STUDIJŲ KOKYBĖS VERTINIMO CENTRO DIREKTORIAUS

Į S A K Y M A S

 

DĖL Kvalifikacijų, suteikiančių teisę į aukštąjį mokslą ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo taisyklIŲ PATVIRTINIMO

 

2012 m. gegužės 18 d. Nr. V-46

Vilnius

 

Vadovaudamasis Užsienio šalių institucijose išsilavinimą įgijusių asmenų konkuravimo dėl priėmimo į valstybės finansuojamas studijų vietas tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2012 m. kovo 22 d. įsakymu Nr. V-551 (Žin., 2012, Nr. 41-2002),

tvirtinu Kvalifikacijų, suteikiančių teisę į aukštąjį mokslą ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo taisykles (pridedama).

 

 

Direktorius                                                                        Artūras Grebliauskas

 

_________________

 


PATVIRTINTA

Studijų kokybės vertinimo centro direktoriaus

2012 m. gegužės 18 d. įsakymu Nr. V-46

 

KVALIFIKACIJŲ, SUTEIKIANČIŲ TEISĘ Į AUKŠTĄJĮ MOKSLĄ IR ĮGYTŲ PAGAL UŽSIENIO VALSTYBIŲ IR TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŠVIETIMO PROGRAMAS, DALYKŲ ATITIKMENŲ NUSTATYMO IR PAŽYMIŲ PERVEDIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kvalifikacijų, suteikiančių teisę į aukštąjį mokslą ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas (toliau – kvalifikacija), dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo taisyklės (toliau – Taisyklės) reglamentuoja Studijų kokybės vertinimo centro (toliau – Centras) atliekamą užsienio šalies ugdymo dalykų atitikmenų Lietuvos Respublikos vidurinio ugdymo dalykams nustatymą (toliau – atitikmenų nustatymas) ir pažymių iš kvalifikacijos kilmės šalies mokymosi pasiekimų vertinimo sistemos pervedimą į atitinkamą Lietuvos Respublikoje taikomą mokymosi pasiekimų vertinimo sistemą (toliau – pažymių pervedimas). Taisyklės taikomos konkuruojantiems dėl priėmimo į valstybės finansuojamas pirmosios pakopos ir vientisąsias studijų vietas.

2. Taisyklės parengtos vadovaujantis Užsienio šalių institucijose išsilavinimą įgijusių asmenų konkuravimo dėl priėmimo į valstybės finansuojamas studijų vietas tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2012 m. kovo 22 d. įsakymu Nr. V-551 (Žin., 2012, Nr. 41-2002) (toliau – Aprašas).

3. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

3.1. Brandos egzaminas – egzaminas, kuriuo patikrinami mokymosi pagal vidurinio ugdymo programą ar ją atitinkančią programą pasiekimai;

3.2. Kilmės šalisvalstybė ar teritorija, kurios švietimo sistemai priklauso kvalifikacija.

4. Atitikmenys nustatomi ir pažymiai pervedami kiekvienu atveju individualiai, vadovaujantis šiomis Taisyklėmis bei kitais teisės aktais, remiantis turima informacija apie kvalifikaciją ir kilmės šalies švietimo sistemą bei suformuota praktika.

5. Atitikmenys nustatomi ir pažymiai pervedami tik tuo atveju, jei kvalifikacijos turėtojui teisės aktų nustatyta tvarka sprendimu dėl kvalifikacijos akademinio pripažinimo buvo suteikta teisė pretenduoti į atitinkamas studijas. Ši nuostata netaikoma baigusiesiems Europos Bakalaureato programą, kurios dalykų atitikmenys nustatomi ir pažymiai pervedami pateikus dokumentus, liudijančius visų sąlygų Europos Bakalaureato pažymėjimo (European Baccalaureate Certificate) suteikimui įvykdymą.

6. Tarptautinio bakalaureato diplomo (Diploma of the International Baccalaureate) atitikmenų nustatymą ir pažymių pervedimą nustato Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras.

 

II. PAGRINDINIAI ATITIKMENŲ NUSTATYMO IR PAŽYMIŲ PERVEDIMO PRINCIPAI

 

7. Atitikmenys nustatomi ir pažymiai pervedami tik tų dalykų, iš kurių formuojami kriterijai, reikalingi geriausiųjų eilei sudaryti pagal Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo tvarkos aprašą, tvirtinamą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu (toliau – konkursiniai dalykai).

