LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIUS
Į S A K Y M A S
DĖL ŠALUTINIŲ GYVŪNINIŲ PRODUKTŲ IR PERDIRBTŲ ŠALUTINIŲ GYVŪNINIŲ PRODUKTŲ TVARKYMO IR APSKAITOS REIKALAVIMŲ PATVIRTINIMO
2005 m. kovo 23 d. Nr. B1-190
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymu (Žin., 1992, Nr. 2-15) ir atsižvelgdamas į 2002 m. spalio 3 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) 1774/2002, nustatantį sveikatos taisykles gyvūninės kilmės šalutiniams produktams, neskirtiems vartoti žmonėms:
1. Tvirtinu pridedamus Šalutinių gyvūninių produktų ir perdirbtų šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo ir apskaitos reikalavimus.
2. Pavedu įsakymo vykdymo kontrolę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto ir Gyvūnų sveikatingumo skyriams.
PATVIRTINTA
Valstybinės maisto ir veterinarijos
tarnybos direktoriaus
2005 m. kovo 23 d. Įsakymu
Nr. B1-190
ŠALUTINIŲ GYVŪNINIŲ PRODUKTŲ IR PERDIRBTŲ ŠALUTINIŲ GYVŪNINIŲ PRODUKTŲ TVARKYMO IR APSKAITOS REIKALAVIMAI
Šalutinių gyvūninių produktų ir perdirbtų šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo ir apskaitos reikalavimai parengti vadovaujantis Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymu (Žin., 1992, Nr. 2-15) ir įgyvendina 2002 m. spalio 3 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1774/2002, nustatantį taisykles gyvūninės kilmės šalutiniams produktams, neskirtiems vartoti žmonėms.
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šalutinių gyvūninių produktų (toliau – ŠGP) ir perdirbtų šalutinių gyvūninių produktų (toliau – PŠGP) tvarkymo ir apskaitos reikalavimai (toliau – Reikalavimai) nustato ŠGP ir PŠGP tvarkymo ir apskaitos tvarką Lietuvos Respublikoje.
2. ŠGP ir PŠGP ir jų apskaita turi būti tvarkomi nepažeidžiant 2001 m. gegužės 22 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 999/2001, nustatančio užkrečiamųjų spongiforminių encefalopatijų prevencijos, kontrolės ir likvidavimo reikalavimus, ir Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1774/2002 reikalavimų.
3. Vartojamos sąvokos:
Banda – gyvulys arba grupė gyvulių, laikomų laikymo vietoje ir sudarančių vieną epizootinį vienetą; jeigu laikymo vietoje laikoma daugiau kaip viena gyvulių banda, kiekviena banda turi sudaryti atskirą epizootinį vienetą ir visi gyvuliai bandoje turi būti tokios pačios sveikatos būklės.
Ūkio subjektas – ūkio subjektas, kuris laiko gyvūnus, perdirba, tvarko, gamina ar parduoda gyvūninius produktus ir šalutinius gyvūninius produktus, taip pat ūkio subjektas, nurodytas Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 1774/2002.
Laikymo vieta – patalpa, tvartas, ferma ar kitas statinys, dažniausiai su pagalbiniais pastatais ir aplinkine teritorija, kuriuose nuolatos ar laikinai laikomi gyvūnai.
Perdirbti šalutiniai gyvūniniai produktai – šalutiniai gyvūniniai produktai, kurie buvo perdirbti arba apdoroti, kaip nurodyta Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 1774/ 2002.
Šalutinių gyvūninių produktų perdirbimo įmonė – ŠGP perdirbanti įmonė.
Šalutiniai gyvūniniai produktai – nužudyti arba nugaišę gyvūnai, jų kūno dalys arba neskirti žmonių maistui gyvūniniai produktai, įskaitant kiaušialąstes, embrionus ir spermą.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) – Lietuvos Respublikos kompetentinga institucija.
Teritorinė VMVT – savivaldybių, rajonų, miestų ir apskričių VMVT.
Užkrečiamosios spongiforminės encefalopatijos (toliau – USE) – visos užkrečiamosios spongiforminės encefalopatijos, išskyrus tas, kuriomis serga žmonės.
II. TRANSPORTO PRIEMONĖS IR KONTEINERIAI
6. ŠGP ir PŠGP turi būti transportuojami sudėti į dengtą sandarų konteinerį arba transporto priemonę.
