mobilizacijos departamentO
prie krašto apsaugos ministerijos DIREKTORIAUS

ĮSAKYMAS

 

DĖL MOBILIZACINIO MOKYMO ORGANIZAVIMO, PLANAVIMO IR VYKDYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2011 m. lapkričio 16 d. Nr. V-37

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo (Žin., 1996, Nr. 116-2695; 2011, Nr. 72-3464 ) 8 straipsnio 4 dalies 3 punktu,19 straipsnio 1 dalimi ir Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos nuostatų, patvirtintų krašto apsaugos ministro 2011 m. vasario 23 d. įsakymu Nr. V-225 (Žin., 2011, Nr. 26-1291, Nr. 111-5231), 9.6 punktu:

1. Tvirtinu Mobilizacinio mokymo organizavimo, planavimo ir vykdymo tvarkos aprašą ( pridedama).

2. Pripažįstu netekusiu galios Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus 2010 m. lapkričio 22 d. įsakymą Nr. V-40 „Dėl Mobilizacinio mokymo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo “ (Žin., 2010, Nr. 141-7247).

3. Šis įsakymas įsigalioja 2012 m. rugsėjo 1 d.

 

 

 

Direktorius                                                                            Vytautas Lukavičius


PATVIRTINTA

Mobilizacijos departamento prie

Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus

2011 m. lapkričio 16 d. įsakymu Nr. V-37

 

MOBILIZACINIO MOKYMO ORGANIZAVIMO,

PLANAVIMO IR VYKDYMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mobilizacinio mokymo organizavimo, planavimo ir vykdymo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato mobilizacinių mokymų planavimo, organizavimo ir vykdymo tvarką civilinėse mobilizacijos institucijose ( toliau – Institucijos) ir ūkio mobilizacijos subjektuose (toliau – Ūkio subjektai).

2. Aprašas netaikomas rengiant į Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės civilinio mobilizacijos personalo rezervą įrašytus asmenis atlikti funkcijas paskelbus mobilizaciją.

3. Mobilizacinio mokymo tikslas yra į civilinį mobilizacinio personalo rezervą įrašytiems asmenims (toliau – Asmenys, įrašyti į CMPR) suteikti teorinių ir praktinių žinių apie mobilizaciją, karo padėtį, valstybės gynimą, jų teisinį reguliavimą, mobilizacijos sistemos subjektų vaidmenį ir funkcijas, apie asmenų, įrašytų į CMPR, užduotis, pareigas ir teises, rengiantis mobilizacijai ir ją vykdant.

4. Šiame Apraše vartojamos sąvokos:

4.1. Įvadinis (pradinis) mobilizacinis mokymas – pirmasis teorinio mobilizacinio mokymo etapas – 8 akademinių valandų seminaras, skirtas suteikti elementarių (bazinių) žinių apie mobilizaciją asmenims, naujai įrašytiems į CMPR, arba asmenims, anksčiau neišklausiusiems šio mobilizacinio mokymo seminaro;

4.2. Funkcinis mobilizacinis mokymas – antrasis teorinio mobilizacinio mokymo etapas – seminaras, skirtas mokyti Asmenis, įrašytus į CMPR, kurie išklausė Įvadinio (Pradinio) mobilizacinio mokymo seminarą, yra gavę tai patvirtinantį pažymėjimą ir yra atsakingi už tam tikros funkcijos užtikrinimą rengiantis mobilizacijai;

4.3. Tęstinis mobilizacinis mokymas – trečiasis teorinio mobilizacinio mokymo etapas – seminaras, skirtas supažindinti Asmenis, įrašytus į CMPR, dalyvavusius funkcinio mobilizacinio mokymo seminare, pasirengimo mobilizacijai ir jos vykdymo naujovėmis ir problemomis;

4.4. Mobilizacijos pratybos – praktinis mobilizacinis mokymas – užsiėmimai skirti praktiškai įvertinti mobilizacijos sistemos subjektų pasirengimą vykdyti mobilizaciją. Mobilizacijos pratybos pagal juose dalyvaujančius mobilizacijos sistemos subjektus skirstomos:

4.4.1. valstybinio lygmens pratybos, kurios organizuojamos siekiant patikrinti ir įvertinti mobilizacijos sistemos subjektų pasirengimą vykdyti mobilizaciją valstybės lygmeniu;

4.4.2. teritorinio lygmens pratybos, kurios organizuojamos siekiant patikrinti ir įvertinti civilinės mobilizacijos institucijos pasirengimą vykdyti mobilizaciją.

5. Kitos šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatyme (Žin., 1996, Nr. 116-2695; 2011, Nr. 72-3464) vartojamas sąvokas.