8. Duomenys konkursinių dalykų atitikmenų nustatymui ir pažymių pervedimui imami iš kvalifikaciją liudijančių išsilavinimo dokumentų bei kitų oficialių dokumentų, kuriuose teikiama informacija apie įgytą kvalifikaciją, išklausytus metinius dalykus, laikytus brandos ar stojamuosius egzaminus bei jų pasiekimų įvertinimus (toliau – išsilavinimo dokumentai).

9. Kilmės šalies brandos egzaminas laikomas valstybiniu, jei:

9.1. egzamino užduotis parengta centralizuotai nacionaliniu arba savarankiškų administracinių teritorinių vienetų lygmeniu pagal visiems laikantiesiems bendrą programą;

9.2. egzaminas laikomas vienu metu paprastai iš anksto paskelbtuose egzaminų laikymo centruose;

9.3. egzaminą laikiusiųjų rezultatai vertinami komisijos ar komisijų pagal vienodus visiems laikantiesiems taikomus vertinimo kriterijus.

10. Kilmės šalies brandos egzaminas, kuris neatitinka 9.1–9.3 punktuose nurodytų sąlygų, laikomas mokykliniu.

11. Jei kilmės šalyje nėra brandos egzaminų sistemos, brandos egzaminais gali būti laikomi stojamieji egzaminai, jei jie organizuojami valstybiniu arba savarankiškų administracinių teritorinių vienetų lygmeniu.

 

III. DOKUMENTŲ PATEIKIMAS

 

12. Pareiškėjas, siekiantis atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo, Centrui pateikia šiuos dokumentus:

12.1. Centro nustatytos formos paraišką dėl atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo (toliau – paraiška);

12.2. asmens tapatybę liudijantį dokumentą (įgaliotas asmuo papildomai pateikia teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą ir savo asmens tapatybę liudijantį dokumentą);

12.3. Centro nurodytus išsilavinimo dokumentus;

12.4. Centro prašymu kitus papildomus dokumentus, minimus Taisyklių 1 priede.

13. Tuo atveju, jei Taisyklių 12.2–12.4 punktuose nurodyti dokumentai buvo pateikti Centrui kvalifikacijos vertinimui ar akademiniam pripažinimui ir Centras juos turi, jų pakartotinai pateikti nereikia.

14. Centras turi teisę paprašyti teikiamų užsienyje išduotų dokumentų konsulinio legalizavimo arba jų patvirtinimo pažyma „Apostille“.

15. Centrui pateikiami dokumentų originalai arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintos jų kopijos. Pateikus teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintas dokumentų kopijas, Centras turi teisę paprašyti pateikti dokumentų originalus.

16. Jei pateikiami dokumentai buvo išduoti ne lietuvių, anglų ar rusų kalba, jie turi būti išversti į lietuvių kalbą, o nesant galimybės išversti dokumentų į lietuvių kalbą – į anglų ar rusų kalbą. Vertimai turi būti susegti su teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintomis dokumentų kopijomis; susegimas turi būti patvirtintas vertimų biuro antspaudu ir vertėjo parašu.

17. Jei su paraiška pateikti ne visi dokumentai, nurodyti Taisyklių 12.2–12.4 punktuose, ir (ar) nustatoma, kad reikalingi papildomi dokumentai, nurodyti Taisyklių 1 priede, pareiškėjas yra informuojamas raštu Centro direktoriaus nustatyta tvarka, kad juos pateiktų.

18. Jei pareiškėjas neturi galimybės pateikti prašomų dokumentų, jis apie tai nedelsdamas turi raštu pranešti Centrui, nurodydamas dokumentų nepateikimo priežastis, o Centras sprendžia, ar galima priimti sprendimą dėl atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo neturint visų nurodytų dokumentų.

19. Jei kyla pagrįstų įtarimų, kad pateikti dokumentai yra suklastoti ar išduoti neteisėtai, Centras tiesiogiai kreipiasi į dokumente nurodytą jo išdavėją ar kitą kompetentingą instituciją, o dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo procedūros terminas sustabdomas. Iš dokumente nurodyto jo išdavėjo ar kitos kompetentingos institucijos gavus informaciją, kad įtarimai dėl suklastotų išsilavinimo dokumentų ar jų išdavimo neteisėtumo nepasitvirtino, procedūra tęsiama. Gavus informaciją, kad dokumentai suklastoti ar išduoti neteisėtai, procedūra nutraukiama, o dokumentai perduodami ikiteisminio tyrimo institucijai.

