LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS PROKURORAS
Į S A K Y M A S
DĖL PRETENDENTŲ ATRANKOS KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2003 m. lapkričio 24 d. Nr. I-135
Vilnius
2. Pripažįstu netekusius galios 2003-05-23 generalinio prokuroro įsakymą Nr. I-74 „Dėl Pretendentų atrankos komisijos nuostatų“, 2003-06-05 generalinio prokuroro įsakymą Nr. I-80 „Dėl Pretendentų atrankos komisijos nuostatų ir įsakymo dėl prokuratūros įstatymo įgyvendinimo dalinio pakeitimo“ ir 2003-08-05 generalinio prokuroro įsakymą Nr. I-99 „Dėl Pretendentų atrankos komisijos nuostatų dalinio pakeitimo“.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro
2003 m. lapkričio 24 d. įsakymu Nr. I-135
Pretendentų atrankos komisijos nuostatai
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos Respublikos prokuratūros Pretendentų atrankos komisijos nuostatai (toliau – nuostatai) nustato:
1.1. asmenų, pareiškusių norą tarnauti prokuroru (toliau – asmuo), atrankos į pretendentus laisvoms prokuroro pareigoms užimti (toliau – pretendentas) tvarką;
II. PRETENDENTŲ ATRANKOS KOMISIJOS IR JOS NARIŲ STATUSAS
2. Pretendentų atrankos komisijos (toliau – komisija) funkcijos:
3. Komisijos tikslas – į laisvas prokuroro pareigas atrinkti ir pasiūlyti tinkamiausius pretendentus, taip pat suskaičiuoti tarnybos prokuroru stažą.
4. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Prokuratūros įstatymu, kitais įstatymais bei teisės aktais ir šiais nuostatais.
5. Komisiją trejiems metams iš penkių narių – prokurorų, turinčių ne mažesnį kaip septynerių metų tarnybos prokuroru stažą ir didelius administracinius gebėjimus, – sudaro, komisijos pirmininką, jo pavaduotoją iš komisijos narių ir komisijos sekretorių paskiria generalinis prokuroras įsakymu.
6. Kandidatus į komisijos narius pasiūlo: vieną – generalinis prokuroras, po du – Prokurorų atestacijos komisija ir kolegija. Kai pasiūlytas kandidatas neatitinka Prokuratūros įstatyme ir šiuose nuostatuose nustatytų reikalavimų, generalinis prokuroras inicijuoja kito kandidato pateikimą.
7. Komisijos pirmininkas (jo pavaduotojas):
8. Kai komisijos pirmininkas laikinai neatlieka nuostatuose nustatytų funkcijų dėl ligos, ilgalaikio išvykimo ar kitų priežasčių, jas atlieka komisijos pirmininko pavaduotojas.
9. Komisijos narys:
9.1. dalyvauja komisijos posėdžiuose, o negalėdamas dalyvauti – praneša komisijos pirmininkui iki posėdžio pradžios;
10. Komisijos sekretorius:
III. KOMISIJOS POSĖDŽIAI IR DOKUMENTAI
12. Komisijos posėdžiai šaukiami vieną kartą per mėnesį arba komisijos pirmininko iniciatyva pagal poreikį. Komisijos posėdžio sušaukimą gali inicijuoti generalinis prokuroras.
13. Visą reikiamą medžiagą komisijai dėl asmenų ar pretendentų atrankos ir tarnybos stažo skaičiavimo pateikia Generalinės prokuratūros Personalo skyrius. Komisijos pirmininkas gali savo iniciatyva kreiptis į Personalo skyrių su prašymu pateikti reikiamą medžiagą.
15. Sprendimai priimami visų komisijos narių balsų dauguma. Pasiskirsčius balsams po lygiai, lemia komisijos pirmininko (jo pavaduotojo) balsas.
16. Į komisijos posėdį gali būti kviečiamas asmuo, pareiškęs norą tarnauti prokuroru, o pretendentas į laisvas prokuroro pareigas turi būti kviečiamas. Asmuo, pretendentas apie tai informuojami prieš 5 darbo dienas, tačiau jų neatvykimas į komisijos posėdį netrukdo priimti sprendimą.
IV. PRETENDENTŲ ATRANKA
18. Prašymai laikyti pretendento į prokurorus egzaminą pateikiami Atrankos komisijai generalinio prokuroro nustatyta tvarka. Komisija asmenis atrenka į pretendentus pagal Prokuratūros įstatyme nustatytus reikalavimus.
19. Komisija apie asmens atrinkimą į pretendentus ir apie teisę laikyti pretendento egzaminus jam ir Pretendentų egzaminų komisijai (toliau – egzaminų komisija) praneša raštu.
