Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

NUTARIMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2002 M. BIRŽELIO 24 D. NUTARIMO NR. 966 „DĖL KONKURSŲ Į VALSTYBĖS TARNAUTOJO PAREIGAS ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2011 m. spalio 12 d. Nr. 1196

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pakeisti Konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 24 d. nutarimu Nr. 966 „Dėl Konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 65-2654, Nr. 86-3693; 2003, Nr. 112-5006; 2006, Nr. 73-2784; 2007, Nr. 103-4210, Nr. 135-5467; 2009, Nr. 19-757, Nr. 106-4417; 2010, Nr. 87-4589):

1.1. Papildyti 11 punktu:

11. Šiame Apraše vartojamos sąvokos:

Bendrieji mąstymo gebėjimai – gebėjimas mokytis, verbaliniai įgūdžiai ir verbalinis mąstymas, skaičiavimo įgūdžiai ir skaitinis mąstymas.

Bendrosios kompetencijos – žinių, gebėjimų, įgūdžių, patirties, elgesio, požiūrių ir asmeninių savybių derinys, būtinas pareigybės funkcijoms atlikti, ir sugebėjimas juos pritaikyti darbe.

Ekspertas – asmuo, turintis ne trumpesnę kaip 3 metų praktinės veiklos patirtį arba ne žemesnį kaip daktaro mokslo laipsnį srityje, kurios žinios tikrinamos per egzaminą žodžiu.

Užsienio kalbos ekspertas – asmuo, turintis ne žemesnį kaip aukštąjį universitetinį humanitarinių mokslų studijų srities filologijos krypties išsilavinimą (baigęs užsienio kalbos studijų programą) arba mokantis užsienio kalbą, kurios žinios tikrinamos per egzaminą žodžiu, aukštesniu lygiu, nei nustatyta pareigybės, į kurią vyksta konkursas, aprašyme. Užsienio kalbos mokėjimo lygiai nustatomi vadovaujantis 2004 m. gruodžio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu Nr. 2241/2004/EB dėl bendros Bendrijos sistemos siekiant užtikrinti kvalifikacijų ir gebėjimų skaidrumą (Europasas) (OL 2004 L 390, p. 6). Užsienio kalbos eksperto funkcijas gali atlikti vienas iš komisijos narių.“

1.2. Išdėstyti 61 punktą taip:

61. Valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo organizuoja konkursą į karjeros valstybės tarnautojo, įstaigos vadovo (išskyrus įstaigos vadovą, priimamą į pareigas politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu) pareigas, paskelbus apie konkursą „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“ ir valstybės tarnybos tvarkymo įstaigos interneto tinklalapyje. Paskelbus apie konkursą valstybės tarnybos tvarkymo įstaigos interneto tinklalapyje, valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo apie šį konkursą papildomai skelbia savo įstaigos interneto tinklalapyje, kuriame taip pat nurodo, iš kokių teisės aktų, susijusių su pareigybės, dėl kurios vyksta konkursas, funkcijomis, ir kiek testo klausimų parengs konkursą organizuojanti įstaiga.“

1.3. Išdėstyti 61 punktą taip:

61. Valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo organizuoja konkursą į karjeros valstybės tarnautojo, įstaigos vadovo (išskyrus įstaigos vadovą, priimamą į pareigas politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu) pareigas, paskelbus apie konkursą „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“ ir valstybės tarnybos tvarkymo įstaigos interneto tinklalapyje. Paskelbus apie konkursą valstybės tarnybos tvarkymo įstaigos interneto tinklalapyje, valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo apie šį konkursą papildomai skelbia savo įstaigos interneto tinklalapyje.“

1.4. Įrašyti 7 punkte vietoj žodžių „pasirinktame šalies dienraštyje, taip pat vietos spaudoje“ žodžius „kitose visuomenės informavimo priemonėse“.