 

 

IV. SPRENDIMO DĖL ATITIKMENŲ NUSTATYMO PRIĖMIMAS

 

20. Konkursinių dalykų atitikmenų nustatymui imami dalykai, nurodyti išsilavinimo dokumentuose. Jei išsilavinimo dokumente nurodyti kelerių metų mokomieji dalykai, atitikmenų nustatymui imami tik tie dalykai, kurių mokymasis buvo organizuotas paskutiniais mokymo programos metais.

21. Tuo atveju, kai konkursinio dalyko atitikmens mokymasis nebuvo organizuojamas paskutiniais mokymo programos metais, atitikmuo gali būti nustatomas, jei to dalyko mokymasis buvo organizuojamas:

21.1. priešpaskutiniais tos pačios mokymo programos metais;

21.2. bet kuriais kitais tos pačios mokymo programos metais ir dalyko mokymasis buvo intensyvus.

22. Atitikmenys kiekvienu atveju nustatomi individualiai, atsižvelgiant į dalyko pavadinimą, dalyko ir mokymo programos aprašą, pareiškėjo ir mokyklos ar kitos įgaliotos institucijos suteiktą informaciją bei turimą praktiką.

23. Jei nebuvo mokytasi lietuvių kalbos, lietuvių kalbos dalyko atitikmeniu laikomas mokomosios kalbos dalykas.

24. Tuo atveju, kai dėl kilmės šalies ir Lietuvos Respublikos švietimo sistemų skirtumų pareiškėjas nesimokė jokių konkursinius dalykus atitinkančių dalykų arba mokomosios kalbos, ar kitais atvejais, kai sprendimui dėl atitikmenų nustatymo priimti Centrui reikalinga rekomendacija, Centras dėl jos gavimo turi teisę kreiptis į Aprašo 17.2 punkte numatytą komisiją.

 

V. SPRENDIMO DĖL PAŽYMIŲ PERVEDIMO PRIĖMIMAS

 

25. Pervedami tik nustatytų konkursinių dalykų Lietuvos Respublikoje atitikmenų pažymiai. Konkursinio dalyko atitikmens pažymys gali būti pervedamas kaip to dalyko metinis arba brandos egzamino pažymys.

26. Valstybiniu laikomo kilmės šalies brandos egzamino pažymys gali būti pervedamas kaip:

26.1. valstybinio brandos egzamino, kurio laikymas organizuojamas Lietuvos Respublikoje, pažymys;

26.2. mokyklinio brandos egzamino, kurio laikymas organizuojamas Lietuvos Respublikoje, pažymys;

26.3. metinis dalyko pažymys, jei išsilavinimo dokumentuose nenurodyti metiniai dalykai.

27. Mokykliniu laikomo kilmės šalies brandos egzamino pažymys gali būti pervedamas kaip:

27.1. mokyklinio brandos egzamino, kurio laikymas organizuojamas Lietuvos Respublikoje, pažymys;

27.2. valstybinio brandos egzamino, kurio laikymas organizuojamas Lietuvos Respublikoje, pažymys, jei nebuvo laikytas valstybinis to dalyko brandos egzaminas;

27.3. metinis dalyko pažymys, jei išsilavinimo dokumentuose nenurodyti metiniai dalykai.

28. Kilmės šalies metinis dalyko pažymys gali būti pervedamas kaip:

28.1. metinis dalyko pažymys;

28.2. atitinkamo valstybinio arba mokyklinio egzamino, kurio laikymas organizuojamas Lietuvos Respublikoje, pažymys, jei kvalifikacijos kilmės šalyje nėra brandos egzaminų sistemos arba nėra sudaryta galimybė laikyti atitinkamo dalyko brandos egzamino.

29. Vertinimo sistema, iš kurios pervedami pažymiai, vadinama pirmine vertinimo sistema. Vertinimo sistema, į kurią pervedami pažymiai, vadinama antrine vertinimo sistema.

