LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL KARIŲ VALSTYBINIŲ PENSIJŲ SKYRIMO BEI MOKĖJIMO NUOSTATŲ ĮGYVENDINIMO KRAŠTO APSAUGOS SISTEMOJE

 

2004 m. kovo 26 d. Nr. V-293

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. sausio 20 d. nutarimo Nr. 83 patvirtintais Vidaus reikalų, Specialiųjų tyrimų tarnybos, valstybės saugumo, krašto apsaugos bei prokuratūros sistemų, Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių pareigūnų ir karių valstybinių pensijų skyrimo bei mokėjimo nuostatais ir remdamasis šio nutarimo 2 punktu:

1. Tvirtinu:

1.1. Karių valstybinių pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatų įgyvendinimo krašto apsaugos sistemoje tvarką (pridedama).

1.2. Krašto apsaugos ministerijos Personalo ir socialinės saugos departamento Socialinės saugos ir pensijų skyriaus dokumentų formų pavyzdžius (pridedama) ir suteikiu jiems atitinkamus numerius.

2. Laikau netekusiu galios krašto apsaugos ministro 2002 m. rugpjūčio 6 d. įsakymą Nr. 1241 „Dėl dokumentų formų patvirtinimo“.

 

 

 

KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS                                                           LINAS LINKEVIČIUS

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro

2004 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. V-293

 

KARIŲ VALSTYBINIŲ PENSIJŲ SKYRIMO IR MOKĖJIMO NUOSTATŲ

ĮGYVENDINIMO KRAŠTO APSAUGOS SISTEMOJE TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Karių valstybinių pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatų įgyvendinimo krašto apsaugos sistemoje tvarka nustato dokumentų, reikalingų išleidžiamų į atsargą karių valstybinėms pensijoms skirti, pateikimo, karių tarnybos laiko nustatymo, pensijų skyrimo, mokėjimo bei nutraukimo tvarką.

2. Krašto apsaugos sistemos karių valstybinės pensijos yra skiriamos ir mokamos vadovaujantis 1994 m. gruodžio 13 d. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų, Specialiųjų tyrimų tarnybos, valstybės saugumo, krašto apsaugos, prokuratūros, Kalėjimų departamento, jam pavaldžių įstaigų bei valstybės įmonių pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymu Nr. I-693 (toliau – pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymas), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. sausio 20 d. nutarimu Nr. 83 patvirtintais Vidaus reikalų, Specialiųjų tyrimų tarnybos, valstybės saugumo, krašto apsaugos bei prokuratūros sistemų, Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių pareigūnų ir karių valstybinių pensijų skyrimo bei mokėjimo nuostatais (toliau – nuostatai), 1994 m. liepos 18 d. Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo pensijų įstatymu Nr. I-549, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. lapkričio 18 d. nutarimu Nr. 1156 patvirtintais Valstybinių socialinio draudimo pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatais, šia tvarka ir kitais valstybinių pensijų skyrimą reglamentuojančiais teisės aktais.

3. Karių valstybinės pensijos skiriamos ir mokamos Lietuvos Respublikos piliečiams.

 

II. DOKUMENTŲ, REIKALINGŲ KARIO VALSTYBINEI PENSIJAI SKIRTI, PATEIKIMAS

 

4. Kreiptis dėl pensijos paskyrimo galima prieš tris mėnesius iki teisės gauti kario valstybinę pensiją atsiradimo arba bet kuriuo metu po teisės gauti kario valstybinę pensiją atsiradimo. Kreipiantis dėl pensijos, privaloma pateikti krašto apsaugos sistemos (toliau – KAS) padalinio, kuriame karys tarnavo, personalo tarnybai dokumentus, būtinus pensijai paskirti:

4.1. prašymą (KAM forma 01- 46) pensijai skirti (originalą);

4.2. valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą (originalą);

4.3. darbo knygelę, jei darbo knygelėje yra įrašai, įrodantys stažą, įskaitomą į tarnybos laiką pensijai skirti (originalą);

4.4. paso (32 p. ir puslapio su nuotrauka) arba ID kortelės (kopijas);

4.5. 2 fotonuotraukas (3,5 x 4) civiline apranga arba karine uniforma, jei yra suteikta teisė iškilmingomis progomis dėvėti kario uniformą;