1.5. Išdėstyti 9.1 punktą taip:

9.1. prašymą leisti dalyvauti konkurse (toliau vadinama – prašymas), nurodęs, kokiu būdu – raštu ar elektroniniu paštu – informuoti pretendentą apie atitiktį šio Aprašo 15 punkto reikalavimams.“

1.6. Išdėstyti 10 punktą taip:

10. Pretendentai gali pateikti dokumentus konkursą organizuojančios įstaigos struktūriniam padaliniui arba valstybės tarnautojui, atliekančiam personalo administravimo funkcijas (toliau vadinama – personalo administravimo tarnyba), asmeniškai, siųsti registruotu laišku arba per Valstybės tarnybos valdymo informacinės sistemos posistemę „Savitarna“ (toliau vadinama – posistemė „Savitarna“).“

1.7. Išdėstyti 12 punktą taip:

12. Jeigu dokumentai siunčiami konkursą organizuojančiai įstaigai registruotu laišku, pateikiamos šio Aprašo 9.2, 9.5 ir 9.6 punktuose nurodytų dokumentų kopijos. Jeigu pretendentų pateiktos dokumentų kopijos nepatvirtintos notaro, pretendentai privalo pateikti dokumentus konkurso dieną jiems praneštu laiku.

Jeigu dokumentai pateikiami konkursą organizuojančiai įstaigai per posistemę „Savitarna“, pretendentai privalo pateikti dokumentus konkurso dieną jiems praneštu laiku.

Pretendentų pateikti dokumentai su registruotu laišku gautomis dokumentų kopijomis, kurios nepatvirtintos notaro, ar su dokumentais, pateiktais per posistemę „Savitarna“, sutikrinami iki konkurso pradžios ir grąžinami pretendentams.

Pretendentams, nepateikusiems dokumentų, ar sutikrinant nustačius, kad pateikti dokumentai neatitinka pateiktų dokumentų kopijų, kurios nepatvirtintos notaro, ar dokumentų, pateiktų per posistemę „Savitarna“, neleidžiama dalyvauti konkurse ir apie tai pažymima pretendentų į valstybės tarnautojo pareigas, kuriems dėl dokumentų ir jų kopijų neatitikimo ar nepateikimo neleista dalyvauti konkurse, lentelėje (toliau vadinama – lentelė) (šio Aprašo 8 priedas). Neatitinkančių dokumentų kopijos pridedamos prie užpildytos lentelės.

Pretendentai gali pateikti kitą asmens tapatybę, amžių ir pilietybę patvirtinantį dokumentą, ne tą, kurio kopija pateikta konkursą organizuojančiai įstaigai.

Kai iš pretendentų pateiktų išsilavinimą patvirtinančių dokumentų negalima nustatyti jų valstybinės kalbos mokėjimo lygio pagal valstybinės kalbos mokėjimo kategorijas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688 (Žin., 2003, Nr. 123-5618), pretendentai turi pateikti konkursą organizuojančiai įstaigai valstybinės kalbos mokėjimo pažymėjimą, patvirtinantį jų įgytą atitinkamo lygio valstybės tarnautojo pareigoms taikomą valstybinės kalbos mokėjimo kategoriją pagal valstybinės kalbos mokėjimo kategorijas.“

1.8. Išdėstyti 15 punktą taip:

15. Jeigu pretendentas neatitinka Valstybės tarnybos įstatymo 31 straipsnio nepriekaištingos reputacijos reikalavimų, Valstybės tarnybos įstatymo 9 straipsnio 1 dalies bendrųjų reikalavimų (toliau vadinama – bendrieji reikalavimai) ir specialiųjų reikalavimų, nustatytų pareigybės aprašyme, jam per 5 darbo dienas nuo dokumentų gavimo konkursą organizuojančioje įstaigoje prašyme nurodytu būdu išsiunčiamas pranešimas apie tai, kad jam neleidžiama dalyvauti konkurse (pretendentų prašymai, anketos ir dokumentų kopijos negrąžinami). Jeigu pretendentas atitinka šiuos reikalavimus, jam ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki konkurso prašyme nurodytu būdu išsiunčiamas pranešimas apie konkurso datą, laiką, vietą ir šio Aprašo 12 punkte nurodytu atveju – apie dokumentų pateikimo laiką.“

1.9. Išdėstyti 21 punktą taip:

21. Komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 5 narių. Valstybės politikas, išskyrus šio Aprašo 24 punkte nurodytus atvejus, negali būti komisijos nariu.

