LIETUVOS RESPUBLIKOS VALDYMO REFORMŲ IR SAVIVALDYBIŲ REIKALŲ MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ REGISTRO LAIKINŲJŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2000 m. sausio 18 d. Nr. 6

Vilnius

 

Remdamasis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 77 straipsnio 2 dalimi,

1. Tvirtinu Lietuvos Respublikos valstybės tarnautojų registro laikinuosius nuostatus (pridedama).

2. Šio įsakymo kontrolę pavedu Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijos Valstybės tarnybos departamentui.

 

 

VALDYMO REFORMŲ IR SAVIVALDYBIŲ

REIKALŲ MINISTRAS                                                                           JONAS RUDALEVIČIUS

______________

 


PATVIRTINTA

valdymo reformų ir savivaldybių reikalų

ministro 2000 m. sausio 18 d. įsakymu Nr. 6

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ REGISTRO LAIKINIEJI NUOSTATAI

 

BENDROJI DALIS

 

1. Šie laikinieji nuostatai reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės tarnautojų registro (toliau vadinama – registras) paskirtį, jo objektus, registro tvarkymo įstaigas, jų teises ir pareigas, registro tvarkymą, reorganizavimą ir likvidavimą.

2. Registro paskirtis – rinkti, kaupti, apdoroti, sisteminti, saugoti, naudoti ir teikti duomenis apie valstybės tarnautojų pareigybes ir valstybės tarnautojus.

3. Registro objektai – valstybės tarnautojų pareigybės ir valstybės tarnautojai.

4. Registro statusas – valstybės registras (nepagrindinis).

5. Registro steigėja – Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Registras tvarkomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės registrų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 86-2043), Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymu (Žin., 1999 07 30, Nr. 66- 2130, Nr. 105), kitais įstatymais, šiais nuostatais bei kitais teisės aktais.

6. Šie laikinieji nuostatai galioja iki 2002 metų, kol bus patvirtinti Lietuvos Respublikos valstybės tarnautojų registro nuostatai.

 

REGISTRĄ TVARKANČIOS ĮSTAIGOS

 

7. Nustatomos šios registrą tvarkančios įstaigos:

7.1. vadovaujančioji registro tvarkymo įstaiga ir centrinės duomenų bazės tvarkymo įstaiga – Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerija;

7.2. vadovaujančioji registro tvarkymo įstaiga koordinuoja, metodiškai vadovauja ir kontroliuoja registro tvarkymo įstaigų darbą. Ji sprendžia registro duomenų formavimo bei apsaugos, informacijos teikimo ir kitus registro tvarkymo klausimus, rengia registro duomenų atnaujinimo metodiką, kuri privaloma visiems duomenų teikėjams;

7.3. centrinės duomenų bazės tvarkymo įstaiga:

· renka, kaupia, įrašo į centrinę duomenų bazę, sistemina, atnaujina, naudoja ir saugo registro duomenis;

· užtikrina duomenų apsaugą;

· teikia duomenis nustatytąja tvarka;

· registruoja duomenų gavimą bei pateikimą;

· aprūpina registro tvarkymo įstaigas tipine programine įranga;

7.4. registro tvarkymo įstaigos – valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos, kurios registruoja objektus, atlieka savo įstaigos registro duomenų kompiuterinį tvarkymą ir atsako, kad duomenys būtų patikimi bei laiku pateikti centrinės duomenų bazės tvarkymo įstaigai.

8. Kiekvienoje registro tvarkymo įstaigoje jos vadovo įsakymu paskiriamas tarnautojas, atsakingas už registro tvarkymą. Asmenys, dalyvaujantys tvarkant duomenis, privalo saugoti duomenų paslaptį Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytą laiką.

9. Registro duomenų teikėjai:

9.1. pareigybių registravimo duomenis teikia įstaigos vadovas;

9.2. valstybės tarnautojo registravimo duomenis teikia pats valstybės tarnautojas.

 

REGISTRAVIMO DUOMENYS

 

10. Registras susideda iš dviejų pagrindinių susijusių loginių dalių – pareigybių ir valstybės tarnautojų duomenų bazių. Remiantis Valstybės tarnybos įstatymo nuostatomis, registre kaupiami duomenys apie visų įstatyme numatytų grupių valstybės tarnautojus jų asmens bylų duomenų pagrindu. Teritorinio išdėstymo atžvilgiu registras susideda iš centrinės duomenų bazės bei valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vietinių duomenų bazių (toliau – lokalių duomenų bazių). Duomenų apsikeitimas tarp centrinės ir lokalių duomenų bazių vykdomas „on-line“ režimu arba elektroniniu paštu, jeigu nėra techninių galimybių – magnetinėmis laikmenomis.

