LIETUVOS RESPUBLIKOS

VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIAUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL GYVULIŲ REGISTRAVIMO IR
ŽENKLINIMO VALSTYBINĖS VETERINARINĖS KONTROLĖS

 

2007 m. sausio 5 d. Nr. B1-6

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymu (Žin., 1992, Nr. 2-15) ir įgyvendindamas 1992 m. lapkričio 27 d. Tarybos direktyvą 92/102EEB dėl gyvulių ženklinimo ir registravimo (OL 1992 L 355, p. 32), 1998 m. vasario 27 d. Komisijos reglamentą (EB) Nr. 494/98, nustatantį Tarybos reglamento (EB) Nr. 820/97 išsamias įgyvendinimo taisykles dėl minimalių administracinių sankcijų, taikomų įgyvendinant galvijų ženklinimo ir registravimo tvarką (OL 1998 L 60, p. 78):

1. Tvirtinu pridedamas:

1.1. Gyvulių registravimo ir ženklinimo valstybinės veterinarinės kontrolės programą;

1.2. teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrintų gyvulių laikymo vietų ketvirčio ataskaitos formą.

2. Nurodau:

2.1. rajonų bei miestų valstybinėms maisto ir veterinarijos tarnyboms šiuo įsakymu patvirtintas patikrintų gyvulių laikymo vietų ketvirčio ataskaitas iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 5 dienos perduoti apskričių valstybinėms maisto ir veterinarijos tarnyboms, o apskričių valstybinėms maisto ir veterinarijos tarnyboms apibendrintas patikrintų gyvulių laikymo vietų ketvirčio ataskaitas iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 10 d. atsiųsti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo skyriui elektroniniu paštu (gss@vet.lt);

2.2. teritorinėms valstybinėms maisto ir veterinarijos tarnyboms gyvulių laikytojų pristatytas pranešimų formas GŽ 2, GŽ 2a, GŽ 3, GŽ 4 bei GŽ 5, patvirtintas žemės ūkio ministro bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2001 m. lapkričio 12 d. įsakymu Nr. 390/498 (Žin., 2001, Nr. 97-3459), po pristatymo užregistruoti teisės aktų nustatyta tvarka kaip gaunamus dokumentus.

4. Laikau netekusiais galios:

4.1. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2002 m. gegužės 17 d. įsakymą Nr. 225 „Dėl gyvulių registravimo ir ženklinimo kontrolės gyvulių laikymo vietose“ (Žin., 2002, Nr. 52-2030);

4.2. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. rugpjūčio 3 d. įsakymą Nr. B1-690 „Dėl gyvūnų registravimo ir ženklinimo kontrolės gyvulių laikymo vietose“ (Žin., 2004, Nr. 124-4502);

4.3. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. rugsėjo 6 d. įsakymą Nr. B1-789 „Dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. gegužės 17 d. įsakymo Nr. 225 „Dėl gyvulių registravimo ir identifikavimo kontrolės gyvulių laikymo vietose“ pakeitimo“ (Žin., 2004, Nr. 137-5025);

4.4. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2006 m. gegužės 30 d. įsakymą Nr. B1-360 „Dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. rugpjūčio 3 d. įsakymo Nr. B1-690 „Dėl gyvulių registravimo ir identifikavimo kontrolės gyvulių laikymo vietose“ pakeitimo“ (Žin., 2006, Nr. 62-2298).

5. Pavedu įsakymo vykdymo kontrolę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo skyriui.

 

DIREKTORIUS                                                                                  KAZIMIERAS LUKAUSKAS


PATVIRTINTA

Valstybinės maisto ir

veterinarijos tarnybos direktoriaus

2007 m. sausio 5 d. įsakymu Nr. B1-6

 

GYVULIŲ REGISTRAVIMO IR ŽENKLINIMO VALSTYBINĖS
VETERINARINĖS KONTROLĖS PROGRAMA

 

1. Gyvulių registravimo ir ženklinimo valstybinės veterinarinės kontrolės programos (toliau – Programa) tikslas – nustatyti gyvulių registravimo ir ženklinimo valstybinės veterinarinės kontrolės tvarką Lietuvos Respublikoje.

2. Vartojamos sąvokos:

Banda – vienoje laikymo vietoje laikoma vienos rūšies gyvulių grupė, sudaranti vieną epizootinį vienetą, turinti atpažinimo numerį. Jei vienoje laikymo vietoje laikoma daugiau nei viena gyvulių banda, kiekviena iš jų turi turėti atskirą atpažinimo numerį.

Galvijo pasas – dokumentas, išduodamas galvijo laikytojui arba jo įgaliotam asmeniui, kuriame įrašomi duomenys apie galvijo laikytojus ir bandas.

Gyvulių apskaita – specialiame žurnale daromi įrašai apie laikymo vietoje esančius galvijus, avis, ožkas ir kiaules, jų išvežimą, atvežimą, paskerdimą, nugaišimą ar kitokį netekimą ir prieauglio atsivedimą.