30. Pažymiai, kurie kilmės šalyje yra laikomi patenkinamais (toliau – patenkinami pažymiai), iš pirminės vertinimo sistemos į antrinę vertinimo sistemą pervedami lygių intervalų principu, taikant Taisyklių 2 ir 3 prieduose pateiktas formules.

31. Jei išsilavinimo dokumente nurodyti pažymiai, kurie kilmės šalyje yra laikomi nepatenkinamais (toliau – nepatenkinami pažymiai):

31.1. metinio dalyko arba mokyklinio brandos egzamino pažymiai iš pirminės vertinimo sistemos į antrinę vertinimo sistemą pervedami lygių intervalų principu, taikant Taisyklių 2 ir 3 prieduose pateiktas formules;

31.2. valstybinio brandos egzamino pažymiai nepervedami.

32. Jei pirminės vertinimo sistemos pažymiai parašyti ne skaitmenimis, o raidėmis ar žodžiais, pažymiams priskiriamos skaitinės reikšmės (pvz., A – 5, B – 4, C – 3, D – 2, E – 1), o veiksmai atliekami su skaičiais.

33. Pažymiai pirmiausiai pervedami į antrinę vertinimo sistemą ir tik paskui su jais atliekami aritmetiniai veiksmai.

34. Jeigu išsilavinimo dokumente yra keli mokomųjų dalykų, kurie atitinka tą patį konkursinį dalyką, pažymiai, pervedant pažymius, vedamas jų aritmetinis vidurkis, kuris apskaičiuojamas šimtųjų dalių tikslumu; galutinis gautas pažymys suapvalinamas.

35. Pervedant pažymius, galima atsižvelgti į procentinį pažymių pasiskirstymą kilmės šalies švietimo sistemoje.

 

VI. PAŽYMOS RENGIMAS IR IŠDAVIMAS

 

36. Sprendimas dėl atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo įforminamas pažyma dėl atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo (toliau – pažyma).

37. Turint pakankamai informacijos, pažymoje papildomai gali būti nurodyta rekomendacija dėl dalyko kurso (bendrasis ar išplėstinis), užsienio kalbai – kalbos lygio atitikmens.

38. Pažyma, jei joje nenurodyta kitaip, galioja konkuruojantiems dėl priėmimo į valstybės finansuojamas studijų vietas tik pažymos išdavimo metais.

39. Pažyma įteikiama asmeniškai, pateikus asmens tapatybę liudijantį dokumentą, arba įgaliotam asmeniui, pateikusiam įgaliojimą ir asmens tapatybę liudijantį dokumentą. Pateikus prašymą, pažyma išsiunčiama paštu nurodytu adresu. Laikoma, kad pareiškėjas išsiųstus dokumentus Lietuvos Respublikos teritorijoje gavo per 5 dienas nuo išsiuntimo dienos, o užsienyje – per 14 dienų nuo išsiuntimo dienos.

 

VII. ATITIKMENŲ NUSTATYMO IR PAŽYMIŲ PERVEDIMO TERMINAI

 

40. Paraiškų priėmimas Centre prasideda likus 7 dienoms iki einamųjų metų prašymų priimti studijuoti bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas registravimo (toliau – registravimas) pradžios ir baigiasi registravimo laikotarpio paskutinę darbo dieną.

41. Atitikmenų nustatymas ir pažymių pervedimas atliekamas per 10 darbo dienų (bet ne vėliau kaip iki registravimo laikotarpio paskutinės darbo dienos pabaigos) nuo:

41.1. paraiškos pateikimo datos, jei kvalifikacija teisės aktų nustatyta tvarka jau buvo pripažinta lygiavertė vidurinio mokslo kvalifikacijai atitinkamų studijų tikslu ir papildomi reikalavimai, jei tokie buvo numatyti, įvykdyti;

41.2. Centro sprendimo pripažinti kvalifikaciją lygiaverte atitinkamų studijų tikslu priėmimo dienos.

42. Tuo atveju, jei nustatoma, kad pateikti ne visi Taisyklių 12.2–12.4 punktuose nurodyti dokumentai ar reikalingi Taisyklių 1 priede nurodyti papildomi dokumentai, terminas sustabdomas nuo rašto dėl dokumentų pateikimo išsiuntimo dienos iki prašomų dokumentų gavimo dienos. Šis laikotarpis į Taisyklių 41 punkte nustatytą terminą neįskaitomas. Centrui iki termino, nustatyto Taisyklių 40 punkte, pabaigos negavus prašomų dokumentų, dalykų atitikmenų nustatymas ir pažymių pervedimas nutraukiamas, o pareiškėjas apie tai informuojamas teisės aktų nustatyta tvarka.

