LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIUS
Į S A K Y M A S
DĖL GYVŪNINIŲ PRODUKTŲ GRĮŽTAMOJO IMPORTO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
2004 m. liepos 7 d. Nr. B1-627
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymu (Žin., 1992, Nr. 2-15) ir įgyvendindamas 1997 m. gruodžio 18 d. Tarybos direktyvą 97/78/EB dėl produktų, įvežamų į ES iš trečiųjų šalių, veterinarinių patikrinimų organizavimo principų, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2003 m. rugsėjo 8 d. įsakymą Nr. B1-723 „Dėl Gyvūninių produktų, įvežamų į Lietuvos Respubliką, veterinarinio tikrinimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 87-3972; 2004, Nr. 85-3096):
PATVIRTINTA
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
direktoriaus 2004 m. liepos 7 d.
įsakymu Nr. B1-627
GYVŪNINIŲ PRODUKTŲ GRĮŽTAMOJO IMPORTO TAISYKLĖS
Gyvūninių produktų grįžtamojo importo taisyklės parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymu (Žin., 1992, Nr. 2-15) ir įgyvendina Gyvūninių produktų, įvežamų į Lietuvos Respubliką, veterinarinio tikrinimo tvarką, patvirtintą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2003 m. rugsėjo 8 d. įsakymu Nr. B1-723 (Žin., 2003, Nr. 87-3972; 2004, Nr. 85-3096).
1. Gyvūninių produktų grįžtamojo importo taisyklių (toliau – Taisyklės) tikslas – nustatyti tvarką ir sąlygas, kuriomis leidžiama taikyti grįžtamąjį importą (angl. reimport) gyvūniniams produktams, kuriuos grąžina trečioji šalis.
2. Taisyklėse vartojamos sąvokos, nurodytos Gyvūninių produktų, įvežamų į Lietuvos Respubliką, veterinarinio tikrinimo tvarkoje.
3. Grąžinama iš trečiosios šalies gyvūninių produktų siunta turi būti įvežama per pasienio veterinarijos postą (toliau – PVP), patvirtintą atitinkamų produktų veterinariniam tikrinimui atlikti.
4. PVP valstybinis veterinarijos gydytojas turi atlikti gyvūninių produktų siuntos dokumentų ir atitikties patikrinimus, kaip nurodyta Gyvūninių produktų, įvežamų į Lietuvos Respubliką, veterinarinio tikrinimo tvarkos II skyriuje.
5. Kilus įtarimui dėl gyvūninių produktų saugos ir kokybės atitikties, PVP veterinarijos gydytojas gali atlikti fizinį patikrinimą
6. Leidžiama gyvūninių produktų siuntas grąžinti iš trečiųjų šalių, jei:
6.1. gyvūninių produktų siuntą lydi originalus veterinarijos sertifikatas arba kompetentingos tarnybos išduoto veterinarijos sertifikato patvirtinta kopija;
6.2. gyvūninių produktų siuntą lydi kompetentingos trečiosios šalies institucijos grąžinimo akto ar kito dokumento kopija, kurioje nurodomos grąžinimo priežastys ir patvirtinama, kad sandėliavimo ir transportavimo sąlygos buvo kontroliuojamos kompetentingos institucijos ir gyvūniniai produktai nebuvo tvarkomi;
6.3. gyvūniniai produktai gabenami užplombuotais konteineriais ir juos lydi veterinarijos sertifikatas, patvirtinantis, kad gyvūninių produktų siunta nebuvo iškrauta ar kitaip tvarkoma;
8. Atlikęs veterinarinį tikrinimą, PVP valstybinis veterinarijos gydytojas išduoda veterinarinį įvežimo dokumentą, jame nurodo, kad siunta yra grąžinama iš trečiosios šalies į patvirtintą paskirties vietą ir gyvūninių produktų siunta turi būti gabenama kontroliuojant Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.
9. Grąžinama iš trečiųjų šalių gyvūninių produktų siunta turi būti gabenama sandariomis transporto priemonėmis, atitinkančiomis veterinarijos reikalavimus.
10. PVP valstybinis veterinarijos gydytojas, leidęs šių gyvūninių produktų siuntų gabenimą, turi informuoti paskirties vietos teritorinę valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą kompiuteriniu duomenų perdavimo būdu.