PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS GAISRINIŲ TYRIMŲ CENTRO KOORDINAVIMO TARYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2007 m. gegužės 17 d. Nr. 1-171

Vilnius

 

Vadovaudamasis vidaus reikalų ministro 2000 m. spalio 18 d. įsakymu Nr. 407 „Dėl gaisrinės ir gelbėjimo technikos, gaisrinės saugos įrenginių ir priešgaisrinių priemonių, gaisrinės automatikos įrenginių atitikties įvertinimo nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2000, Nr. 100-3197) ir siekdamas užtikrinti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Gaisrinių tyrimų centro Sertifikavimo tarnybos vykdomos gaisrinės įrangos atitikties įvertinimo veiklos atitiktį Lietuvos standarto LST EN 45011:2000 reikalavimams:

1. Tvirtinu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Gaisrinių tyrimų centro koordinavimo tarybos nuostatus (pridedama).

2. Įpareigoju vidaus tarnybos pulkininką leitenantą Arvydą Viršulį, Gaisrinių tyrimų centro viršininką, organizuoti koordinavimo tarybos darbą vadovaujantis šiuo įsakymu patvirtintais Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Gaisrinių tyrimų centro koordinavimo tarybos nuostatais.

3. Pripažįstu netekusiu galios Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2001 m. rugsėjo 25 d. įsakymą Nr. 99 „Dėl Koordinavimo tarybos prie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Gaisrinių tyrimų centro nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 84-2967).

 

 

L. E. DIREKTORIAUS PAREIGAS

VIDAUS TARNYBOS PULKININKAS                                             ARTURAS RAČKAUSKAS

______________

 


PATVIRTINTA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo

departamento prie Vidaus reikalų ministerijos

direktoriaus

2007 m. gegužės 17 d. įsakymu Nr. 1-171

 

PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS GAISRINIŲ TYRIMŲ CENTRO KOORDINAVIMO TARYBOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Gaisrinių tyrimų centro koordinavimo tarybos nuostatai (toliau – nuostatai) apibrėžia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Gaisrinių tyrimų centro (toliau – centras) koordinavimo tarybos (toliau – Taryba) funkcijas, teises, atsakomybę, sudėtį ir darbo tvarką.

2. Taryba yra centro Sertifikavimo tarnybos patariamasis kolegialus organas.

3. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos atitikties įvertinimo įstatymu (Žin., 1998, Nr. 92-2542), Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2000 m. spalio 18 d. įsakymu Nr. 407 patvirtintais Gaisrinės ir gelbėjimo technikos, gaisrinės saugos įrenginių ir priešgaisrinių priemonių, gaisrinės automatikos įrenginių atitikties įvertinimo nuostatais (Žin., 2000, Nr. 100-3197) ir šiais nuostatais.

4. Nuostatai gali būti keičiami paprasta balsų dauguma tarybos posėdyje, kuriame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai tarybos narių. Tarybos nuostatų pakeitimus tvirtina Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius.

 

II. TARYBOS FUNKCIJOS, TEISĖS IR ATSAKOMYBĖ

 

5. Tarybos funkcijos:

5.1. stebėti ir koordinuoti centro gaisrinės įrangos ir statybos produktų atitikties įvertinimo politiką, kad atitikties įvertinimo veikla būtų objektyvi, nešališka, konfidenciali, laisva nuo finansinės, komercinės ar kitokios įtakos, užtikrinanti lygiateisį dalyvavimą ir paslaugų prieinamumą visiems suinteresuotiems atitikties įvertinimo sistemos dalyviams, atitiktų jų teisėtus interesus bei lūkesčius ir centre veikianti kokybės sistema atitiktų standarto LST EN 45011:2000 „Bendrieji produktų sertifikavimo įstaigoms keliami reikalavimai“ reikalavimus;

5.2. centro prašymu teikti rekomendacijas dėl gaisrinės įrangos ir statybos produktų atitikties įvertinimo sistemos veiklos ir sertifikavimo procedūrų taikymo ir tobulinimo;

5.3. centro ir (arba) ūkio subjektų teikimu spręsti apie konkrečių dokumentų (standartų, reglamentų, techninių liudijimų, rekomendacijų) tinkamumą sertifikavimui ir, esant būtinybei, pareikšti nuomonę, pateikti paaiškinimus apie galimybę ir tikslingumą juos naudoti atitikties įvertinimo veikloje.

6. Taryba turi teisę:

6.1. gauti iš centro informaciją apie statybos produktų ir gaisrinės įrangos sertifikavimo eigą ir apie Tarybos nutarimų įgyvendinimą;

6.2. gauti informaciją apie svarbiausių centro Sertifikavimo tarnybos vadovų grupės sprendimų ir veiksmų priežastis bei apie asmenų, atsakingų už sertifikavimo veiklą, paskyrimą;

6.3. informuoti Vyriausybės įgaliotą instituciją (Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos) ir akreditacijos įstaigas, jeigu centro vadovybė neatsižvelgia į tarybos teikiamas rekomendacijas;

6.4. iš Tarybos narių sudaryti darbo grupes svarbiems klausimams spręsti ir, jei reikia, pasitelkti įvairių sričių specialistus;

6.5. tarpininkauti, kad centro techninė, metodinė ir informacinė bazė būtų išplėsta ir tobulinama;

6.6. teikti pasiūlymus dėl centro darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo;

6.7. iš Tarybos narių sudaryti apeliacinę komisiją ginčams, kylantiems tarp atitikties įvertinimo sistemos dalyvių bei susijusiems su sertifikatų išdavimu, sustabdymu, anuliavimu, pratęsimu ir pan., spręsti ir apeliacijoms nagrinėti.