4.6. karinį bilietą, patvirtinantį tarnybą užsienio šalių kariuomenėje (originalą);

4.7. kitus tarnybos laiką patvirtinančius dokumentus (pvz., remiantis archyviniais dokumentais darbdavių išduotus darbo stažo pažymėjimus; archyvų pažymėjimus; kolūkiečių darbo knygeles, kuriose įrašai apie išdirbtus darbadienius turi būti patvirtinti parašais ir antspaudais, arba dabartinių žemės ūkio bendrovių arba archyvų pažymas, patvirtinančias išdirbtus darbadienius; krašto apsaugos karinį liudijimą, karininkų, puskarininkių ir seržantų asmens liudijimus; karo mokyklos baigimo diplomus; karinių dalinių išduotas pažymas apie tarnybą užsienio šalių kariuomenėse arba asmens tarnybos lapus; Vidaus reikalų ministerijos arba Lietuvos ypatingojo archyvo išduotus tarnybos įskaitos lapus; Socialinės rūpybos skyriaus prie Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje išduotas pažymas, kuriose nurodyti tarnybos laikotarpiai; KASP rinktinių, karo prievolės administravimo tarnybų ar Lietuvos ypatingojo archyvo išduotus pažymėjimus).

4.8. Pateikiamų dokumentų kopijos turi būti patvirtintos spaudais ir parašais. Užsienio valstybių institucijų išduoti dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą ir vertimų biurų notariškai patvirtinti spaudais ir parašais.

5. Jei karys kreipiasi dėl kario valstybinės invalidumo pensijos skyrimo, kartu su 4 punkte išvardytais dokumentais papildomai pateikia:

5.1. Valstybinės medicininės socialinės ekspertizės komisijos išduotą invalidumo pažymėjimą (originalą ar notaro patvirtintą kopiją, arba KAS padalinio atsakingo asmens nustatyta tvarka patvirtintą kopiją);

5.2. Tarnybinių tyrimų komisijos sprendimą, jei invalidumas atsirado dėl priežasčių, susijusių su tarnyba.

6. Jei kreipiamasi dėl karių valstybinės našlių ir našlaičių pensijos skyrimo, kartu su 4 punkte išvardytais dokumentais papildomai pateikiama:

6.1. kario mirties liudijimas arba teismo sprendimas dėl jo pripažinimo mirusiu ar nežinia kur esančiu;

6.2. santuokos liudijimas;

6.3. teismo sprendimas dėl faktinės santuokos fakto nustatymo, jei nėra santuokos liudijimo;

6.4. našlaičio gimimo liudijimas;

6.5. mokymo įstaigų pažymėjimai, jei našlaičiai, vyresni kaip 18 metų, dar mokosi;

6.6. Valstybinės medicininės socialinės ekspertizės komisijos išduota invalidumo pažyma, jei teisė gauti šią pensiją priklauso nuo invalidumo;

6.7. Tarnybinio tyrimo komisijos sprendimas, jei karys žuvo ar mirė nuo sužalojimų dėl priežasčių, susijusių su tarnyba.

 

III. KRAŠTO APSAUGOS SISTEMOS PADALINIŲ PERSONALO TARNYBŲ FUNKCIJOS

 

7. KAS padalinio vadovo paskirtas asmuo, atsakingas už dokumentų kario valstybinei pensijai gauti tvarkymą, vadovaudamasis pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo 6 ir 16 straipsniais, remiantis kuriais yra nustatomas karių tarnybos laikas pensijai skirti, parengia kario tarnybos apskaitos duomenų lapą (KAM forma 01-47).

8. Tarnybos apskaitos duomenų lapas pildomas chronologine tvarka nurodant visą tarnybos laiką pensijai skirti:

8.1. turėtą civilio darbo stažą, jei išleistas į atsargą karys pradėjo tarnauti ar dirbti krašto apsaugos sistemoje iki 1991 m. gruodžio 31 d. (įskaitoma koeficientu 0,8);

8.2. tarnybos užsienio šalių kariuomenėje laiką (įskaitoma koeficientu 1);

8.3. tarnybos Vidaus reikalų ir kitose pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatyme numatytose sistemose laiką (įskaitoma koeficientu 1);

