LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2005 M. SPALIO 27 D. ĮSAKYMO Nr. V-827 „DĖL REANIMACIJOS IR INTENSYVIOS TERAPIJOS PASLAUGŲ TEIKIMO VAIKAMS IR SUAUGUSIESIEMS SĄLYGŲ IR TVARKOS APRAŠŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2010 m. birželio 17 d. Nr. V-567

Vilnius

 

 

Pakeičiu Reanimacijos ir intensyvios terapijos paslaugų (reanimacija I-2) teikimo suaugusiesiems sąlygas ir tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. spalio 27 d. įsakymu Nr. V-827 „Dėl reanimacijos ir intensyvios terapijos paslaugų teikimo vaikams ir suaugusiesiems sąlygų ir tvarkos aprašų patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 128-4644):

1. Išdėstau 1 punktą taip:

1. Reanimacijos ir intensyviosios terapijos (reanimacijos I-2) paslaugos teikiamos ligoniams, kuriems liga ar nelaimingas atsitikimas gali sukelti ūmius gyvybinių funkcijų sutrikimus. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos, dalyvaujančios įgyvendinant kardiologijos projektą, gali teikti tokias paslaugas, kurias teikiant ligoniai turi būti intensyviai stebimi ir (ar) gydomi;“.

2. Išdėstau 2 punktą taip:

2. Šiems ligoniams būtina taikyti neinvazinę gyvybinių funkcijų stebėseną, aktyvią slaugą ir gydymą. Tretinio lygio paslaugas teikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos pacientų stebėseną gali užtikrinti naudodamos nuotolinio stebėjimo sistemą (telemetriją).“

3. Išdėstau 4.1 punktą taip:

4.1. gydytojas anesteziologas-reanimatologas, intensyviosios terapijos gydytojas arba ne mažiau kaip 72 valandas intensyvios terapijos žinias tobulinęs vidaus ligų gydytojas ar gydytojas kardiologas. Vienas gydytojas gydo ne daugiau kaip 6 ligonius;“.

4. Papildau šiuo 11.14 punktu:

11.14. kreatinkinazės širdies izofermento aktyvumo (CK-MB), troponino*.

* ASPĮ, dalyvaujančioje įgyvendinant kardiologijos projektą“.

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                           RAIMONDAS ŠUKYS