Valstybės tarnybos tvarkymo įstaigos vadovo sprendimu komisijos darbe stebėtojo teisėmis gali dalyvauti valstybės tarnybos tvarkymo įstaigos valstybės tarnautojas.

Stebėtojo teisėmis komisijos darbe dalyvaujantis asmuo turi teisę susipažinti su visais dokumentais, susijusiais su konkurso organizavimu, taip pat reikšti komisijos nariams ir sekretoriui rekomendacinio pobūdžio pastabas dėl šio Aprašo laikymosi. Šis valstybės tarnautojas ne vėliau kaip po 2 darbo dienų nuo konkurso pabaigos konkursą organizavusiai įstaigai pateikia rašytinę išvadą apie šio Aprašo laikymąsi konkurso metu. Nurodytoji išvada pridedama prie pretendentų į valstybės tarnautojo pareigas konkurso protokolo (šio Aprašo 5 priedas) (toliau vadinama – konkurso protokolas, protokolas) ir yra sudedamoji šio protokolo dalis.“

1.10. Išdėstyti 22 punktą taip:

22. Įsakyme dėl komisijos sudarymo nurodomi komisijos pirmininkas, kiti komisijos nariai, šio Aprašo 28 punkte nurodyti ekspertai, jeigu jie kviečiami į konkursą, užsienio kalbos (-ų) ekspertas (-ai), jeigu organizuojamo konkurso pareigybės aprašyme nustatytas užsienio kalbos reikalavimas, ir komisijos sekretorius. Komisijos sekretorius nėra komisijos narys.“

1.11. Išdėstyti 24 punktą taip:

24. Į komisijos narių sąrašą turi būti įtraukti konkursą organizuojančios įstaigos personalo administravimo tarnybos vadovas arba kitas valstybės tarnautojas, atliekantis personalo administravimo funkcijas, ir tiesioginis būsimo valstybės tarnautojo vadovas (arba jo įgaliotas valstybės tarnautojas). Jeigu rengiamas konkursas įstaigos vadovo, jo pavaduotojo, ministerijos kanclerio, administracijos vadovo, departamento (valdybos) direktoriaus ir jo pavaduotojo pareigoms, į komisijos narių sąrašą turi būti įtrauktas valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo arba jo įgaliotas valstybės tarnautojas ir konkursą organizuojančios įstaigos personalo tarnybos vadovas. Krašto apsaugos sistemoje šie asmenys gali būti profesinės karo tarnybos kariai. Organizuojant konkursą įstaigos vadovo, ministerijos kanclerio pareigoms, komisijos pirmininkas gali būti valstybės politikas.“

1.12. Išdėstyti 28 punktą taip:

28. Konkurso metu komisiją sudarančio asmens sprendimu komisijos posėdyje patariamojo balso teise turi dalyvauti užsienio kalbos (-ų) ekspertas (-ai) arba užsienio kalbos eksperto funkcijos pavedamos vienam iš komisijos narių. Komisiją sudarančio asmens sprendimu komisijos posėdyje patariamojo balso teise gali dalyvauti srities (-čių), susijusios (-ių) su pareigybės aprašyme nustatytomis funkcijomis, ekspertas (-ai).