8.4. mokymosi aukštosiose, specialiosiose vidurinėse, aukštesniosiose LR policijos (vidaus reikalų), saugumo bei karo mokyklose, taip pat analogiškose kitų valstybių mokyklose laiką (įskaitoma koeficientu 1);

8.5. mokymosi kitose aukštosiose, aukštesniosiose ir specialiosiose vidurinėse mokyklose laiką, jei jas baigę asmenys paskirti pareigūnais ar kariais per 3 mėnesius nuo šių mokyklų baigimo (įskaitoma koeficientu 0,5);

8.6. tarnybos ar darbo krašto apsaugos sistemoje laiką nuo 1990 m. balandžio 25 d. iki 1991 m. rugpjūčio 23 d. (įskaitoma koeficientu 3);

8.7. tarnybos krašto apsaugos sistemoje laiką (įskaitoma koeficientu 1).

9. Pildant tarnybos apskaitos duomenų lapą būtina nurodyti:

9.1. jei asmuo buvo priimtas į krašto apsaugos sistemą iki 1995 m. sausio 1 d. ir dirbo Darbo sutarties įstatymo pagrindais, nurodyti, ar šios pareigos buvo kario, jei ne – ar vėliau buvo priskirtos kario pareigoms;

9.2. jei karys buvo priimtas į krašto apsaugos sistemą po 1995 m. sausio 1 d., o laipsnis jam buvo suteiktas vėliau, nurodyti, kada jis buvo paskirtas į kario pareigas.

10. Jei pildant duomenis apie civilio darbo stažą, kario pateiktame dokumente nurodyti tik priėmimo į darbą arba darbo baigimo metai, be tikslesnių datų, darbo pradžios ir darbo pabaigos data laikoma atitinkamų metų liepos 1-oji diena. Jei nurodyti tik metai ir mėnuo, be tikslesnės datos, tai data laikoma atitinkamo mėnesio 15-oji diena.

11. Visi įrašai apie kario tarnybos laiką tarnybos duomenų apskaitos lape turi tiksliai atitikti dokumentuose nurodytas datas.

12. Iškilus ginčytiniems klausimams dėl kario tarnybos laiko pensijai skirti nustatymo, KAS padalinio personalo tarnyba gali kreiptis į KAM karių stažų skaičiavimo komisiją.

13. KAS padalinio personalo tarnyba per 10 dienų nuo visų reikiamų dokumentų pensijai skirti gavimo dienos pateikia KAM Personalo ir socialinės saugos departamento Socialinės saugos ir pensijų skyriui (toliau – Socialinės saugos ir pensijų skyrius):

13.1. 4–6 punktuose išvardytus išleisto į atsargą kario pateiktus dokumentus ir šių dokumentų patvirtintas kopijas (dokumentų kopijas patvirtinant spaudu ir parašu, taip pat nurodant patvirtinančiojo asmens pareigas, karinį laipsnį ir pavardę);

13.2. tarnybos apskaitos duomenų lapą (KAM forma 01-47);

13.3. darbo užmokesčio pažymėjimą (KAM forma 01-48), kuriame būtų nurodytas kario išleidimo į atsargą metu turėtas tarnybinis atlyginimas;

13.4. kario išleidimo į atsargą įsakymo kopiją.

14. Jei karys išleidžiamas į atsargą dėl sveikatos, kartu su 4 punkte išvardytais dokumentais pateikiama ir Karinės medicinos ekspertizės komisijos ekspertinio nutarimo pažyma (originalas ar personalo tarnybos atsakingo asmens patvirtinta kopija).

15. Jei karys kreipiasi dėl kario valstybinės invalidumo pensijos skyrimo, kartu su 4 ir 5 punktuose išvardytais dokumentais pateikiama Karinės medicinos ekspertizės komisijos ekspertinio nutarimo pažyma (originalas ar personalo tarnybos atsakingo asmens patvirtinta kopija).

 

IV. KARIŲ VALSTYBINIŲ PENSIJŲ SKYRIMAS

 

16. Kario valstybinė pensija skiriama ir mokama nuo teisės į pensiją atsiradimo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 mėnesių iki dokumentų pensijai skirti pateikimo Socialinės saugos ir pensijų skyriui dienos.

17. Socialinės saugos ir pensijų skyrius, gavęs išleisto į atsargą kario prašymą pensijai skirti bei visus 13-15 punktuose išvardytus dokumentus, registruoja jį Krašto apsaugos ministerijos Personalo ir socialinės saugos departamento gaunamų dokumentų žurnale.

