LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1996 M. LIEPOS 22 D. NUTARIMO NR. 877 „DĖL ŪKINĖS-KOMERCINĖS VEIKLOS LICENCIJAVIMO TAISYKLIŲ“ DALINIO PAKEITIMO

 

1998 m. kovo 5 d. Nr. 268

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos įmonių įstatymu (Žin., 1990, Nr. 14-395; 1997, Nr. 96-2419), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Iš dalies pakeičiant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. liepos 22 d. nutarimą Nr. 877 „Dėl ūkinės-komercinės veiklos licencijavimo taisyklių“ (Žin., 1996, Nr. 71-1719, Nr. 107-2457):

1.1. pripažinti netekusiu galios 1.2 punktą;

1.2. išdėstyti 1.3 ir 1.4 punktus taip:

1.3. Licencijavimo steigti bei eksploatuoti šaudymo tirus, šaudyklas, medžioklinius šaudymo stendus taisykles;

1.4. Licencijavimo importuoti, pardavinėti pirotechnikos priemones (pagal Vidaus reikalų ministerijos nustatytą sąrašą), civilinius ginklus ir jų šaudmenis, išskyrus pistoletus ir revolverius savigynai bei jų šaudmenis, taisykles“;

1.3. išdėstyti 2 punktą taip:

2. Pavesti Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos išduoti šio nutarimo 1 punkte nurodytos licencijuojamos ūkinės-komercinės veiklos licencijas, jas perregistruoti ir vykdyti licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūrą, taip pat prireikus sustabdyti licencijų galiojimą, panaikinti licencijų galiojimo sustabdymą ir panaikinti licencijų galiojimą“;

1.4. išdėstyti nauja redakcija nurodytojo nutarimo 1.1, 1.3 ir 1.4 punktuose nurodytas licencijavimo taisykles (pridedama).

2. Nustatyti, kad iki šio nutarimo įsigaliojimo Vidaus reikalų ministerijos išduotos licencijos ir leidimai (toliau vadinama – licencijos, leidimai) galioja iki jų galiojimo laiko pabaigos, o licencijos, leidimai pardavinėti medžioklinius graižtvinius ir lygiavamzdžius šautuvus bei jų šaudmenis, arbaletus, pneumatinius šautuvus (pistoletus), dujinius pistoletus (revolverius) bei jų šaudmenis, dujinius balionėlius, pirotechnikos priemones iki jų galiojimo laiko pabaigos įmonėms suteikia teisę importuoti pirotechnikos priemones (pagal Vidaus reikalų ministerijos patvirtintą sąrašą), civilinius ginklus ir jų šaudmenis (išskyrus pistoletus ir revolverius savigynai bei jų šaudmenis).

3. Įpareigoti:

3.1. Vidaus reikalų ministeriją – Lietuvos Respublikos ginklų fondui perduoti dokumentus bei duomenis, susijusius su licencijų, leidimų gaminti medžioklinius peilius išdavimu;

3.2. Lietuvos Respublikos ginklų fondą – pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. rugsėjo 18 d. nutarimą Nr. 1023 „Dėl Ginklų, jų dalių, šaudmenų, sprogmenų ar pirotechnikos priemonių gamybos licencijavimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 1997, Nr. 87-2201, Nr. 117-3026) kontroliuoti, kaip įmonės, turinčios iki šio nutarimo įsigaliojimo išduotas licencijas, leidimus gaminti medžioklinius peilius, laikosi licencijuojamos veiklos sąlygų.

 

 

L. E. MINISTRO PIRMININKO PAREIGAS                                       GEDIMINAS VAGNORIUS

                                                                                                                                                                

 

L. E. VIDAUS REIKALŲ MINISTRO PAREIGAS                                 VIDMANTAS ŽIEMELIS


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1996 m. liepos 22 d. nutarimu Nr. 877

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1998 m. kovo 5 d. nutarimo Nr. 268

redakcija)

 

LICENCIJAVIMO GAMINTI ANTSPAUDUS, SPAUDUS TAISYKLĖS

 

BENDROJI DALIS

 

1. Šios taisyklės nustato licencijų gaminti antspaudus, spaudus išdavimo, perregistravimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo ir galiojimo panaikinimo tvarką, taip pat pagrindinius reikalavimus, kurių privalo laikytis ūkio subjektai, versdamiesi antspaudų, spaudų gamyba.

2. Jeigu teisės aktai nenustato kitaip, privalomuosius ūkio subjektams paaiškinimus apie daiktus, kurie pagal šias taisykles laikytini antspaudais, spaudais, taip pat apie licencijuojamos veiklos sąlygas teikia Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau vadinama – Policijos departamentas).

3. Gaminti antspaudus ir spaudus leidžiama tik Lietuvos Respublikoje įregistruotoms įmonėms, turinčioms nustatytosios formos licenciją.

 

LICENCIJOS IŠDAVIMAS IR PERREGISTRAVIMAS

 

4. Teritoriniam policijos komisariatui pateikiama paraiška gauti licenciją. Joje, be kitų juridinę galią dokumentui suteikiančių duomenų, būtina:

4.1. nurodyti įmonės savininko (jeigu licencijos gavėjas yra individuali (personalinė) įmonė) arba juridinį asmenį kontroliuojančio savininko (jeigu licencijos gavėjas yra juridinis asmuo) tapatybę nustatančius duomenis. Juridinį asmenį kontroliuojančiu savininku laikomas asmuo, kuris pats asmeniškai turi daugiau kaip 1/3 visų balsų arba pagal susitarimą su kitais akcininkais (pajininkais, nariais) vienas kontroliuoja daugiau kaip 1/3 visų balsų, arba turi teisę išrinkti (paskirti) daugumą stebėtojų tarybos (valdybos) narių ar administracijos vadovų, arba faktiškai kontroliuoja juridinio asmens priimamus sprendimus;

4.2. pateikti duomenis apie numatomos veiklos mastą, trumpai aprašyti antspaudų, spaudų gamybos technologiją, nurodyti vietas, kuriose numatoma gaminti antspaudus, spaudus.

5. Prie paraiškos pridedama:

5.1. teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos pažyma, kad deklaruotos pajamos ir sumokėti mokesčiai, taip pat kad per paskutiniuosius 3 metus iki paraiškos pateikimo nenustatyta apgaulingos apskaitos tvarkymo, kito piktybiško vengimo mokėti mokesčius atvejų ar nėra įsigaliojęs Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 50 straipsnio 5 dalį skyrimo įmonei. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 30 dienų iki paraiškos gauti licenciją pateikimo;

5.2. valstybinio socialinio draudimo įstaigos pažyma, kad sumokėtos valstybinio socialinio draudimo įmokos. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 30 dienų iki paraiškos gauti licenciją pateikimo;

5.3. pažymos iš psichiatro ir narkologo (jas pateikia 4.1 punkte nurodyti asmenys) apie tai, ar asmuo yra (nėra) gydymo įstaigos įskaitoje dėl psichikos ligos ar sutrikimo, alkoholizmo, narkomanijos;

5.4. įmonės steigimo sutarties, įmonės registravimo pažymėjimo ir įstatų (išskyrus įmones, dirbančias be įstatų) nuorašai, patvirtinti notaro.

6. Teritorinis policijos komisariatas, atlikęs reikiamą patikrinimą, dokumentus su išvadomis persiunčia Policijos departamentui.

7. Policijos departamentas ne vėliau kaip per 30 dienų nuo dokumentų pateikimo teritoriniam policijos komisariatui priima sprendimą išduoti ar atsisakyti išduoti licenciją ir apie tai raštu informuoja pareiškėją. Atsisakymas išduoti licenciją turi būti motyvuotas.

