LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL TRANSPORTO PRIEMONIŲ KOMISINĖS PREKYBOS LICENCIJAVIMO TAISYKLIŲ BEI TRANSPORTO PRIEMONIŲ IR JŲ NUMERUOTŲ AGREGATŲ MAŽMENINĖS PREKYBOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

1995 m. gruodžio 29 d. Nr. 1641

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti pridedamas:

1.1. Transporto priemonių komisinės prekybos licencijavimo taisykles;

1.2. Transporto priemonių ir jų numeruotų agregatų mažmeninės prekybos taisykles.

2. Pavesti:

2.1. Pramonės ir prekybos ministerijai – išduoti licencijas užsiimti transporto priemonių komisine prekyba, sustabdyti ir panaikinti licencijų galiojimą;

2.2. Vidaus reikalų ministerijai ir Finansų ministerijai – patvirtinti:

2.2.1. naują pažymos-sąskaitos formą ir per 3 mėnesius nuo šio nutarimo įsigaliojimo organizuoti pažymos-sąskaitos blankų spausdinimą specialiame (su apsaugos nuo padirbimo sistema) popieriuje;

2.2.2. pažymų-sąskaitų blankų išdavimo taisykles.

3. Nustatyti, kad pažymos-sąskaitos gali būti išduodamos tik įmonėms, turinčioms teisę užsiimti transporto priemonių mažmenine prekyba.

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                ADOLFAS ŠLEŽEVIČIUS

 

PRAMONĖS IR PREKYBOS MINISTRAS             KAZIMIERAS JUOZAS KLIMAŠAUSKAS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1995 m. gruodžio 29 d. nutarimu Nr. 1641

 

TRANSPORTO PRIEMONIŲ KOMISINĖS

PREKYBOS LICENCIJAVIMO TAISYKLĖS

 

BENDROJI DALIS

 

1. Transporto priemonių komisinė prekyba yra prekybinė veikla, kai įmonė komiso sutartimi įsipareigoja už atlyginimą savo vardu parduoti pirkėjams komitentų (fizinių, juridinių asmenų ir įmonių, neturinčių juridinio asmens teisių) transporto priemones.

 

LICENCIJUOJAMA VEIKLA

 

2. Šios taisyklės reglamentuoja transporto priemonių (kodai pagal Europos Ekonominės Bendrijos kombinuotąją prekių nomenklatūrą – 87.02, 87.03) komisinės prekybos licencijavimą.

 

LICENCIJŲ IŠDAVIMAS

 

3. Licencijos užsiimti transporto priemonių komisine prekyba (toliau vadinama – licencijos) išduodamos visų rūšių įmonėms, įregistruotoms Lietuvos Respublikoje, arba steigiamoms įmonėms, kurių įregistravimo pažymėjimuose (jeigu licencijas įsigyja jau įsteigtos įmonės) ir įstatuose nurodyta transporto priemonių mažmeninės prekybos veikla.

4. Licencijas išduoda Pramonės ir prekybos ministerija. Įmonei išduodamas licencijos originalas, o kopija saugoma Pramonės ir prekybos ministerijoje.

Licencijos išdavimas patvirtinamas pramonės ir prekybos ministro įsakymu.

5. Įmonė, norinti užsiimti transporto priemonių komisine prekyba, pateikia Pramonės ir prekybos ministerijai šiuos dokumentus:

5.1. paraišką licencijai gauti (joje nurodoma įmonės kodas, pavadinimas, adresas, parduotuvių ir specialiai įrengtų prekybos aikštelių, kuriose bus prekiaujama, adresai, veiklos, kuriai prašoma licencijos, rūšis, paraiškos padavimo data ir išvardijami pridedami dokumentai);

5.2. įmonės įregistravimo pažymėjimą, įstatus ir šių dokumentų kopijas (patikrinti įregistravimo pažymėjimo ir įstatų originalai grąžinami įmonei). Įmonės, dirbančios be įstatų, jų nepateikia;

5.3. miesto (rajono), kuriame įregistruota įmonė, valstybinės mokesčių inspekcijos pažymą, kad deklaruotos pajamos ir sumokėti mokesčiai. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš mėnesį iki paraiškos licencijai gauti pateikimo datos;

