LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1997 M. KOVO 27 D. NUTARIMO NR. 288 „DĖL KRAŠTO APSAUGOS SISTEMOS KARIŲ STAŽUOTĖS IR MOKYMOSI UŽSIENYJE NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2005 m. birželio 1 d. Nr. 603

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. kovo 27 d. nutarimą Nr. 288 „Dėl Krašto apsaugos sistemos karių stažuotės ir mokymosi užsienyje nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1997, Nr. 28-677, Nr. 72-1835) ir išdėstyti jį nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL KARIŲ, PASIŲSTŲ STAŽUOTIS AR MOKYTIS, TARNYBOS IR APRŪPINIMO STAŽUOTĖS AR MOKYMOSI LAIKOTARPIU TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo (Žin., 1998, Nr. 49-1325; 2004, Nr. 169-6215) 49 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Karių, pasiųstų stažuotis ar mokytis, tarnybos ir aprūpinimo stažuotės ar mokymosi laikotarpiu tvarkos aprašą (pridedama).

2. Nustatyti šias stipendijas kariams, pasiųstiems stažuotis ar mokytis į užsienio mokymo institucijas:

2.1. kariūnams – 5 minimalaus gyvenimo lygio (toliau vadinama – MGL) dydžių per mėnesį;

2.2. kareiviams ir jūreiviams, seržantams ir viršiloms, puskarininkiams – 6 MGL dydžių per mėnesį;

2.3. jaunesniesiems karininkams – 7 MGL dydžių per mėnesį;

2.4. vyresniesiems karininkams – 8 MGL dydžių per mėnesį;

2.5. generolams ir admirolams – 10 MGL dydžių per mėnesį.

3. Taikyti šio nutarimo 2 punkte nustatytoms stipendijoms gyvenimo lygio vietos koeficientus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. lapkričio 5 d. nutarimu Nr. 1235 (Žin., 1999, Nr. 95-2750).

4. Leisti krašto apsaugos ministrui nustatyti ir taikyti šio nutarimo 2 punkte nustatytoms stipendijoms gyvenimo lygio vietos koeficientus, kurie nėra patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. lapkričio 5 d. nutarimu Nr. 1235, neviršijant didžiausio tos valstybės, į kurią karys siunčiamas stažuotis ar mokytis, miestui nustatyto gyvenimo lygio koeficiento, arba, jeigu karys siunčiamas stažuotis ar mokytis į valstybę, kurioje gyvenimo lygio vietos koeficientas nėra patvirtintas, neviršijant didžiausio nustatyto gyvenimo lygio vietos koeficiento.

5. Netaikyti gyvenimo lygio vietos koeficiento kariūnų stipendijoms jų mokymo programoje numatytų atostogų metu.“.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                               Algirdas Brazauskas

 

Krašto apsaugos ministras                                                         Gediminas Kirkilas

 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1997 m. kovo 27 d. nutarimu Nr. 288

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2005 m. birželio 1 d. nutarimo Nr. 603

redakcija)

 

 

KARIŲ, PASIŲSTŲ STAŽUOTIS AR MOKYTIS, TARNYBOS IR APRŪPINIMO STAŽUOTĖS AR MOKYMOSI LAIKOTARPIU TVARKOS APRAŠAS

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Karių, pasiųstų stažuotis ar mokytis, tarnybos ir aprūpinimo stažuotės ar mokymosi laikotarpiu tvarkos aprašas (toliau vadinama – šis Aprašas) reglamentuoja kariūnų, profesinės karo tarnybos karių, karių savanorių (aktyviojo kariuomenės rezervo prievolininkų) (toliau vadinama – kariai), pasiųstų stažuotis ar mokytis į mokymo institucijas, tarnybos ir aprūpinimo stažuotės ar mokymosi laikotarpiu sąlygas.

2. Šis Aprašas netaikomas kariams, pasiųstiems stažuotis ar mokytis užsienyje trumpesniam negu vieno mėnesio laikotarpiui. Kariams, pasiųstiems stažuotis ar mokytis užsienyje trumpesniam negu vieno mėnesio laikotarpiui, taikomos Tarnybinių komandiruočių išlaidų apmokėjimo biudžetinėse įstaigose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 29 d. nutarimu Nr. 526 (Žin., 2004, Nr. 74-2555), nustatytos tarnybinių komandiruočių į užsienio valstybes išlaidų apmokėjimo sąlygos.

3. Šiame Apraše vartojamos sąvokos:

Stažuotė – karių teorinių ir praktinių įgūdžių lavinimas, taip pat tęstinis profesinis mokymasis neformaliojo švietimo įstaigoje.

Mokymasis karių kvalifikacijos kėlimas formaliojo švietimo įstaigoje.