8. Atsiimdamas licenciją, pareiškėjas privalo pateikti Policijos departamentui mokamąjį pavedimą su banko žymomis arba kvitą, patvirtinantį, kad sumokėtas žyminis mokestis.

9. Licencijos, leidžiančios ūkio subjektui verstis licencijuojama veikla, rekvizitai yra šie:

9.1. licenciją išdavusios institucijos pavadinimas;

9.2. licencijos numeris;

9.3. licencijos turėtojas (įmonės kodas, pavadinimas, adresas);

9.4. ūkinės-komercinės veiklos, kuria verstis išduota licencija, pavadinimas;

9.5. licencijos išdavimo (perregistravimo) data (datos).

10. Licencija neišduodama ar neperregistruojama, jeigu:

10.1. pateikti ne visi dokumentai, kurių reikia licencijai gauti ar perregistruoti, arba jie netinkamai įforminti;

10.2. bent vienas iš 4.1 punkte nurodytų asmenų:

10.2.1. yra sveikatos priežiūros įstaigos įskaitoje dėl psichikos ligos ar sutrikimo, alkoholizmo, narkomanijos;

10.2.2. ribotai veiksnus ar neveiksnus;

10.2.3. laikomas įtariamuoju arba jam pareikštas kaltinimas baudžiamojoje byloje (licencijos išdavimo atveju);

10.2.4. atlieka bausmę arba jam verstis šia licencijuojama veikla draudžiama teismo nuosprendžiu;

10.2.5. yra teistas ir jam neišnykęs arba nepanaikintas teistumas;

10.2.6. yra policijos operatyvinėje, operatyvinėje-prevencinėje ar profilaktinėje įskaitoje;

10.3. įmonė anksčiau turėjo tokią licenciją, tačiau ji buvo panaikinta už licencijuojamos veiklos pažeidimus ir nėra praėję 3 metai nuo licencijos galiojimo panaikinimo (licencijos išdavimo atveju);

10.4. nustatoma, kad licencijai gauti ar perregistruoti pateikti klaidinantys duomenys;

10.5. nustatoma, kad įmonė skolinga Lietuvos valstybės biudžetui, savivaldybės biudžetui, valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui ar fondams, kuriuos administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, arba per paskutiniuosius 3 metus iki paraiškos gauti licenciją pateikimo ar laikotarpiu nuo licencijos išdavimo (perregistravimo) iki paraiškos perregistruoti licenciją pateikimo apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą ar kitaip piktybiškai vengė mokėti mokesčius ir yra įsigaliojęs Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 50 straipsnio 5 dalį skyrimo įmonei.

11. Licencijos išduodamos neribotam laikui ir turi būti perregistruojamos kas 3 metai, skaičiuojant nuo jų išdavimo dienos.

12. Įmonė, norinti perregistruoti licenciją, ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki nustatytosios licencijos perregistravimo datos Policijos departamentui turi pateikti:

12.1. paraišką perregistruoti licenciją;

12.2. teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos pažymą, kad deklaruotos pajamos ir sumokėti mokesčiai, taip pat kad laikotarpiu nuo licencijos išdavimo ar paskutiniojo perregistravimo iki paraiškos perregistruoti licenciją pateikimo nenustatyta apgaulingos apskaitos tvarkymo, kito piktybiško vengimo mokėti mokesčius atvejų ar nėra įsigaliojęs Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 50 straipsnio 5 dalį skyrimo įmonei. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 30 dienų iki paraiškos gauti licenciją pateikimo;

12.3. valstybinio socialinio draudimo įstaigos pažymą, kad sumokėtos valstybinio socialinio draudimo įmokos. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 30 dienų iki paraiškos gauti licenciją pateikimo;

12.4. mokamąjį pavedimą su banko žymomis ar kvitą, patvirtinantį, kad sumokėtas nustatytojo dydžio žyminis mokestis (pateikiama Policijos departamentui priėmus sprendimą perregistruoti licenciją).

13. Policijos departamentas ne vėliau kaip per 30 dienų nuo dokumentų pateikimo priima sprendimą perregistruoti arba atsisakyti perregistruoti licenciją ir apie tai raštu informuoja pareiškėją. Atsisakymas perregistruoti licenciją turi būti motyvuotas.

14. Nustatytuoju laiku neperregistruota licencija negalioja.

 

IŠDUOTŲ LICENCIJŲ REGISTRAS

 

15. Policijos departamentas tvarko išduotų licencijų registrą, kuriame nurodoma:

15.1. licencijos numeris;

15.2. licencijos turėtojas (įmonės kodas, pavadinimas, adresas);

15.3. ūkinės-komercinės veiklos, kuria verstis išduota licencija, pavadinimas;

15.4. licencijos išdavimo ir perregistravimo pagrindas (sprendimo išduoti ir perregistruoti licenciją priėmimo data (datos) ir numeris (numeriai);

15.5. licencijos išdavimo (perregistravimo) data (datos);

15.6. licencijos galiojimo sustabdymo ir galiojimo sustabdymo panaikinimo datos bei pagrindas;

15.7. licencijos galiojimo panaikinimo data ir pagrindas;

15.8. duomenys apie tai, nuo kurių metų įmonė verčiasi licencijuojama veikla.

 

LICENCIJUOJAMOS VEIKLOS SĄLYGOS

 

16. Licencija suteikia įmonei teisę gaminti antspaudus, spaudus tuose objektuose, kuriems funkcionuoti yra išduotas teritorinio policijos komisariato leidimas.

17. Leidimas funkcionuoti objektui, kuriame galima gaminti antspaudus, spaudus, išduodamas tik tuo atveju, jeigu patalpos atitinka nustatytuosius reikalavimus ir teigiamai įvertinama objekto administracijos nustatyta užsakymų gaminti antspaudus, spaudus priėmimo, jų gamybos, laikymo (saugojimo), apskaitos ar išdavimo tvarka (taisyklės) bei darbuotojų patikrinimo rezultatai.

18. Įmonės savininku, kontroliuojančiu savininku, taip pat įmonės darbuotoju (jeigu jo darbas susijęs su licencijuojama veikla) negali būti asmuo, kuris apibūdinamas bent viena 10.2.1-10.2.6 punktuose nurodyta aplinkybe.

Kandidatų į darbuotojus duomenis (vardą ir pavardę, asmens kodą, gyvenamąją vietą) ir jų pateiktas pažymas iš psichiatro bei narkologo apie 10.2.1 punkte nurodytas aplinkybes darbdavys pateikia teritoriniam policijos komisariatui. Policijos komisariatas patikrina ir informuoja darbdavį, ar asmeniui leidžiama dirbti darbą, susijusį su antspaudų, spaudų gamyba, laikymu (saugojimu), realizavimu.

Jeigu pasikeičia įmonės savininkas ar kontroliuojantis savininkas, teritoriniam policijos komisariatui nedelsiant pateikiami asmens tapatybę nustatantys duomenys ir pažymos iš psichiatro bei narkologo. Teritorinis policijos komisariatas patikrina ir informuoja licencijos turėtoją, ar pasikeitus savininkui neatsiras aplinkybių, dėl kurių licencijos galiojimas gali būti panaikintas.

19. Įmonė gali gaminti ir saugoti antspaudus, spaudus tik tose patalpose, kurios atitinka Vidaus reikalų ministerijos nustatytus reikalavimus, taip pat kitus teisės aktus.

20. Licencijos turėtojas ir darbuotojai, dirbantys su antspaudų, spaudų gamyba susijusį darbą, privalo laikytis įstatymų, kitų teisės aktų ir šių taisyklių reikalavimų.