7. Daugkartinio naudojimo konteineriai, skirti ŠGP ir PŠGP, turi būti:
7.1. pagaminti iš korozijai atsparių medžiagų, nelaidūs skysčiams, lengvai valomi, plaunami ir dezinfekuojami;
7.2. aiškiai paženklinti užrašu, nurodančiu ŠGP kategoriją arba perdirbtą produktą ir leidžiančiu užtikrinti konteinerių atsekamumą, ir individualiu numeriu;
7.3. valomi, plaunami ir dezinfekuojami po kiekvieno jų panaudojimo VMVT patvirtintoje įmonėje patvirtintais metodais ir medžiagomis; įmonėje turi būti pildomas konteinerių valymo, plovimo ir dezinfekavimo žurnalas, nurodant šiuos duomenis: valymo, plovimo ir dezinfekavimo datą, įmonės, kuriam priklauso konteineris, pavadinimą, konteinerio individualų numerį, asmens, atsakingo už valymą, plovimą ir dezinfekavimą, vardą, pavardę;
8. Daugkartinio naudojimo konteineriai turi būti skirti tik vienos kategorijos ŠGP arba PŠGP vežti, kad būtų išvengta užteršimo kitomis medžiagomis.
9. Panaudotos vienkartinės pakuotės turi būti sudegintos arba sunaikintos VMVT patvirtintais būdais teisės aktų nustatyta tvarka.
10. Daugkartinio naudojimo priemonės ir reikmenys, kurie lietėsi su ŠGP arba PŠGP, turi atitikti 7.3-7.5 punktų reikalavimus.
11. 3 kategorijos ŠGP, skirti pašarų arba gyvūnų augintinių ėdalo gamybai, turi būti transportuojami atšaldyti arba sušaldyti, išskyrus tuos atvejus, kai jie yra perdirbami per 24 valandas nuo jų išsiuntimo.
III. ŠGP IR PŠGP LAIKYMAS
14. ŠGP turi būti išgabenti iš ūkio subjekto per 24 valandas. Esant būtinumui, kai ŠGP ūkio subjekte laikomi ilgiau kaip 24 valandas, jie turi būti laikomi ne aukštesnėje kaip +7 oC temperatūroje ne ilgiau kaip 3 paras, žemesnėje kaip 0 oC temperatūroje ne ilgiau kaip 7 paras ir žemesnėje kaip -10 oC temperatūroje ne ilgiau kaip 30 parų.
IV. ŠGP IR PŠGP ŽENKLINIMAS
16. ŠGP ir PŠGP turi būti ženklinami pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1774/2002 reikalavimus.
V. ŠGP IR PŠGP APSKAITA IR ATASKAITOS
18. Ūkio subjektas turi tvarkyti ŠGP ir PŠGP apskaitą ir saugoti krovinių ar siuntų apskaitos dokumentus. Apskaitos dokumentuose turi būti informacija, nurodyta Reikalavimų 19–24 punktuose. Apskaitos dokumentai turi būti saugomi dvejus metus ir pateikiami VMVT pareikalavus.
19. ŠGP siunčiantis ūkio subjektas turi pildyti kiekvienos ŠGP kategorijos apskaitos žurnalą, kuriame turi būti nurodomi šie duomenys:
19.5. vežėjas (ŠGP vežėjo vardas, pavardė, parašas/įmonės pavadinimas, adresas ir veterinarinio patvirtinimo numeris);
20. ŠGP siunčiantis ūkio subjektas turi teikti teritorinei VMVT mėnesines ataskaitas pagal 1 priedą.
21. Tarpinė ŠGP tvarkymo įmonė, gyvūnų augintinių ėdalo gamybos įmonė turi pildyti kiekvienos ŠGP apskaitos žurnalą, kuriame turi būti nurodomi šie duomenys:
21.11. vežėjas (ŠGP ar PŠGP vežėjo vardas, pavardė, parašas/ įmonės pavadinimas, adresas ir veterinarinio patvirtinimo numeris);
22. Tarpinė ŠGP tvarkymo įmonė, gyvūnų augintinių ėdalo gamybos įmonė turi teikti teritorinei VMVT mėnesines ataskaitas pagal 2 priedą.