5.4. muitinės, kurios veiklos zonoje įregistruota įmonė, pažymą, kad vykdomi įsipareigojimai muitinei ir sumokėti mokesčiai. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš mėnesį iki paraiškos licencijai gauti pateikimo datos;

5.5. mokamąjį pavedimą su banko žymomis arba kvitą, patvirtinantį, kad sumokėtas nustatyto dydžio žyminis mokestis (pateikiama priėmus sprendimą išduoti licenciją);

5.6. kiekvienos paraiškoje nurodytos parduotuvės ir prekybos aikštelės:

5.6.1. priėmimo naudoti akto kopiją;

5.6.2. visuomenės sveikatos centro leidimo užsiimti komercine veikla kopiją;

5.6.3. nuomos sutarties kopiją, jeigu parduotuvė ar prekybos aikštelė nuomojama;

5.6.4. įregistruoto kasos aparato techninio paso kopiją.

6. Steigiama įmonė, norinti užsiimti transporto priemonių komisine prekyba, Pramonės ir prekybos ministerijai pateikia:

6.1. paraišką licencijai gauti, kurioje nurodyta:

6.1.1. įmonės pavadinimas, adresas;

6.1.2. veiklos, kuriai prašoma licencijos, rūšis;

6.1.3. paraiškos padavimo data;

6.2. įmonės steigimo dokumentų projektus;

6.3. šių taisyklių 5.5 punkte nurodytą dokumentą.

7. Steigiama įmonė, įregistruota Lietuvos Respublikos įmonių rejestre, per 5 darbo dienas privalo pateikti Pramonės ir prekybos ministerijai įregistravimo pažymėjimą, įstatus (įmonės, dirbančios be įstatų, jų nepateikia), šių dokumentų kopijas ir jai išduotą licenciją. Pramonės ir prekybos ministerija įmonei išduotoje licencijoje įrašo įmonės kodą ir licencijos galiojimo terminą.

Parduotuvių ir prekybos aikštelių, kuriose bus organizuojama transporto priemonių komisinė prekyba, adresai įrašomi licencijoje po to, kai įmonė pateikia Pramonės ir prekybos ministerijai šių taisyklių 5.6 punkte nurodytus dokumentus.

8. Licencija išduodama arba motyvuotas raštiškas atsisakymas ją išduoti pareiškėjui pateikiamas per 30 dienų nuo dokumentų, kurių reikia licencijai išduoti, gavimo dienos.

9. Licencijoje nurodoma:

9.1. licenciją išdavusi institucija;

9.2. licencijos numeris;

9.3. licencijos turėtojas (įmonės kodas, pavadinimas, adresas);

9.4. licencijuojama veikla;

9.5. licencijos galiojimo terminas;

9.6. licencijos išdavimo data;

9.7. parduotuvių ir specialiai įrengtų prekybos aikštelių, kuriose bus prekiaujama, adresai.

10. Licencija išduodama 3 metams.

11. Pasibaigus licencijos galiojimo laikui, nauja licencija įmonei išduodama bendra tvarka.

Įmonė, norinti pakartotinai gauti licenciją, turi pateikti Pramonės ir prekybos ministerijai ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki ankstesnės licencijos galiojimo pabaigos šių taisyklių 5 punkte nurodytus dokumentus.

12. Licencija neišduodama, jeigu:

12.1. pateikti ne visi šių taisyklių 5 punkte nurodyti dokumentai;

12.2. dokumentai neatitinka reikalavimų, netinkamai įforminti;

12.3. kontroliuojančios valstybės valdymo institucijos ir valstybinės priežiūros tarnybos pateikė raštu pastabas ir pretenzijas dėl įmonės veiklos.

13. Licencijos registruojamos Pramonės ir prekybos ministerijoje nustatytos formos žurnale, kuriame nurodoma:

13.1. licencijos numeris;

13.2. licencijos turėtojas (įmonės kodas, pavadinimas, adresas);

13.3. licencijuojama veikla;

13.4. licencijos išdavimo data;

13.5. licencijos galiojimo terminas;

13.6. licencijos galiojimo sustabdymo data;

13.7. licencijos galiojimo sustabdymo panaikinimo data;

13.8. licencijos galiojimo panaikinimo data.

14. Fiziniai, juridiniai asmenys ir įmonės, neturinčios juridinio asmens teisių, turi teisę gauti iš Pramonės ir prekybos ministerijos informaciją žodžiu ir raštu apie tai, ar konkreti įmonė turi licenciją, ar licencija galioja (galiojimas nesustabdytas, nepanaikintas).