18. Socialinės saugos ir pensijų skyrius gali pareikalauti papildomų dokumentų (pvz.: pažymos apie tai, jog asmuo negauna pensijos iš Socialinės rūpybos skyriaus prie Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje, Vidaus reikalų ministerijos ar kitų institucijų, kur jis pareigūnų ir karių valstybinę pensiją galėjo gauti, taip pat kitų dokumentų).

19. Jei Socialinės saugos ir pensijų skyriui yra pateikiami ne visi dokumentai kario valstybinei pensijai skirti arba tarnybos apskaitos duomenų lapas yra užpildytas netinkamai, dokumentai gali būti grąžinami papildymui juos pristačiusiai KAS padalinio personalo tarnybai, apie tai raštu informuojant padalinio vadovą.

20. Jei pensijos gavėjas nedirba ir neturi jokių kitokių pajamų, išskyrus pensiją, valstybinio socialinio draudimo pažymėjimas saugomas Socialinės saugos ir pensijų skyriuje arba turi būti pateikiamas Socialinės saugos ir pensijų skyriui kiekvieną mėnesį. Jei valstybinio socialinio draudimo pažymėjimas dėl kokių nors priežasčių pensijos gavėjui yra reikalingas ilgiau negu mėnesį, jis įsipareigoja raštu per 10 kalendorinių dienų raštu informuoti Socialinės saugos ir pensijų skyrių apie savo įsidarbinimą arba kitas pajamas.

21. Sprendimas dėl kario valstybinės pensijos skyrimo turi būti priimtas ne vėliau kaip per 10 dienų nuo prašymo skirti pensiją su visais 13–15 punktuose paminėtais arba papildomai pareikalautais dokumentais gavimo dienos.

22. Karių valstybinės pensijos skiriamos krašto apsaugos ministro įgalioto Krašto apsaugos ministerijos valstybės sekretoriaus sprendimu.

23. Vienas krašto apsaugos ministro įgalioto Krašto apsaugos ministerijos valstybės sekretoriaus pasirašyto sprendimo skirti kario valstybinę pensiją egzempliorius pateikiamas Lietuvos kariuomenės finansų ir turto tarnybai, kitas – segamas į pensininko asmens bylą.

24. Apie sprendimą skirti kario valstybinę pensiją Socialinės saugos ir pensijų skyrius pareiškėją informuoja raštu.

25. Pensijos skiriamos iki gyvos galvos arba laikotarpiui, kuriuo pensijos gavėjas pagal pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymą turi teisę gauti paskirtą pensiją.

26. Paskyrus kario valstybinę pensiją, Socialinės saugos ir pensijų skyrius išduoda pensininkui krašto apsaugos ministro patvirtintos formos pensininko pažymėjimą.

27. Pametęs pažymėjimą pensininkas apie tai informuoja Socialinės saugos ir pensijų skyrių ir turi teisę prašyti išduoti pažymėjimo dublikatą.

28. Atsisakius skirti karių valstybinę pensiją, Socialinės saugos ir pensijų skyrius ne vėliau kaip per 5 dienas nuo šio sprendimo priėmimo turi informuoti pareiškėją, nurodydamas atsisakymo skirti kario valstybinę pensiją priežastis ir sprendimo apskundimo tvarką.

29. Jei pareiškėjas nesutinka su sprendimu, jis turi teisę šį sprendimą apskųsti krašto apsaugos ministrui, o nesutikus su ministro sprendimu, ginčas sprendžiamas įstatymų nustatyta tvarka.

30. Jei kario invalidumo pensijos gavėjui pakeičiama invalidumo grupė, pensija skiriama iš naujo pagal naujus duomenis nuo jų pasikeitimo dienos, bet ne daugiau kaip už 12 mėnesių iki dokumentų pensijai perskaičiuoti gavimo Socialinės saugos ir pensijų skyriuje dienos.

31. Atsiradus naujoms aplinkybėms, dėl kurių pensija didinama (pateikus papildomus dokumentus apie stažą, turėtą iki pensijos paskyrimo), naujo dydžio pensija skiriama nuo pirmosios dienos mėnesio, einančio po to mėnesio, kurį pensininkas padavė prašymą su visais kitais dokumentais padidinti pensiją.

