Lietuvos Respublikos Vyriausybė
NUTARIMAS
Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2007 M. KOVO 21 D. NUTARIMO NR. 292 „DĖL DARBDAVIO AR JO ĮGALIOTO ASMENS ŽINIŲ IŠ DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS SRITIES PRIVALOMOJO TIKRINIMO TVARKOS APRAŠO IR DARBDAVIŲ, KURIE ATLEIDŽIAMI NUO DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS SRITIES ŽINIŲ PATIKRINIMO (ATESTAVIMO), SĄRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2013 m. vasario 6 d. Nr. 122
Vilnius
1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. kovo 21 d. nutarimą Nr. 292 „Dėl Darbdavio ar jo įgalioto asmens žinių iš darbuotojų saugos ir sveikatos srities privalomojo tikrinimo tvarkos aprašo ir Darbdavių, kurie atleidžiami nuo darbuotojų saugos ir sveikatos srities žinių patikrinimo (atestavimo), sąrašo patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 37-1365) ir išdėstyti jį nauja redakcija:
„LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
NUTARIMAS
DĖL DARBDAVIO AR JO ĮGALIOTO ASMENS ŽINIŲ IŠ DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS SRITIES PRIVALOMOJO TIKRINIMO TVARKOS APRAŠO IR DARBDAVIŲ, KURIE ATLEIDŽIAMI NUO DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS SRITIES ŽINIŲ PATIKRINIMO (ATESTAVIMO), SĄRAŠO PATVIRTINIMO
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos darbo kodekso (Žin., 2002, Nr. 64-2569) 268 straipsniu ir Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo (Žin., 2003, Nr. 70-3170) 26 straipsnio 1 ir 5 dalimis, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Darbdavio ar jo įgalioto asmens žinių iš darbuotojų saugos ir sveikatos srities privalomojo tikrinimo tvarkos aprašą.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2007 m. kovo 21 d. nutarimu Nr. 292
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2013 m. vasario 6 d. nutarimo Nr. 122
redakcija)
DARBDAVIO AR JO ĮGALIOTO ASMENS ŽINIŲ IŠ DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS SRITIES PRIVALOMOJO TIKRINIMO TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Darbdavio ar jo įgalioto asmens žinių iš darbuotojų saugos ir sveikatos srities privalomojo tikrinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato darbdavio, darbdaviui atstovaujančio asmens, darbdavio įgalioto asmens žinių iš darbuotojų saugos ir sveikatos srities (toliau – žinios) tikrinimo tvarką.
2. Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos darbo kodekse (Žin., 2002, Nr. 64-2569), Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme (Žin., 2003, Nr. 70-3170) ir Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatyme (Žin., 1997, Nr. 98-2478; 2007, Nr. 43-1627).
3. Žinias tikrinti gali juridinis asmuo, kita juridinio asmens statuso neturinti Lietuvos ar kitos valstybės narės organizacija ir jos padalinys, įsteigtas Lietuvos Respublikoje, arba Lietuvos Respublikoje gyvenantis fizinis asmuo, turintis formaliojo profesinio mokymo licenciją, kuri suteikia teisę vykdyti Darbdavio, darbdaviui atstovaujančio asmens, darbdavio įgalioto asmens mokymo programą (toliau – mokymo įstaiga).
II. ŽINIŲ TIKRINIMAS
4. Darbdavio, darbdaviui atstovaujančio asmens, darbdavio įgalioto asmens, baigusio mokymą mokymo įstaigoje arba pasirengusio savarankiškai pagal Darbdavio, darbdaviui atstovaujančio asmens, darbdavio įgalioto asmens mokymo programą, žinios tikrinamos raštu mokymo įstaigoje.
5. Mokymo įstaiga organizuoja žinių patikrinimą Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus nustatyta tvarka. Mokymo įstaigos vadovo įsakymu sudaroma ne mažiau kaip trijų asmenų atestavimo komisija. Atestavimo komisijos pirmininkas yra Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus įgaliotas Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos inspektorius.
6. Žinios tikrinamos testu, kuriame yra 40 klausimų iš Darbdavio, darbdaviui atstovaujančio asmens, darbdavio įgalioto asmens mokymo programos. Testas laikomas išlaikytu, jeigu teisingai atsakyta į ne mažiau kaip 30 pateiktų klausimų. Testas sudaromas, jo klausimai ir teisingi atsakymai į juos skelbiami Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos interneto svetainėje Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus nustatyta tvarka.
III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2007 m. kovo 21 d. nutarimu Nr. 292
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2013 m. vasario 6 d. nutarimo Nr. 122
redakcija)
DARBDAVIŲ, KURIE ATLEIDŽIAMI NUO DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS SRITIES ŽINIŲ PATIKRINIMO (ATESTAVIMO), SĄRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Darbdavių, kurie atleidžiami nuo darbuotojų saugos ir sveikatos srities žinių patikrinimo (atestavimo), sąraše (toliau – Sąrašas) nurodyti darbdaviai, darbdaviams atstovaujantys asmenys ir darbdavių įgalioti asmenys, kurių žinios iš darbuotojų saugos ir sveikatos srities privalomai netikrinamos prieš pradedant eksploatuoti įmonę ar teikti paslaugas ir vėliau eksploatuojant įmonę ar teikiant paslaugas.
II. DARBDAVIŲ, DARBDAVIAMS ATSTOVAUJANČIŲ ASMENŲ IR DARBDAVIŲ ĮGALIOTŲ ASMENŲ, KURIE ATLEIDŽIAMI NUO DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS SRITIES ŽINIŲ PATIKRINIMO (ATESTAVIMO), SĄRAŠAS
3. Nuo darbuotojų saugos ir sveikatos srities žinių patikrinimo (atestavimo) atleidžiami šiems darbdaviams atstovaujantys asmenys ir šių darbdavių įgalioti asmenys:
3.1. valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų – atstovaujamųjų, valstybės vadovo, vykdomųjų, teisminės valdžios institucijų, teisėsaugos institucijų, auditą, kontrolę (priežiūrą) atliekančių institucijų, įstaigų, kitų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, kurios finansuojamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ar savivaldybių biudžetų, valstybės pinigų fondų ir kurioms įstatymai suteikia viešojo administravimo įgaliojimus;
3.2. politinių partijų, profesinių sąjungų, darbdavių organizacijų, labdaros ir paramos fondų, asociacijų, tarptautinių organizacijų;
3.3. Lietuvos mokslų akademijos, aukštųjų mokyklų, mokslinių tyrimų institutų, centrų, tarnybų, biurų, laboratorijų, stočių, projektavimo ir konstravimo organizacijų;
III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
4. Sąraše nurodytų darbdavių, darbdaviams atstovaujančių asmenų, darbdavių įgaliotų asmenų atleidimas nuo darbuotojų saugos ir sveikatos srities žinių patikrinimo neatleidžia darbdavio nuo pareigos sudaryti darbuotojams saugias ir sveikas darbo sąlygas.