LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJŲ, KURIOSE, ATSIŽVELGIANT Į NACIONALINIO SAUGUMO REIKALAVIMUS, GALI BŪTI TAIKOMI VĖJO ELEKTRINIŲ PROJEKTAVIMO IR STATYBOS APRIBOJIMAI, ŽEMĖLAPIO SUDARYMO METODIKOS PATVIRTINIMO

 

2012 m. rugpjūčio 22 d. Nr. V-921

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Informacijos apie Lietuvos Respublikos teritorijas, kuriose, atsižvelgiant į nacionalinio saugumo reikalavimus, gali būti taikomi vėjo elektrinių projektavimo ir statybos apribojimai, teikimo ir vėjo elektrinių projektavimo bei statybos vietų šiose teritorijose derinimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. gegužės 29 d. nutarimu Nr. 626 (Žin., 2012, Nr. 64-3238), 8 punktu,

t v i r t i n u Lietuvos Respublikos teritorijų, kuriose, atsižvelgiant į nacionalinio saugumo reikalavimus, gali būti taikomi vėjo elektrinių projektavimo ir statybos apribojimai, žemėlapio sudarymo metodiką (pridedama).

 

 

 

Krašto apsaugos ministrė                                                  Rasa Juknevičienė


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro

2012 m. rugpjūčio 22 d. įsakymu Nr. V-921

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJŲ, KURIOSE, ATSIŽVELGIANT Į NACIONALINIO SAUGUMO REIKALAVIMUS, GALI BŪTI TAIKOMI VĖJO ELEKTRINIŲ PROJEKTAVIMO IR STATYBOS APRIBOJIMAI, ŽEMĖLAPIO SUDARYMO METODIKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos teritorijų, kuriose, atsižvelgiant į nacionalinio saugumo reikalavimus, gali būti taikomi vėjo elektrinių projektavimo ir statybos apribojimai, žemėlapio sudarymo metodika (toliau – metodika) nustato Lietuvos Respublikos teritorijų, kuriose, atsižvelgiant į nacionalinio saugumo reikalavimus, gali būti taikomi vėjo elektrinių projektavimo ir statybos apribojimai, žemėlapio (toliau – žemėlapis) sudarymo principus ir informacijos žemėlapyje pateikimo tvarką.

2. Metodikoje vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos statybos įstatyme (Žin., 1996, Nr. 32-788; 2001, Nr. 101-3598), Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatyme (Žin., 1995, Nr. 107-2391; 2004, Nr. 21-617), Lietuvos Respublikos atsinaujinančių išteklių energetikos įstatyme (Žin., 2011, Nr. 62-2936) ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II. ŽEMĖLAPIO SUDARYMO PRINCIPAI

 

3. Žemėlapis sudaromas pažymint Lietuvos Respublikos teritorijas, kuriose, atsižvelgiant į nacionalinio saugumo reikalavimus, gali būti taikomi vėjo elektrinių projektavimo ir statybos apribojimai. Žemėlapyje turi būti pažymėtos teritorijos:

3.1. iki 60 km spinduliu aplink krašto apsaugos sistemos (toliau – KAS) esamus, KAS pajėgumų įgyvendinimo planuose ir KAS investiciniuose planuose numatytus antžeminius oro, jūros ar žemės paviršiaus stebėjimo radiolokatorius, atsižvelgiant į stebėjimo krypties operacinę svarbą, vietovės ir radiolokacinės technikos ypatumus;

3.2. aplink karines teritorijas, kur gali būti vykdomi karinių orlaivių skrydžiai žemuose aukščiuose, kiekvienu atveju atstumą vertinant atskirai, bet ne toliau kaip 3 km nuo karinės teritorijos ribos;

3.3. nustatyta tvarka Civilinės aviacijos administracijos patvirtintos karinių orlaivių treniruočių skraidymo zonos;

3.4. esančios tiesioginio matomumo zonoje tarp krašto apsaugos telekomunikacijų tinklo ryšio bokštų;

3.5. nurodytos kitų (ne Lietuvos kariuomenės) nacionalinį saugumą užtikrinančių institucijų prašymuose.

4. Žemėlapio sudarymą, jo atnaujinimą, teikimą kariuomenės vadui tvirtinti organizuoja Lietuvos kariuomenės (toliau – LK) Jungtinis štabas (toliau – JŠ).

5. LK pajėgos ir kitos nacionalinį saugumą užtikrinančios institucijos informaciją apie Lietuvos Respublikos teritorijas, kuriose, atsižvelgiant į nacionalinio saugumo reikalavimus, gali būti taikomi vėjo elektrinių projektavimo ir statybos apribojimai, teikia kariuomenės vadui užpildydamos nustatytos formos prašymą (priedas). Teritorijos gali būti apibrėžiamos dviejų tipų figūromis:

5.1. nurodant objekto koordinates ir apskritimo aplink objektą spindulį metrais;

5.2. nurodant teritorijos ribų koordinates, tarpusavyje sujungtas atkarpomis.

6. JŠ, gavęs informaciją iš LK ir kitų nacionalinį saugumą užtikrinančių institucijų apie Lietuvos Respublikos teritorijas, kuriose, atsižvelgiant į nacionalinio saugumo reikalavimus, gali būti taikomi vėjo elektrinių projektavimo ir statybos apribojimai, ją įvertina, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas atnaujina žemėlapį ir teikia jį tvirtinti LK vadui.

 

_________________

 


Lietuvos Respublikos teritorijų, kuriose,

atsižvelgiant į nacionalinio saugumo

reikalavimus, gali būti taikomi vėjo elektrinių

projektavimo ir statybos apribojimai,

žemėlapio sudarymo metodikos

priedas

 

______________________________________________________________________

(prašymą teikianti institucija (asmuo))

 

Lietuvos kariuomenės vadui

 

PRAŠYMAS

 

(Data)

(Dokumento sudarymo vieta)

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. gegužės 29 d. nutarimu Nr. 626 „Dėl Informacijos apie Lietuvos Respublikos teritorijas, kuriose, atsižvelgiant į nacionalinio saugumo reikalavimus, gali būti taikomi vėjo elektrinių projektavimo ir statybos apribojimai, teikimo ir vėjo elektrinių projektavimo bei statybos vietų šiose teritorijose derinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, prašau pažymėti žemėlapyje šias teritorijas:


Eil.

Nr.

Teritorijos tipas

Teritorijos duomenys

Pastabos

1.

(pav.)

 

A taško koordinatės

 

B atstumas (m)

 

2.

(pav.)

 

1 taško koordinatės

2 taško koordinatės

3 taško koordinatės

...

x taško koordinatės

 

(Pastaba. Taškų skaičius priklauso nuo teritorijos dydžio, atvaizdavimo sudėtingumo ir reikalingo GIS duomenų tikslumo)

 

 

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

_________________