23. ŠGP perdirbimo įmonė turi pildyti kiekvienos ŠGP kategorijos apskaitos žurnalą ir jame nurodyti šiuos duomenis:
23.1. ŠGP kilmės vieta (asmens vardas, pavardė, adresas, bandos kodas/įmonės pavadinimas, adresas, veterinarinio patvirtinimo numeris);
23.8. vežėjas (ŠGP vežėjo vardas, pavardė ir parašas/įmonės pavadinimas, adresas ir veterinarinio patvirtinimo numeris), kur tinkama;
25. Deginimo įmonė turi pildyti PŠGP apskaitos žurnalą ir jame nurodyti šiuos duomenis:
27. Biologinių dujų ir (arba) komposto gamybos įmonės turi pildyti kiekvienos ŠGP kategorijos apskaitos žurnalą ir jame nurodyti šiuos duomenis:
28. Biologinių dujų ir/arba komposto gamybos įmonės turi teikti teritorinei VMVT mėnesines ataskaitas pagal 5 priedą.
29. Mažmeninės ir didmeninės maisto produktų prekybos įmonės, mėsinės, viešojo maitinimo įmonės ir viešojo maitinimo atliekas, surinktas iš tarptautinių transporto priemonių, tvarkančios įmonės turi pildyti ŠGP apskaitos žurnalą ir jame nurodyti šiuos duomenis:
29.6. vežėjas (nurodomas ŠGP vežėjo vardas, pavardė, parašas/ įmonės pavadinimas, adresas ir veterinarinio patvirtinimo numeris), kur tinkama;
30. Mažmeninės ir didmeninės prekybos įmonės, mėsinės, viešojo maitinimo įmonės ir įmonės, tvarkančios viešojo maitinimo atliekas, surinktas iš tarptautinių transporto priemonių, turi teikti teritorinei VMVT mėnesines ataskaitas pagal 6 priedą.
VI. ŠGP SURINKIMAS IŠ ŪKIO SUBJEKTŲ IR LAIKYMO VIETŲ
32. Ūkio subjektai, gavę ŠGP, turi:
32.1. kuo greičiau, bet ne vėliau kaip per 24 valandas, priimtinomis ryšio priemonėmis pranešti ŠGP perdirbimo įmonei apie susidariusius ŠGP ir nurodyti:
32.1.1. fizinio asmens vardą, pavardę, laikymo vietos (bandos) kodą, adresą/įmonės pavadinimą, adresą, veterinarinio patvirtinimo numerį,
32.1.3. ŠGP kategoriją, pvz., 1 kategorijos, 2 kategorijos ar 3 kategorijos ŠGP, kur tinka, ir jų svorį,
32.2. esant pavojingos gyvūnų užkrečiamosios ligos įtarimui, nedelsiant apie tai pranešti teritorinei VMVT ir saugiai sunaikinti ŠGP pagal jos nurodymus;
32.4. ŠGP laikyti ŠGP skirtame konteineryje arba, jeigu tai gaišena, ją apdengti audeklu ar sintetinėmis medžiagomis, kad sumažintų aplinkos poveikį;
32.6. tinkamai paženklinti, kur tinkama, pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1774/2002 reikalavimus;
32.8. ŠGP apskaitos žurnale, kurį turi pateikti ŠGP perdirbimo įmonės vežėjas, nurodyti ŠGP kategoriją, svorį kilogramais, gyvūno rūšį ir amžių, ŠGP paėmimo datą ir laiką, vardą, pavardę ir duomenis patvirtinti parašu;
33. ŠGP perdirbimo įmonė turi:
33.2. patikrinti laikymo vietos ar bandos registravimo ir gyvūnų ženklinimo duomenų teisingumą, kur tinkama, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro centrinėje duomenų bazėje (toliau – CDB);
33.4. išduoti ŠPG perdirbimo įmonės vežėjui ŠGP apskaitos žurnalą ir užtikrinti tinkamą duomenų apskaitą;
33.7. patikrinti pristatytų nugaišusių galvijų, avių ir ožkų ženklinimo duomenis CDB, amžių ir, kur tinkama, paimti mėginius užkrečiamųjų spongiforminių encefalopatijų tyrimui, kaip nurodyta Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 999/ 2001, ir juos pristatyti laboratoriniam tyrimui į Nacionalinę veterinarijos laboratoriją;
33.9. tvarkyti ŠGP apskaitą ir kas mėnesį, iki kito mėnesio 5 dienos, teikti duomenis teritorinei VMVT;
34. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 999/2001 nurodytos pavojingos medžiagos gali būti šalinamos tarpinėje 1 kategorijos ŠGP tvarkymo įmonėje.
