LIETUVOS RESPUBLIKOS

PILIETYBĖS ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO ĮSTATYMO 2, 3, 4 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO

Į S T A T Y M A S

 

2004 m. lapkričio 11 d. Nr. IX-2558

Vilnius

 

(Žin., 2002, Nr. 95-4088; 2003, Nr. 14-538)

 

1 straipsnis. 2 straipsnio 3 dalies papildymas

Papildyti 2 straipsnio 3 dalį nauju antru sakiniu „Ši nuostata taikoma ir asmenų, įgijusių Lietuvos Respublikos pilietybę pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 16 straipsnį, nepilnamečiams vaikams“ ir šią dalį išdėstyti taip:

3. Asmenims iki 18 metų, kurie gali įrodyti turėtą tėvų, senelių ar prosenelių Lietuvos Respublikos pilietybę iki 1940 m. birželio 15 d. ar lietuvių kilmę, Lietuvos Respublikos pilietybės klausimas gali būti sprendžiamas pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 8 ir 9 straipsnių bei 1 straipsnio 1 dalies 1 ar 3 punktų arba Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 22–23 straipsnių ir 1 straipsnio 1 dalies 1 ar 3 punktų reikalavimus. Ši nuostata taikoma ir asmenų, įgijusių Lietuvos Respublikos pilietybę pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 16 straipsnį, nepilnamečiams vaikams. Sprendžiant vaikų Lietuvos Respublikos pilietybės klausimą pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 23 straipsnį, vieno iš tėvų auginami nepilnamečiai vaikai prilyginami Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 23 straipsnyje nurodytiems vaikams, gyvenantiems su išsituokusiais tėvais.“

 

2 straipsnis. 3 straipsnio 1 dalies pakeitimas

3 straipsnio 1 dalyje išbraukti žodį „nuolat“ ir šią dalį išdėstyti taip:

1. Asmuo, kuris kreipiasi dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 12 ar 14 straipsnius, pateikia dokumentus, patvirtinančius, kad jis teisėtai atvyko ir gyvena Lietuvos Respublikoje Lietuvos Respublikos pilietybės įstatyme nurodytą laikotarpį, bei kitus dokumentus, patvirtinančius, jog įvykdyti Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo reikalavimai.“

 

3 straipsnis. 4 straipsnio 5 ir 7 dalių pakeitimas

1. Pakeisti 4 straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:

5. Nustačius, kad asmens Lietuvos Respublikos pilietybės klausimas išspręstas pažeidžiant Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo reikalavimus ir dėl to neteisėtai išduoti Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantys dokumentai, šis klausimas gali būti svarstomas Lietuvos Respublikos Vyriausybės sudarytoje Komisijoje Lietuvos Respublikos pilietybės klausimams nagrinėti. Sprendimą dėl asmens Lietuvos Respublikos pilietybės priima vidaus reikalų ministras ar jo įgaliota institucija.“

2. Pakeisti 4 straipsnio 7 dalį ir ją išdėstyti taip:

7. Asmenys, teisėtai apsisprendę dėl Lietuvos Respublikos pilietybės iki 1991 m. lapkričio 4 d. pagal 1989 m. lapkričio 3 d. Pilietybės įstatymą, gyvenantys užsienio valstybėse, gali būti laikomi netekusiais Lietuvos Respublikos pilietybės, jeigu jie nesikreipia dėl Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento gavimo į vidaus reikalų ministro įgaliotas institucijas arba Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes ar konsulines įstaigas užsienyje iki 2003 m. gruodžio 31 d. Klausimą dėl to, ar šioje dalyje nurodyti asmenys laikomi netekusiais Lietuvos Respublikos pilietybės, sprendžia vidaus reikalų ministras ar jo įgaliota institucija prieš tai šį klausimą apsvarsčius Lietuvos Respublikos Vyriausybės sudarytoje Komisijoje Lietuvos Respublikos pilietybės klausimams nagrinėti.“

 

4 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

1. Šio įstatymo 1 ir 2 straipsniai įsigalioja nuo 2005 m. sausio 1 d.

2. Šis įstatymas, išskyrus 4 straipsnio 1 dalyje nurodytus atvejus, įsigalioja nuo 2006 m. balandžio 1 d.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                                  VALDAS ADAMKUS

______________