21. Licencijos turėtojas ir darbuotojai, dirbantys su antspaudų, spaudų gamyba susijusį darbą, privalo vykdyti teisėtus kontroliuojančių institucijų reikalavimus.

22. Įmonė, gavusi licenciją, negali pavesti kitam asmeniui, jį įgalioti ar kitaip jam perleisti teisę vykdyti licencijoje nurodytą veiklą.

23. Licencijos turėtojas kontroliuojančios institucijos reikalavimu nedelsdamas turi pateikti darbuotojų, dirbančių su antspaudų, spaudų gamyba susijusį darbą, sąrašą.

24. Darbuotojai privalo pranešti darbdaviui, jeigu jiems iškyla 10.2.1–10.2.6 punktuose nurodytų aplinkybių.

25. Darbdavys, sužinojęs, jog darbuotojui iškilo 10.2.1–10.2.6 punktuose nurodytų aplinkybių, privalo derinti tolesnio jo darbo klausimus su teritoriniu policijos komisariatu.

26. Objekte, kuriame gaminami antspaudai, spaudai, matomoje vietoje turi būti iškabinta licencijos kopija, leidimas objektui funkcionuoti, užsakymų priėmimo, antspaudų, spaudų išdavimo taisyklės, administracijos telefono numeris (buveinės adresas).

27. Licencijos turėtojas reikalaujamą informaciją apie licencijuojamą veiklą privalo pateikti kontroliuojančioms institucijoms jų nustatytu laiku.

 

LICENCIJOS GALIOJIMO SUSTABDYMAS, GALIOJIMO SUSTABDYMO

PANAIKINIMAS IR GALIOJIMO PANAIKINIMAS

 

28. Licencijos galiojimas sustabdomas, jeigu:

28.1. įmonėje pažeisti įstatymų, kitų teisės aktų ar šių taisyklių reikalavimai, susiję su licencijuojama veikla, taip pat nustatytoji užsakymų gaminti antspaudus, spaudus priėmimo, jų gamybos, laikymo (saugojimo), apskaitos ar išdavimo tvarka (taisyklės) ir tam pažeidimui pašalinti reikia materialinių ar darbo sąnaudų;

28.2. licencijos turėtojas nustatytuoju laiku neatsiskaitė su Lietuvos valstybės biudžetu, savivaldybės biudžetu ir fondais, kuriuos administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetu, nevykdo įsipareigojimų muitinei.

29. Jeigu licencijos galiojimas sustabdomas, licencijos turėtojas licencijuojamos veiklos pažeidimus turi pašalinti ne vėliau kaip per 3 mėnesius.

30. Pašalinęs pažeidimus, licencijos turėtojas turi raštu informuoti apie tai licencijos galiojimą sustabdžiusią instituciją, kuri patikrina, ar pažeidimai tikrai pašalinti, ir priima sprendimą panaikinti licencijos galiojimo sustabdymą, o jeigu pažeidimas nepašalintas, – panaikinti licencijos galiojimą.

31. Jeigu padarytas pažeidimas tiriamas kitų teisės aktų nustatyta tvarka ir nurodytais terminais, licencijos galiojimas gali būti sustabdomas, iki tyrimo byloje bus priimtas atitinkamas sprendimas.

32. Licencijos turėtojas gali būti įspėjamas nesustabdžius licencijos galiojimo, jeigu:

32.1. įmonėje pažeisti įstatymų, kitų teisės aktų ar šių taisyklių reikalavimai, susiję su licencijuojama veikla, taip pat nustatytoji užsakymų gaminti antspaudus, spaudus priėmimo, jų gamybos, laikymo (saugojimo), apskaitos ar išdavimo tvarka (taisyklės) ir tam pažeidimui pašalinti nereikia materialinių ar darbo sąnaudų;

32.2. įmonėje darbą, susijusį su antspaudų, spaudų gamyba, dirba 18 punkte nurodyta tvarka nepatikrinti asmenys.

33. Licencijos galiojimas panaikinamas, jeigu:

33.1. licencijos turėtojas raštu prašo panaikinti licencijos galiojimą;

33.2. licencijos turėtojas per nustatytąjį laiką nepašalina licencijuojamos veiklos pažeidimo;

33.3. įmonė baigia veiklą kaip savarankiškas ūkio subjektas;

33.4. nustatoma, kad teritoriniam policijos komisariatui (su paraiška gauti licenciją) ar licencijuojamą veiklą kontroliuojančioms institucijoms buvo pateikta tikrovės neatitinkanti informacija;

33.5. licencijos turėtojas buvo įspėtas arba sustabdytas jam išduotos licencijos galiojimas ir jis per vienerius metus antrą kartą padarė pažeidimą, susijusį su šia licencijuojama veikla;

33.6. nustatoma, kad licencijos turėtojas apgaulingai tvarkė apskaitą, kitaip piktybiškai vengė mokėti mokesčius ir yra įsigaliojęs Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 50 straipsnio 5 dalį skyrimo įmonei.

34. Panaikinus licencijos galiojimą, nauja licencija gali būti išduodama ne anksčiau kaip po 3 metų nuo jos galiojimo panaikinimo dienos. Ši nuostata netaikoma 33.1 punkte nurodytu atveju.

35. Atsisakymas išduoti licenciją, jos galiojimo sustabdymas, galiojimo panaikinimas gali būti apskųstas teismine tvarka.

36. Apie licencijos išdavimą, galiojimo sustabdymą, galiojimo sustabdymo panaikinimą, galiojimo panaikinimą Policijos departamentas skelbia „Valstybės žiniose“, nurodydamas:

36.1. įmonės kodą, pavadinimą, adresą;

36.2. licencijos numerį;

36.3. veiklą, kuria verstis išduota licencija;

36.4. licencijos išdavimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo, galiojimo panaikinimo datas.

 

MOKESTIS UŽ LICENCIJOS IŠDAVIMĄ IR PERREGISTRAVIMĄ

 

37. Už licencijos išdavimą ir perregistravimą imamas žyminis mokestis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

 

KONTROLĖ

 

38. Įmonių veiklą, susijusią su antspaudų, spaudų gamyba, kontroliuoja Policijos departamentas, teritoriniai policijos komisariatai ir kitos institucijos pagal savo kompetenciją.

______________

 

part_e5ee9d094d584895a7aac02c956fa891_end


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1996 m. liepos 22 d. nutarimu Nr. 877

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1998 m. kovo 5 d. nutarimo Nr. 268

redakcija)

 

LICENCIJAVIMO STEIGTI BEI EKSPLOATUOTI ŠAUDYMO TIRUS,

ŠAUDYKLAS, MEDŽIOKLINIUS ŠAUDYMO STENDUS TAISYKLĖS

 

BENDROJI DALIS

 

1. Šios taisyklės nustato licencijų steigti bei eksploatuoti šaudymo tirus, šaudyklas, medžioklinius šaudymo stendus išdavimo, perregistravimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo ir galiojimo panaikinimo tvarką, taip pat pagrindinius reikalavimus, kurių privalo laikytis ūkio subjektai, steigiantys bei eksploatuojantys šaudymo tirus, šaudyklas, medžioklinius šaudymo stendus.

2. Jeigu teisės aktai nenustato kitaip, privalomuosius ūkio subjektams paaiškinimus apie objektus, kurie pagal šias taisykles laikytini tirais, šaudyklomis ar medžiokliniais šaudymo stendais, taip pat apie licencijuojamos veiklos sąlygas teikia Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau vadinama – Policijos departamentas).

3. Steigti bei eksploatuoti šaudymo tirus, šaudyklas, medžioklinius šaudymo stendus leidžiama tik Lietuvos Respublikoje įregistruotoms įmonėms, turinčioms nustatytosios formos licenciją.