Eksperto (-ų), užsienio kalbos eksperto (-ų) paslaugos gali būti perkamos Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) nustatyta tvarka.“

1.13. Išdėstyti 32 punktą taip:

32. Konkursas įstaigos vadovo, jo pavaduotojo, ministerijos kanclerio, administracijos vadovo, departamento (valdybos) direktoriaus ir jo pavaduotojo, kitų valstybės tarnautojų, turinčių pavaldžių asmenų, pareigoms vykdomas penktadieniais. Konkursas kitoms valstybės tarnautojų pareigoms vykdomas pirmadieniais ir trečiadieniais.“

1.14. Išdėstyti 35 punktą taip:

35. Konkursas pradedamas nuo egzamino raštu. Pretendentas, laikydamas egzaminą raštu, sprendžia testą, sudarytą atitinkamoms pareigoms, nurodytoms šio Aprašo 32 punkte.“

1.15. Išdėstyti 36 punktą taip:

36. Pretendentui suteikiamas šifras, susidedantis iš 6 ženklų – 3 raidžių ir 3 skaitmenų. Jeigu konkurse dalyvauja vienas pretendentas, šifras jam nesuteikiamas. Šifro korteles pretendentai traukia burtais. Šifro kortelių turi būti daugiau negu pretendentų. Šifro kortelę pretendentai turi saugoti visą konkurso laiką (išskyrus šio Aprašo 48 punkte nurodytą atvejį) ir grąžinti komisijos sekretoriui tik po to, kai egzamino žodžiu vertinimo balai įrašomi konkurso protokolo egzamino žodžiu vertinimo suvestinėje lentelėje.“

1.16. Išdėstyti 40 punktą taip:

40. Atsakydamas į testo klausimus, pretendentas pažymi vieną atsakymą.“

1.17. Išdėstyti 41 punktą taip:

41. Nuo 30 iki 50 testo klausimų, sudaromų iš teisės aktų, susijusių su pareigybės, dėl kurios vyksta konkursas, funkcijomis, parengia konkursą organizuojanti įstaiga.

70 testo klausimų, sudarytų iš įstatymų ir kitų teisės aktų, nurodytų šio Aprašo 6 priede (toliau vadinama – skelbiami testo klausimai), skelbiami kiekvieną pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį 9 valandą Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje atskiru pranešimu. Nesant kompiuterinio ryšio ir konkursą organizuojančiai įstaigai prašant, valstybės tarnybos tvarkymo įstaiga šiuos klausimus pateikia nurodytu faksu. Nurodyti testo klausimai išimami 10 valandą.“

1.18. Išdėstyti 41 punktą taip:

41. Testas sudaromas iš trijų dalių, kuriose pateikiami bendrųjų mąstymo gebėjimų, bendrųjų kompetencijų klausimai ir klausimai iš teisės aktų, nurodytų šio Aprašo 6 priede. Bendrųjų mąstymo gebėjimų dalis sudaro 40 procentų, bendrųjų kompetencijų dalis – 50 procentų, dalis iš teisės aktų – 10 procentų testo.

Testas skelbiamas pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį 9 valandą Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje atskiru pranešimu. Nesant kompiuterinio ryšio ir konkursą organizuojančiai įstaigai prašant, valstybės tarnybos tvarkymo įstaiga šiuos klausimus pateikia nurodytu faksu. Nurodyti testo klausimai išimami 10 valandą.“

1.19. Išdėstyti 42 punktą taip:

42. Komisijos sekretorius, gavęs testo klausimus, išspausdina (padaugina) reikiamą jų egzempliorių skaičių (tiek, kiek yra pretendentų) ir išdalija pretendentams. Pretendentams pateikiami vienodi testo klausimai. Turi būti užtikrintas testo klausimų konfidencialumas.“

1.20. Išdėstyti 45 punktą taip:

45. Teisingi atsakymai į skelbiamus testo klausimus pateikiami Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje atskiru pranešimu (arba šio Aprašo 41 punkto antrojoje pastraipoje nurodytu atveju – faksu) pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais 11 valandą ir išimami 12 valandą.“

1.21. Išdėstyti 45 punktą taip:

45. Atsakymai į testo klausimus pateikiami Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje atskiru pranešimu (arba šio Aprašo 41 punkto antrojoje pastraipoje nurodytu atveju – faksu) pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais 11 valandą ir išimami 12 valandą.“