35. Odos ir kailiai turi būti lupami, o mėginiai užkrečiamųjų spongiforminių encefalopatijų tyrimui gali būti imami tarpinėje 1 kategorijos ir (arba) 2 kategorijos ŠGP tvarkymo įmonėje.
36. Mėsos ir kaulų miltai (toliau – MKM), gauti iš 1 kategorijos ir 2 kategorijos ŠGP, turi būti sunaikinti pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1774/2002 reikalavimus arba sudeginti deginimo įmonėje. Gauti pelenai gali būti užkasti patvirtintame sąvartyne ar saugiai sunaikinti pagal VMVT nurodymus.
VII. PASIUTLIGE UŽKRĖSTŲ NUGAIŠUSIŲ ARBA NUŽUDYTŲ GYVŪNŲ, KŪNO DALIŲ BEI PATOLOGINĖS MEDŽIAGOS SURINKIMO IR SUNAIKINIMO REIKALAVIMAI
37. Pasiutlige užkrėsti smulkūs nugaišę arba nužudyti gyvūnai, išskyrus patologinę medžiagą pasiutligės tyrimui, ir jų kūno dalys (išskyrus stambių gyvūnų, pvz.: arklių, galvijų, avių, ožkų, kiaulių bei laukinių gyvūnų) bei pasiutligės virusu užkrėsta patologinė medžiaga (toliau – pasiutligės patologinė medžiaga) turi būti įdėti į sintetinės medžiagos skysčiams nelaidų maišą, kuris turi būti sandariai užrišamas ir pristatoma deginti į deginimo įmonę. Į vieną maišą galima įdėti tik vieną nugaišusį arba nužudytą gyvūną ir ne daugiau kaip 20 kilogramų tokio gyvūno kūno dalių bei pasiutligės patologinės medžiagos. Teritorinė VMVT ar laboratorija, kurioje atliekami pasiutligės tyrimai, turi išduoti nukreipimą pristatyti pasiutligės patologinę medžiagą į deginimo įmonę ir užtikrinti, kad ji būtų saugiai pristatyta ir sunaikinta.
38. Pasiutligės patologinė medžiaga į deginimo įmonę turi būti pristatoma tik jai skirtame konteineryje ŠGP vežti skirtomis transporto priemonėmis. Deginimo įmonėje turi būti pildomas pristatytos sudeginti pasiutligės patologinės medžiagos apskaitos žurnalas, nurodant šiuos duomenis: patologinės medžiagos pavadinimas, gyvūnų rūšis, kiekis (kilogramais), pristatymo data, kilmės vietos savivaldybė, teritorinės VMVT ar laboratorijos pareigūno vardas, pavardė ir parašas, deginimo įmonės darbuotojo, sudeginusio pasiutligės patologinę medžiagą, vardas, pavardė ir parašas. Pareikalavus apskaitos žurnalas turi būti pateikiamas VMVT.
39. Į deginimo įmonę pristatyta pasiutligės patologinė medžiaga negali būti išpakuojama, o turi būti įdedama į deginimo krosnį ir sudeginama.
VIII. MĖGINIŲ USE TYRIMUI PAĖMIMAS, LAIKYMAS IR APSKAITA
41. ŠGP perdirbimo įmonėje mėginiai užkrečiamųjų spongiforminių encefalopatijų (toliau – USE) tyrimui turi būti imami:
42. Mėginiai turi būti imami 1 kategorijos ŠGP perdirbimo įmonėje arba tarpinėje 1 kategorijos ar 2 kategorijos ŠGP tvarkymo įmonėje tam skirtoje patalpoje arba vietoje, kurioje turi būti visos reikalingos priemonės mėginių paėmimui ir registravimui.
43. Mėginius turi imti įgaliotasis veterinarijos gydytojas arba jam pavaldūs tinkamai apmokyti padėjėjai.
44. Galvos smegenų kamieno mėginys turi būti imamas per didžiąją pakaušio skylę metaliniu arba vienkartiniu plastmasiniu šaukšteliu.