 

LICENCIJOS IŠDAVIMAS IR PERREGISTRAVIMAS

 

4. Teritoriniam policijos komisariatui pateikiama paraiška gauti licenciją. Joje, be kitų juridinę galią dokumentui suteikiančių duomenų, būtina nurodyti:

4.1. įmonės savininko (jeigu licencijos gavėjas yra individuali (personalinė) įmonė) arba juridinį asmenį kontroliuojančio savininko (jeigu licencijos gavėjas yra juridinis asmuo) tapatybę nustatančius duomenis. Juridinį asmenį kontroliuojančiu savininku laikomas asmuo, kuris pats asmeniškai turi daugiau kaip 1/3 visų balsų arba pagal susitarimą su kitais akcininkais (pajininkais, nariais) vienas kontroliuoja daugiau kaip 1/3 visų balsų, arba turi teisę išrinkti (paskirti) daugumą stebėtojų tarybos (valdybos) narių ar administracijos vadovų, arba faktiškai kontroliuoja juridinio asmens priimamus sprendimus;

4.2. duomenis apie numatomų steigti tirų, šaudyklų ar medžioklinių šaudymo stendų gamybinį pajėgumą, vietas, kuriose numatoma steigti tirus, šaudyklas ar medžioklinius šaudymo stendus.

5. Prie paraiškos pridedama:

5.1. teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos pažyma, kad deklaruotos pajamos ir sumokėti mokesčiai, taip pat kad per paskutiniuosius 3 metus iki paraiškos pateikimo nenustatyta apgaulingos apskaitos tvarkymo, kito piktybiško vengimo mokėti mokesčius atvejų ar nėra įsigaliojęs Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 50 straipsnio 5 dalį skyrimo įmonei. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 30 dienų iki paraiškos gauti licenciją pateikimo;

5.2. valstybinio socialinio draudimo įstaigos pažyma, kad sumokėtos valstybinio socialinio draudimo įmokos. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 30 dienų iki paraiškos gauti licenciją pateikimo;

5.3. pažymos iš psichiatro ir narkologo (jas pateikia 4.1 punkte nurodyti asmenys) apie tai, ar asmuo yra (nėra) gydymo įstaigos įskaitoje dėl psichikos ligos ar sutrikimo, alkoholizmo, narkomanijos;

5.4. įmonės steigimo sutarties, įmonės registravimo pažymėjimo ir įstatų (išskyrus įmones, dirbančias be įstatų) nuorašai, patvirtinti notaro.

6. Teritorinis policijos komisariatas, atlikęs reikiamą patikrinimą, dokumentus su išvadomis persiunčia Policijos departamentui.

7. Policijos departamentas ne vėliau kaip per 30 dienų nuo dokumentų pateikimo teritoriniam policijos komisariatui priima sprendimą išduoti ar atsisakyti išduoti licenciją ir apie tai raštu informuoja pareiškėją. Atsisakymas išduoti licenciją turi būti motyvuotas.

8. Atsiimdamas licenciją, pareiškėjas privalo pateikti Policijos departamentui mokamąjį pavedimą su banko žymomis arba kvitą, patvirtinantį, kad sumokėtas žyminis mokestis.

9. Licencijos, leidžiančios ūkio subjektui verstis licencijuojama veikla, rekvizitai yra šie:

9.1. licenciją išdavusios institucijos pavadinimas;

9.2. licencijos numeris;

9.3. licencijos turėtojas (įmonės kodas, pavadinimas, adresas);

9.4. ūkinės-komercinės veiklos, kuria verstis išduota licencija, pavadinimas;

9.5. licencijos išdavimo (perregistravimo) data (datos).

10. Licencija neišduodama ar neperregistruojama, jeigu:

10.1. pateikti ne visi dokumentai, kurių reikia licencijai gauti ar perregistruoti, arba jie netinkamai įforminti;

10.2. bent vienas iš 4.1 punkte nurodytų asmenų:

10.2.1. yra policijos operatyvinėje, operatyvinėje-prevencinėje ar profilaktinėje įskaitoje;

10.2.2. yra sveikatos priežiūros įstaigos įskaitoje dėl psichikos ligos ar sutrikimo, alkoholizmo, narkomanijos;

10.2.3. yra ribotai veiksnus ar neveiksnus;

10.2.4. yra laikomas įtariamuoju arba jam pareikštas kaltinimas baudžiamojoje byloje (licencijos išdavimo atveju);

10.2.5. atlieka bausmę arba jam verstis šia licencijuojama veikla draudžiama teismo nuosprendžiu;

10.2.6. yra teistas ir jam neišnykęs arba nepanaikintas teistumas;

10.3. įmonė anksčiau turėjo tokią licenciją, tačiau ji buvo panaikinta už licencijuojamos veiklos pažeidimus ir nėra praėję 3 metai nuo licencijos galiojimo panaikinimo (licencijos išdavimo atveju);

10.4. nustatoma, kad licencijai gauti ar perregistruoti pateikti klaidinantys duomenys;

10.5. nustatoma, kad įmonė skolinga Lietuvos valstybės biudžetui, savivaldybės biudžetui, valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui ar fondams, kuriuos administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, arba per paskutiniuosius 3 metus iki paraiškos gauti licenciją pateikimo ar laikotarpiu nuo licencijos išdavimo (perregistravimo) iki paraiškos perregistruoti licenciją pateikimo apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą ar kitaip piktybiškai vengė mokėti mokesčius ir yra įsigaliojęs Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 50 straipsnio 5 dalį skyrimo įmonei.

11. Licencijos išduodamos neribotam laikui ir turi būti perregistruojamos kas 3 metai, skaičiuojant nuo jų išdavimo dienos.

12. Įmonė, norinti perregistruoti licenciją, ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki nustatytosios licencijos perregistravimo datos Policijos departamentui turi pateikti:

12.1. paraišką perregistruoti licenciją;

12.2. teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos pažymą, kad deklaruotos pajamos ir sumokėti mokesčiai, taip pat kad laikotarpiu nuo licencijos išdavimo ar paskutiniojo perregistravimo iki paraiškos perregistruoti licenciją pateikimo nenustatyta apgaulingos apskaitos tvarkymo, kito piktybiško vengimo mokėti mokesčius atvejų ar nėra įsigaliojęs Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 50 straipsnio 5 dalį skyrimo įmonei. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 30 dienų iki paraiškos gauti licenciją pateikimo;

12.3. valstybinio socialinio draudimo įstaigos pažymą, kad sumokėtos valstybinio socialinio draudimo įmokos. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 30 dienų iki paraiškos gauti licenciją pateikimo;

12.4. mokamąjį pavedimą su banko žymomis ar kvitą, patvirtinantį, kad sumokėtas nustatytojo dydžio žyminis mokestis (pateikiama Policijos departamentui priėmus sprendimą perregistruoti licenciją).

13. Policijos departamentas ne vėliau kaip per 30 dienų nuo dokumentų pateikimo priima sprendimą perregistruoti arba atsisakyti perregistruoti licenciją ir apie tai raštu informuoja pareiškėją. Atsisakymas perregistruoti licenciją turi būti motyvuotas.

14. Nustatytuoju laiku neperregistruota licencija negalioja.

 

IŠDUOTŲ LICENCIJŲ REGISTRAS

 

15. Policijos departamentas tvarko išduotų licencijų registrą, kuriame nurodoma:

15.1. licencijos numeris;

15.2. licencijos turėtojas (įmonės kodas, pavadinimas, adresas);

15.3. ūkinės-komercinės veiklos, kuria verstis išduota licencija, pavadinimas;

15.4. licencijos išdavimo ir perregistravimo pagrindas (sprendimo išduoti ir perregistruoti licenciją priėmimo data (datos) ir numeris (numeriai);

15.5. licencijos išdavimo (perregistravimo) data (datos);

15.6. licencijos galiojimo sustabdymo ir galiojimo sustabdymo panaikinimo datos bei pagrindas;

15.7. licencijos galiojimo panaikinimo data ir pagrindas;

15.8. duomenys apie tai, nuo kurių metų įmonė verčiasi licencijuojama veikla.