1.22. Išdėstyti 46 punktą taip:

46. Pasibaigus testui spręsti skirtam laikui, komisijos sekretorius surenka išspręstus testus. Testai tikrinami dalyvaujant pretendentams. Klaidingi atsakymai pažymimi kita spalva, negu testo atsakymus žymėjo pretendentai. Testo atsakymai vertinami balais pagal šiame punkte nurodytą formulę ir apvalinimo taisyklę, tai yra gautas testo įvertinimas balais apvalinamas iki 1 skaitmens po kablelio (jeigu antrasis skaitmuo po kablelio yra ? >= 5, apvalinama į didesniąją pusę; jeigu antrasis skaitmuo po kablelio yra < 5, apvalinama į mažesniąją pusę):

 

T (testo įvertinimas balais) = X * 100 * 0,1 (koeficientas), kur:

Y

X – teisingų atsakymų skaičius;

Y – testo klausimų skaičius.“

1.23. Įrašyti 48 punkte vietoj skaičiaus „6“ skaičių „5“.

1.24. Išdėstyti 49 punktą taip:

49. Egzaminą žodžiu turi teisę laikyti tie pretendentai, kurie per egzaminą raštu surenka 5 ir daugiau balų.“

1.25. Išdėstyti 50 punktą taip:

50. Egzaminas žodžiu pradedamas nuo užsienio kalbų, privalomų pareigybės aprašyme nustatytoms funkcijoms atlikti, mokėjimo patikrinimo. Jeigu tikrinant nustatoma, kad pretendentas neatitinka pareigybės aprašyme nustatyto užsienio kalbos reikalavimo, komisijos pirmininko sprendimu jam neleidžiama toliau dalyvauti egzamine žodžiu ir apie tai pažymima protokole pretendentų į valstybės tarnautojo pareigas, kuriems dėl neatitikties pareigybės aprašyme nustatytam užsienio kalbos reikalavimui, neleista dalyvauti egzamine žodžiu, lentelėje.

Per egzaminą žodžiu kiekvienas komisijos narys pateikia vienodus klausimus visiems pretendentams, siekdamas patikrinti pretendento gebėjimus atlikti valstybės tarnautojo pareigybės, dėl kurios vyksta konkursas, aprašyme nustatytas funkcijas. Pretendentams taip pat gali būti užduodami jų atsakymus patikslinantys klausimai. Pretendentai egzaminuojami žodžiu individualiai, kitiems pretendentams nedalyvaujant. Pretendentų eiliškumas per egzaminą žodžiu nustatomas pagal abėcėlę.

Kai vyksta konkursas įstaigos vadovo, jo pavaduotojo, ministerijos kanclerio, administracijos vadovo, departamento (valdybos) direktoriaus ir jo pavaduotojo pareigoms, per egzaminą žodžiu pretendentams taip pat žodžiu pateikiamos užduotys, skirtos praktiniams šių pretendentų vadovavimo gebėjimams įvertinti. Visiems konkurse dalyvaujantiems pretendentams pateikiama (-os) ta (-os) pati (pačios) užduotis (-ys). Užduotys ir jų atsakymai skelbiami Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje atskiru pranešimu penktadienį 13 valandą ir išimami 14 valandą.“

1.26. Išdėstyti 57 punktą taip:

57. Jeigu didžiausią vienodą balų skaičių surinko keli pretendentai, konkurso laimėtoją pasirenka tiesioginis būsimo valstybės tarnautojo vadovas (arba jo įgaliotas valstybės tarnautojas).“

1.27. Išdėstyti 63 punktą taip:

63. Duomenys apie pretendentus, išskyrus šiame Apraše nurodytus atvejus, neskelbiami. Testo klausimai ir atsakymai į juos, taip pat užduotys, išskyrus šiame Apraše nurodytus atvejus, neskelbiami.“

1.28. Įrašyti 3 priedo lentelės septintojoje skiltyje po žodžių „registracijos Nr.“ žodžius „ir data, gaunant per posistemę „Savitarna“ – gavimo data ir Nr.“.