 

MOKESČIAI UŽ LICENCIJAS

 

15. Už licencijos išdavimą imamas žyminis mokestis Lietuvos Respublikos žyminio mokesčio įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų nustatyta tvarka.

 

LICENCIJUOJAMOS VEIKLOS SĄLYGOS

 

16. Licencijos turėtojas negali savo vardu įgalioti kitų fizinių, juridinių asmenų ir įmonių, neturinčių juridinio asmens teisių, arba leisti jiems vykdyti licencijoje nurodytos veiklos.

17. Licencijos turėtojas privalo vykdyti Lietuvos Respublikos įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių prekybos tvarką, atsiskaitymą ir mokesčių mokėjimą, taip pat šių taisyklių, Transporto priemonių ir jų numeruotų agregatų mažmeninės prekybos taisyklių, aplinkos apsaugos, higienos, darbų saugos ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimus.

18. Licencijos originalas turi būti laikomas įmonėje (licencijoje nurodytu adresu), o licencijoje įrašytose parduotuvėse bei prekybos aikštelėse turi būti licencijos kopija.

19. Transporto priemonių komisinė prekyba turi būti vykdoma parduotuvėse arba specialiai įrengtose prekybos aikštelėse, kurios turi atitikti Transporto priemonių ir jų numeruotų agregatų mažmeninės prekybos taisyklių reikalavimus.

20. Parduotuvių ir prekybos aikštelių adresai turi būti įrašyti licencijoje. Licencijos turėtojas gali užsiimti transporto priemonių komisine prekyba tik tose parduotuvėse ir prekybos aikštelėse, kurių adresai įrašyti licencijoje.

21. Licencijos turėtojas, įsteigęs naują parduotuvę ar prekybos aikštelę, kurioje bus vykdoma transporto priemonių komisinė prekyba ir kuri nėra įrašyta į licenciją, privalo pateikti Pramonės ir prekybos ministerijai licenciją, paraišką, kurioje nurodomas naujosios parduotuvės ar prekybos aikštelės adresas, ir šių taisyklių 5.6 punkte nurodytus dokumentus.

Gavusi šiuos dokumentus, Pramonės ir prekybos ministerija įrašo licencijoje naujosios parduotuvės ar prekybos aikštelės adresą.

22. Įmonė turi užtikrinti priimtų parduoti transporto priemonių, dokumentų bei archyvo saugumą.

 

LICENCIJUOJAMOS VEIKLOS SĄLYGŲ LAIKYMOSI PRIEŽIŪRA

 

23. Įmonių, kurios užsiima transporto priemonių komisine prekyba, veiklą kontroliuoja ir licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūrą jose atlieka Pramonės ir prekybos ministerija, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos įgaliotos valstybinės priežiūros tarnybos pagal kompetenciją, Valstybinė konkurencijos ir vartotojų teisių gynimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir savivaldos vykdomųjų institucijų įgalioti pareigūnai.

 

LICENCIJOS TURĖTOJO TEISĖS

 

24. Įmonė, gavusi licenciją, turi teisę:

24.1. užsiimti licencijoje nurodyta veikla;

24.2. reikalauti paaiškinimų, kai licencijos galiojimas sustabdomas ar ji panaikinama;

24.3. Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka apskųsti išdavusios licenciją institucijos ar kai kurių pareigūnų sprendimus panaikinti arba sustabdyti licencijos galiojimą.

25. Steigiama įmonė teisę užsiimti licencijuojama veikla įgyja po to, kai įregistruojama Lietuvos Respublikos įmonių rejestre.

 

LICENCIJOS GALIOJIMO SUSTABDYMAS IR PANAIKINIMAS

 

26. Licencijos galiojimas sustabdomas:

26.1. jeigu licencijos turėtojas nesilaiko šiose taisyklėse nurodytų licencijuojamos veiklos sąlygų;

26.2. gavus valstybės valdymo institucijų ar valstybinės priežiūros tarnybų, vykdančių licencijuojamos veiklos priežiūrą, pranešimus raštu apie nustatytus licencijuojamos veiklos pažeidimus.