 

LICENCIJUOJAMOS VEIKLOS SĄLYGOS

 

16. Licencija suteikia įmonei teisę steigti bei eksploatuoti tirus, šaudyklas, medžioklinius šaudymo stendus, vykdyti su jų funkcionavimu susijusią veiklą tuose tiruose, šaudyklose ar prie medžioklinių šaudymo stendų, kuriems funkcionuoti yra išduotas teritorinio policijos komisariato leidimas.

17. Leidimas funkcionuoti tirui, šaudyklai ar medžiokliniam šaudymo stendui išduodamas tik tuo atveju, jeigu jų įrengimas, įranga atitinka nustatytuosius reikalavimus ir teigiamai įvertinama objekto administracijos nustatyta naudojimosi tiru, šaudykla ar medžiokliniu šaudymo stendu tvarka (taisyklės) bei darbuotojų patikrinimo rezultatai.

18. Įmonės savininku, kontroliuojančiu savininku, taip pat įmonės darbuotoju (jeigu jo darbas susijęs su licencijuojama veikla) negali būti asmuo, kuris apibūdinamas bent viena 10.2.1-10.2.6 punktuose nurodyta aplinkybe.

Kandidatų į darbuotojus duomenis (vardą ir pavardę, asmens kodą, gyvenamąją vietą) ir jų pateiktas pažymas iš psichiatro bei narkologo apie 10.2.2 punkte nurodytas aplinkybes darbdavys pateikia teritoriniam policijos komisariatui. Policijos komisariatas patikrina ir informuoja darbdavį, ar asmeniui leidžiama dirbti darbą, susijusį su tiro, šaudyklos ar medžioklinio šaudymo stendo funkcionavimu.

Jeigu pasikeičia įmonės savininkas ar kontroliuojantis savininkas, teritoriniam policijos komisariatui nedelsiant pateikiami asmens tapatybę nustatantys duomenys ir pažymos iš psichiatro bei narkologo. Teritorinis policijos komisariatas patikrina ir informuoja licencijos turėtoją, ar pasikeitus savininkui neatsiras aplinkybių, dėl kurių licencijos galiojimas gali būti panaikintas.

19. Įmonės įsteigti tirai, šaudyklos ar medžiokliniai šaudymo stendai gali funkcionuoti, jeigu jų įrengimas, įranga atitinka Vidaus reikalų ministerijos nustatytus reikalavimus, taip pat kitus teisės aktus.

20. Licencijos turėtojas ir darbuotojai, dirbantys su tirų, šaudyklų ar medžioklinių šaudymo stendų funkcionavimu susijusį darbą, privalo laikytis įstatymų, kitų teisės aktų ir šių taisyklių reikalavimų.

21. Licencijos turėtojas ir darbuotojai, dirbantys su tirų, šaudyklų ar medžioklinių šaudymo stendų funkcionavimu susijusį darbą, privalo vykdyti teisėtus kontroliuojančių institucijų reikalavimus.

22. Įmonė, gavusi licenciją, negali pavesti kitam asmeniui, jį įgalioti ar kitaip jam perleisti teisę vykdyti licencijoje nurodytą veiklą.

23. Licencijos turėtojas kontroliuojančios institucijos reikalavimu nedelsdamas turi pateikti dirbančių tiruose, šaudyklose ar prie medžioklinių šaudymo stendų darbuotojų, kurių darbas susijęs su tirų, šaudyklų, medžioklinių šaudymo stendų funkcionavimu, sąrašą.

24. Darbuotojai privalo pranešti darbdaviui, jeigu jiems iškyla 10.2.1–10.2.6 punktuose nurodytų aplinkybių.

25. Darbdavys, sužinojęs, jog darbuotojui iškilo 10.2.1–10.2.6 punktuose nurodytų aplinkybių, privalo derinti tolesnio jo darbo klausimus su teritoriniu policijos komisariatu.

26. Tire, šaudykloje ar greta medžioklinio šaudymo stendo matomoje vietoje turi būti iškabinta licencijos kopija, leidimas objektui funkcionuoti, naudojimosi tiru, šaudykla ar medžiokliniu šaudymo stendu tvarka (taisyklės), administracijos telefono numeris (buveinės adresas).

27. Licencijos turėtojas reikalaujamą informaciją apie licencijuojamą veiklą privalo pateikti kontroliuojančioms institucijoms jų nustatytu laiku.

 

LICENCIJOS GALIOJIMO SUSTABDYMAS, GALIOJIMO SUSTABDYMO

PANAIKINIMAS IR GALIOJIMO PANAIKINIMAS

 

28. Licencijos galiojimas sustabdomas, jeigu:

28.1. įmonėje pažeisti įstatymų, kitų teisės aktų ar šių taisyklių reikalavimai, susiję su licencijuojama veikla, taip pat nustatytoji naudojimosi tiru, šaudykla ar medžiokliniu šaudymo stendu tvarka (taisyklės) ir tam pažeidimui pašalinti reikia materialinių ar darbo sąnaudų;

28.2. licencijos turėtojas nustatytuoju laiku neatsiskaitė su Lietuvos valstybės biudžetu, savivaldybės biudžetu ir fondais, kuriuos administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetu, nevykdo įsipareigojimų muitinei.

29. Jeigu licencijos galiojimas sustabdomas, licencijos turėtojas licencijuojamos veiklos pažeidimus turi pašalinti ne vėliau kaip per 3 mėnesius.

30. Pašalinęs pažeidimus, licencijos turėtojas turi raštu informuoti apie tai licencijos galiojimą sustabdžiusią instituciją, kuri patikrina, ar pažeidimai tikrai pašalinti, ir priima sprendimą panaikinti licencijos galiojimo sustabdymą, o jeigu pažeidimas nepašalintas, – panaikinti licencijos galiojimą.

31. Jeigu padarytas pažeidimas tiriamas kitų teisės aktų nustatyta tvarka ir nurodytais terminais, licencijos galiojimas gali būti sustabdomas, iki tyrimo byloje bus priimtas atitinkamas sprendimas.

32. Licencijos turėtojas gali būti įspėjamas nesustabdžius licencijos galiojimo, jeigu:

32.1. įmonėje pažeisti įstatymų, kitų teisės aktų ar šių taisyklių reikalavimai, susiję su licencijuojama veikla, taip pat nustatytoji naudojimosi tiru, šaudykla ar medžiokliniu šaudymo stendu tvarka (taisyklės) ir tam pažeidimui pašalinti nereikia materialinių ar darbo sąnaudų;

32.2. įmonėje darbą, susijusį su tiro, šaudyklos ar medžioklinio šaudymo stendo funkcionavimu, dirba 18 punkte nurodyta tvarka nepatikrinti asmenys.