32. Atsiradus naujoms aplinkybėms, dėl kurių pensija mažinama arba jos mokėjimas yra nutraukiamas, pensija mažinama arba nutraukiama nuo pirmosios kito mėnesio dienos.

33 Socialinės saugos ir pensijų skyrius parengia krašto apsaugos ministro įgalioto Krašto apsaugos ministerijos valstybės sekretoriaus potvarkio projektą dėl kario valstybinės pensijos perskaičiavimo. Vienas krašto apsaugos ministro įgalioto Krašto apsaugos ministerijos valstybės sekretoriaus pasirašyto potvarkio egzempliorius yra perduodamas Lietuvos kariuomenės finansų ir turto tarnybai, kitas – segamas į pensininko asmens bylą.

 

V. KARIŲ VALSTYBINIŲ PENSIJŲ MOKĖJIMAS IR NUTRAUKIMAS

 

34. Lietuvos kariuomenės finansų ir turto tarnyba, remdamasi Socialinės saugos ir pensijų skyriaus pateiktu krašto apsaugos ministro įgalioto Krašto apsaugos ministerijos valstybės sekretoriaus sprendimu skirti kario valstybinę pensiją (arba potvarkiu dėl kario valstybinės pensijos perskaičiavimo), išmoka pensijas pagal gyvenamąją vietą (pagal apskritis) už praėjusį mėnesį kiekvieno mėnesio 10–15 dienomis.

35. Pensininkui mirus, mirusiojo giminės pateikia Socialinės saugos ir pensijų skyriui mirusiojo mirties liudijimo kopiją. Socialinės saugos ir pensijų skyrius parengia krašto apsaugos ministro įgalioto Krašto apsaugos ministerijos valstybės sekretoriaus sprendimo dėl kario valstybinės pensijos mokėjimo nutraukimo projektą. Vienas krašto apsaugos ministro įgalioto Krašto apsaugos ministerijos valstybės sekretoriaus pasirašyto sprendimo egzempliorius yra perduodamas Lietuvos kariuomenės finansų ir turto tarnybai, kitas – segamas į pensininko asmens bylą.

36. Pensija išmokama jį laidojusiam asmeniui, pateikus Lietuvos kariuomenės finansų ir turto tarnybai laidojusio asmens prašymą dėl mirusiojo pensininko pensijos išmokėjimo, mirties pažymėjimo pašalpai gauti originalą (šis pažymėjimas išduodamas civilinės metrikacijos skyriuje tik laidojančiajam asmeniui), pensiją gaunančiojo asmens pasą, kurio kopija lieka Finansų ir turto tarnyboje. Pensija išmokama tik pagal pateiktą mirties pažymėjimo originalą. Mirties pažymėjime yra pažymima, jog pensija išmokėta. Finansų ir turto tarnyba sau pasilieka pasitvirtintą mirties pažymėjimo kopiją, originalą atiduoda laidojusiam asmeniui, jei šis dar negavo pašalpos iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinio skyriaus. Jei Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniame skyriuje pašalpa išmokėta, mirties pažymėjimo originalas lieka Finansų ir turto tarnyboje. Mirusiojo pensija išmokama už mirties mėnesį, jei dar nebuvo išmokėta, ir dar už du mėnesius tokio dydžio, kokia ji buvo mirties mėnesį (paskirtos ir apribotos Lietuvos Respublikos valstybinių pensijų įstatymo 3 straipsnio 3 dalies nustatyta tvarka pensijos dydžio).

37. Mirusio pensininko byla yra saugoma Socialinės saugos ir pensijų skyriuje 5 metus, vėliau nustatyta tvarka perduodama į Krašto apsaugos archyvą prie KAM.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

38. Socialinės saugos ir pensijų skyrius atsakingas už:

38.1. teisingą visų rūšių karių valstybinių pensijų paskaičiavimą ar perskaičiavimą pagal pateiktus dokumentus bei jų paskyrimą per nuostatuose ir šioje tvarkoje numatytą laiką;

38.2. teisingą lėšų, skirtų pensijoms išmokėti, planavimą.

39. Lietuvos kariuomenės finansų ir turto tarnyba atsakinga už laiku išmokamas karių valstybines pensijas iš numatytų lėšų, skirtų iš valstybės biudžeto.