Gyvulių kaita – prieauglio atsivedimas, gaišimas, paskerdimas ir kiti įvykiai, susiję su gyvulių skaičiaus bandoje pasikeitimu ir nesusiję su gyvulių perkėlimu.

Gyvulių registravimas – gyvulių įrašymas į nustatytos formos žurnalą ir kompiuterinę duomenų bazę.

Gyvulių ženklinimas – specialių ausies įsagų su atpažinties įrašais įsegimas gyvuliams.

Laikymo vieta – patalpa, tvartas, ferma ar kitas statinys, dažniausiai su pagalbiniais pastatais ir aplinkine teritorija, kuriuose nuolatos ar laikinai laikomi gyvuliai.

Laikytojas – ne jaunesnis kaip 16 metų fizinis ar juridinis asmuo, kuris yra gyvulio savininkas ar jį laiko už atlyginimą arba nemokamai.

Teritorinė valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – teritorinė VMVT) – miesto, apskrities ar rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

3. Prieš laikymo vietos tikrinimą teritorinės VMVT valstybinis veterinarijos gydytojas turi atsispausdinti išklotinę iš centrinės duomenų bazės (toliau – CDB) apie gyvulių laikymo vietoje esančius gyvulius.

4. Tikrintinos gyvulių laikymo vietos atrenkamos atsižvelgiant į:

4.1. laikomų gyvulių skaičių;

4.2. žmonių ir gyvulių sveikatos būklę, ypač atkreipiant dėmesį į buvusius ligų protrūkius;

4.3. gyvulių būklę einamaisiais metais, palyginti su praėjusiais metais;

4.4. praėjusių metų tikrinimo rezultatus.

5. Tikrinimas atliekamas nepranešus iš anksto. Iš anksto gali būti pranešama tik tuo atveju, kai laikotarpis tarp pranešimo ir atvykimo į laikymo vietą neviršija 48 val.

6. Teritorinės VMVT per metus privalo patikrinti 10 proc. jos teritorijoje esančių gyvulių laikymo vietų. Ši norma didinama, jeigu nustatoma, kad nors vienoje laikymo vietoje nesilaikoma nustatytos gyvulių registravimo ir ženklinimo tvarkos.

7. Laikymo vietos tikrinimas pradedamas nuo laikytojo pildomų privalomųjų gyvulių apskaitos dokumentų tikrinimo:

7.1. palyginama Gyvulių apskaitos žurnale (toliau – GAŽ-1) esanti ir CDB išklotinėje esanti informacija; duomenys GAŽ-1 turi sutapti su CDB duomenimis ir atitikti tikrovę;

7.2. atliekamas kiekvieno gyvulio ženklinimo patikrinimas, tikrinama, ar suženklintas ir tinkamai užregistruotas naujai atvestas prieauglis, ar visi gyvuliai turi įsagus, ar nėra pamestų įsagų, ar nėra neaiškios kilmės ir nepaženklintų gyvulių, ar turimi galvijų pasai.

8. Po tikrinimo surašomas aktas. Laikytojas pasirašytinai supažindinamas su tikrinimo rezultatais.

9. Apskričių VMVT kas ketvirtį pateikia ataskaitas VMVT apie patikrintų gyvulių laikymo vietų skaičių teritorijoje, patikrintų laikymo vietų skaičių, nustatytus pažeidimus, taikytas sankcijas.

 

______________

 


PATVIRTINTA

Valstybinės maisto ir

veterinarijos tarnybos direktoriaus

2007 m. sausio 5 d. įsakymu Nr. B1-6

 

(Teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrintų gyvulių laikymo vietų ketvirčio ataskaitos forma)

 

_____________________ VALSTYBINĖ MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBA

 

200_ M. _____ KETV. PATIKRINTŲ GYVULIŲ LAIKYMO VIETŲ ATASKAITA

 

____________ Nr. _________

                                                                                     (data)

 

I. TIKRINTOS LAIKYMO VIETOS

 

Rajonas/ miestas/ apskritis

Gyvulių laikymo vietų skaičius

Gyvulių skaičius

Patikrinimų skaičius

Patikrintų gyvulių laikymo vietų skaičius

Patikrintų gyvulių skaičius

iš viso

iš jų skerdyklų

iš jų turgaviečių

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

II. NUSTATYTI PAŽEIDIMAI

 

Pažeidimai

Laikymo vietų skaičius

Gyvulių skaičius

Gyvulių ženklinimo

 

 

Gyvulių registravimo

 

 

Gyvulių kaitos ar perkėlimo

 

 

Galvijų paso nebuvimas

 

 

Laikymo vietų, kuriose nustatyta pažeidimų, skaičius

Iš viso

Nustatytas 1 pažeidimas

Nustatytas daugiau nei 1 pažeidimas

 

 

 

 

III. TAIKYTOS SANKCIJOS

 

Rajonas/ miestas/ apskritis

Sankcijų skaičius

 

Gyvulių perkėlimo apribojimų

Gyvulių bandų perkėlimo apribojimų

Gyvūninių produktų realizavimo apribojimų

Sunaikinta

Finansinių nuobaudų

 

 

 

 

Gyvulių

Bandų

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

______________