43. Tuo atveju, jei paraišką pateikus registravimo laikotarpio paskutinę darbo dieną yra nustatoma, kad pateikti ne visi Taisyklių 12.2–12.4 punktuose nurodyti dokumentai ar reikalingi Taisyklių 1 priede nurodyti papildomi dokumentai, Taisyklių 41 punkte nustatytas terminas nestabdomas. Centrui iki Taisyklių 40 punkte nustatyto termino pabaigos negavus prašomų dokumentų, dalykų atitikmenų nustatymas ir pažymių pervedimas nutraukiamas, o pareiškėjas apie tai informuojamas teisės aktų nustatyta tvarka.

44. Taisyklių 19 punkte numatytais atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo procedūros sustabdymo atvejais sustabdymo laikotarpis neįskaitomas į Taisyklių 41 punkte nustatytą terminą.

 

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

45. Atitikmenų nustatymą ir pažymių pervedimą atliekantis specialistas turi teisę kreiptis į Kvalifikacijų vertinimo ir dalykų atitikmenų nustatymo bei pažymių pervedimo ypatingais atvejais komisiją, sudarytą Centro direktoriaus įsakymu, teikiančią specialistui rekomendacijas. Praktikai suformuoti Taisyklėse nenumatytais arba ypatingais atvejais minėta komisija priima protokolinį sprendimą, kuriuo vadovaudamasis Centras priima sprendimą dėl atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo.

46. Sprendimai dėl atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

_________________

 


Kvalifikacijų, suteikiančių teisę į aukštąjį

mokslą ir įgytų pagal užsienio valstybių ir

tarptautinių organizacijų švietimo programas,

dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių

pervedimo taisyklių

1 priedas

 

PAPILDOMI DOKUMENTAI, PATEIKIAMI ATITIKMENŲ NUSTATYMUI IR PAŽYMIŲ PERVEDIMUI

 

Centras turi teisę paprašyti iš pareiškėjo, siekiančio atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo, pateikti šiuos papildomus dokumentus:

1. dokumentą, patvirtinantį išsilavinimo dokumentų suteikimo faktą;

2. kvalifikacija (išsilavinimą), turėtą iki kvalifikacijos įgijimo, liudijančius dokumentus;

3. dokumentą apie laikytus brandos ir (ar) stojamuosius egzaminus į kilmės šalies aukštąsias mokyklas ir šių egzaminų įvertinimą;

4. dokumentą apie dalykus, kurių buvo mokytasi, ir jų įvertinimą;

5. dokumentus, liudijančius apie studijas ar jų dalį, baigtas po kvalifikacijos, suteikiančios teisę į aukštąjį mokslą, įgijimo;

6. baigtos mokymo programos aprašą;

7. išklausyto mokymo dalyko programos aprašą;

8. mokymosi pasiekimų vertinimo sistemos aprašą;

9. dokumentus, patvirtinančius lietuvių kalbos mokymąsi formaliojo švietimo institucijoje, arba išlaikytą lietuvių kalbos įskaitą ar atitinkamo lygmens lietuvių kalbos kvalifikacinį egzaminą darbo tikslais ar lietuvių kalbos brandos egzaminą Lietuvos Respublikoje;

10. kompetentingos institucijos išduotą dokumentą apie išsilavinimo dokumentą suteikusios institucijos bei mokymo vykdytojo statusą ir (ar) baigtos mokymo programos statusą ir (ar) išsilavinimo dokumento statusą;

11. vardo ir (ar) pavardės keitimą liudijančius dokumentus;

12. kitus papildomus dokumentus ir (ar) paaiškinimus raštu, reikalingus dalykų atitikmenų nustatymui ir pažymių pervedimui.