 

II. MOBILIZACINIO MOKYMO PLANAVIMAS,

ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS

 

6. Teorinio mobilizacinio mokymo seminarus ir paskaitas planuoja, organizuoja ir vykdo Mobilizacijos departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos ( toliau – Mobilizacijos departamentas). Mobilizacinio mokymo medžiagą rengia Mobilizacijos departamento valstybės tarnautojai, vadovaudamiesi Mobilizacijos departamento direktoriaus patvirtinta Mobilizacinio mokymo programa. Funkcinio mobilizacinio mokymo medžiagai, kuriai parengti reikia specialių žinių, Mobilizacijos departamentas gali kreiptis tarnybinės pagalbos į kitas kompetentingas valstybės, savivaldybės institucijas ar įstaigas arba teisės aktų nustatyta tvarka pirkti šią paslaugą.

7. Mobilizacinio mokymo seminaro paskaitas skaito Mobilizacijos departamento direktoriaus paskirti Mobilizacijos departamento valstybės tarnautojai. Paskaitas skaityti funkcinio mobilizacinio mokymo seminaruose Mobilizacijos departamentas gali pasikviesti specialistus iš kitų institucijų, kai reikalingos specialios atitinkamos srities žinios, arba teisės aktų nustatyta tvarka pirkti šią paslaugą.

8. Mobilizacijos pratyboms organizuoti Mobilizacijos departamento direktorius, atsižvelgdamas į pratybų rūšį, iš atitinkamų mobilizacijos sistemos subjektų atstovų sudaro pratybų rengimo grupę, kuri rengia pratyboms organizuoti, vykdyti ir vertinti reikalingus dokumentus ir priemones, o pratybų metu koordinuoja pratybų eigą; pasibaigus pratyboms parengia pratybų ataskaitą.

9. Asmenys, neturintys ankstesnio mobilizacinio mokymo seminaro ar paskaitų išklausymo nustatytos formos pažymėjimo, negali dalyvauti kitame mobilizacinio mokymo etape. Asmenys, įrašyti į CMPR, tęstinio mobilizacinio mokymo paskaitas turi išklausyti kas 3 metai. Pratybose gali dalyvauti tik asmenys, turintys funkcinio mobilizacinio mokymo seminaro išklausymą patvirtinantį nustatytos formos pažymėjimą.

10. Kiekvienais metais, iki vasario 28 d., Institucijos ir Ūkio subjektai sudaro mobilizacinio mokymo planus (priedas Nr. 1), kuriuos teikia Mobilizacijos departamentui.

11. Atsižvelgdamas į Institucijų ir Ūkio subjektų mobilizacinio mokymo planus, Mobilizacijos departamentas sudaro ir patvirtina valstybės mobilizacinio mokymo planą 3 metams (toliau – Mokymo planas) (priedas Nr. 2).

12. Mobilizacinio mokymo seminaro, paskaitų ar pratybų vietą, laiką ir dalyvių skaičių, atsižvelgdamas į Mokymo planą, nustato Mobilizacijos departamentas.

13. Mobilizacijos departamentas informuoja Institucijų ir Ūkio subjektų vadovus apie numatomą mobilizacinio mokymo seminarą, paskaitas ar pratybas likus vienam mėnesiui iki seminaro, paskaitų ar pratybų pradžios.

14. Institucijų ir Ūkio subjektų vadovai arba jų įgalioti asmenys, atsižvelgdami į mobilizacinio mokymo planus, seminaro, paskaitų ar pratybų vietą, laiką ir maksimalų dalyvių skaičių, sudaro sąlygas Asmenims, įrašytiems į CMPR, dalyvauti mobilizacinio mokymo seminare, paskaitose ar pratybose.

15. Asmenims, įrašytiems į CMPR, dalyvavusiems mobilizacinio mokymo seminare, paskaitose ar pratybose, išduodamas Mobilizacijos departamento direktoriaus patvirtintos formos pažymėjimas.

16. Visų Asmenų, įrašytų į CMPR, dalyvavusių mobilizaciniuose mokymuose, ir jiems išduotų pažymėjimų apskaitą tvarko Mobilizacijos departamentas.

 

_________________

 

 

Mobilizacinio mokymo organizavimo,

planavimo ir vykdymo tvarkos aprašo

1 priedas

 

20__m.–20__ m. _______________________________________________________________ asmenų,

(Institucijos, Ūkio subjekto pavadinimas)

įrašytų į CMPR, mobilizacinio mokymo planas

 

Mokymo etapas

Eil. Nr.

Vardas, pavardė

Pareigos

Paskirtos pareigos susijusios su pasirengimu mobilizacijai ir jos vykdymu

Planuojami mokymo metai

Pastabos

20__m.

20__m.

20__m.

I. Įvadinis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II. Funkcinis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III. Tęstinis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________

 


Mobilizacinio mokymo organizavimo,

planavimo ir vykdymo tvarkos aprašo

2 priedas

 

20__m.–20__ m. Valstybės mobilizacinio mokymo planas.

 

Eil. Nr.

Institucija,

Ūkio subjektas

Mobilizacinio mokymo etapas

Pastabos

Įvadinis

Funkcinis

Tęstinis

Pratybos

Planuojamas mokyti asmenų skaičius

20_m.

20_m.

20_m.

20_m.

20_m.

20_m.

20_m.

20_m.

20_m.

20_m.

20_m.

20_m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________