20. Apie pretendentų laikytų egzaminų rezultatus egzaminų komisija raštu praneša Atrankos komisijai.
21. Asmuo pretendento statusą praranda komisijos sprendimu, kai:
22. Vertindama, ar asmuo atitinka prokurorui keliamus reikalavimus, Pretendentų atrankos komisija gali pareikalauti duomenų iš valstybės ar savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių, organizacijų ir registrų apie tai, ar nėra LR Prokuratūros įstatymo 25 straipsnio 3 dalyje nurodytų aplinkybių. Pretendentų atrankos komisija taip pat gali siųsti užklausas buvusioms ir esamoms darbovietėms apie pretendento į laisvas prokuroro pareigas asmenines ir dalykines savybes.
23. Pretendentai į laisvas prokuroro pareigas, atitinkantys Prokuratūros įstatymo nustatytus reikalavimus, Komisijos vertinami, atsižvelgiant į kiekvieno iš pretendentų įgūdžius, dalykines ir asmenines savybes, bendruosius gebėjimus, pirmenybę suteikiančius privalumus, pagal šių nuostatų V skyriuje nustatytų kriterijų ir pokalbio rezultatų visumą.
24. Pretendentai į laisvas prokuroro pareigas, atitinkantys Prokuratūros įstatymo nustatytus reikalavimus ir turintys teisės krypties socialinių mokslų daktaro ar habilituoto daktaro laipsnius, vertinami, atsižvelgiant į kiekvieno iš pretendentų įgūdžius, dalykines ir asmenines savybes, bendruosius gebėjimus, pirmenybę suteikiančius privalumus, pagal šių nuostatų VI skyriuje nustatytų kriterijų ir pokalbio rezultatų visumą.
25. Kiekvienas komisijos narys įvertina kiekvieną pretendentą nuo 1 iki 10 balų. Pretendento įvertinimo balai sumuojami ir dalijami iš dalyvavusių komisijos posėdyje narių skaičiaus.
26. Komisija, įvertinusi pretendentus, sudaro pretendentų sąrašą į vienas laisvas prokuroro pareigas. Pretendentų sąraše pirmuoju numeriu (pagal gautų balų skaičių) įrašomas tinkamiausias pretendentas, o visi kiti komisijos vertinti pretendentai – eilės tvarka pagal tinkamumą.
27. Komisijos posėdžio protokolas ir teikimas su pretendentų sąrašu surašomas per 5 darbo dienas nuo posėdžio dienos. Su komisijos teikimu turi teisę susipažinti visi pretendentai ir prokurorai per 5 darbo dienas nuo surašymo dienos.
28. Komisijos teikimas gali būti skundžiamas generaliniam prokurorui per 5 darbo dienas nuo susipažinimo dienos.
V. PRETENDENTŲ ATRANKOS Į LAISVAS PROKURORO PAREIGAS KRITERIJAI
30. Pagrindiniai kriterijai:
30.1. pretendento teisinio darbo stažas ir teisinio darbo pobūdis (privalumu laikytina tarnybos prokuroru, darbo teisėju, advokatu, ikiteisminio tyrimo pareigūnu arba kita baudžiamojo ar civilinio proceso veiklos patirtis);
30.2. pretendento laikyto pretendento egzamino rezultatai, jeigu jis nuo tokio egzamino Prokuratūros įstatymo numatytais atvejais nebuvo atleistas;
30.3. pretendento asmeninės ir dalykinės savybės (joms patvirtinti gali būti pateikiamos rekomendacijos iš buvusios darbovietės ar kitų asmenų);
31. Papildomi kriterijai (privalumai):
VI. PRETENDENTŲ, TURINČIŲ TEISĖS KRYPTIES SOCIALINIŲ MOKSLŲ DAKTARO AR HABILITUOTO DAKTARO LAIPSNĮ, ATRANKOS Į LAISVAS PROKURORO PAREIGAS KRITERIJAI
32. Pagrindiniai kriterijai:
32.2. pretendento asmeninės ir dalykinės savybės (joms patvirtinti gali būti pateikiamos rekomendacijos iš buvusios darbovietės ar kitų asmenų);
33. Papildomi kriterijai (privalumai):
33.3. pretendento turimas teisinio darbo stažas (privalumu laikytina tarnybos prokuroru, darbo teisėju, advokatu, ikiteisminio tyrimo pareigūnu arba kita baudžiamojo ar civilinio proceso veiklos patirtis);
VII. STAŽO SKAIČIAVIMO KRITERIJAI
34. Tarnybos prokuroru stažą komisija skaičiuoja pagal Prokuratūros įstatymo nustatytus reikalavimus.
35. Asmens kito teisinio darbo stažo kriterijai, nustatant prokurorų atostogų trukmę: