LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

P O T V A R K I S

 

1992 m. balandžio 15 d. Nr. 378p

Vilnius

 

Iš dalies pakeičiant ir papildant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. balandžio 7 d. potvarkį Nr. 363p:

1. Išdėstyti 1 ir 2 punktus taip:

1. Įpareigoti ministerijas, valstybines tarnybas ir inspekcijas (išskyrus naujai įsteigtas arba reorganizuotas) atleisti (sumažinti) vidutiniškai 30 procentų jų darbuotojų (specialistų) pagal priedą.

2. Įpareigoti miestų (rajonų) valdybas atleisti vidutiniškai 30 procentų jų darbuotojų (specialistų), iš jų 10 procentų – pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. vasario 26 d. nutarime Nr. 129 nustatytą darbuotojų etatų mažinimą.

Šis reikalavimas netaikomas privatizavimo ir žemėtvarkos skyrių bei tarnybų darbuotojams“.

2. Nustatyti šią nurodytojo potvarkio vykdymo tvarką:

2.1. nurodytasis potvarkis neliečia tų ministerijų, valstybinių tarnybų, inspekcijų, taip pat miestų (rajonų) valdybų pavaldžių įstaigų bei organizacijų, kurios buvo įsteigtos (sudarytos) po 1991 m. sausio 1 d. (išskyrus organizacijas, išvardytas nurodytojo potvarkio priede). Neatestuojami darbuotojai (specialistai) priimti po 1991 m. sausio 1 dienos;

2.2. ministerijoms, valstybinėms tarnyboms ir inspekcijoms atleidžiant darbuotojus (specialistus) pagal nurodytąjį potvarkį, įskaitomas etatų mažinimas, nustatytas vadovaujantis Lietuvos Respublikos 1992 m. vasario 27 d. įstatymu „Dėl Lietuvos Respublikos 1992 m. valstybės biudžeto ir atskaitymų į savivaldybių biudžetus normatyvų bei dotacijų“ ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. balandžio 3 d. potvarkiu Nr. 347p;

2.3. jeigu ministerijose, valstybinėse tarnybose ir inspekcijose, miestų (rajonų) valdybose pagal atestavimo komisijų išvadas nėra būtina atleisti nustatyto darbuotojų (specialistų) skaičiaus, jos, informavusios apie tai Lietuvos Respublikos Vyriausybę, gali atitinkamai mažinti šį skaičių.

Tuo atveju turi būti įvykdytas etatų mažinimas, nurodytas šio potvarkio 2.2 punkte.

3. Iš dalies pakeičiant nurodytojo potvarkio 3 punktą, nustatyti, kad iki 1992 m. gegužės 10 d. turi būti atestuoti darbuotojai (specialistai) ir priimtas sprendimas dėl jų atleidimo arba perkėlimo į kitą darbą vadovaujantis įstatymais.

Jeigu nebus vykdoma atestacija, Finansų ministerija privalo sumažinti atitinkamai ministerijai, valstybinei tarnybai, inspekcijai, miesto (rajono) valdybai darbo apmokėjimo fondą.

4. Atestuojami organizacijų padalinių vadovai, jų pavaduotojai ir darbuotojai (specialistai), išskyrus nėščiąsias ir motinas, turinčias vaikų iki trejų metų.

5. Ministerijų, valstybinių tarnybų, inspekcijų, miestų (rajonų) valdybų vadovai sudaro atestavimo komisijas iš šių organizacijų darbuotojų. Į jas įtraukiami ir nurodytojo potvarkio 4 punkto antrojoje pastraipoje išvardyti atstovai.

Ministerijų, valstybinių tarnybų ir inspekcijų atestavimo komisijų sudėtį tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Miestų (rajonų) savivaldybėse, kurių tarybų sudėtį Lietuvos Respublikos Vyriausybė pasiūlė Lietuvos Respublikos Aukščiausiajai Tarybai pakeisti, atestavimo komisijos sudaromos suderinus su Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovais- konsultantais.

Konkretų atestacijos laiką tvirtina organizacijų vadovai.

Atestuojama dalyvaujant struktūrinio padalinio, kuriame dirba atestuojamasis darbuotojas, vadovui. Atestavimo komisija išklauso atestuojamojo darbuotojo pasisakymą apie jo darbą ir nagrinėja pateiktą medžiagą. Atestuojamojo darbuotojo darbas turi būti svarstomas reikliai, principingai ir geranoriškai, užkertant kelią subjektyvumui.