45. Mėginys turi būti įdedamas į jam skirtą plastmasinį indelį, ant kurio šono ir dangtelio turi būti užrašomas mėginio eilės numeris, kuris turi sutapti su lydraštyje nurodytu mėginio eilės numeriu. Užrašai turi būti atsparūs vandeniui ir mechaniniam poveikiui.
47. Mėginiai į Nacionalinę veterinarijos laboratoriją turi būti vežami sudėti į izoterminę dėžę su ledu.
48. Įgaliotasis veterinarijos gydytojas turi užpildyti Patologinės medžiagos mėginio USE tyrimui lydraštį, patvirtintą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2003 m. liepos 8 d. įsakymu Nr. B1-627 „Dėl Patologinės medžiagos mėginio USE tyrimui ir Mėginių užkrečiamųjų spongiforminių encefalopatijų tyrimui lydraščių patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 69-3155) ir siųsti mėginius tyrimui į Nacionalinę veterinarijos laboratoriją.
IX. VALYMAS IR DEZINFEKAVIMAS
50. Stalai ir įrankiai turi būti valomi ir dezinfekuojami ne žemesnės kaip +20 oC temperatūros natrio hipochlorito tirpalu, kuriame yra ne mažiau kaip 2 % aktyvaus chloro, ar 2 N natrio šarmo tirpalu. Paviršiai turi būti dezinfekuojami vieną valandą, o įrankiai aštuonias valandas.
51. Vienkartinės mėginių paėmimo ir apsaugos priemonės turi būti surenkamos ir saugiai sudeginamos arba apdorojamos aukštos temperatūros garais (+133 oC) ir dideliu slėgiu (3 barai) ne mažiau kaip 20 minučių ir išvežamos į buitinių atliekų sąvartyną.
X. DARBO SAUGA
53. Asmuo, kuris ima mėginius USE tyrimui, turi:
XI. VALSTYBINĖ VETERINARINĖ KONTROLĖ
55. Teritorinė VMVT turi:
XII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
56. Juridinių ir fizinių asmenų ginčai dėl ŠGP ir PŠGP tvarkymo sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
Šalutinių gyvūninių produktų ir perdirbtų
šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo ir
apskaitos reikalavimų
1 priedas
____________________________________________________________
(ūkio subjekto pavadinimas, adresas, veterinarinio patvirtinimo numeris)
_________ valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai
______ M. _________ MĖN. IŠSIŲSTŲ ŠGP ATASKAITA
_________ Nr. _______
(data)
Surinkta ŠGP pagal kategorijas, kg |
Išsiųsta ŠGP pagal kategorijas, kg |
||||||
1 kategorijos |
2 kategorijos |
3 kategorijos |
Iš viso |
1 kategorijos |
2 kategorijos |
3 kategorijos |
Iš viso |
1. |
2. |
3. |
4. |
5. |
6. |
7. |
8. |
|
|
|
|
|
|
|
|
_________________________________ __________________________
(atsakingojo asmens pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)
Šalutinių gyvūninių produktų ir perdirbtų
šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo ir
apskaitos reikalavimų
2 priedas
____________________________________________________________
(tarpinės ŠGP tvarkymo įmonės, gyvūnų augintinių maisto gamybos įmonės
pavadinimas, adresas, veterinarinio patvirtinimo numeris)
_____________ valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai
_________ M. ______________ ŠGP TVARKYMO ATASKAITA
_________ Nr. ________
(data)
Gauta ŠPG, kg |
Apdorota ŠGP, kg |
Parduota ŠGP, PŠGP, kg |
Laikoma įmonėje ŠGP, PŠGP, kg |
1. |
2. |
3. |
4. |
|
|
|
|
|
|
|
|
_________________________________ __________________________
(atsakingojo asmens pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)
Šalutinių gyvūninių produktų ir perdirbtų
šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo ir
apskaitos reikalavimų
3 priedas
__________________________________________________________
(ŠGP perdirbimo įmonės pavadinimas, adresas, veterinarinio patvirtinimo numeris)
_____________ valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai
_________ M. _____________ MĖN. PERDIRBTŲ ŠGP ATASKAITA
__________ Nr. _________
(data)
Perdirbta ŠGP pagal kategorijas, kg |
Iš viso, kg |
Pagaminta PŠGP pagal kategorijas, kg |
Parduota PŠGP pagal kategorijas, kg |
Sunaikinta PŠGP pagal kategorijas, kg |
Iš viso |
||||||||||||||||
1 kat. |
2 kat. |
3 kat. |
1 kategorijos |
