LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS TERITORIJOS BENDROJO (GENERALINIO) PLANO RENGIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2004 m. birželio 16 d. Nr. 753

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo (Žin., 1995, Nr. 107-2391; 2004, Nr. 21-617) 11 straipsnio 1 dalimi ir Lietuvos Respublikos Seimo 2002 m. spalio 29 d. nutarimu Nr. IX-1154 „Dėl Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano“ (Žin., 2002, Nr. 110-4852), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Lietuvos Respublikos valstybės teritorijos bendrojo (generalinio) plano rengimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                               ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

APLINKOS MINISTRAS                                                                            ARŪNAS KUNDROTAS

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2004 m. birželio 16 d. nutarimu Nr. 753

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS TERITORIJOS BENDROJO (GENERALINIO)

PLANO RENGIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos valstybės teritorijos bendrojo (generalinio) plano rengimo tvarkos aprašas (toliau vadinama – šis Aprašas) reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės teritorijos bendrojo (generalinio) plano (toliau vadinama – Bendrasis planas) rengimą. Bendrojo plano keitimai rengiami, derinami ir tvirtinami ta pačia tvarka, kaip Bendrasis planas.

2. Bendrasis planas rengiamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymu (Žin., 1995, Nr. 107-2391; 2004, Nr. 21-617) ir šio įstatymo lydimaisiais aktais.

 

II. BENDROJO PLANO RENGIMO INICIJAVIMAS

 

3. Bendrasis planas pradedamas rengti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu.

4. Atitinkamą Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo dėl Bendrojo plano rengimo projektą parengia Aplinkos ministerija.

5. Lėšos Bendrajam planui rengti numatomos iš institucijai planavimo organizatorei (Aplinkos ministerijai) skiriamų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų.

6. Bendrasis planas rengiamas pagal Bendrojo plano rengimo programą, kurią parengia Aplinkos ministerija.

7. Bendrojo plano rengimo programą aprobuoja Tarpžinybinė ūkio šakų strategijų, programų ir planų tarpusavio subalansavimo komisija (toliau vadinama – Komisija). Aprobuotą programą tvirtina Aplinkos ministerija. Komisija sudaroma Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu.

 

III. BENDROJO PLANO RENGIMO ORGANIZAVIMAS

 

8. Bendrojo plano planavimo organizatoriaus funkcijas atlieka Aplinkos ministerija.

9. Sudarant šio Aprašo 7 punkte nurodytą Komisiją, siekiama užtikrinti rengiamo Bendrojo plano kompleksiškumą ir darnumą, Aplinkos ministerijai prižiūrint Bendrojo plano rengimo darbus, prireikus tikslinti jų programą, finansavimą, priimti parengtus Bendrojo plano koncepcijos sprendinius.

10. Į Komisijos sudėtį įtraukiamas aplinkos ministras, aplinkos, finansų, ūkio, socialinės apsaugos ir darbo, susisiekimo, vidaus reikalų, žemės ūkio, kultūros viceministrai arba ministerijų valstybės sekretoriai ar ministerijų sekretoriai. Komisijos pirmininkas – aplinkos ministras ar kitas jo įgaliotas Komisijos narys.

Komisija gali prireikus kviestis į posėdžius ir kitų ministerijų, kitų valstybės institucijų ir įstaigų atstovus.

11. Ministerijos, joms pavaldžios įstaigos, apskričių viršininkai, kitos valstybės institucijos ir įstaigos pagal kompetenciją teikia Bendrojo plano organizatoriui turimą informaciją ir jį konsultuoja. Šiuo tikslu prie Aplinkos ministerijos iš valstybės institucijų ir įstaigų valstybės tarnautojų sudaroma Lietuvos Respublikos valstybės teritorijos bendrojo plano informacinė, konsultacinė darbo grupė (toliau vadinama – Darbo grupė). Už informaciją ir konsultacijas atsakingų valstybės tarnautojų sąrašą juos skiriančios institucijos pateikia Aplinkos ministerijai. Darbo grupės sudėtis patvirtinama aplinkos ministro įsakymu.

12. Bendrojo plano rengėjas parenkamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2002, Nr. 118-5296).

 

IV. BENDROJO PLANO TVIRTINIMAS

 

13. Parengtas Bendrasis planas tvirtinamas po to, kai atliekamos Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo ir šio įstatymo lydimųjų aktų nustatytos procedūros, jo sprendiniai Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo nustatyta tvarka suderinami su ministerijomis, apskričių viršininkais, valstybės institucijomis, pateikusiomis planavimo sąlygas, patikrinami valstybinę teritorijų planavimo priežiūrą atliekančioje institucijoje, aprobuojami Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

14. Lietuvos Respublikos Vyriausybė teikia Bendrąjį planą tvirtinti Lietuvos Respublikos Seimui.

15. Bendrąjį planą tvirtina Lietuvos Respublikos Seimas.

 

V. BENDROJO PLANO ĮGYVENDINIMAS IR KEITIMAS

 

16. Patvirtinus Bendrąjį planą, parengiamas jo įgyvendinimo priemonių planas.

17. Bendrojo plano įgyvendinimo priemonių planą rengia ir pasiūlymus dėl jo atnaujinimo Lietuvos Respublikos Vyriausybei teikia Aplinkos ministerija kartu su kitomis ministerijomis, kurios teikia Aplinkos ministerijai pasiūlymus dėl priemonių, įrašytinų į šį planą, vadovaudamosi patvirtintais Bendrojo plano sprendiniais. Minėtos priemonės įtraukiamos į ministerijų rengiamas programas ir planus.