40. KAS padalinio vado paskirtas asmuo tvarkyti išleidžiamų į atsargą karių dokumentus, reikalingus kario valstybinei pensijai skirti, yra atsakingas už šių dokumentų pateikimą Socialinės saugos ir pensijų skyriui per nuostatuose ir šioje tvarkoje numatytą laiką, teisingą duomenų apie kario tarnybos laiką pateikimą tarnybos duomenų lape bei tinkamą tarnybos duomenų lapo pildymą.

41. Pensijos gavėjas atsakingas už Socialinės saugos ir pensijų skyriui laiku pateikiamus dokumentus apie aplinkybes, turinčias įtakos jo pensijos dydžiui ir mokėjimui.

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro

2004 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. V-293

 

Krašto apsaugos ministrui

 

PRAŠYMAS

DĖL PENSIJOS SKYRIMO

________________________

(data)


Prašau skirti pensiją                  Už tarnybą           Našlių /našlaičių              Invalidumo

 

1.   ASMENS DUOMENYS

 

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adresas

 

 

Telefono Nr.

 

Paso duomenys

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paso numeris

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išdavimo data

 

 

 

 

 

 

 

 

Galioja iki

 

 

 

 

 

 

 

 

Gimimo data

 

 

 

 

 

 

 

 

Gimimo vieta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valstybinio socialinio draudimo pažymėjimo numeris

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. ŠIUO METU DIRBU           Taip                                Ne

 


3. AR GAUNATE PENSIJĄ IŠ KITOS VALSTYBĖS?             Taip                      Ne

 

JEI TAIP, IŠ KUR _______________________________________________________________


4. AR JUMS KADA NORS BUVO PASKIRTA KOKIA           Taip                      Ne

NORS PENSIJA?

 

JEI TAIP, KUR _________________________________________________________________

 

PENSIJOS RŪŠIS _______________________________________________________________

 

5. AR ESATE PRIPAŽINTAS INVALIDU?                                Taip                      Ne

 

JEI TAIP, INVALIDUMO GRUPĖ _______________

 

6. AR MIRĘS (ŽUVĘS) ASMUO BUVO JŪSŲ:

(Pildoma našlių/našlaičių pensijai gauti)


SUTUOKTINIS                     SŪNUS/DUKTĖ                           TĖVAS/MOTINA

7. AR AUGINATE MIRUSIOJO ASMENS                                  Taip                      Ne

VAIKUS (ĮVAIKIUS)?

 

 

KAM forma 01-46

 

Jei taip, nurodykite auginamų vaikų (įvaikių) vardus, pavardes ir gimimo metus.

 

VARDAS

PAVARDĖ

GIMIMO DATA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. PENSIJOS MOKĖJIMAS

 

BANKO PAVADINIMAS _________________________________________________________

 

BANKO KORTELĖS PAVADINIMAS _____________________________________________

 

IR NUMERIS ___________________________________________________________________

 

ASMENINĖS SĄSKAITOS NUMERIS _____________________________________________

 

Sutinku, kad pervedimo išlaidos būtų išskaičiuotos iš mano pensijos.

 

9. ĮSIPAREIGOJU ne vėliau kaip per 10 dienų pranešti apie:

·    kitos valstybės pensijos paskyrimą;

·    kitos rūšies pensijos paskyrimą;

·    įsidarbinimą;

·    pajamas (verslo liudijimai, autorinės sutartys, ūkininkų ūkiai ir t. t.);

·    gyvenamosios vietos pakeitimą;

·    išvykimą nuolat ar laikinai gyventi į užsienį;

·    naujos santuokos sudarymą;

·    išlaikytinių skaičiaus pasikeitimą.

 

10. ŽINAU, kad:

·    turint teisę gauti kelias valstybines pensijas, mokama tik viena iš jų;

·    nepranešus apie aplinkybes, turinčias įtakos mano pensijos mokėjimui, permokėta pensijos suma bus išskaityta iš mano pensijos;

·    nuteistiems už tyčinių nusikaltimų padarymą asmenims karių valstybinė pensija neskiriama;

·    „LR BK 207 straipsnis. Oficialaus dokumento suklastojimas ar suklastoto oficialaus dokumento realizavimas ar panaudojimas.

