PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIUS
Į S A K Y M A S
DĖL MINIMALIŲ REIKALAVIMŲ VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ IR DARBUOTOJŲ PRIEŠGAISRINĖS SAUGOS MOKYMO PROGRAMOMS PATVIRTINIMO
2003 m. birželio 20 d. Nr. 112
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos priešgaisrinės saugos įstatymo (Žin., 2002, Nr. 123-5518) 7 straipsnio 5 punktu:
1. Tvirtinu minimalius reikalavimus valstybės tarnautojų ir darbuotojų priešgaisrinės saugos mokymo programoms (pridedama).
PATVIRTINTA
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo
departamento direktoriaus 2003 m. birželio 20
d. įsakymu Nr. 112
MINIMALŪS REIKALAVIMAI VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ IR DARBUOTOJŲ PRIEŠGAISRINĖS SAUGOS MOKYMO PROGRAMOMS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Valstybės tarnautojų ir darbuotojų priešgaisrinės saugos mokymo paskirtis – supažindinti valstybės tarnautojus ir darbuotojus su galimomis gaisrų kilimo priežastimis, pagrindiniais priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimais objektui ir atskiriems darbo barams, priešgaisrine įranga, valstybės tarnautojų ir darbuotojų teisėmis ir pareigomis priešgaisrinės saugos srityje, atsakomybe už priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus.
II. MOKYMO TVARKA
2. Valstybės tarnautojų ir darbuotojų priešgaisrinės saugos mokymą įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje (toliau – objekte) organizuoja objekto vadovas. Tam jis turi parengti specialią priešgaisrinės saugos mokymo programą, kurioje nurodoma:
III. PRIEŠGAISRINĖS SAUGOS MOKYMO MASTAS
IV. PRIEŠGAISRINĖS SAUGOS MOKYMO TEMOS
6. Pagrindiniai priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimai objektui ir atskiriems darbo barams (3 valandos):
7. Priešgaisrinė įranga (2 valandos):
9. Valstybės tarnautojų ir darbuotojų teisės ir pareigos priešgaisrinės saugos srityje. Atsakomybė už priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus (1 valanda).
PASTABOS:
1. Nagrinėjant priešgaisrinės saugos mokymo programos temas, tikslinga aptarti būdingiausius gaisrų atvejus objekte, kituose panašiuose objektuose.
2. Valstybės tarnautojų ir darbuotojų priešgaisrinės saugos mokymui rekomenduojama naudoti įvairias mokymo priemones: plakatus, schemas, maketus ir pan.
3. Nagrinėjant temą „Pirminės gaisro gesinimo priemonės“, rekomenduojama klausytojams praktiškai pademonstruoti atskirų tipų gesintuvų veikimo principą, o temos „Veiksmai kilus gaisrui“ nagrinėjimo metu organizuoti praktinius valstybės tarnautojų ir darbuotojų užsiėmimus.