Mokymo institucija – Lietuvos ar užsienio formaliojo ar neformaliojo švietimo įstaiga, įskaitant karo mokymo įstaigas.

4. Kariai stažuotis ar mokytis siunčiami krašto apsaugos ministro ar jo įgalioto asmens įsakymu.

5. Su kariais, siunčiamais stažuotis ar mokytis, gali būti sudaroma mokymosi (stažuotės) sutartis. Standartines mokymosi (stažuotės) sutarties sąlygas nustato krašto apsaugos ministras.

 

II. KARIŲ, pasiųstų STAŽUOTIS AR MOKYTIS Į lIETUVOS MOKYMO INSTITUCIJAS, TARNYBOS IR APRŪPINIMO sąlygos

 

6. Kariūnų, studijuojančių Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, pasiųstų stažuotis ar mokytis į Lietuvos mokymo institucijas, tarnybos ir aprūpinimo sąlygas reglamentuoja Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymas (Žin., 1998, Nr. 49-1325) ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos statutas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. rugpjūčio 10 d. nutarimu Nr. 896 (Žin., 1999, Nr. 69-2196; 2003, Nr. 101-4551).

7. Pasiųstiems stažuotis ar mokytis į Lietuvos mokymo institucijas:

7.1. profesinės karo tarnybos kariams mokamas tarnybinis atlyginimas ir paliekamos iki išsiuntimo turėtos aprūpinimo sąlygos, taip pat kompensuojamos kelionės į stažuotės ar mokymosi vietą ir atgal bei gyvenamojo ploto nuomos išlaidos;

7.2. kariams savanoriams (aktyviojo kariuomenės rezervo prievolininkams) mokamas nustatyto dydžio tarnybinis atlyginimas, kompensuojamos kelionės į stažuotės ar mokymosi vietą ir atgal išlaidos, jie aprūpinami bendra tarnybine gyvenamąja patalpa, maistu pagal nustatytas fiziologines mitybos normas arba jiems išmokama nustatyto dydžio maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija.

 

III. kariūnų, pasiųstų mokytis Į UŽSIENIO KARO MOKYMO ĮSTAIGAS, TARNYBOS IR APRŪPINIMO sąlygos

 

8. Lietuvos Respublikos piliečiai, krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka atrinkti ir įstoję į užsienio karo mokymo įstaigas užsienio karo mokymo įstaigų kvietimu ar pagal tarptautines studentų mainų programas, siunčiami mokytis jiems suteikus kariūno statusą.

9. Kariūnams, pasiųstiems mokytis užsienio karo mokymo įstaigoje, visą mokymosi laiką, įskaitant laiką, išbūtą kelionėje, mokama stipendija.

10. Stipendija kariūnams išmokama už einamąjį mėnesį ne vėliau kaip iki to mėnesio 10 dienos.

11. Kariūnams, pasiųstiems mokytis užsienio karo mokymo įstaigose, kompensuojamos:

11.1. kelionės į mokymosi vietą ir atgal, su kelione susijusios (privalomojo sveikatos draudimo, vizos gavimo ir kt.), taip pat ilgesnių kaip savaitės trukmės mokymosi programoje numatytų atostogų metu ir dėl svarbių šeimyninių aplinkybių (šeimos narių sunkios ligos, mirties ir kt.) kelionės į Lietuvą ir atgal išlaidos;

11.2. mokymosi (dalyvio) mokestis, užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ir kitos su stojimu ir mokymusi užsienio karo mokymo įstaigose susijusios išlaidos.

 

IV. PROFESINĖS KARO TARNYBOS KARIŲ, KARIŲ SAVANORIŲ (AKTYVIOJO KARIUOMENĖS REZERVO PRIEVOLININKŲ), PASIŲSTŲ STAŽUOTIS AR MOKYTIS Į UŽSIENIO MOKYMO INSTITUCIJAS, TARNYBOS IR APRŪPINIMO SĄLYGOS

 

12. Profesinės karo tarnybos kariams, pasiųstiems stažuotis ar mokytis į užsienio mokymo institucijas, kuriose jie visiškai išlaikomi, visą stažuotės ar mokymosi laiką, įskaitant laiką, išbūtą kelionėje, mokama:

12.1. tarnybinis atlyginimas ir iki išvykimo priklausę butpinigiai;

12.2. stipendija.

13. Profesinės karo tarnybos kariams, pasiųstiems stažuotis ar mokytis į užsienio mokymo institucijas, kuriose jie nėra visiškai išlaikomi, stipendija nemokama. Šiais atvejais jiems:

13.1. mokamas tarnybinis atlyginimas ir iki išvykimo priklausę butpinigiai;

13.2. apmokamos pagal krašto apsaugos ministro patvirtintą sąmatą išlaikymo išlaidos, kurias sudaro šio Aprašo 18 punkte nurodytos išlaidos ir išlaikymo išlaidos, numatytos priimančiosios užsienio valstybės mokymo institucijos kvietime arba su užsienio valstybių mokymo institucijomis sudarytuose susitarimuose.

