LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS
Į S A K Y M A S
DĖL SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS 1992 04 21 ĮSAKYMO NR. 144 „DĖL GYVENTOJŲ SVEIKATOS TIKRINIMO TVARKOS“ 7 PRIEDO PAKEITIMO
1995 m. spalio 19 d. Nr. 561
Vilnius
Vykdydamas Lietuvos Respublikos žmonių saugos darbe įstatymą, Lietuvos Respublikos Seimo 1993 m. spalio 7 d. nutarimą Nr. I – 267 „Dėl Lietuvos Respublikos žmonių saugos darbe įstatymo 88 straipsnyje nurodytų straipsnių įgyvendinimo“ ir siekdamas laiku nustatyti profesines ligas bei ankstyvus profesinių sveikatos pakenkimų požymius,
1. Patvirtinti šiuos dokumentus:
1.1. Sąrašą ligų, kuriomis sergant draudžiama dirbti kenksmingomis sąlygomis (bendros medicininės kontraindikacijos) (1 priedas).
1.2. Profesijos ir darbai, kuriuos dirbant ir priimant į darbą yra privalomi sveikatos tikrinimai. Tikrinimų periodiškumas ir apimtis. Papildomos medicininės kontraindikacijos (2 priedas).
2. Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos visuomenės sveikatos centrams:
3. Už privalomą sveikatos tikrinimą apmokama taikant Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintas kainas.
4. Sveikatos apsaugos ministerijos Ekonomikos ir teisės departamentui:
5. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos 1992 m. balandžio 21 d. įsakymo Nr. 144 „Dėl gyventojų sveikatos tikrinimo tvarkos“ 7 priedą.
6. Pavesti Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorei J. Degutienei ir Lietuvos Respublikos vyriausiajam valstybiniam gydytojui higienistui kontroliuoti, kaip vykdomas šis įsakymas.
Lietuvos Respublikos
sveikatos apsaugos ministerijos 1995 m. spalio
19 d. įsakymo Nr. 561
1 priedas
SĄRAŠAS LIGŲ, KURIOMIS SERGANT DRAUDŽIAMA DIRBTI KENKSMINGOMIS SĄLYGOMIS (BENDROS MEDICININĖS KONTRAINDIKACIJOS)
3. Lėtinės psichinės ligos ir joms prilygstančios būklės, kai būtinas dispanserinis dinamiškas stebėjimas psichoneurologijos įstaigose; epilepsija su paroksizminiais sutrikimais.
Esant ribinei būsenai, galutinį sprendimą dėl tinkamumo dirbti priima psichoneurologijos įstaigos komisija individualiai.
5. Piktybiniai navikai (po gydymo, nesant absoliučių kontraindikacijų, gali būti sprendžiama individualiai).
16. Sąnarių ligos su pastoviais sąnarių funkcijos sutrikimais, trukdančiais atlikti profesinius veiksmus.
18. Anamnezės duomenys apie buvusius vaisiaus neišnešiojimo, vaisiaus anomalijos atvejus moterims, kurios planuoja gimdyti.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos
ministerijos 1995 m. spalio 19 d.įsakymo Nr. 561
2 priedas
PROFESIJOS IR DARBAI, KURIUOS DIRBANT IR PRIIMANT Į DARBĄ PRIVALOMI SVEIKATOS TIKRINIMAI. TIKRINIMŲ PERIODIŠKUMAS IR APIMTIS. PAPILDOMOS MEDICININĖS KONTRAINDIKACIJOS
Lietuvos Respublikos
sveikatos apsaugos ministerijos 1995 m. spalio 19 d.
įsakymo Nr. 561
3 priedas
SVEIKATAI KENKSMINGI VEIKSNIAI, KURIŲ ĮTAKOJE DIRBANT IR PRIIMANT Į DARBĄ, YRA PRIVALOMI SVEIKATOS TIKRINIMAI. TIKRINIMŲ PERIODIŠKUMAS IR APIMTIS.
PAPILDOMOS MEDICININĖS KONTRAINDIKACIJOS
PASTABOS:
1. IKTF1 – išorinio kvėpavimo funkcijos tyrimai, kuriuos atliekant būtina nustatyti: – GPT (gyvybinį plaučių tūrį); – maksimalaus įkvėpimo ir iškvėpimo greičius; – forsuoto iškvėpimo tūrį per 1 sekundę – pagal medicinines indikacijas, bet ne rečiau kaip kas 3 – 5 metai (pradedant tirti turinčius 5 metų darbo stažą).
2. (A)2 ženklu pažymėti cheminiai junginiai ir medžiagos, pasižyminčios alergiškomis savybėmis. Tikrinant su jais dirbančių arba kontaktuojančių asmenų sveikatą, privaloma atlikti visą klinikinį kraujo tyrimą; laiku nukreipti dermatologo, otorinolaringologo, alergologo ir kitų specialistų (pagal medicinines indikacijas) konsultacijoms dėl ankstyvos alerginių ligų ir kitų pakenkimų diagnostikos.
______________