11.1. Pareigybių registravimo duomenys:

11.1.1. objekto identifikavimo kodas susideda iš įstaigos kodo, padalinio kodo, pareigybės registracijos numerio įstaigoje;

11.1.2. visas pareigybės pavadinimas susideda iš įstaigos pavadinimo, padalinio pavadinimo ir pareigybės pavadinimo. Pareigybės pavadinimas pasirenkamas iš pavyzdinio pareigybių sąrašo;

11.1.3. pareigybės įsteigimo (ar panaikinimo) juridinis pagrindas bei data;

11.1.4. pareigybės užimtumas – jeigu pareigybė užimta, nustatoma nuoroda į valstybės tarnautojo registracijos numerį, kuris suteikiamas centrinėje duomenų bazėje;

11.1.5. objekto įregistravimo (išregistravimo) data;

11.1.6. objektas priskiriamas grupei, lygiui, kategorijai;

11.1.7. įrašo koregavimo data.

11.2. Valstybės tarnautojų registravimo duomenys:

11.2.1. objekto identifikavimo kodas susideda iš asmens kodo ir registracijos numerio;

11.2.2. pavardė (pavardės), vardas (vardai);

11.2.3. paso numeris, išdavimo data, dokumentą išdavusi įstaiga;

11.2.4. socialinio draudimo pažymėjimo numeris;

11.2.5. tarnybinio pažymėjimo numeris ir išdavimo data;

11.2.6. duomenys apie išsilavinimą, specialybė (pagal diplomą);

11.2.7. mokslo laipsnis, pedagoginis vardas;

11.2.8. užsienio kalbų mokėjimas;

11.2.9. duomenys apie darbo stažą (bendrąjį ir valstybės tarnyboje);

11.2.10. apdovanojimai ir nuobaudos;

11.2.11. duomenys apie šeimą;

11.2.12. duomenų teikėjo nurodytas adresas, namų telefonas;

11.2.13. duomenys apie kvalifikacijos kėlimą – mokymosi pobūdis, sritis, vieta, laikas, įgyta kvalifikacija;

11.2.14. duomenys apie priėmimą (atleidimą) į Valstybės tarnybą – data, užimamos pareigos, duomenys apie atlyginimą, priėmimo ar atleidimo pagrindas, darbovietės pavadinimas, adresas, telefono ir fakso numeriai, elektroninio pašto adresas.

11.3. Papildomi duomenys – atsakingo už registro tvarkymą įstaigoje valstybės tarnautojo vardas, pavardė, telefono numeris, elektroninio pašto adresas.

 

OBJEKTŲ REGISTRAVIMAS

 

12. Objektų registravimo dokumentai:

12.1. pareigybės įsteigimo (ar panaikinimo) juridinis dokumentas yra šio objekto įregistravimo (išregistravimo) dokumentas;

12.2. valstybės tarnautojo priėmimo (ar atleidimo) į valstybės tarnybą dokumentai yra jo įregistravimo (ar išregistravimo) dokumentai.

13. Įstaigos pareigybių duomenis registrui teikia įstaigos vadovas. Kiekvienas valstybės tarnautojas asmens duomenis teikia užpildydamas specialią valstybės tarnautojo registracijos kortelę bei patvirtina duomenų teisingumą parašu. Kortelė saugoma valstybės tarnautojo asmens byloje.

14. Registro tvarkymo įstaigos tarnautojas, atsakingas už registro tvarkymą, duomenis patikrina, suveda į lokalią duomenų bazę ir siunčia į centrinę duomenų bazę. Papildomai paštu centrinės duomenų bazės tvarkymo įstaigai atsiunčia įstaigos valstybės tarnautojų pareigybių sąrašo kopiją bei kopijas dokumentų apie naujų pareigybių steigimą, etatų mažinimą, įstaigos reorganizavimą ar likvidavimą.

