LIETUVOS RESPUBLIKOS

DĖL LEIDIMO ĮSIGYTI, LAIKYTI IR NEŠIOTIS ŠAUNAMUOSIUS GINKLUS SAVIGYNAI BEI DĖL NETEISĖTAI ĮGYTŲ IR LAIKOMŲ ŠAUNAMŲJŲ GINKLŲ, ŠAUDMENŲ AR SPROGSTAMŲJŲ MEDŽIAGŲ SAVANORIŠKO ATIDAVIMO

Į S T A T Y M A S

 

1994 m. sausio 11 d. Nr. I-365

Vilnius

 

1 straipsnis

Lietuvos Respublikos piliečiai, kuriems suėjo 25 metai, turi teisę nuo 1994 m. balandžio 1 d. savigynos tikslui įsigyti, laikyti ir nešiotis vieną ne didesnio kaip 9 mm kalibro, negreitašaudį, nestiprios šaunamosios galios pistoletą (revolverį) ir šaudmenų šiam ginklui.

 

2 straipsnis

Šaunamojo ginklo ir šaudmenų savigynai įsigijimo, laikymo ir nešiojimosi tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Asmuo, pažeidęs šią tvarką, netenka 1 straipsnyje nustatytos teisės.

 

3 straipsnis

Leidimą savigynai įsigyti, laikyti ir nešiotis vieną ne didesnio kaip 9 mm kalibro, negreitašaudį, nestiprios šaunamosios galios pistoletą (revolverį) ir jam šaudmenų išduoda Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

 

4 straipsnis

Leidimas savigynai įsigyti, laikyti ir nešiotis vieną ne didesnio kaip 9 mm kalibro, negreitašaudį, nestiprios šaunamosios galios pistoletą (revolverį) ir jam šaudmenų neišduodamas asmenims:

1) teistiems už tyčinius nusikaltimus arba neatsargius nusikaltimus, padarytus naudojant šaunamąjį ar dujinį šaunamąjį ginklą, šaudmenis ar sprogstamąsias medžiagas, nuteistiems lygtinai, taip pat atliekantiems bausmes, nesusijusias su laisvės atėmimu;

2) baustiems administracinėmis nuobaudomis už teisės pažeidimus dėl neteisėto narkotinių priemonių įgijimo ir laikymo, medžioklės ar žvejybos taisyklių, šaunamųjų ginklų ir šaudmenų įgijimo, laikymo ir naudojimo tvarkos pažeidimų, kėsinimosi į viešąją tvarką bei nustatytą valdymo tvarką, kitokius tyčinius administracinius teisės pažeidimus, kurių pobūdis liudijo, jog šaunamasis ginklas ar šaudmenys gali būti administracinio pažeidimo įrankiu arba tiesioginiu objektu;

3) neveiksniems, taip pat piktnaudžiaujantiems alkoholiniais gėrimais, vartojantiems narkotines ar toksines priemones, sergantiems psichinėmis ligomis, kėsinusiems nusižudyti bei turintiems fizinių trūkumų, trukdančių saugiai laikyti ir teisėtai naudoti šaunamąjį ginklą;

4) esantiems policijos profilaktinėse ar operatyvinėse įskaitose;

5) neišklausiusiems šaunamųjų ginklų laikymo bei naudojimosi jais kursų ir neišlaikiusiems atitinkamo egzamino (įskaitos);

6) gyvenantiems viename būste su šeimos nariais ar kitais asmenimis, kurie pagal šio straipsnio 1–4 punktus neturi teisės gauti leidimo laikyti ir nešiotis šaunamąjį ginklą.

 

5 straipsnis

Karo ar nepaprastosios padėties metu, kitais Lietuvos Respublikos įstatymų numatytais atvejais šie leidimai laikinai neišduodami.

 

6 straipsnis

Lietuvos Respublikos Vyriausybė iki 1994 m. kovo 1 d. parengia ir patvirtina savigynos tikslams įgytų ir laikomų šaunamųjų ginklų ir šaudmenų jiems realizavimo, įgijimo, laikymo ir nešiojimosi tvarką.

 

7 straipsnis

Asmenys, neteisėtai įsigiję ar laikantys šaunamuosius ginklus, šaudmenis ar sprogstamąsias medžiagas, iki 1994 m. balandžio 1 d. privalo atiduoti juos policijai. Savanoriškai tai padarę asmenys įstatymų nustatyta tvarka nuo baudžiamosios atsakomybės atleidžiami.

 

8 straipsnis

Savanoriškai atiduoti policijai ne didesnio kaip 9 mm kalibro, negreitašaudžiai, nestiprios šaunamosios galios pistoletai (revolveriai) ir šaudmenys jiems Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka legalizuojami ir grąžinami asmenims, turintiems teisę juos įsigyti ir laikyti savigynai, ir savininkams išduodami atitinkami leidimai; už kitus šaunamuosius ginklus, šaudmenis ir sprogstamąsias medžiagas Vyriausybės nustatyta tvarka išmokama piniginė kompensacija.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                       ALGIRDAS BRAZAUSKAS

______________