 

_________________

 


Kvalifikacijų, suteikiančių teisę į aukštąjį

mokslą ir įgytų pagal užsienio valstybių ir

tarptautinių organizacijų švietimo programas,

dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių

pervedimo taisyklių

2 priedas

 

PAŽYMIŲ PERVEDIMO FORMULĖ, TAIKOMA TAISYKLIŲ 26, 27.1, 27.3 IR 28.1 PUNKTUOSE NUMATYTAIS ATVEJAIS

 

A=Amin+nA/nPx(P-Pmin+((Pmax-Pmin)/(2x(nP-1)))+(((Amax-Amin)x(nA-nP))/(2xnPx(nA-1)))-((Amax-Amin)/(100x(nA-1)))

 

1. Kai pervedamas patenkinamas pažymys:

Pmin – pirminės vertinimo sistemos žemiausias patenkinamas pažymys;

Pmax – pirminės vertinimo sistemos aukščiausias patenkinamas pažymys;

np – pirminės vertinimo sistemos patenkinamų pažymių skaičius;

Amin – antrinės vertinimo sistemos žemiausias patenkinamas pažymys;

Amax – antrinės vertinimo sistemos aukščiausias patenkinamas pažymys;

nA – antrinės vertinimo sistemos patenkinamų pažymių skaičius;

P – pirminės vertinimo sistemos pažymys, kurį reikia pervesti į antrinę vertinimo sistemą;

A – pervestas į antrinę vertinimo sistemą pažymys.

 

2. Kai pervedamas nepatenkinamas pažymys:

Pmin – pirminės vertinimo sistemos žemiausias nepatenkinamas pažymys;

Pmax – pirminės vertinimo sistemos aukščiausias nepatenkinamas pažymys;

np – pirminės vertinimo sistemos nepatenkinamų pažymių skaičius;

Amin – antrinės vertinimo sistemos žemiausias nepatenkinamas pažymys;

Amax – antrinės vertinimo sistemos aukščiausias nepatenkinamas pažymys;

nA – antrinės vertinimo sistemos nepatenkinamų pažymių skaičius;

P – pirminės vertinimo sistemos pažymys, kurį reikia pervesti į antrinę vertinimo sistemą;

A – pervestas į antrinę vertinimo sistemą pažymys.

 

_________________

 


Kvalifikacijų, suteikiančių teisę į aukštąjį

mokslą ir įgytų pagal užsienio valstybių ir

tarptautinių organizacijų švietimo programas,

dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių

pervedimo taisyklių

3 priedas

 

PAŽYMIŲ PERVEDIMO FORMULĖ, TAIKOMA TAISYKLIŲ 27.2 IR 28.2 PUNKTUOSE NUMATYTAIS ATVEJAIS

 

A=9/10{Amin+nA/nPx(P-Pmin+(Pmax-Pmin)/(2x(nP-1)))+(((Amax-Amin)x(nA-nP))/(2xnPx(nA-1)))-((Amax-Amin)/(100x(nA-1)))}

 

1. Kai pervedamas patenkinamas pažymys:

Pmin – pirminės vertinimo sistemos žemiausias patenkinamas pažymys;

Pmax – pirminės vertinimo sistemos aukščiausias patenkinamas pažymys;

np – pirminės vertinimo sistemos patenkinamų pažymių skaičius;

Amin – antrinės vertinimo sistemos žemiausias patenkinamas pažymys;

Amax – antrinės vertinimo sistemos aukščiausias patenkinamas pažymys;

nA – antrinės vertinimo sistemos patenkinamų pažymių skaičius;

P – pirminės vertinimo sistemos pažymys, kurį reikia pervesti į antrinę vertinimo sistemą;

A – pervestas į antrinę vertinimo sistemą pažymys.

 

2. Kai pervedamas nepatenkinamas pažymys:

Pmin – pirminės vertinimo sistemos žemiausias nepatenkinamas pažymys;

Pmax – pirminės vertinimo sistemos aukščiausias nepatenkinamas pažymys;

np – pirminės vertinimo sistemos nepatenkinamų pažymių skaičius;

Amin – antrinės vertinimo sistemos žemiausias nepatenkinamas pažymys;

Amax – antrinės vertinimo sistemos aukščiausias nepatenkinamas pažymys;

nA – antrinės vertinimo sistemos nepatenkinamų pažymių skaičius;

P – pirminės vertinimo sistemos pažymys, kurį reikia pervesti į antrinę vertinimo sistemą;

A – pervestas į antrinę vertinimo sistemą pažymys.

 

_________________