27. Sustabdžius licencijos galiojimą, įmonė licencijuojamos veiklos pažeidimus turi pašalinti ne vėliau kaip per mėnesį. Konkretų terminą priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio nustato Pramonės ir prekybos ministerija.

28. Licencijos galiojimas panaikinamas, kai:

28.1. licencijos turėtojas pateikia paraišką panaikinti licencijos galiojimą;

28.2. gaunamas pranešimas apie įmonės likvidavimą ar reorganizavimą, kai įmonė baigia veiklą kaip savarankiškas ūkio subjektas;

28.3. įmonė, kurios licencijos galiojimas buvo sustabdytas, per nustatytą terminą nepašalina licencijuojamos veiklos pažeidimų;

28.4. steigiama įmonė, įregistruota Lietuvos Respublikos įmonių rejestre, nustatytu laiku nepateikia šių taisyklių 7 punkto pirmojoje pastraipoje nurodytų dokumentų.

29. Licencijos galiojimas sustabdomas, sustabdymas panaikinamas, licencijos galiojimas panaikinamas pramonės ir prekybos ministro įsakymu.

Apie priimtą sprendimą Pramonės ir prekybos ministerija nedelsdama praneša licencijos turėtojui.

30. Licencija, kurios galiojimas panaikintas, turi būti grąžinama Pramonės ir prekybos ministerijai per 5 darbo dienas nuo paskelbimo apie tai „Valstybės žiniose“.

31. Panaikinus licencijos galiojimą, nauja licencija gali būti išduota ne anksčiau kaip po vienerių metų nuo jos panaikinimo dienos, išskyrus 28.1 punkte nurodytą atvejį.

32. Pramonės ir prekybos ministerija, išdavusi licenciją, sustabdžiusi licencijos galiojimą, panaikinusi licencijos galiojimo sustabdymą ar panaikinusi licencijos galiojimą, skelbia apie tai „Valstybės žiniose“. Skelbime nurodomi šie duomenys:

įmonės kodas, pavadinimas, adresas;

licencijuojama veikla;

licencijos numeris;

licencijos išdavimo, jos galiojimo sustabdymo, sustabdymo panaikinimo ar licencijos galiojimo panaikinimo data.

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1995 m. gruodžio 29 d. nutarimu Nr. 1641

 

TRANSPORTO PRIEMONIŲ IR JŲ NUMERUOTŲ

AGREGATŲ MAŽMENINĖS PREKYBOS TAISYKLĖS

 

1. Šios taisyklės nustato transporto priemonių ir jų numeruotų agregatų (toliau vadinama – transporto priemonės), kurių valstybinė registracija privalomai vykdoma Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento transporto apskaitos padaliniuose (toliau vadinama – transporto apskaitos padaliniai), mažmeninės prekybos (įskaitant komisinę prekybą) specialiuosius reikalavimus, nereglamentuojamus pagal Mažmeninės prekybos taisykles (Žin., 1995, Nr. 98-2194).

Šių taisyklių privalo laikytis visos užsiimančios transporto priemonių mažmenine prekyba (įskaitant komisinę prekybą) įmonės nepriklausomai nuo jų nuosavybės formos.

2. Šiose taisyklėse vartojamos sąvokos:

2.1. transporto priemonių mažmeninė prekyba – prekybinė veikla, kai pirkėjams parduodamos transporto priemonės, kurias įmonė įvežė iš užsienio kaip prekes, norėdama jas parduoti, ir jų įvežimas yra įformintas muitinės įstaigoje, arba įmonei transporto priemonę pateikė parduoti:

transporto priemonės registravimo liudijime nurodytas savininkas;

užsienietis – jam priklausančią transporto priemonę, įvežęs iš užsienio ir jos įvežimą įforminęs muitinės įstaigoje;

Lietuvos Respublikos įmonė, pagaminusi transporto priemonę kaip prekę;

2.2. transporto priemonių komisinė prekyba – prekybinė veikla, kai įmonė komiso sutartimi įsipareigoja už atlyginimą savo vardu parduoti pirkėjams komitentų (fizinių, juridinių asmenų ir įmonių, neturinčių juridinio asmens teisių) transporto priemones.

3. Transporto priemonių (kodai pagal Europos Ekonominės Bendrijos kombinuotąją prekių nomenklatūrą – 87.02, 87.03) komisinė prekyba leidžiama tik įmonėms, turinčioms Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotas licencijas.