1.29. 5 priede:

1.29.1. Papildyti priedą pretendentų į valstybės tarnautojo pareigas, kuriems dėl neatitikties pareigybės aprašyme nustatytam užsienio kalbos reikalavimui neleista dalyvauti egzamine žodžiu, lentele – įterpti ją po žodžių „Visų parengtų kortelių šifrų numeriai (surašomi posėdžio pradžioje)“:

 

„Pretendentų į valstybės tarnautojo pareigas, kuriems dėl neatitikties pareigybės aprašyme nustatytam užsienio kalbos reikalavimui, neleista dalyvauti egzamine žodžiu, lentelė

 

 

Eil. Nr.

 

Pretendento vardas ir pavardė

 

Užsienio kalbos eksperto žyma dėl pretendento neatitikties užsienio kalbos reikalavimui

 

Užsienio kalbos eksperto parašas

 

Pretendento parašas*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Pretendentui atsisakius pasirašyti, apie tai pažymi komisijos sekretorius.“

1.29.2. Išdėstyti egzamino žodžiu vertinimo suvestinę lentelę taip:

 

„Egzamino žodžiu vertinimo suvestinė lentelė

 

Eil. Nr.

Pretendento vardas ir pavardė

Žyma apie pretendento atitiktį užsienio kalbos reikalavimui (atitinka arba neatitinka)

Komisijos nariai

Balų vidurkis“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.30. Išdėstyti 6 priedą nauja redakcija (pridedama).

1.31. Pripažinti netekusiu galios 7 priedą.

2. Įpareigoti Valstybės tarnybos departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos iki 2012 m. liepos 1 dienos:

2.1. pakeisti Valstybės tarnybos valdymo informacinės sistemos nuostatus ir Valstybės tarnybos valdymo informacinės sistemos duomenų saugos nuostatus, patvirtintus Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2007 m. sausio 8 d. įsakymu Nr. 27V-8 (Žin., 2007, Nr. 5-245);

2.2. sudaryti galimybę per Valstybės tarnybos valdymo informacinės sistemos posistemę „Savitarna“ pateikti dokumentus konkursą organizuojančiai įstaigai;

2.3. parengti testo klausimus, užduotis, testo ir užduočių vertinimo tvarką.

3. Nustatyti, kad:

3.1. Šio nutarimo 1.3, 1.6, 1.7, 1.13, 1.14, 1.16, 1.18, 1.19, 1.21–1.24 punktai ir 1.25 punktas, kiek tai susiję su šiuo punktu keičiamo aprašo 50 punkto nuostata dėl pateikiamos per egzaminą žodžiu užduoties, 1.27, 1.28, 1.30 ir 1.31 punktai įsigalioja 2012 m. liepos 1 dieną.

3.2. Šio nutarimo 1.2, 1.17 ir 1.20 punktai galioja iki 2012 m. birželio 30 dienos.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              ANDRIUS KUBILIUS

 

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                 RAIMUNDAS PALAITIS

 

 

 

Konkursų į valstybės tarnautojo

pareigas organizavimo tvarkos aprašo

6 priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2011 m. spalio 12 d. nutarimo Nr. 1196

redakcija)

 

TEISĖS AKTŲ, IŠ KURIŲ NUOSTATŲ SUDAROMI TESTO KLAUSIMAI, SĄRAŠAS

 

I. ASMENIMS, DALYVAUJANTIEMS KONKURSE ĮSTAIGOS VADOVO, JO PAVADUOTOJO, MINISTERIJOS KANCLERIO, administracijOS vadovO, departamentO (valdybOS) direktoriAUS ir jO pavaduotojO PAREIGOMS

 

1. Lietuvos Respublikos Konstitucija.

2. Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymas.

3. Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymas.

4. Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymas.

5. Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymas.

6. Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymas.

7. Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas.

8. Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymas.

 

 

II. ASMENIMS, DALYVAUJANTIEMS KONKURSE kitoms valstybės tarnautojų PAREIGOMS

 

9. Lietuvos Respublikos Konstitucija.

10. Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymas.

11. Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymas.

12. Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymas.

13. Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas.

14. Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymas.

 

_________________