33. Licencijos galiojimas panaikinamas, jeigu:

33.1. licencijos turėtojas raštu prašo panaikinti licencijos galiojimą;

33.2. licencijos turėtojas per nustatytąjį laiką nepašalina licencijuojamos veiklos pažeidimų;

33.3. įmonė baigia veiklą kaip savarankiškas ūkio subjektas;

33.4. nustatoma, kad teritoriniam policijos komisariatui (su paraiška gauti licenciją) ar licencijuojamą veiklą kontroliuojančioms institucijoms buvo pateikta tikrovės neatitinkanti informacija;

33.5. licencijos turėtojas buvo įspėtas arba sustabdytas jam išduotos licencijos galiojimas ir jis per vienerius metus antrą kartą padarė pažeidimą, susijusį su šia licencijuojama veikla;

33.6. nustatoma, kad licencijos turėtojas apgaulingai tvarkė apskaitą, kitaip piktybiškai vengė mokėti mokesčius ir yra įsigaliojęs Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 50 straipsnio 5 dalį skyrimo įmonei.

34. Panaikinus licencijos galiojimą, nauja licencija gali būti išduodama ne anksčiau kaip po 3 metų nuo jos galiojimo panaikinimo dienos. Ši nuostata netaikoma 33.1 punkte nurodytu atveju.

35. Atsisakymas išduoti licenciją, jos galiojimo sustabdymas, galiojimo panaikinimas gali būti apskųstas teismine tvarka.

36. Apie licencijos išdavimą, galiojimo sustabdymą, galiojimo sustabdymo panaikinimą, galiojimo panaikinimą Policijos departamentas skelbia „Valstybės žiniose“, nurodydamas:

36.1. įmonės kodą, pavadinimą, adresą;

36.2. licencijos numerį;

36.3. veiklą, kuria verstis išduota licencija;

36.4. licencijos išdavimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo, galiojimo panaikinimo datas.

 

MOKESTIS UŽ LICENCIJOS IŠDAVIMĄ IR PERREGISTRAVIMĄ

 

37. Už licencijos išdavimą ir perregistravimą imamas žyminis mokestis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

 

KONTROLĖ

 

38. Įmonių veiklą, susijusią su tirų, šaudyklų ar medžioklinių šaudymo stendų steigimu bei eksploatavimu, kontroliuoja Policijos departamentas, teritoriniai policijos komisariatai ir kitos institucijos pagal savo kompetenciją.

______________

 

 

part_c7eabab5221843398ab31f6c5ea77889_end


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1996 m. liepos 22 d. nutarimu Nr. 877

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1998 m. kovo 5 d. nutarimo Nr. 268

redakcija)

 

LICENCIJAVIMO IMPORTUOTI, PARDAVINĖTI PIROTECHNIKOS PRIEMONES (PAGAL VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS NUSTATYTĄ SĄRAŠĄ), CIVILINIUS GINKLUS IR JŲ ŠAUDMENIS, IŠSKYRUS PISTOLETUS IR REVOLVERIUS SAVIGYNAI BEI JŲ ŠAUDMENIS, TAISYKLĖS

 

BENDROJI DALIS

 

1. Šios taisyklės nustato licencijų importuoti, pardavinėti pirotechnikos priemones (pagal Vidaus reikalų ministerijos nustatytą sąrašą), civilinius ginklus ir jų šaudmenis, išskyrus pistoletus ir revolverius savigynai bei jų šaudmenis (toliau vadinama – importuoti, pardavinėti pirotechnikos priemones, ginklus), išdavimo, perregistravimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo ir galiojimo panaikinimo tvarką, taip pat pagrindinius reikalavimus, kurių privalo laikytis ūkio subjektai, importuojantys pirotechnikos priemones, ginklus ir (ar) jais prekiaujantys.

2. Jeigu teisės aktai nenustato kitaip, privalomuosius ūkio subjektams paaiškinimus apie daiktus, kurie pagal šias taisykles laikytini pirotechnikos priemonėmis, ginklais, taip pat apie licencijuojamos veiklos sąlygas teikia Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau vadinama – Policijos departamentas).

3. Importuoti, pardavinėti pirotechnikos priemones, ginklus leidžiama Lietuvos Respublikoje įregistruotoms įmonėms, turinčioms nustatytosios formos licenciją.

 

LICENCIJŲ RŪŠYS

 

4. Nustatomos šios licencijų, susijusių su pirotechnikos priemonių, ginklų importu ar pardavinėjimu, rūšys:

4.1. importuoti pirotechnikos priemones (pagal Vidaus reikalų ministerijos nustatytą sąrašą), civilinius ginklus ir jų šaudmenis, išskyrus pistoletus (revolverius) ir jų šaudmenis;

4.2. pardavinėti pirotechnikos priemones (pagal Vidaus reikalų ministerijos nustatytą sąrašą), civilinius ginklus ir jų šaudmenis, išskyrus pistoletus (revolverius) ir jų šaudmenis.

 

LICENCIJOS IŠDAVIMAS IR PERREGISTRAVIMAS

 

5. Teritoriniam policijos komisariatui pateikiama paraiška gauti licenciją. Joje, be kitų juridinę galią dokumentui suteikiančių duomenų, būtina nurodyti:

5.1. įmonės savininko (jeigu licencijos gavėjas yra individuali (personalinė) įmonė) arba juridinį asmenį kontroliuojančio savininko (jeigu licencijos gavėjas yra juridinis asmuo) tapatybę nustatančius duomenis. Juridinį asmenį kontroliuojančiu savininku laikomas asmuo, kuris pats asmeniškai turi daugiau kaip 1/3 visų balsų arba pagal susitarimą su kitais akcininkais (pajininkais, nariais) vienas kontroliuoja daugiau kaip 1/3 visų balsų, arba turi teisę išrinkti (paskirti) daugumą stebėtojų tarybos (valdybos) narių ar administracijos vadovų, arba faktiškai kontroliuoja juridinio asmens priimamus sprendimus;

5.2. duomenis apie numatomos veiklos mastą, pirotechnikos priemonių, ginklų įsigijimo šaltinius, vietas, kuriose numatoma prekiauti pirotechnikos priemonėmis, ginklais.

6. Prie paraiškos pridedama:

6.1. teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos pažyma, kad deklaruotos pajamos ir sumokėti mokesčiai, taip pat kad per paskutiniuosius 3 metus iki paraiškos pateikimo nenustatyta apgaulingos apskaitos tvarkymo, kito piktybiško vengimo mokėti mokesčius atvejų ar nėra įsigaliojęs Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 50 straipsnio 5 dalį skyrimo įmonei. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 30 dienų iki paraiškos gauti licenciją pateikimo;

6.2. valstybinio socialinio draudimo įstaigos pažyma, kad sumokėtos valstybinio socialinio draudimo įmokos. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 30 dienų iki paraiškos gauti licenciją pateikimo;

6.3. pažymos iš psichiatro ir narkologo (jas pateikia 5.1 punkte nurodyti asmenys) apie tai, ar asmuo yra (nėra) gydymo įstaigos įskaitoje dėl psichikos ligos ar sutrikimo, alkoholizmo, narkomanijos;

6.4. įmonės steigimo sutarties, įmonės registravimo pažymėjimo ir įstatų (išskyrus įmones, dirbančias be įstatų) nuorašai, patvirtinti notaro.

7. Teritorinis policijos komisariatas, atlikęs reikiamą patikrinimą, dokumentus su išvadomis persiunčia Policijos departamentui.

8. Policijos departamentas, gavęs 5 ir 6 punkte nurodytus dokumentus licencijoms importuoti pirotechnikos priemones, ginklus išduoti ne vėliau kaip per 2 darbo dienas Lietuvos Respublikos ginklų fondui pateikia nurodytųjų dokumentų kopijas.

9. Lietuvos Respublikos ginklų fondas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas Policijos departamentui pateikia išvadas dėl licencijos importuoti pirotechnikos priemones, ginklus išdavimo ar neišdavimo.