Licencijos originalas turi būti saugomas įmonėje (licencijoje nurodytu adresu), o licencijoje įrašytose parduotuvėse bei specialiai įrengtose prekybos aikštelėse turi būti licencijos kopija.

4. Transporto priemonių mažmeninė prekyba turi būti vykdoma parduotuvėse arba specialiai įrengtose prekybos aikštelėse. Šių parduotuvių ir prekybos aikštelių įranga turi atitikti aplinkos apsaugos, higienos, darbų saugos, priešgaisrinės apsaugos ir kitus reikalavimus, jose turi būti sudarytos sąlygos darbuotojams ir pirkėjams užpildyti dokumentus, taip pat pateikti pavyzdžiai, kaip juos pildyti. Prekybos aikštelės turi būti aptvertos, tinkamai apšviestos, išasfaltuotos, prekybos zona atskirta nuo remonto ir techninio aptarnavimo zonos.

5. Įmonė priima parduoti transporto priemones tik tada, kai jos išregistruotos iš transporto apskaitos padalinių įskaitos.

Lietuvos Respublikos fizinių, juridinių asmenų ir įmonių, neturinčių juridinio asmens teisių, iš užsienio įvežtos transporto priemonės turi būti įregistruotos transporto apskaitos padalinyje, o parduoti pateikiamos išregistruotos.

Tais atvejais, kai įmonė transporto priemonę įvežė į Lietuvos Respubliką kaip prekę ir jos įvežimas įformintas muitinės įstaigoje, ją galima parduoti neregistravus transporto apskaitos padalinyje.

6. Įmonė privalo išduoti transporto priemonę įsigijusiam pirkėjui nuosavybės teisę patvirtinantį dokumentą (pažymą- sąskaitą).

7. Priimdama parduoti transporto priemonę komiso pagrindais, įmonė sudaro komiso sutartį. Sutartyje nurodoma fizinio asmens vardas ir pavardė, asmens kodas, adresas arba juridinio asmens pavadinimas, registracijos kodas, adresas, transporto priemonės techninė būklė, jos pagaminimo metai, valstybinis numeris, taip pat nuosavybės teisę patvirtinantys dokumentai, kaina, komisinis atlyginimas ir kitos sąlygos. Sutartį pasirašo abi šalys.

Sutartis kartu su pažymos-sąskaitos antruoju lapu ir kitais dokumentais laikomi įmonėje ne trumpiau kaip 3 metus. Po to šie dokumentai saugomi Valstybinio archyvo nustatyta tvarka.

8. Jeigu Lietuvos Respublikoje registruota transporto priemonė yra mechaniškai sugadinta automobilių avarijos metu, ją galima priimti parduoti tik savininkui pateikus kelių policijos pažymą apie tai, kad įvykis buvo įregistruotas.

9. Transporto priemonės registravimo liudijime nurodytas savininkas, pristatęs įmonei parduoti transporto priemonę, pateikia:

9.1. transporto priemonės registravimo liudijimą;

9.2. asmens pasą, o juridiniai asmenys – ir įgaliojimą parduoti transporto priemonę;

9.3. transporto apskaitos padalinio pažymą, patvirtinančią nuosavybės teisę (pristatęs naudotą numeruotą agregatą), pirkimo-pardavimo sutartį arba ją atstojantį dokumentą apie teisėtą įsigijimą ir muitinės pažymą (pristatęs įvežtą numeruotą agregatą).

Pristatęs parduoti transporto priemonę, priklausančią sutuoktiniams bendrosios jungtinės nuosavybės teise, sutuoktinis, kurio vardu įregistruota transporto priemonė, privalo pateikti notariškai patvirtintą antrojo sutuoktinio sutikimą, kad jis neturi pretenzijų dėl transporto priemonės pardavimo, arba turi dalyvauti antrasis sutuoktinis, pateikdamas pasą ir parašu transporto priemonės priėmimo dokumente patvirtindamas savo sutikimą.

Įmonė, parduodama priimtą transporto priemonę, registravimo liudijimo vidinėje pusėje daro žymą: įrašomas įmonės pavadinimas, pažymos-sąskaitos numeris ir jos išdavimo data. Žyma patvirtinama įmonės vadovo parašu ir antspaudu. Pardavus transporto priemonę, transporto priemonės registravimo liudijimas, o pardavus numeruotą agregatą, dokumentai, nurodyti šių taisyklių 9.3 punkte, kartu su pažyma-sąskaita perduodami naujajam savininkui.

