LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS INVALIDŲ REIKALŲ TARYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

1997 m. balandžio 29 d. Nr. 420

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos invalidų socialinės integracijos įstatymo 26 straipsniu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Lietuvos invalidų reikalų tarybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuostatus (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. sausio 30 d. nutarimą Nr. 156 „Dėl Lietuvos invalidų reikalų tarybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1995, Nr. 11-254).

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                Gediminas Vagnorius

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                       Irena Degutienė

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1997 m. balandžio 29 d. nutarimu Nr. 420

 

Lietuvos invalidų reikalų tarybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuostatai

 

Bendrieji nuostatai

 

1. Lietuvos invalidų reikalų taryba prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau vadinama – taryba) yra visuomeniniais pagrindais dirbanti speciali institucija, sudaroma pariteto principu iš respublikinių invalidų visuomeninių organizacijų bei valstybės institucijų atstovų ir veikianti pagal Lietuvos Respublikos invalidų socialinės integracijos įstatymą. Taryba sprendžia jos kompetencijai priklausančius klausimus, taip pat vykdo kitas įstatymų ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų nustatytas funkcijas.

2. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Ministro Pirmininko potvarkiais ir šiais nuostatais.

3. Taryba yra juridinis asmuo, turi antspaudą su savo pavadinimu ir sąskaitas Lietuvos Respublikos bei kitose valstybėse įregistruotose banko įstaigose.

 

Tarybos uždaviniai ir funkcijos

 

4. Svarbiausieji tarybos uždaviniai yra:

4.1. padėti Lietuvos Respublikos Vyriausybei formuoti invalidų reikmes atitinkančią socialinę politiką, įgyvendinti Lietuvos Respublikos invalidų socialinės integracijos įstatymą, kitus invalidų visuomeninius santykius reguliuojančius teisės aktus, taip pat rengti ir įgyvendinti Valstybinę medicininės, profesinės ir socialinės invalidų reabilitacijos programą, kontroliuoti, kaip ši programa vykdoma;

4.2. siekti, kad invalidai aktyviai dalyvautų sprendžiant visus su jų gyvenimu ir veikla susijusius klausimus;

4.3. rūpintis invalidų integravimusi į visuomenę.

5. Taryba, vykdydama jai pavestus uždavinius:

5.1. teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei, ministerijoms, Vyriausybės įstaigoms, kitoms įstaigoms bei organizacijoms pasiūlymus, kaip spręsti invalidų problemas;

5.2. padeda rengti ir įgyvendinti Valstybinę medicininės, profesinės ir socialinės invalidų reabilitacijos programą, ugdymo, kitas programas ir tvarko lėšas, skirtas Lietuvos Respublikos invalidų socialinės integracijos įstatymui įgyvendinti;

5.3. prisideda prie įstatymų ir kitų teisės aktų, reguliuojančių invalidų visuomeninius santykius, projektų rengimo;

5.4. atlieka įstatymų ir kitų teisės aktų projektų ekspertizę, ar jie atitinka specifines invalidų reikmes;

5.5. kaupia informaciją apie specifines invalidų problemas ir supažindina su ja visuomenę;

5.6. koordinuoja ministerijų, Vyriausybės įstaigų ir kitų institucijų vykdomas invalidų medicininės, profesinės ir socialinės reabilitacijos programas;

5.7. bendradarbiauja su tarptautinėmis institucijomis, sprendžiančiomis invalidų problemas;

5.8. tvarko Invalidų fondą.

 

Tarybos teisės

 

6. Taryba, įgyvendindama jai pavestus uždavinius, turi teisę:

6.1. gauti iš ministerijų, kitų valstybės institucijų informaciją, kurios reikia tarybos veiklai;

6.2. sudaryti darbo grupes, ekspertų komisijas ir pasitelkti pavienius ekspertus svarbiems tarybos kompetencijos klausimams spręsti.

 

Tarybos lėšos

 

7. Tarybos lėšas sudaro Lietuvos valstybės biudžeto lėšos, Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių juridinių ir fizinių asmenų savanoriškos įmokos ir kitos teisėtos veiklos lėšos.