10. Policijos departamentas ne vėliau kaip per 30 dienų nuo dokumentų pateikimo teritoriniam policijos komisariatui, remdamasis Lietuvos Respublikos ginklų fondo išvadomis (jeigu išduodama licencija importuoti pirotechnikos priemones, ginklus), priima sprendimą išduoti ar atsisakyti išduoti licenciją ir apie tai raštu informuoja pareiškėją. Atsisakymas išduoti licenciją turi būti motyvuotas.

11. Atsiimdamas licenciją, pareiškėjas privalo pateikti Policijos departamentui mokamąjį pavedimą su banko žymomis arba kvitą, patvirtinantį, kad sumokėtas žyminis mokestis.

12. Licencijos, leidžiančios ūkio subjektui verstis licencijuojama veikla, rekvizitai yra šie:

12.1. licenciją išdavusios institucijos pavadinimas;

12.2. licencijos numeris;

12.3. licencijos turėtojas (įmonės kodas, pavadinimas, adresas);

12.4. ūkinės-komercinės veiklos, kuria verstis išduota licencija, pavadinimas;

12.5. licencijos išdavimo (perregistravimo) data (datos).

13. Licencija neišduodama ar neperregistruojama, jeigu:

13.1. pateikti ne visi dokumentai, kurių reikia licencijai gauti ar perregistruoti, arba jie netinkamai įforminti;

13.2. bent vienas iš 5.1 punkte nurodytų asmenų:

13.2.1. yra policijos operatyvinėje, operatyvinėje-prevencinėje ar profilaktinėje įskaitoje;

13.2.2. yra sveikatos priežiūros įstaigos įskaitoje dėl psichikos ligos ar sutrikimo, alkoholizmo, narkomanijos;

13.2.3. yra ribotai veiksnus ar neveiksnus;

13.2.4. yra laikomas įtariamuoju arba jam pareikštas kaltinimas baudžiamojoje byloje (licencijos išdavimo atveju);

13.2.5. atlieka bausmę arba jam verstis šia licencijuojama veikla draudžiama teismo nuosprendžiu;

13.2.6. yra teistas ir jam neišnykęs arba nepanaikintas teistumas;

13.3. įmonė anksčiau turėjo tokią licenciją, tačiau ji buvo panaikinta už licencijuojamos veiklos pažeidimus ir nėra praėję 3 metai nuo licencijos galiojimo panaikinimo (licencijos išdavimo atveju);

13.4. nustatoma, kad licencijai gauti ar perregistruoti pateikti klaidinantys duomenys;

13.5. nustatoma, kad įmonė skolinga Lietuvos valstybės biudžetui, savivaldybės biudžetui, valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui ar fondams, kuriuos administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, arba per paskutiniuosius 3 metus iki paraiškos gauti licenciją pateikimo ar laikotarpiu nuo licencijos išdavimo (perregistravimo) iki paraiškos perregistruoti licenciją pateikimo apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą ar kitaip piktybiškai vengė mokėti mokesčius ir yra įsigaliojęs Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 50 straipsnio 5 dalį skyrimo įmonei.

14. Licencijos išduodamos neribotam laikui ir turi būti perregistruojamos kas 3 metai, skaičiuojant nuo jų išdavimo dienos.

15. Įmonė, norinti perregistruoti licenciją, ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki nustatytosios licencijos perregistravimo datos Policijos departamentui turi pateikti:

15.1. paraišką perregistruoti licenciją;

15.2. teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos pažymą, kad deklaruotos pajamos ir sumokėti mokesčiai, taip pat kad laikotarpiu nuo licencijos išdavimo ar paskutiniojo perregistravimo iki paraiškos perregistruoti licenciją pateikimo nenustatyta apgaulingos apskaitos tvarkymo, kito piktybiško vengimo mokėti mokesčius atvejų ar nėra įsigaliojęs Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 50 straipsnio 5 dalį skyrimo įmonei. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 30 dienų iki paraiškos gauti licenciją pateikimo;

15.3. valstybinio socialinio draudimo įstaigos pažymą, kad sumokėtos valstybinio socialinio draudimo įmokos. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 30 dienų iki paraiškos gauti licenciją pateikimo;

15.4. mokamąjį pavedimą su banko žymomis ar kvitą, patvirtinantį, kad sumokėtas nustatytojo dydžio žyminis mokestis (pateikiama Policijos departamentui priėmus sprendimą perregistruoti licenciją).

16. Policijos departamentas, gavęs 15 punkte nurodytus dokumentus licencijai importuoti pirotechnikos priemones, ginklus perregistruoti ne vėliau kaip per 2 darbo dienas Lietuvos Respublikos ginklų fondui pateikia nurodytųjų dokumentų kopijas.

17. Lietuvos Respublikos ginklų fondas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas Policijos departamentui pateikia išvadas dėl licencijos importuoti pirotechnikos priemones, ginklus perregistravimo ar neperregistravimo.

18. Policijos departamentas ne vėliau kaip per 30 dienų nuo dokumentų pateikimo, remdamasis Lietuvos Respublikos ginklų fondo išvadomis (jeigu perregistruojama licencija importuoti pirotechnikos priemones, ginklus), priima sprendimą perregistruoti arba atsisakyti perregistruoti licenciją ir apie tai raštu informuoja pareiškėją. Atsisakymas perregistruoti licenciją turi būti motyvuotas.

19. Nustatytuoju laiku neperregistruota licencija negalioja.

 

IŠDUOTŲ LICENCIJŲ REGISTRAS

 

20. Policijos departamentas tvarko išduotų licencijų registrą, kuriame nurodoma:

20.1. licencijos numeris;

20.2. licencijos turėtojas (įmonės kodas, pavadinimas, adresas);

20.3. ūkinės-komercinės veiklos, kuria verstis išduota licencija, pavadinimas;

20.4. licencijos išdavimo ir perregistravimo pagrindas (sprendimo išduoti ir perregistruoti licenciją priėmimo data (datos) ir numeris (numeriai);

20.5. licencijos išdavimo (perregistravimo) data (datos);

20.6. licencijos galiojimo sustabdymo ir galiojimo sustabdymo panaikinimo datos bei pagrindas;

20.7. licencijos galiojimo panaikinimo data ir pagrindas;

20.8. duomenys apie tai, nuo kurių metų įmonė verčiasi licencijuojama veikla.

 

LICENCIJUOJAMOS VEIKLOS SĄLYGOS

 

21. Licencijos importuoti pirotechnikos priemones, ginklus suteikia teisę įmonei juos importuoti bei laikyti (saugoti) ir pardavinėti tuose objektuose, kuriems funkcionuoti yra išduotas teritorinio policijos komisariato leidimas.

22. Licencijos pardavinėti pirotechnikos priemones, ginklus suteikia teisę įmonei įsigyti pirotechnikos priemones, ginklus iš įmonių, turinčių licenciją importuoti ar gaminti pirotechnikos priemones, ginklus, ir juos pardavinėti.

23. Leidimas funkcionuoti objektui, kuriame bus galima laikyti (saugoti) pirotechnikos priemones, ginklus ir jais prekiauti, išduodamas tik tuo atveju, jeigu patalpos atitinka nustatytuosius reikalavimus ir teigiamai įvertinama objekto administracijos nustatyta pirotechnikos priemonių, ginklų įsigijimo, laikymo (saugojimo), apskaitos, pardavimo tvarka (taisyklės) bei darbuotojų patikrinimo rezultatai. Objektuose, turinčiuose leidimus funkcionuoti objektui, kuriame prekiaujama ginklais, leidžiama prekiauti ir medžiokliniais peiliais.

24. Įmonės savininku, kontroliuojančiu savininku, taip pat įmonės darbuotoju (jeigu jo darbas susijęs su licencijuojama veikla) negali būti asmuo, kuris apibūdinamas bent viena 13.2.1–13.2.6 punktuose nurodyta aplinkybe.