15. Valstybės tarnybos pareigybė ir/ar valstybės tarnautojas įregistruojamas, kai duomenys įrašomi į centrinę duomenų bazę ir pilnai suformuojami kodai. Objektas išregistruojamas, kai registro tvarkytojas gauna duomenis apie pareigybės panaikinimą ir/ar tarnautojo atleidimą bei atlieka pakeitimus registro centrinėje duomenų bazėje, duomenis perkeldamas į archyvą.

16. Objekto duomenys atnaujinami (siunčiami centrinės duomenų bazės tvarkymo įstaigai) kiekvieną mėnesį, o duomenys apie naujų pareigybių steigimą, valstybės tarnautojo priėmimą ar atleidimą pateikiami per 3 darbo dienas. Duomenų atnaujinimo tvarka nurodyta šių nuostatų 13 punkte.

17. Gavusi objekto duomenis, centrinės duomenų bazės tvarkymo įstaiga juos įrašo į centrinę duomenų bazę bei informaciją apie objekto įregistravimą (išregistravimą) pateikia registro tvarkymo įstaigai per 10 dienų.

18. Registro dokumentų saugojimo tvarka ir trukmė:

18.1. centrinės duomenų bazės tvarkymo įstaiga gautas iš registro tvarkymo įstaigų dokumentų kopijas saugo vienus metus. Vėliau perduoda į archyvą, kur saugoma pagal Archyvų departamento nustatytą tvarką ir laiką;

18.2. registro tvarkymo įstaigos registravimo dokumentus saugo pagal nustatytą Archyvų departamento tvarką ir laiką.

19. Registro duomenų bazių pakeistų įrašų saugojimo tvarka ir trukmė:

19.1. panaikinta pareigybė išregistruojama, jos duomenys perkeliami į archyvą neribotam saugojimui;

19.2. atleisto iš valstybės tarnybos tarnautojo duomenys perkeliami į archyvą, pažymint, ar jis prarado valstybės tarnautojo statusą, ar ne. Archyve duomenys saugomi Lietuvos archyvų departamento nustatytą asmens bylų saugojimo laiką.

20. Paaiškėjus, kad registre įrašyti klaidingi duomenys dėl klaidų objektų registravimo dokumentuose, registro tvarkymo įstaiga reikalauja, kad duomenų teikėjas per 10 dienų pateiktų pataisytus registravimo dokumentus. Toliau duomenys atnaujinami pagal 13–17 punktuose nustatytą tvarką.

21. Jeigu registre įrašyti duomenys dėl registro tvarkymo įstaigos kaltės neatitinka objekto registravimo dokumentuose pateiktų duomenų, tai duomenys atnaujinami pagal 14–17 punktuose nustatytą tvarką. Tuo atveju, kai klaida pastebėta, o lokalioje duomenų bazėje duomenys teisingi, centrinės duomenų bazės tvarkymo įstaiga atlieka pakeitimus ir informuoja registro tvarkymo įstaigą. Jei pastebėtas duomenų neatitikimas sutikrinant registro duomenis su kitų registrų duomenimis, tai centrinės duomenų bazės tvarkymo įstaiga informuoja apie tai kitų registrų tvarkymo įstaigas.

22. Vadovaujančioji registro tvarkymo įstaiga turi teisę spręsti klausimą dėl objektų išregistravimo tik tuo atveju, kai likvidavus įstaigą, jos objektai per 1 mėnesį nebuvo išregistruoti.

 

SĄVEIKA SU KITAIS REGISTRAIS, KLASIFIKATORIAIS

 

23. Nustatomi šie pagrindiniai registro ryšiai su kitais registrais:

23.1. šių nuostatų 11.2.1–11.2.2 punktų duomenys palyginami su Lietuvos Respublikos valstybinio gyventojų registro duomenimis;

23.2. šių nuostatų 11.1.1–11.1.2 punktų duomenys palyginami su juridinius asmenis registruojančių registrų duomenimis;

23.3. šių nuostatų 11.2.12 punkto duomenys palyginami su Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių valstybės registro duomenimis.

24. Registro duomenims klasifikuoti:

24.1. naudojami aukštesniųjų ir aukštųjų studijų programų bei suteikiamų profesinių kvalifikacijų, užsienio kalbų bei šalių klasifikatoriai;

24.2. sukuriami vidiniai registro klasifikatoriai – pavyzdinis pareigybių pavadinimų sąrašas, pareigybių grupės, valstybės tarnautojų lygiai ir kategorijos, kvalifikacijos kėlimo pobūdis, sritis, užsienio kalbos mokėjimo lygis ir kiti.