7. Taryba atsako už objektyvų, nešališką ginčų bei apeliacijų nagrinėjimą laiku, gautos informacijos slaptumo išsaugojimą.

8. Centro viršininkas, leisdamas įsakymus, atsižvelgia į Tarybos sprendimus.

 

III. TARYBOS SUDĖTIS IR DARBO TVARKA

 

9. Tarybą sudaro 8 institucijų, organizacijų, visuomeninių susivienijimų ir grupių deleguoti atstovai, kurie suinteresuoti dalyvauti formuojant centro atitikties įvertinimo politiką, principus ir veiklą:

9.1. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos;

9.2. gamintojai (Priešgaisrinių darbų ir paslaugų asociacija);

9.3. prekybininkai (asociacija „Apsaugos verslo grupė“);

9.4. rinkos priežiūros institucija (Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos);

9.5. gaisrinės saugos specialistai (Lietuvos gaisrinės saugos inžinierių asociacija);

9.6. standartizacijos specialistai (Lietuvos standartizacijos departamento technikos komitetas TK 22 „Priešgaisrinė sauga“);

9.7. bandymo laboratorijos (Statybos produktų bandymų laboratorijų asociacija);

9.8. centras (centro viršininkas).

10. Būtina sąlyga tapti tarybos nariu yra raštiškas deleguojančios organizacijos įgaliojimas ir siūlomo asmens sutikimas.

11. Tarybos sudėtį tvirtina Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius.

12. Tarybos narys gali būti atšauktas ir pakeistas kitu, raštiškai pasiūlius jį delegavusiai institucijai arba esant kitoms svarbioms priežastims.

13. Tarybos nariai privalo raštu pareikšti apie savo veiklos taryboje konfidencialumą. Šiuos pareiškimus saugo tarybos sekretorius.

14. Taryba skiriama trejiems metams. Tarybos nariai negali dirbti daugiau kaip 2 kadencijas iš eilės.

15. Pagrindinė Tarybos darbo forma – posėdis. Tarybos posėdžiai rengiami atsižvelgiant į iškilusių klausimų aktualumą, bet ne rečiau kaip 1 kartą per metus.

16. Pirmą Tarybos posėdį kviečia centro viršininkas. Šio posėdžio metu Tarybos veiklai koordinuoti slaptu balsavimu paprasta balsų dauguma dalyvaujant posėdyje ne mažiau kaip dviem trečdaliams jos narių išrenkamas Tarybos pirmininkas.

17. Tarybos pirmininkas skiria Tarybos pirmininko pavaduotoją ir Tarybos sekretorių. Centro atstovas negali būti Tarybos pirmininku arba jo pavaduotoju. Tarybos sekretoriumi skiriamas centro Sertifikavimo tarnybos viršininkas.

18. Tarybos posėdžių dokumentus tvarko Tarybos sekretorius.

19. Tarybos pirmininkas arba jo pavedimu Tarybos pirmininko pavaduotojas kviečia Tarybos posėdžius ir jiems vadovauja, organizuoja Tarybos darbą bei atsako už jos veiklą.

20. Konkrečią posėdžių datą ir darbotvarkę sekretoriaus teikimu tvirtina Tarybos pirmininkas.

21. Inicijuoti Tarybos posėdį ar tam tikro klausimo įtraukimą į posėdžio darbotvarkę gali centro atstovas arba ne mažiau kaip du Tarybos nariai.

22. Tarybos narių kvietimu ir Tarybos pirmininko leidimu posėdžiuose stebėtojų teisėmis gali dalyvauti suinteresuotų organizacijų ar grupių atstovai, kurie nėra Tarybos nariai. Posėdžiuose dalyvaujant stebėtojams, Tarybos pirmininkas turi imtis papildomų priemonių turimos informacijos slaptumui išsaugoti.

23. Tarybos sekretorius informuoja Tarybos narius apie numatomą posėdį, rengia posėdžių medžiagą, derina jų darbotvarkę, tvarko Tarybos dokumentus, renka ir kaupia informaciją, reikalingą Tarybos darbui, ir išsiunčia ją Tarybos nariams ne vėliau kaip prieš 7 darbo dienas iki numatytos posėdžio dienos.

24. Tarybos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė Tarybos narių.

25. Kiekvienas Tarybos posėdis yra protokoluojamas. Posėdžio protokolą pasirašo Tarybos pirmininkas ir sekretorius. Protokole nurodoma posėdžio data, eilės numeris, dalyviai, darbotvarkė, svarstyti klausimai ir kas buvo nutarta, balsavimo dėl nutarimų rezultatai. Posėdžio protokolas turi būti parengtas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po posėdžio.

26. Tarybos sprendimas įforminamas nutarimu, kuris priimamas atviru balsavimu paprasta balsų dauguma dalyvaujant ne mažiau kaip dviem trečdaliams Tarybos narių. Kiekvienas Tarybos narys turi vieną balsą. Centro atstovas Taryboje balso teisės neturi. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, Tarybos pirmininko balsas yra lemiamas. Taryba, pareiškus norą daugiau nei pusei Tarybos narių, gali balsuoti ir slaptai. Balsuoti gali tik Tarybos nariai. Tarybos nariai, kurie dėl svarbių priežasčių negali dalyvauti Tarybos posėdyje, susipažinę su svarstomais klausimais, gali balsuoti raštu.

27. Tarybos nutarimus pasirašo Tarybos pirmininkas ir sekretorius.

28. Tarybos posėdžių protokolus ir nutarimus Tarybos sekretorius pateikia centro viršininkui.

29. Tarybos dokumentai, nepažeidžiant konfidencialumo reikalavimų, saugomi centre.

30. Tarybos nariai analizuoja pateiktą posėdžiui medžiagą ne posėdžio metu.

31. Tarybos darbą techniškai aptarnauja centras.

______________