10. Įmonė, parduodama transporto priemonę, įvežtą iš užsienio kaip prekę, ją įsigijusiam savininkui kartu su pažyma- sąskaita išduoda (perduoda):

10.1. gamintojo arba jam oficialiai atstovaujančio asmens išduotą dokumentą, nurodantį transporto priemonės gamybos vietą ir svarbiausius duomenis (kai transporto priemonė yra nauja);

10.2. transporto priemonės registravimo užsienyje dokumentą su žyma apie jos išregistravimą toje šalyje arba jį atstojantį dokumentą (kai transporto priemonė yra naudota);

10.3. dokumento apie teisėtą transporto priemonės įsigijimą užsienyje kopiją, patvirtintą transporto priemonę įvežusios įmonės;

10.4. muitinės pažymą.

Įmonė transporto priemonės ankstesnio registravimo dokumente (arba jį atstojančiame dokumente) daro žymą, įrašydama pažymos-sąskaitos numerį ir išdavimo datą. Žyma tvirtinama įmonės vadovo parašu ir antspaudu.

11. Užsienietis, pristatęs parduoti jam priklausančią transporto priemonę, įvežtą iš užsienio, įmonei pateikia:

11.1. transporto priemonės registravimo užsienyje dokumentą su žyma apie jos išregistravimą arba jį atstojantį dokumentą (kai transporto priemonė yra naudota);

11.2. muitinės pažymą.

Įmonė, parduodama priimtą transporto priemonę, jos ankstesnio registravimo dokumente (arba jį atstojančiame dokumente) daro žymą, įrašydama pažymos-sąskaitos numerį ir išdavimo datą. Žyma tvirtinama įmonės vadovo parašu ir antspaudu.

Pardavus transporto priemonę, šie dokumentai kartu su pažyma-sąskaita perduodami naujajam savininkui.

12. Parduodant transporto priemonę, pagamintą Lietuvos Respublikos įmonėje, ją įsigijusiam savininkui kartu su pažyma- sąskaita išduodama gamintojo deklaracija.

13. Pažymos-sąskaitos blankai yra griežtos atskaitomybės dokumentai.

Įmonė negali perduoti pažymų-sąskaitų blankų kitiems fiziniams, juridiniams asmenims ir įmonėms, neturinčioms juridinio asmens teisių, arba įgalioti juos naudotis šiais blankais.

14. Pažymas-sąskaitas valstybine kalba pildo įmonės paskirtas asmuo rašomąja mašinėle arba ranka, aiškiai įskaitomu braižu, nekeisdamas rašymo priemonės.

Visų pažymos-sąskaitos lapų įrašai turi būti tapatūs.

15. Klaidas taisyti pažymoje-sąskaitoje draudžiama.

16. Visos pažymos-sąskaitos skiltys turi būti užpildytos; jeigu kuriai nors skilčiai duomenų nėra, įrašomas žodis „nėra“.

17. Už pažymoje-sąskaitoje pateiktų duomenų teisingumą atsako įmonė; pažyma-sąskaita tvirtinama įmonės vadovo ir buhalterio (finansininko) parašais bei įmonės antspaudu.

18. Įmonė turi užtikrinti priimtų parduoti transporto priemonių, dokumentų bei archyvo saugumą.

Likvidavus įmonę, dokumentai privaloma tvarka atiduodami vietos savivaldos institucijų, kurių reguliavimo sričiai ji priklausė, archyvams.

19. Įmonė, praradusi pažymos-sąskaitos blanką (blankas pamestas, pavogtas ar kitaip prarastas), privalo apie tai pranešti policijos komisariatui (transporto apskaitos padaliniui) pagal prekiaujančios įmonės buvimo vietą.

20. Jeigu transporto priemonę įsigijęs pirkėjas pametė pažymą-sąskaitą, pagal raštišką jo prašymą išduodamas jos dublikatas, remiantis archyvo duomenimis. Prie naujos pažymos- sąskaitos numerio rašomas žodis „dublikatas“ ir nurodomas pamestosios pažymos-sąskaitos numeris.

21. Asmenys, pažeidę šias taisykles, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

______________