LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO
Į S A K Y M A S
DĖL INKASAVIMO, INKASAVIMO PAŽYMĖJIMŲ IŠDAVIMO, NAUDOJIMO IR KONTROLĖS INSTRUKCIJOS PATVIRTINIMO
2004 m. gegužės 7 d. Nr. V-210
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2004 m. balandžio 14 d. įsakymu Nr. 1V-127 „Dėl Inkasavimo, inkasavimo pažymėjimų išdavimo, naudojimo ir kontrolės instrukcijos patvirtinimo, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos 1997 m. vasario 21 d. įsakymo Nr. 72 „Dėl Pinigų, brangenybių ir vertybinių popierių pervežimo instrukcijos“ ir 1997 m. birželio 17 d. įsakymo Nr. 286 „Dėl Pinigų, brangenybių ir vertybinių popierių pervežimo instrukcijos dalinio pakeitimo“ pripažinimo netekusiais galios ir inkasavimo pažymėjimų galiojimo“:
1. Tvirtinu Inkasavimo, inkasavimo pažymėjimų išdavimo, naudojimo ir kontrolės instrukciją (pridedama).
2. Įpareigoju šalies policijos įstaigų vadovus supažindinti su minėta instrukcija visus policijos pareigūnus.
PATVIRTINTA
Lietuvos policijos generalinio komisaro
2004 m. gegužės 7 d. įsakymu Nr. V-210
INKASAVIMO, INKASAVIMO PAŽYMĖJIMŲ IŠDAVIMO, NAUDOJIMO IR KONTROLĖS INSTRUKCIJA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Inkasavimo, inkasavimo pažymėjimų išdavimo, naudojimo ir kontrolės instrukcija nustato inkasavimo bei inkasavimo pažymėjimų išdavimo, naudojimo ir kontrolės tvarką.
2. Šioje instrukcijoje vartojamos sąvokos:
2.1. Inkasavimas – grynųjų pinigų, brangenybių ar vertybinių popierių pervežimas inkasavimo automobiliu iš juridinių asmenų veiklos vietų į banką ar kitą jų saugojimo vietą ir atvirkščiai.
2.2. Inkasavimo pažymėjimas – griežtos apskaitos dokumentas, patvirtinantis, kad jame nurodytu automobiliu gali būti vykdomas inkasavimas.
2.3. Inkasavimo automobilis – specialios paskirties M, N ar O kategorijos transporto priemonė, skirta keleiviams ir kroviniams apsaugoti bei atitinkanti šarvuotos apsaugos nuo kulkų reikalavimus ir kuria yra vykdomas inkasavimas. Vadovaujantis Transporto priemonių klasifikavimu ir kodavimu, patvirtintu Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2001 m. sausio 11 d. įsakymu Nr. 348 (Žin., 1998, Nr. 84-2360; 2001, Nr. 11-328), šių transporto priemonių kodo trečiosios dalies žymuo yra „SB“.
II. INKASAVIMO PAŽYMĖJIMŲ IŠDAVIMAS
3. Inkasavimo pažymėjimus (priedas) išduoda Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas).
4. Inkasavimo pažymėjimai išduodami įmonių, įstaigų ar organizacijų saugos struktūriniams padaliniams (toliau – saugos struktūrinis padalinys) bei saugos tarnyboms, turinčioms licenciją užsiimti asmens bei turto sauga, kurioje yra nurodyta saugos rūšis – vykdyti inkasaciją (toliau – licencija).
5. Saugos tarnyba ar saugos struktūrinis padalinys, pageidaujantis gauti inkasavimo pažymėjimą, pateikia prašymą Policijos departamentui išduoti tokį pažymėjimą, kuriame turi nurodyti šiuos duomenis: transporto priemonės, kurią jie valdo nuosavybės, patikėjimo teise arba naudoja nuomos, panaudos ar kitais teisėtais pagrindais ir kuria norima vykdyti inkasavimą, markę, modelį, valstybinį numerį, atsakingo už inkasavimą asmens vardą, pavardę, telefono numerį.
Prašymai nagrinėjami Viešojo administravimo įstatymo (Žin., 1999, Nr. 60-1945) nustatyta tvarka.
6. Kartu su prašymu turi būti pateikti šie dokumentai:
6.2. transporto priemonės, kuria norima vykdyti inkasavimą, registracijos liudijimo kopija (transporto priemonė turi atitikti 2.3 punkte nustatytus reikalavimus ir jos registracijos liudijime turi būti nurodyta transporto priemonės kategorija ir klasė);
7. Inkasavimo pažymėjimai išduodami vieneriems metams arba iki transporto priemonės naudotojo pažymėjime nurodyto naudojimosi transporto priemone termino galiojimo pabaigos, jeigu jis baigiasi anksčiau nei po vienerių metų.
