LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL PRETENDENTŲ LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINEI PENSIJAI PRISTATYMO TVARKOS

 

1998 m. vasario 9 d. Nr. 260

Vilnius

 

Vykdydamas 1998 01 29 Švietimo ir mokslo ministerijos kolegijos nutarimą Nr. 1,

ĮSAKAU:

Patvirtinti pretendentų Lietuvos Respublikos valstybinei pensijai pristatymo tvarką.

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                                    ZIGMAS ZINKEVIČIUS

______________


PATVIRTINTA

Švietimo ir mokslo ministerijos

1998 02 09 įsakymu Nr. 260

 

Pretendentų Lietuvos Respublikos valstybinei pensijai pristatymas

 

1. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.1. Lietuvos Respublikos pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinės pensijos skiriamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybinių pensijų 1994 m. gruodžio 22 d. įstatymu Nr. I-730 su vėlesniais jo pakeitimais ir papildymais ir Lietuvos Respublikos pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinių pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. vasario 6 d. nutarimu Nr. 190.

1.2. Teisę gauti Lietuvos Respublikos pirmojo arba antrojo laipsnio valstybinę pensiją turi Lietuvos Respublikos piliečiai, ypač nusipelnę Lietuvai kurdami bei plėtodami jos valstybingumą, ūkį, kultūrą, mokslą, švietimą, meną ir sportą, gindami valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką, labiausiai pasižymėję pasipriešinimo 1940-1990 m. okupacijoms ir 1991 m. sausio 11-13 d. vykdytai agresijai, jeigu asmenys yra sulaukę Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatyme nustatyto senatvės amžiaus arba pripažinti I ar II grupių invalidais.

1.3. Pirmojo laipsnio valstybinę pensiją skiria Vyriausybė pagal Lietuvos Respublikos pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinių pensijų skyrimo komisijos teikimą.

Antrojo laipsnio valstybinę pensiją skiria Lietuvos Respublikos pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinių pensijų skyrimo komisija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

1.4. Komisijos prašyti skirti pirmojo ir antrojo laipsnio valstybines pensijas gali Lietuvos Respublikos aukščiausiosios valdžios ir valdymo institucijos (ministerijos, departamentai) ir miestų, rajonų valdybos bei tarybos.

 

2. PRETENDENTŲ VALSTYBINEI PENSIJAI PRISTATYMAS

 

2.1. Kreiptis į Švietimo ir mokslo ministeriją dėl tarpininkavimo skiriant pirmojo ar antrojo laipsnio valstybinę pensiją gali švietimo ir mokslo įstaigų (institucijų), visuomeninių organizacijų vadovai arba patys pretendentai, pateikę šiuos dokumentus:

2.1.1. charakteristiką-rekomendaciją, patvirtintą įstaigos (institucijos), kurioje pretendentas dirba ar dirbo, vadovo ir kitas rekomendacijas iš įstaigų (institucijų), visuomeninių organizacijų, kurių veikloje pretendentas dalyvauja (dalyvavo);

2.1.2. pretendento prašymą;

2.1.3. gyvenimo aprašymą;

2.1.4. asmens darbo veiklos dokumentų (darbo knygelės ir Sodros pažymėjimų) kopijas;

2.1.5. paso kopiją;

2.1.6. dvi fotografijas (2x3);

2.1.7. pažymėjimą apie gaunamos pensijos dydį (jeigu asmuo pensiją gauna);

2.1.8. valstybinės medicininės socialinės ekspertizės komisijos išduotą invalidumo pažymą (jeigu asmuo pripažintas invalidu);

2.1.9. dokumentus, liudijančius apie asmens nuopelnus (apdovanojimų kopijas, mokslinių bei mokymo metodinių, kūrybinių darbų, straipsnių ir kt. sąrašus, patvirtintus įstaigos (institucijos) vadovo).

2.2. Dokumentai pristatomi į ministerijos Personalo skyrių (A. Volano g.2/7, Vilnius).

2.3. Pretendentų dokumentus nagrinėja ir svarsto ministro įsakymu patvirtinta komisija ir, vadovaudamasi šiuo nutarimu patvirtintais atrankos kriterijais, siūlo Personalo skyriui pristatyti pretendentus ministerijos Kolegijos pritarimui gauti.

Jeigu pretendentas neatitinka valstybinei pensijai gauti keliamų reikalavimų, komisija apie tai informuoja ministerijos Kolegiją.

2.4. Personalo skyrius teikia pretendentų dokumentus ministerijos Kolegijai, o gavęs jos pritarimą, 1.2.1 punkte išvardytus dokumentus ir Kolegijos nutarimą pateikia Lietuvos Respublikos pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinių pensijų skyrimo komisijai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, raštu informuodamas pretendentą bei įstaigos (institucijos), organizacijos, pristačiusios pretendentą, vadovą.

Ministerijos Kolegijai nepritarus siūlomo pretendento kandidatūrai valstybinei pensijai gauti, Personalo skyrius apie tai per 5 darbo dienas raštu informuoja pretendentą ir įstaigą, pristačiusią pretendentą.

Pretendentai arba įstaigų (institucijų) vadovai gali kreiptis pakartotinai, jeigu jie pateikia papildomus dokumentus, liudijančius pretendento nuopelnus.

 

3. PRETENDENTŲ ATRANKOS KRITERIJAI

 

3.1. Ilgametis ne mažesnis kaip 25 metų pedagoginis, mokslinis darbas. Išimtis gali būti taikoma rezistencinės kovos dalyviams, tremtiniams ir politiniams kaliniams.

3.2. Ženklūs pedagoginės, mokslinės veiklos rodikliai (moksliniai, mokymo metodiniai leidiniai, vadovėliai, ugdymo programos, kitos mokymo priemonės), ugdymo kaitos eksperimentai, autoriniai tyrimai ir autorinės parodos.

3.3. Aukštas moksleivių, studentų parengimo lygis, užtikrinantis jų tolesnes studijas aukštosiose mokyklose, dalyvavimą mokslinėje, pedagoginėje, kūrybinėje veikloje. Moksleivių ir studentų pasiekimai šalies ir tarptautiniuose konkursuose, olimpiadose, parodose, varžybose.

3.4. Moksliniai tyrimai sprendžiant kompleksines programas, svarbias Lietuvos ūkiui, kultūrai, mokslui, švietimui, menui, sportui.

3.5. Aktyvus dalyvavimas pedagoginėje mokslo tiriamojoje ir eksperimentinėje visuomeninėje veikloje (pranešimai konferencijose, straipsniai mokslo leidiniuose ir periodinėje spaudoje ir pan).

3.6. Pasižymėjimas kuriant ir plėtojant Lietuvos valstybingumą, ginant Lietuvos nepriklausomybę, dalyvavimas pasipriešinimo 1940-1990 metų okupacijai ir 1991 m. sausio 11-13 d. vykdytai agresijai judėjime.

_____________