 

REGISTRO DUOMENŲ NAUDOJIMAS

 

25. Registro duomenys teikiami:

25.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytoms įstaigoms, vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir kitais teisės aktais. Duomenis teikia centrinės duomenų bazės tvarkymo įstaiga pagal sudarytas su duomenų naudotojais duomenų teikimo sutartis;

25.2. valstybės tarnautojams – jų duomenys. Duomenis teikia registro tvarkymo įstaiga, kurios lokalioje duomenų bazėje saugomi to duomenų teikėjo duomenys. Jeigu įstaiga panaikinta (ar reorganizuota), duomenis teikia centrinės duomenų bazės tvarkymo įstaiga. Registro duomenų teikėjas, susipažinęs su registre laikomais jo pateiktais duomenimis, turi teisę reikalauti, kad būtų ištaisyti klaidingi arba papildyti neišsamūs duomenys ir pašalinti nereikalingi arba neteisėtai surinkti duomenys. Registro tvarkymo įstaiga, gavusi šį reikalavimą ir patikrinusi jo pagrįstumą, privalo ištaisyti duomenis per 10 dienų ir raštu informuoti apie tai registro duomenų teikėją. Kai registro tvarkymo įstaiga duomenų pakeitimo prašymą atmeta kaip nepagrįstą, privalo apie tai informuoti duomenų teikėją per 10 dienų.

26. Centrinės duomenų bazės tvarkymo įstaiga viešai skelbia registro duomenis:

26.1. suvestinius duomenis apie pareigybes ir valstybės tarnautojus – jų skaičių ir pasiskirstymą pagal grupes, lygius, kategorijas. Tarnautojų pasiskirstymą pagal specialybes, išsimokslinimą, mokslo laipsnį, amžiaus vidurkį ir panašiai;

26.2. apie valstybės tarnautojų pareigybes ir tarnautojus – pareigybės pavadinimas ir užimtumas. Jeigu pareigybė užimta, nurodoma kas ją užima – pavardė, vardas, darbo telefonas, elektroninio pašto adresas.

 

REGISTRO DUOMENŲ PERDAVIMAS Į UŽSIENIO VALSTYBES

 

27. Registro duomenys gali būti teikiami užsienio valstybėms tik Lietuvos Respublikos įstatymų, kitų teisės aktų bei Lietuvos Respublikos sutarčių su užsienio valstybėmis numatytais atvejais.

28. Registro duomenys gali būti teikiami tarptautiniais kompiuterių tinklais tik Lietuvos Respublikos įstatymų, kitų teisės aktų bei Lietuvos Respublikos sutarčių su užsienio valstybėmis numatytais atvejais.

 

REGISTRO DUOMENŲ APSAUGA

 

29. Registro duomenų apsauga organizuojama vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir kitais teisės aktais bei Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos rekomendacijomis.

30. Už registro lokalių duomenų bazių apsaugą atsako registro tvarkymo įstaigos, už centrinės duomenų bazės – centrinės duomenų bazės tvarkymo įstaiga.

31. Duomenų apsaugos priemonių sistema nustatoma projektavimo metu. Turi būti nustatytos administracinės, techninės, programinės ir kitos priemonės, apsaugančios registrą nuo duomenų sunaikinimo, neteisėto duomenų pakeitimo bei naudojimo, taip pat apsaugoti duomenis jų perdavimo metu.

 

REGISTRO FINANSAVIMAS

 

32. Registras finansuojamas iš Lietuvos valstybės biudžeto.

 

REGISTRO LIKVIDAVIMAS

 

33. Registro likvidavimo klausimą sprendžia Seimas.

34. Registro likvidavimas turi būti suderintas su pagrindiniais registro naudotojais, Valstybine duomenų apsaugos inspekcija, Valstybine registrų tarnyba ir kitomis institucijomis nustatyta tvarka.

35. Likviduojamo registro duomenys perduodami kitam registrui, valstybiniam archyvui arba sunaikinami pagal Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatytą tvarką.

36. Registro likvidavimas registruojamas Valstybės registrų sąraše ir skelbiamas „Valstybės žiniose“.

______________