Įrašymas į oficialų dokumentą žinomai melagingų žinių arba surašymas suklastoto dokumento, žinomai suklastoto dokumento patvirtinimas antspaudu (spaudu) ir (ar) parašu, arba kitoks oficialaus dokumento suklastojimas, taip pat žinomai suklastoto oficialaus dokumento realizavimas ar panaudojimas –

baudžiami laisvės atėmimu iki trejų metų arba pataisos darbais iki dvejų metų, arba bauda.

Tos pačios veikos, padarytos muitinės deklaracijos, mokesčio sumokėjimą patvirtinančio arba kito itin svarbaus oficialaus dokumento atžvilgiu arba sukėlusios didelę žalą valstybės ar visuomenės interesams arba asmens teisėms ar teisėtiems interesams, – baudžiami laisvės atėmimu iki penkerių metų ir bauda.“

 

TVIRTINU, kad pateikti duomenys yra teisingi.


                       Pareiškėjo parašas                                             Prašymo SSPS gavimo data

______________

       


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro

2004 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. V-293

 

TARNYBOS APSKAITOS DUOMENYS

 

Krašto apsaugos ministerija

 

________________________________________________________________________________

                         (tarnybos ar padalinio pavadinimas)                                                               (parengimo vieta)

 

 

Dėl pensijos skyrimo

TVIRTINU

 

 

 

 

-------------------------------------

 

                     (vardas, pavardė)

----------------------------------

tarnavusiam(-iai) krašto apsaugos sistemoje

(pareigos)

 

----------------------------------

 

(parašas)

 

----------------------------------

 

(vardas, pavardė)

 

----------------------------------

 

(data)

________________________________________________________________________________

(laipsnis, vardas, pavardė, tėvo vardas)

 

gimė -----------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                     (data, vieta)

 

Pirmasis karinis laipsnis                                                            suteiktas --------------------------------

 

--------------------------------------------------------------  19 ---- m. ---------------------- mėn. --------d.

 

įsakymu Nr.-----------------

 

------------------------------------------------------------------------------ tarnybos laikas, įskaitytas į

                                                               (vardas, pavardė)

tarnybą krašto apsaugos sistemoje:

Tarnybos vieta, pareigos

Įsakymo data,

Nr.

Tarnavo (nuo iki)

Įskaitoma koeficientu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAM forma 01-47

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

 

 

 

Pastabos:

                                                                       buvo prilyginta kario pareigoms

-----------------------------------------------                                                                                         

                      (pareigybės pavadinimas)                                                                                                     (data, įsakymo Nr.)

 

                                                                             paskirtas į kario pareigas

-----------------------------------------------                                                                                         

                      (pareigybės pavadinimas)                                                                                                     (data, įsakymo Nr.)

 

Duomenys apie atleidimą -------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                 (laipsnis, vardas, pavardė)

 

išleistas į atsargą 200 ----m. ---------------------------------------- mėn. -----d. įsakymu Nr.- -----------

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

                            (įsakymo data)                                                                                                    (išleidimo pagrindas)

 

 

Tarnybos apskaitos duomenų lapą pildė --------------------------------------------------------

                                                                                                                                       (pareigos, laipsnis, vardas,

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                             pavardė, parašas, užpildymo data)

A. V.

Su tarnybos apskaitos duomenų lapu susipažinau:

 

---------------------------------------------------                                               

                                      (išleidžiamojo parašas)                                                                         (data)

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro

2004 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. V-293

 

DARBO UŽMOKESČIO PAŽYMĖJIMAS

 

________________________________________________________________________________

tarnyba (padalinys)

 

 

pažymi, kad ______________________________________________________________________

                                                            karinis laipsnis, pareigos

 

________________________________________________________________________________

                                                          vardas, pavardė, tėvo vardas

 

išleidimo į atsargą metu turėjo:

 

tarnybinio atlyginimo koeficientą______________ (_____________Lt)

 

 

Tarnybos (dalinio) vadas                         ________________________________________________

                                                                                    vardas, pavardė, parašas

 

 

Vyr. buhalteris                             ______________________________________________________

                                                                                          vardas, pavardė, parašas

 

 

A. V.

 

200                m. ______________________mėn. _______d.

 

 

 

 

KAM forma 01-48

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro

2004 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. V-293

 

 

 

 

KAM forma 01-49

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro

2004 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. V-293

 

 

 

 

KAM forma 01-50

______________