LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO
ĮSAKYMAS
DĖL AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ VADOVĖLIŲ KOKYBĖS VERTINIMO KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2009 m. sausio 19 d. Nr. ISAK-108
Vilnius
2. Pripažįstu netekusiais galios:
2.1. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2001 m. rugsėjo 27 d. įsakymą Nr. 1346 „Dėl Aukštųjų mokyklų bendrųjų vadovėlių leidybos nuostatų patvirtinimo“;
2.2. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2002 m. balandžio 16 d. įsakymą Nr. 673 „Dėl Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2001 m. rugsėjo 27 d. įsakymo Nr. 1346 „Dėl Aukštųjų mokyklų bendrųjų vadovėlių leidybos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo“.
ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS GINTARAS STEPONAVIČIUS
SUDERINTA
Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas
Eugenijus Butkus
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo
ministro 2009 m. sausio 19 d.
įsakymu Nr. ISAK-108
AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ VADOVĖLIŲ KOKYBĖS VERTINIMO KOMISIJOS NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Aukštųjų mokyklų vadovėlių kokybės vertinimo komisijos nuostatai (toliau – nuostatai) nustato Aukštųjų mokyklų vadovėlių kokybės vertinimo komisijos (toliau – Komisija) sudarymo tvarką, funkcijas ir teises, aukštosios mokyklos paraiškos vertinti vadovėlio rankraštį pateikimo ir jo vertinimo tvarką, vadovėlio žymos suteikimą.
2. Šiuose nuostatuose vartojamos sąvokos:
Vadovėlis – knygine arba elektronine forma parengta aukštųjų mokyklų studentams mokyti ir mokytis skirta priemonė, kurioje suprantamai ir nuosekliai dėstomos tam tikros mokslo ar praktinės veiklos srities žinios. Vadovėliu laikoma tokia priemonė, kuri skiriama ne mažiau kaip vieno dalyko modulio studijoms; humanitarinių mokslų, meno ir socialinių mokslų studijų vadovėliai gali būti skiriami ir dalyko modulio dalies studijoms.
Vadovėlio rankraštis – autoriaus arba vertėjo parengto vadovėlio (teksto, iliustracijų, brėžinių) pavyzdys.
Vadovėlio žyma – įrašas, patvirtinantis, kad Komisijos įvertintas vadovėlio rankraštis atitinka Komisijos nustatytus kriterijus vadovėlio žymai suteikti.
3. Komisija sudaroma iš 9–15 narių. Komisijos narius, jos pirmininką, pirmininko pavaduotoją ir atsakingąjį sekretorių ne ilgesnei kaip 4 metų kadencijai skiria Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras Lietuvos mokslo tarybos teikimu. Kas dvejus metus pusė Komisijos narių sudėties atnaujinama.
II. KOMISIJOS FUNKCIJOS IR TEISĖS
4. Komisija vykdo šias funkcijas:
4.1. organizuoja vadovėlių rankraščių ekspertinį vertinimą, parenka bei skiria ekspertus paraiškų vertinimui;
III. PARAIŠKOS VERTINIMAS
6. Paraiškas vertinti vadovėlių rankraščius aukštosios mokyklos gali teikti visus metus. Paraišką sudaro:
7. Komisija pagal Lietuvos mokslo tarybos patvirtintą Komisijos darbo reglamentą ir Lietuvos mokslo tarybos patvirtintą Aukštųjų mokyklų vadovėlių rankraščių vertinimo tvarkos aprašą, kuriame turi būti nustatyti ir kriterijai vadovėlio žymai suteikti, organizuoja ekspertinį vadovėlio rankraščio vertinimą ir ne vėliau kaip po trijų mėnesių išvadas dėl vadovėlio rankraščio kokybės ir vadovėlio žymos suteikimo pateikia aukštajai mokyklai.
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
9. Informacija apie vadovėlių rankraščius, kuriems suteikta vadovėlio žyma, bei išleistų vadovėlių kalbos, dizaino ir poligrafijos kokybę skelbiama Lietuvos mokslo tarybos interneto tinklalapyje.