadovas organizuoja tarybos nutarimų vykdymą, atsiskaito tarybai už savo veiklą, vykdo kitus tarybos pavedimus ir administracines funkcijas.

22. Tarybos pirmininkas ir tarybos sekretoriato vadovas pagal kompetenciją įstatymų nustatyta tvarka atsako už tarybos priimtų sprendimų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų naudojimo teisėtumą“.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                               Algirdas Brazauskas

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                               Vilija Blinkevičiūtė