18. Bendrojo plano įgyvendinimo priemonių planas vykdomas, atnaujinamas, tikslinamas ar papildomas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 9 d. nutarimo Nr. 1568 „Dėl Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano įgyvendinimo priemonių plano patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 116-5282) nustatyta tvarka.

19. Bendrojo plano įgyvendinimui užtikrinti vykdoma jo stebėsena, įgyvendinimo priežiūra, o prireikus teikiami pasiūlymai dėl Bendrojo plano pakeitimų rengimo, rengiami jų projektai ir pasiūlymai dėl Bendrojo plano naujo projekto rengimo organizavimo. Bendrojo plano stebėseną, įgyvendinimo priežiūrą organizuoja ir pasiūlymus Lietuvos Respublikos Vyriausybei dėl būtinų Bendrojo plano pakeitimų ir Bendrojo plano naujo projekto rengimo (jeigu to prireikia) teikia Aplinkos ministerija. Atliekami šie darbai:

19.1. vykdant Bendrojo plano stebėseną:

19.1.1. įvertinami esamos būklės pokyčiai, kurie veikia Bendrojo plano sprendinius, parengtus atsižvelgiant į šią būklę, taip pat kaupiama ir analizuojama informacija (kartu su teritorijų planavimo duomenų banku);

19.1.2. prognozuojami galimi pokyčiai ir jų poveikis, ateityje galintys įvykti procesai;

19.1.3. stebima ir vertinama Bendrojo plano įgyvendinimo pažanga;

19.2. vykdant Bendrojo plano sprendinių įgyvendinimo priežiūrą:

19.2.1. atliekama Bendrojo plano sprendinių konkretizavimo kituose teritorijų planavimo dokumentuose ir jo įgyvendinimo priemonių plano vykdymo priežiūra;

19.2.2. koordinuojami vidaus ir institucijų veiksmai;

19.2.3. planavimo sąlygos pateikiamos kitoms valstybės institucijoms ir įstaigoms, rengiančioms atitinkamo lygmens planus pagal kompetenciją;

19.2.4. derinami planai, strategijos, programos;

19.2.5. Bendrojo plano nuostatos teikiamos kitoms valstybėms;

19.3. rengiami Bendrojo plano pakeitimų projektai:

19.3.1. dėl vidaus (valstybėje pasireiškiančių) veiksnių:

19.3.1.1. dėl esamos būklės pokyčių, veikiančių patvirtinus Bendrojo plano sprendinius;

19.3.1.2. siekiant išvengti galimų nepageidaujamų padarinių;

19.3.2. dėl išorės veiksnių:

19.3.2.1. kitose valstybėse vykstančių procesų, darančių poveikį Lietuvos Respublikos teritorijai ir patvirtintiems Bendrojo plano sprendiniams;

19.3.2.2. kitų valstybių rengiamų (parengtų) ir įgyvendinamų planų ir priemonių;

19.4. įgyvendinus Bendrojo plano sprendinius (ar didesnę jų dalį), sukėlusius esminius esamos būklės kokybės pokyčius, taip pat pasibaigus Bendrojo plano sprendinių skaičiuojamajam periodui, parengiami pasiūlymai dėl Bendrojo plano naujo projekto rengimo, reikiami dokumentai ir medžiaga.

20. Ministerijos, apskričių viršininkai, kitos valstybės institucijos ir įstaigos teikia Aplinkos ministerijai informaciją, kurios reikia šio Aprašo 19 punkte nurodytiems tikslams pasiekti.

21. Už patvirtinto Bendrojo plano sprendinių įgyvendinimą atsakingos valstybės institucijos ir įstaigos pagal kompetenciją, nustatytą įstatymuose ir kituose teisės aktuose. Aplinkos ministerija atsakinga už bendrą Bendrojo plano sprendinių įgyvendinimo priežiūrą ir koordinavimą, vykdo kitas Bendrojo plano organizatoriaus funkcijas.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

22. Patvirtintas ir „Valstybės žiniose“ paskelbtas Bendrasis planas išleidžiamas atskiru leidiniu ir pateikiamas Aplinkos ministerijos interneto tinklalapyje, taip pat skelbiamas viešai kitokiais būdais.

______________

 

 

part_6bf1377deb49433eabbf505dfa5863a6_end