Darbuotojui neatvykus be pateisinamų priežasčių į atestavimo komisijos posėdį, komisija gali jį atestuoti jam nedalyvaujant.

Atestavimo komisija, visapusiškai ir objektyviai apsvarsčiusi darbuotojo kompetenciją, atsižvelgdama į jo darbštumą, sąžiningumą ir tai, ar jis operatyviai vykdo normatyvinius aktus, duoda vieną iš šių jo veiklos įvertinimų:

tinka užimti einamąsias pareigas;

netinka užimti einamųjų pareigų.

Atestavimo komisijos sprendimas priimamas atviru balsavimu, dalyvaujant atestuojamajam darbuotojui. Atestuojama ir balsuojama, jeigu yra ne mažiau kaip 2/3 atestavimo komisijos narių. Balsavimo rezultatai nustatomi paprasta balsų dauguma. Esant lygiam balsų skaičiui, pripažįstama, jog atestuojamasis darbuotojas tinka užimti einamąsias pareigas. Atestavimo rezultatai pranešami darbuotojui iš karto po balsavimo.

Atestavimo rezultatai įrašomi į atestacinį lapą, kurį pasirašo atestavimo komisijos pirmininkas ir sekretorius.

Atestacinis lapas laikomas darbuotojo (specialisto) asmens byloje.

Komisija atestavimo rezultatus praneša organizacijų vadovams per 2 dienas po atestacijos.

Remdamasis atestavimo komisijos įvertinimu, organizacijos vadovas priima sprendimą dėl darbuotojų, atestavimo komisijos pripažintų netinkamais užimti einamųjų pareigų, atleidimo iš darbo.

6. Darbuotojas, atestavimo komisijos pripažintas netinkamu užimti einamųjų pareigų, atleidžiamas pagal Lietuvos Respublikos darbo sutarties įstatymą arba jo sutikimu įstatymo nustatyta tvarka gali būti perkeltas į kitą darbą.

Darbo ginčai, susiję su darbuotojų, pripažintų netinkamais užimti einamųjų pareigų, atleidimu, nagrinėjami laikantis įstatymų nustatytos tvarkos.

7. Nurodytojo potvarkio priedo 5 punkte po žodžių „Finansų ministerijoje“ įrašyti žodžius „ir Krašto apsaugos ministerijoje“.

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                                 G. VAGNORIUS

 


 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1992 m. balandžio 7 d. potvarkio Nr. 363p

priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1992 m. balandžio 15 d. potvarkio Nr. 378p

redakcija)

 

MINISTERIJOSE, VALSTYBINĖSE TARNYBOSE IR INSPEKCIJOSE NUMATOMAS DARBUOTOJŲ (SPECIALISTŲ) ATLEIDIMAS (SUMAŽINIMAS)

 

1. Prekybos ir materialinių išteklių ministerijoje – 50 procentų darbuotojų.

2. Ekonomikos ministerijos Pramonės departamente ir Kainų ir konkurencijos departamente – 40 procentų darbuotojų.

3. Sveikatos apsaugos ministerijoje ir Socialinės apsaugos ministerijoje – dalies darbuotojų atleidimo (sumažinimo) klausimą spręsti sujungiant šias ministerijas.

4. Užsienio reikalų ministerijoje ir Žemės ūkio ministerijoje – dalies darbuotojų atleidimo (sumažinimo) klausimą spręsti atskirai.

5. Atsižvelgiant į tai, kad 1992 metais Vidaus reikalų ministerija buvo reorganizuota ir 40 procentų buvo sumažintas darbuotojų skaičius, taip pat į tai, kad Tarptautinių ekonominių santykių ministerija naujai įsteigta, šiose ministerijose, taip pat Finansų ministerijoje ir Krašto apsaugos ministerijoje darbuotojų atleidimo (sumažinimo) nenustatyti.

6. Visose kitose ministerijose, valstybinėse tarnybose ir inspekcijose (išskyrus Statistikos departamentą) – 30 procentų darbuotojų.

7. Lietuvos Respublikos Vyriausybės aparate – 15 procentų darbuotojų.

______________