14. Kariams savanoriams (aktyviojo kariuomenės rezervo prievolininkams), pasiųstiems stažuotis ar mokytis į užsienio mokymo institucijas, visą stažuotės ar mokymosi laiką, įskaitant laiką, išbūtą kelionėje, mokama:

14.1. nustatyto dydžio tarnybinis atlyginimas;

14.2. stipendija.

15. Kariai savanoriai (aktyviojo kariuomenės rezervo prievolininkai), pasiųsti stažuotis ar mokytis į užsienio mokymo institucijas, aprūpinami gyvenamąja patalpa, taip pat maistu pagal nustatytas fiziologines mitybos normas arba jiems išmokama nustatyto dydžio maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija.

16. Stipendija profesinės karo tarnybos kariams, kariams savanoriams (aktyviojo kariuomenės rezervo prievolininkams) išmokama už einamąjį mėnesį ne vėliau kaip iki to mėnesio 10 dienos.

17. Profesinės karo tarnybos kariai jų stažuotės ar mokymosi užsienio mokymo institucijose metu, išskyrus atvejus, kai jie yra visiškai išlaikomi, aprūpinami maistu pagal nustatytas fiziologines mitybos normas arba jiems išmokama nustatyto dydžio maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija.

18. Profesinės karo tarnybos kariams, kariams savanoriams (aktyviojo kariuomenės rezervo prievolininkams), pasiųstiems stažuotis ar mokytis į užsienio mokymo institucijas, kompensuojamos:

18.1. kelionės į stažuotės ar mokymosi vietą ir atgal, kelionės į Lietuvą ir atgal dėl svarbių šeimyninių aplinkybių (šeimos narių sunkios ligos, mirties ir kt.), taip pat su kelione susijusios (privalomojo sveikatos draudimo, vizos gavimo ir kt.) išlaidos;

18.2. stažuotės ar mokymosi (dalyvio) mokestis, užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ir kitos su mokymusi užsienio mokymo institucijose susijusios išlaidos.

19. Mokymo institucijų stažuotės ar mokymosi programoje numatytų ilgesnių kaip savaitės trukmės atostogų metu profesinės karo tarnybos kariui jo prašymu teisės aktų nustatyta tvarka gali būti suteiktos atitinkamos trukmės karių atostogos ir kompensuojamos kelionės į Lietuvą ir atgal išlaidos. Kelionėje išbūtas laikas įskaitomas į atostogų laiką. Karių atostogų metu stipendija nemokama.

20. Mokymo institucijų stažuotės ar mokymosi programoje numatytų ilgesnių kaip savaitės trukmės atostogų metu kariui savanoriui (aktyviojo kariuomenės rezervo prievolininkui) jo prašymu kompensuojamos kelionės į Lietuvą ir atgal išlaidos. Stažuotės ar mokymosi programoje numatytų atostogų metu kariams savanoriams (aktyviojo kariuomenės rezervo prievolininkams) stipendija nemokama.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

21. Kariams visos šiame Apraše nurodytos išmokos mokamos iš krašto apsaugos sistemos institucijai ar jos padaliniui, kuriame šie kariai tarnavo iki išvykimo, o perkeltiems į laikinąjį profesinės karo tarnybos personalo rezervą – iš krašto apsaugos sistemos institucijos ar jos padalinio, į kurio laikinąjį profesinės karo tarnybos personalo rezervą šie kariai yra perkelti, tam tikslui skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų.

22. Kariai, kuriems šio Aprašo 13.2 punkte nurodytos išlaidos apmokamos pagal krašto apsaugos ministro patvirtintą sąmatą, privalo iki kiekvieno metų ketvirčio pirmo mėnesio 5 dienos pateikti buhalterinę apskaitą tvarkančiai tarnybai išlaidų finansinę ataskaitą, kurioje nurodomos pagal sąmatos straipsnius turėtos išlaidos, ir išlaidas patvirtinančius dokumentus.

23. Kariai, baigę stažuotis arba mokytis, per 10 dienų nuo sugrįžimo iš stažuotės ar mokymosi pateikia krašto apsaugos sistemos institucijos ar jos padalinio, kuriame tarnavo iki išvykimo ar į kurio laikinąjį profesinės karo tarnybos personalo rezervą šie kariai yra perkelti, vadovui stažuotės ar mokymosi baigimo pažymėjimą.

 

______________