Kandidatų į darbuotojus duomenis (vardą ir pavardę, asmens kodą, gyvenamąją vietą) ir jų pateiktas pažymas iš psichiatro bei narkologo apie 13.2.2 punkte nurodytas aplinkybes darbdavys pateikia teritoriniam policijos komisariatui. Policijos komisariatas patikrina ir informuoja darbdavį, ar asmeniui leidžiama dirbti darbą, susijusį su prekyba ginklais.

Jeigu pasikeičia įmonės savininkas ar kontroliuojantis savininkas, teritoriniam policijos komisariatui nedelsiant pateikiami asmens tapatybę nustatantys duomenys ir pažymos iš psichiatro bei narkologo. Teritorinis policijos komisariatas patikrina ir informuoja licencijos turėtoją, ar pasikeitus savininkui neatsiras aplinkybių, dėl kurių licencijos galiojimas gali būti panaikintas.

25. Įmonė gali laikyti (saugoti) pirotechnikos priemones, ginklus ir jais prekiauti tik tose patalpose, kurios atitinka Vidaus reikalų ministerijos nustatytus reikalavimus, taip pat kitus teisės aktus.

26. Licencijos turėtojas ir darbuotojai, dirbantys darbą, susijusį su pirotechnikos priemonių, ginklų importu ir jų prekyba, privalo laikytis įstatymų, kitų teisės aktų ir šių taisyklių reikalavimų.

27. Licencijos turėtojas ir darbuotojai, dirbantys darbą, susijusį su pirotechnikos priemonių, ginklų importu ir jų prekyba, privalo vykdyti teisėtus kontroliuojančių institucijų reikalavimus.

28. Įmonė, gavusi licenciją, negali pavesti kitam asmeniui, jį įgalioti ar kitaip jam perleisti teisę vykdyti licencijoje nurodytą veiklą.

29. Licencijos turėtojas kontroliuojančios institucijos reikalavimu turi nedelsdamas pateikti darbuotojų, dirbančių darbą, susijusį su prekyba ginklais, sąrašą.

30. Darbuotojai privalo pranešti darbdaviui, jeigu jiems iškyla 13.2.1–13.2.6 punktuose nurodytų aplinkybių.

31. Darbdavys, sužinojęs, jog darbuotojui iškilo 13.2.1–13.2.6 punktuose nurodytų aplinkybių, privalo derinti tolesnio jo darbo klausimus su teritoriniu policijos komisariatu.

32. Objekte, kuriame prekiaujama ginklais, matomoje vietoje turi būti iškabinta licencijos kopija, leidimas objektui funkcionuoti, ginklų pardavimo taisyklės ir administracijos telefono numeris (buveinės adresas).

33. Licencijos turėtojas reikalaujamą informaciją apie licencijuojamą veiklą privalo pateikti kontroliuojančioms institucijoms jų nustatytu laiku.

 

LICENCIJOS GALIOJIMO SUSTABDYMAS, GALIOJIMO SUSTABDYMO

PANAIKINIMAS IR GALIOJIMO PANAIKINIMAS

 

34. Licencijos galiojimas sustabdomas, jeigu:

34.1. įmonėje pažeisti įstatymų, kitų teisės aktų ar šių taisyklių reikalavimai, susiję su licencijuojama veikla, taip pat nustatytoji pirotechnikos priemonių, ginklų importo, laikymo (saugojimo), apskaitos, pardavimo tvarka (taisyklės) ir tam pažeidimui pašalinti reikia materialinių ar darbo sąnaudų;

34.2. licencijos turėtojas nustatytuoju laiku neatsiskaitė su Lietuvos valstybės biudžetu, savivaldybės biudžetu ir fondais, kuriuos administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetu, nevykdo įsipareigojimų muitinei.

35. Jeigu licencijos galiojimas sustabdomas, licencijos turėtojas licencijuojamos veiklos pažeidimus turi pašalinti ne vėliau kaip per 3 mėnesius.

36. Pašalinęs pažeidimus, licencijos turėtojas turi raštu informuoti apie tai licencijos galiojimą sustabdžiusią instituciją, kuri patikrina, ar pažeidimai tikrai pašalinti, ir priima sprendimą panaikinti licencijos galiojimo sustabdymą, o jeigu pažeidimas nepašalintas, – panaikinti licencijos galiojimą.

37. Jeigu padarytas pažeidimas tiriamas kitų teisės aktų nustatyta tvarka ir nurodytais terminais, licencijos galiojimas gali būti sustabdomas, iki tyrimo byloje bus priimtas atitinkamas sprendimas.

38. Licencijos turėtojas gali būti įspėjamas nesustabdžius licencijos galiojimo, jeigu:

38.1. įmonėje pažeisti įstatymų, kitų teisės aktų ar šių taisyklių reikalavimai, susiję su licencijuojama veikla, taip pat nustatytoji ginklų importo, laikymo (saugojimo), apskaitos, pardavimo tvarka (taisyklės) ir tam pažeidimui pašalinti nereikia materialinių ar darbo sąnaudų;

38.2. įmonėje darbą, susijusį su prekyba ginklais, dirba 24 punkte nurodyta tvarka nepatikrinti asmenys.

39. Licencijos galiojimas panaikinamas, jeigu:

39.1. licencijos turėtojas raštu prašo panaikinti licencijos galiojimą;

39.2. licencijos turėtojas per nustatytąjį laiką nepašalina licencijuojamos veiklos pažeidimo;

39.3. įmonė baigia veiklą kaip savarankiškas ūkio subjektas;

39.4. nustatoma, kad teritoriniam policijos komisariatui (su paraiška gauti licenciją) ar licencijuojamą veiklą kontroliuojančioms institucijoms buvo pateikta tikrovės neatitinkanti informacija;

39.5. licencijos turėtojas buvo įspėtas arba sustabdytas jam išduotos licencijos galiojimas ir jis per vienerius metus antrą kartą padarė pažeidimą, susijusį su šia licencijuojama veikla;

39.6. nustatoma, kad licencijos turėtojas apgaulingai tvarkė apskaitą, kitaip piktybiškai vengė mokėti mokesčius ir yra įsigaliojęs Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 50 straipsnio 5 dalį skyrimo įmonei.

40. Panaikinus licencijos galiojimą, nauja licencija gali būti išduodama ne anksčiau kaip po 3 metų nuo jos galiojimo panaikinimo dienos. Ši nuostata netaikoma 39.1 punkte nurodytu atveju.

41. Atsisakymas išduoti licenciją, jos galiojimo sustabdymas, galiojimo panaikinimas gali būti apskųstas teismine tvarka.

42. Apie licencijos išdavimą, galiojimo sustabdymą, galiojimo sustabdymo panaikinimą, galiojimo panaikinimą Policijos departamentas skelbia „Valstybės žiniose“, nurodydamas:

42.1. įmonės kodą, pavadinimą, adresą;

42.2. licencijos numerį;

42.3. veiklą, kuria verstis išduota licencija;

42.4. licencijos išdavimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo, galiojimo panaikinimo datas.

 

MOKESTIS UŽ LICENCIJOS IŠDAVIMĄ IR PERREGISTRAVIMĄ

 

43. Už licencijos išdavimą ir perregistravimą imamas žyminis mokestis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

 

KONTROLĖ

 

44. Įmonių veiklą, susijusią su pirotechnikos priemonių, ginklų importu ir jų prekyba, kontroliuoja Policijos departamentas, teritoriniai policijos komisariatai ir kitos institucijos pagal savo kompetenciją.

______________

 

 

part_e8efc35938e840dd9e674602ac9f970f_end