8. Tarybos lėšos naudojamos pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Respublikinių invalidų visuomeninių organizacijų invalidų reabilitacijos programų finansavimo tvarką, taip pat kitų valstybės institucijų invalidų integracijos programoms finansuoti, tarybos sekretoriato etatinių darbuotojų darbo užmokesčiui ir tarybos ūkinėms išlaidoms.

9. Kiekvienais metais tarybai perduotų Lietuvos valstybės biudžeto lėšų paskirstymo ir naudojimo sąmatą, suderintą su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, tarybos teikimu tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Kartu taryba pateikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei praėjusiųjų metų veiklos ir tiems metams patvirtintos Lietuvos valstybės biudžeto lėšų paskirstymo ir naudojimo programos bei sąmatos vykdymo ataskaitą.

Taryba už Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos sąmatos vykdymą periodiškai atsiskaito Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Finansų ministerijai šių ministerijų nustatyta tvarka.

 

Tarybos sudarymas ir sudėtis

 

10. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos kurčiųjų draugija, Lietuvos invalidų draugija, Lietuvos žmonių su negale sąjunga, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“, Lietuvos parolimpinis komitetas deleguoja į tarybą po vieną atstovą.

11. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Statybos ir urbanistikos ministerija, Susisiekimo ministerija, Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerija deleguoja į tarybą po vieną atstovą – viceministrą arba departamento vadovą.

12. Tarybos sudėtį socialinės apsaugos ir darbo ministro teikimu tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

13. Taryba iš savo narių kalendoriniams metams išrenka tarybos pirmininką ir pavaduotoją.

14. Tarybos pirmininku išrinkus valstybės institucijos atstovą, pavaduotoju turi būti išrinktas visuomeninės organizacijos atstovas ir atvirkščiai. Pasibaigus kalendoriniams metams, tarybos pirmininkas ir pavaduotojas perrenkami rotacijos principu – vienerius metus pirmininku turi būti išrinktas valstybės institucijos, o kitus – visuomeninės organizacijos atstovas.

15. Taryba gali išrinkti garbės pirmininką (prezidentą).

16. Taryba gali pasiūlyti už pasyvų dalyvavimą tarybos veikloje atšaukti atitinkamos institucijos atstovą arba pati delegavusi institucija gali pakeisti jos deleguotą atstovą. Šiuo atveju socialinės apsaugos ir darbo ministras teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymą dėl tarybos sudėties dalinio pakeitimo.

 

Tarybos darbo organizavimas

 

17. Pagrindinė organizacinė tarybos darbo forma – posėdžiai, kurie rengiami prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per ketvirtį. Posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė tarybos narių. Posėdžius šaukia tarybos pirmininkas arba pavaduotojas.

18. Tarybos posėdžiuose su patariamojo balso teise gali dalyvauti suinteresuotų ministerijų, Vyriausybės įstaigų ir visuomeninių organizacijų, neturinčių savo atstovų taryboje, darbuotojai ir nariai, taip pat ekspertai, pakviesti tarybos pirmininko arba pavaduotojo.

19. Taryba sprendimus priima paprastąja balsų dauguma, o balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia tarybos pirmininko balsas.

20. Tarybos vykdomasis organas yra tarybos sekretoriatas. Tarybos sekretoriato etatinių darbuotojų skaičių, jų pareigas bei darbo apmokėjimo sąlygas tvirtina taryba, suderinusi šį klausimą su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Finansų ministerija. Tarybos sekretoriatui vadovauja sekretoriato vadovas, kurį skiria pareigoms tarybos pirmininkas, gavęs tarybos sutikimą.

21. Tarybos sekretoriato vadovas organizuoja tarybos nutarimų vykdymą, priima į darbą ir atleidžia iš darbo etatinius darbuotojus, atsiskaito tarybai už savo veiklą, vykdo kitus tarybos pavedimus bei administracines funkcijas.

22. Tarybos pirmininkas ir tarybos sekretoriato vadovas pagal kompetenciją įstatymų nustatyta tvarka atsako už tarybos priimtų sprendimų, Lietuvos valstybės biudžeto ir Invalidų fondo lėšų naudojimo teisėtumą.

______________

 

part_74db620e880744688af66205f47e4e27_end