2 kategorijos |
3 kategorijos |
2 kategorijos |
3 kategorijos |
1 kat. |
2 kat. |
3 kat. |
|||||||||||
MKM |
Taukų |
MKM |
Taukų |
Kitų PŠGP |
MKM |
Taukų |
Kitų PŠGP |
MKM |
Taukų |
Kitų PŠGP |
MKM |
Taukų |
Kitų PŠGP |
||||||||
1. |
2. |
3. |
4. |
5. |
6. |
7. |
8. |
9. |
10. |
11. |
12. |
13. |
14. |
15. |
16. |
17. |
18. |
19. |
20. |
21. |
22. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
_________________________________ __________________________
(atsakingojo asmens pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)
Šalutinių gyvūninių produktų ir perdirbtų
šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo ir
apskaitos reikalavimų
4 priedas
________________________________________________________
(deginimo įmonės pavadinimas, adresas, veterinarinio patvirtinimo numeris)
______________ valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai
________ M. _________ MĖN. SUDEGINTŲ PŠGP ATASKAITA
__________ Nr. _________
(data)
Gautas sudeginti PŠGP kiekis, kg |
Gavimo data |
Sudegintas PŠGP kiekis, kg |
Sudeginimo data |
Išvežtas pelenų kiekis |
1 kategorijos: |
|
|
|
|
MKM |
|
|
|
|
Taukų |
|
|
|
|
Kitų PŠGP |
|
|
|
|
2 kategorijos |
|
|
|
|
MKM |
|
|
|
|
Taukų |
|
|
|
|
Kitų PŠGP |
|
|
|
|
3 kategorijos |
|
|
|
|
MKM |
|
|
|
|
Taukų |
|
|
|
|
Kitų PŠGP |
|
|
|
|
_________________________________ __________________________
(atsakingojo asmens pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)
Šalutinių gyvūninių produktų ir perdirbtų
šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo ir
apskaitos reikalavimų
5 priedas
___________________________________________________
(biologinių dujų, komposto gamybos įmonės pavadinimas, adresas,
veterinarinio patvirtinimo numeris)
___________ valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai
________ M. __________ MĖN. ŠGP TVARKYMO ATASKAITA
_________ Nr. _________
(data)
Perdirbta ŠGP |
Pagaminta irimo atliekų arba komposto, kg |
|
ŠGP kategorija |
ŠGP kiekis, kg |
|
1. |
2. |
3. |
|
|
|
_________________________________ __________________________
(atsakingojo asmens pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)
Šalutinių gyvūninių produktų ir perdirbtų
šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo ir
apskaitos reikalavimų
6 priedas
________________________________________________________________________________
(mažmeninės ir didmeninės prekybos įmonės, mėsinės, viešojo maitinimo įmonės ir įmonės, tvarkančios viešojo maitinimo atliekas, surinktas iš tarptautinių transporto priemonių, pavadinimas, adresas, veterinarinio patvirtinimo numeris)
_________ valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai
200__ M. ___________ MĖN. SURINKTŲ ŠGP ATASKAITA
__________ Nr. _________
(data)
ŠGP pavadinimas ar kategorija |
Kiekis, kg |
Paskirties vieta |
1. |
2. |
3. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
_________________________________ __________________________
(atsakingojo asmens pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)
Šalutinių gyvūninių produktų ir perdirbtų
šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo ir
apskaitos reikalavimų
7 priedas
___________ VALSTYBINĖ MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBA
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikingumo skyriui
_______ M. __________ KETV. ŠGP IR PŠGP TVARKYMO ATASKAITA
_________ Nr. ________
Ūkio subjektas pavadinimas |
ŠGP ir PŠGP tvarkymas perdirbimo ir (ar) deginimo įmonėje, kg |
ŠGP ir PŠGP tvarkymas kitose įmonėse, kg |
Surinkta ir perdirbta viešojo maitinimo atliekų, kg |
Pagaminta irimo atliekų ar komposto, kg |
||||||||
Perdirbta |
Sudeginta |
Gauta ar nupirkta |
Perdirbta |
Parduota |
Laikoma įmonėje |
|||||||
1 kat. |
2 kat. |
3 kat. |
MKM |
Taukų |
Kitų ŠGP |
|||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
_________________________________ __________________________
(pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)