8. Išduoti inkasavimo pažymėjimai registruojami žurnale, kuriame nurodoma inkasavimo pažymėjimo išdavimo data, saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio pavadinimas, inkasavimo automobilio markė, modelis, valstybinis numeris, inkasavimo pažymėjimo numeris, asmens, gavusio ir išdavusio inkasavimo pažymėjimą, pareigos, vardas, pavardė, parašas.
9. Pasibaigus inkasavimo pažymėjimo galiojimo terminui, jis per 10 kalendorinių dienų grąžinamas Policijos departamentui, o naujas išduodamas pateikus šios instrukcijos 5 ir 6 punktuose nurodytus dokumentus.
10. Pasikeitus inkasavimo automobilio savininkui ar valdytojui, inkasavimo pažymėjimas per 10 kalendorinių dienų grąžinamas Policijos departamentui.
III. INKASAVIMO, INKASAVIMO PAŽYMĖJIMO NAUDOJIMO BEI KONTROLĖS TVARKA
12. Saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių vadovai privalo užtikrinti, kad gauti inkasavimo pažymėjimai būtų naudojami tik vykdant inkasavimą ir nepažeidžiant šios instrukcijos reikalavimų.
13. Inkasavimo pažymėjimą gali naudoti tik jį gavusios saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio darbuotojai, turintys saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio darbuotojo asmens pažymėjimus.
14. Policijos pareigūnui tikrinant ar sustabdžius inkasavimo automobilį, jo vairuotojas pateikia inkasavimo pažymėjimą, saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio darbuotojo asmens pažymėjimą ir kitus Kelių eismo taisyklėse nurodytus dokumentus.
15. Jeigu inkasavimo automobilio vairuotojas pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus inkasavimo vykdymo metu, policijos pareigūnas surašo tarnybinį pranešimą, kuriame nurodo padaryto pažeidimo aplinkybes, o administracinio teisės pažeidimo protokolas surašomas iškvietus vairuotoją į policijos įstaigą. Kai teisės aktų nustatyta tvarka asmuo, vairuojantis inkasavimo automobilį, turi būti nušalintas nuo jo vairavimo, apie tai pranešama policijos komisariato budėtojų padalinio budėtojui, kuris informuoja saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio atsakingus už inkasavimą asmenis ir organizuoja inkasavimo automobilio bei pervežamo krovinio apsaugą, kol atvyks saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio atstovai bei kitas vairuotojas.
16. Policijos įstaiga kvietimą atvykti vairuotojui siunčia inkasavimo pažymėjime nurodytos saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio adresu. Saugos tarnybų ar saugos struktūrinių padalinių vadovai turi įteikti šaukimą vairuotojui ir užtikrinti jo atvykimą į policijos įstaigą.
17. Inkasavimo vykdymo metu įvykęs eismo įvykis įforminamas teisės aktų nustatyta tvarka. Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai prireikus privalo imtis priemonių, kad būtų apsaugotos pervežamos vertybės.
18. Jeigu policijos pareigūnai įtaria, kad inkasavimo automobiliu važiuojantys asmenys padarė administracinį teisės pažeidimą ar nusikalstamą veiką, jiems leidžiama tikrinti šį automobilį bei vežamą krovinį tik saugos tarnybos, įmonės, įstaigos ar organizacijos, kurios saugos struktūrinis padalinys naudojasi inkasavimo automobiliu, arba policijos įstaigos teritorijoje, dalyvaujant saugos tarnybos arba saugos struktūrinio padalinio administracijos atstovui.
19. Policijos pareigūnas gali paimti inkasavimo pažymėjimą, jeigu jis naudojamas pažeidžiant šios instrukcijos 13 punkto reikalavimus. Paimtas inkasavimo pažymėjimas kartu su pareigūno tarnybiniu pranešimu siunčiamas Policijos departamentui, kur per 30 dienų nustačius visas pažeidimo aplinkybes išsprendžiamas inkasavimo pažymėjimo grąžinimo ar atėmimo klausimas.
Inkasavimo, inkasavimo pažymėjimų išnaudojimo ir kontrolės instrukcijos
priedas
(Inkasavimo pažymėjimo forma)
POLICIJOS DEPARTAMENTAS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS
INKASAVIMO PAŽYMĖJIMAS
_____________________________ Nr. 000000 (išdavimo data) Vilnius ____________________________________________________________________ (įstaigos pavadinimas) Automobilio markė, modelis ____________________________________________ Valstybinis Nr. Galioja iki ________________________________ _________________ ______________ (pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)
A.V.
|
|
______________