LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS VALSTYBINIŲ KOLEGIJŲ TINKLO FORMAVIMO PRINCIPŲ IR PLANO PATVIRTINIMO

 

2002 m. liepos 10 d. Nr. 1101

Vilnius

 

Įgyvendindama Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001–2004 metų programos įgyvendinimo priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. spalio 4 d. nutarimu Nr. 1196 (Žin., 2001, Nr. 86-3015), skyriaus „Švietimas ir mokslas“ 55 punkte nurodytą priemonę, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Lietuvos valstybinių kolegijų tinklo formavimo principus ir planą (pridedama).

2. Nustatyti, kad kolegijos steigiamos neviršijant Švietimo ir mokslo ministerijai atitinkamų metų Lietuvos Respublikos valstybės biudžete tvirtinamų asignavimų Specialistų rengimo programai įgyvendinti.

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                            ALGIRDAS MONKEVIČIUS

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2002 m. liepos 10 d. nutarimu

Nr. 1101

 

LIETUVOS VALSTYBINIŲ KOLEGIJŲ TINKLO FORMAVIMO PRINCIPAI IR PLANAS

 

I. KOLEGIJŲ TINKLO FORMAVIMO PRINCIPAI

 

1. Kolegijų tinklas formuojamas aukštesniųjų mokyklų, pasirengusių vykdyti neuniversitetines studijas, pagrindu steigiant naujas ir plečiant jau įsteigtas kolegijas.

2. Aukštesniųjų mokyklų pasirengimas vykdyti neuniversitetines studijas vertinamas Švietimo ir mokslo ministerijos nustatyta tvarka.

3. Naujos kolegijos steigiamos regioniniu principu.

4. Miestuose steigiamos daugiaprofilinės ir specializuotos kolegijos Švietimo ir mokslo ministerijos arba bendru valstybinio universiteto ir Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu.

5. Regionų centruose steigiamos daugiaprofilinės kolegijos Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu.

6. Kolegijos steigiamos laikantis nuostatos, kad viename regione esančiose kolegijose nebūtų vienodos studijų programos.

7. Numatytos kolegijų studijų programos turi atitikti regionų ūkio poreikius.

8. Kolegijos ir universitetai bendradarbiauja pagal tarpusavio sutartis, vadovaudamiesi šiomis nuostatomis:

8.1. studijų tęstinumo užtikrinimas asmenims, kurie turėdami praktika pagrįstą aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą norėtų gilintis į profesijos teorinius pagrindus universitete;

8.2. kolegijų dėstytojų kvalifikacijos tobulinimas sudarant jiems sąlygas studijuoti magistrantūroje ir doktorantūroje ir atlikti mokslo tiriamuosius darbus universitetų bazėje;

8.3. studijų kokybės užtikrinimas sudarant galimybę kolegijų studentams naudotis universitetų laboratorijomis ir bibliotekomis, kviečiant universitetų dėstytojus kolegijose dėstyti teorinius profesijos pagrindus.

 

II. KOLEGIJŲ TINKLO FORMAVIMO PLANAS

 

9. Jeigu bus tinkamai pasirengta vykdyti neuniversitetines studijas, iki 2004 metų numatoma įsteigti šias kolegijas:

9.1. Vilniuje – Vilniaus technikos kolegiją (bendru Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu), Vilniaus statybos ir dizaino kolegiją (Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu) ir Vidaus reikalų kolegiją (Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu);

9.2. Kaune – Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegiją (bendru Lietuvos žemės ūkio universiteto ir Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu), Kauno technikos kolegiją (bendru Kauno technologijos universiteto ir Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu) ir Religijos studijų kolegiją (bendru Vytauto Didžiojo universiteto ir Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu);

9.3. Šiauliuose – Šiaulių kolegiją (Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu);

9.4. Panevėžyje – Panevėžio kolegiją (Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu);

9.5. Klaipėdoje – Klaipėdos verslo ir technologijų kolegiją (Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu);

9.6. Telšių apskrityje – Žemaitijos kolegiją.

10. Iki 2006 metų numatoma įsteigti šias kolegijas:

10.1. Mažeikiuose – Mažeikių kolegiją;

10.2. Tauragės apskrityje – Tauragės kolegiją.

11. Iki 2004 metų numatoma išplėsti šias kolegijas:

11.1. Vilniaus kolegiją – prijungti prie jos reorganizuotas Vilniaus aukštesniąją pedagogikos mokyklą, Vilniaus aukštesniąją lengvosios pramonės mokyklą ir Vilniaus aukštesniąją technologijos mokyklą;

11.2. Kauno kolegiją – prijungti prie jos reorganizuotas Kauno aukštesniąją kraštotvarkos ir verslo mokyklą ir Kauno aukštesniąją maisto pramonės mokyklą.

______________